Author Topic: fala za forum!  (Read 2147 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Boysie Singh

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
fala za forum!
« on: 26/May/2011 »
Pozdrav svima

Ja sam eto nekim cudom pre otprilikativno dve nedelje naletijo na ovu bogom danu internet kreaciju od foruma i reko sebi aj hebiga da procitam sta ima okolo i naokolo tih brodova, znam neke ljude koji vec godinama plove i bogme vidim da nisu zavrsili na psihijatriji stoga reko da vidim u cemu je stvar. Ja inace vec 5, 6 godina radim za strance specijaliziran za talijasnko srpske odnose sto kao prevodilac za raznorazne tajkunske glave sto kao agent industrijske prodaje, humanitarac... pa mogu rec da sam zahvaljujuci njima i video sveta od Azije do Australije(ameriku nikad) po raznoraznim kampovima cak sam duze vreme ziveo kod jedne aboridzinske familije u doonside-u u Sidneju no evo vec neko vreme radim dosadan posao u zemlji Serbijii, njakam racunalo i pobenavih od tabela i telefona i monotonije. shodno tome rekoh sebi nes se ti od razmisljanja kruha najest i uvatih se da malo proucim ovaj forum...nakon toga sam u transu uzeo telefon , shodno da mi nije nepoznanica parlat telefonom jerbo mi je to glavno orudje zanata i zvao bi preshjednika amerike ako bi mu mogo uvalit hromokartonsku ambalazu, okrenuo sam par agencija i oni su mi u svojoj mudrosti zakazali neke cudnovate pre-selecting interviews, pa sta bude bude. Naviko sam se na seljakanja, rodjeni sam Siscanin a ziveo sam u circa 22 grada u svoje 24 godine. Parlam 5 jezika aktivno, voleo bih imati priliku raditi na brodu na dobroj poziciji mada ne bih odbijo ni  losiju uvek mogu sebi u bradu psovat na talijasnkom , portugalskom spanskom i engleskom...samo da ja dodjem tamo pa ako im valjam sreca moja i njihova ako ne ubedicu ih da grese.

 :uzdravlje: zivi vi meni bili i ako sam negde pogresijo u pravilima kucanja i lepoga izrazavanja oprostite kucam u zurbi sa posla.
ako nemas u glavi, uglavi sta imas!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: fala za forum!
« Reply #1 on: 26/May/2011 »
sretno zemljak i pucaj visoko  :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: fala za forum!
« Reply #2 on: 27/May/2011 »
S obzirom na iskustvo i jezike koje govoris, savjetovao bih ti da se prijavis za neku Guest Services poziciju kod npr. Silversea i/ili Seabourn.
Vidim da i Seabourn i Silversea traze Concierge pa kreni od toga. Probaj i na AIDA ako govoris njemacki.

Kad vec imas posao, bolje ti je da budes strpljiv i pucas odmah na sto vecu poziciju na sto boljoj kompaniji.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline iza-oblaka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Recruitment Agency: N7A
  • Job Title: Destination Manager
Re: fala za forum!
« Reply #3 on: 27/May/2011 »
ili trazi da budes International ambassador na Royalu, placa ti je veca od Guest Services. Uglavnom, moras znati 4 strana jezika dobro, samo mi se cini da se EP-u ne da muciti s ovakvim zamolbama za posao (procedura je vjerojatno duza), kad sam ih ja trazila otpilili su me..

p.s. mislim da za Seabourn moras vec imati prijasnjeg iskustva rada na brodu.
Labor improbus omnia vincit.

Offline Boysie Singh

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: fala za forum!
« Reply #4 on: 27/May/2011 »
hvala vam za sve vase odgovore

No kako vidim mogu biti i vice premijer kine pa da opet ne budem izabran za vise pozicije, mozda sve stvari koje sam radio mogu bit korisne samo meni a njima imam shipak za ponudit i sta mi vredi i 10 jezika ako pred gostom ne bi znao da beknem ili bi pak bio isuvise s nosem u oblacima. Meni je u planu da od ponudjenog izaberem najbolju opciju i glede svega uhvatim onu koja bi se najmanje cekala, too much pending time=too much za*****ancija. A meni je svakako u vidu da kad se vec dokopam palube pokazem koliko mogu ili ne, i sebi i njima s tim da ce oni prvi primjetit. Hebiga ja kad sam doso kod ovih mojih Italijana da prodajem ambalazu Serbima rekose to je fin i gospodski poso letis po regionu brbljas naklapas prezentujes, guba poso, i jest super samo meni je nekako najsladje kad nam crkne masina BOBST od 20 tona pa ho ruk dizi je da vidimo sta ne valja i popravljaj i je*avaj se, multitasking i hands on mi manjka u zivotu a i koliko god da potencijalno zaradim nema sanse da vidim cili svet kolka god da mi je placa ( radim za crkavicu plus procenat koji ubodem,)...sve je to lepo i neka ja pogresim ako odem i ovde ostavim foteljicu i makinu al dok jos mogu ja bi da idem. Bio sam u kampu u Sidneju 2008 kad je papa blagosiljo aussie's, sa ekipom iz Splita i najzece iskustvo mi je bilo upravo kad sam zavrsijo sa pakistancima indijcima i filipincima par tjedana...posle sam zavrsio medj aboridzinima. volim kad imam sta vidjet i radit na sve strane. ne mogu si ja sad usadit visak vrednosti pa posle da pruzam cela veka prst u druge i da vicem e ti si kriv sto ja nemam i ja sam bolji od tebe, ima pun kufer ljudi takvih okolo sebe i nesto mi se ne mili da budem taki. Videcemo , zakon ponude i traznje, ja cu da nudima prihvatim sta mi se da.

Fala vam od srca svima.
ako nemas u glavi, uglavi sta imas!