Author Topic: Život na brodu (zbirna tema 2007-2011)  (Read 613485 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Odg:
« Reply #120 on: 20/October/2007 »
pozdrav svima iz bermudskog trougla

i hvala svima koji su mi pruzili podrsku jer zaista puno to vrijedi
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

$ejo

  • Guest
Odg:
« Reply #121 on: 21/October/2007 »
Pozdrav svima. Evo i ja sam odlucio da se prikljucim ostalim moreplovcima. Procitao sam skoro citav forum i duuuugo sam se psihicki pripremao na ovaj potez. Znaci odlika je pala i to je to. Poslao sam aplikaciju na employment-power za rad kao cabin steward, jer sam jednom radio slican posao u jednom hotelu, nazvali su me i objasnili sta da donesem od dokumenara itd... Ali sam takodjer radio i kao prodavac u gift shopu (nesto kao prodaja suvenira isl.) jedno kratko vrijeme samo preko ljeta i posao mi se svidja. Sad je pitanje dali mogu aplicirati i na ovu poziciju, jer mogu donijeti preporuke i za jedan i drugi posao. Veeeeeeeliki pozdrav za sve a posebno za Sefa i Miroslava...mislim da su super momci sa velikim entuzijazmom i nesebicnoscu da pomognu. Ko zna mozda se i vidimo nekad na nekom od brodova.

Offline Boki

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Odg:
« Reply #122 on: 21/October/2007 »
Evo i ja da se oglasim.
Kao prvo, da se zahvalim "sefu" na odlicnom forumu, i miroslavu na ulaganju toliko truda kako bi nam preneli utiske iz prve ruke.
Znam za ovaj forum vec nekoliko meseci, jos od onda kad je postojala samo ova tema.

Tada sam i poceo da se raspitujem za rad na brodu i da prikupljam informacije, pa sam tako i naleteo na ovaj forum.
Tako je to i ostalo, dok nije drugar zapeo da ide na brod, pre 2-3 nedelje, tako da smo on i ja bili do agencije SEA, posto smo iz Beograda a znamo da je ona proverena.
U principu, dobili smo iste informacije koje sam ja ovde nasao, samo mozda malo opsirnije.

U svakom slucaju, zelimo da idemo, ali se ne zurimo preterano.
Bio je intervju pre par dana za Royal Caribbean, za par pozicija. Nisam se prijavio na isti, posto smatram da mi je to prerano (nisam planirao bas odmah da idem), jer imam sa fakultetom da razresim par sitnih stvarcica.
Sad ocekujem intervju za Carnival, posto ga nije bilo od juna ili jula, ne secam se, pa bi trebao uskoro.

U principu, ide mi se, samo ne znam za koju tacno poziciju.
Treba da diplomiram kao inzenjer za audio i video tehnologije, ali to verovatno po povratku, a imam iskustva sa radom u ugostiteljstvu (kafici/poslasticarnica).

Da nemate neki dobar predlog?

Pozdrav!

seaman_grin

  • Guest
Odg:
« Reply #123 on: 21/October/2007 »
pa reci ovi iz agencije za sta im trebas, menadzer iz EP, je svakog momka s kojim sam ja pricao preusmerio, sem konobare i barmene, jedno 6 momaka znam detaljno :)
ono oni popunjavaju broj, a mozda i nije nista od tih...:)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #124 on: 22/October/2007 »
Za: Luna051 i $eju:

Cabin attendant je posao koji se placa $3.000-$4.000.
Ne slusajte one koji vele: to nikako, ne, ne, kolega mi je rekao, drug mi je rekao ... Sve su to ljudi koji su davno izgubili kompas ili ga nikada nisu ni imali. Ja znam nekoliko cura i momaka (Hrvata) koji rade taj posao i zaradjuju oko $4.000 na mjesec.
To je posten posao kao i svaki drugi.
Jel se treba stidjeti nekome namjestiti krevet i pocistiti kupatilo? E nek takvi onda rintaju u Dining-u i sluze sesnaest gostiju odjednom.
Luna, ugledaj se na iskustvo te cure koja je diplomirala pa otisla raditi kao sobarica.
Nista ti japametnije ne mogu reci od onoga sto je ona djelom rekla. Nije jedina.
Ja ih znam masu koji su zavrsili fakultete, a onda sjeli, razmislili i shvatili kako najbrze ostvariti svoje zelje.
Nemajte iluzija, ovdje nikome nije vazno jesi li doktor, ph, mr, nuklearni fizicar ili dekan na fakultetu.
Jedina stvar kroz koju ce te ljudi gledati je posao koji ces napraviti. Radi i suti, i tako ces najprije prosperirati.
Nema pozicije koju neces moci dohvatiti. Ja znam Indijca Direktora Hotela, koji je poceo kao Bar steward, sakupljajuci i peruci case.
Kako dohvatiti taj posao?
Kao i svaki drugi, preporuke i bivse iskustvo su vazni.
A isto tako je vazno i uvjeriti predstavnika firme da ste prava osoba za taj posao.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #125 on: 22/October/2007 »

U svakom slucaju, zelimo da idemo, ali se ne zurimo preterano.

U principu, ide mi se, samo ne znam za koju tacno poziciju.
Treba da diplomiram kao inzenjer za audio i video tehnologije, ali to verovatno po povratku, a imam iskustva sa radom u ugostiteljstvu (kafici/poslasticarnica).


Boki, zasto ne probas preko Uspinjace za audio - video tehnicara?
Na brodu ima jako puno posla oko postavljanja i upravljana i rasvjetom i zvukom i drugim.
Danas svaki kruzer ima Kazaliste u kojem se izvode predstave i prikazuju filmovi.
Sreo sam naseg covjeka na toj poziciji, mislim da je rekao da je dosao preko Uspinjace.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

abraksas

  • Guest
Odg:
« Reply #126 on: 22/October/2007 »
Pozdrav svima... Na prliminarnom intervju dobio sam intervju-u dobio sam poziciju buffet steward zbog prethodnog iskustva... Sefe,mozes li sta da mi kazes o ovoj poziciji,zaradi i mogucnosti za napredovanje?

Offline Boki

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Odg:
« Reply #127 on: 22/October/2007 »
VuXs:
Da, Freedom of the Seas jeste najveci brod za sada, ali en i najduzi.
Bila je emisija o njemu na tv-u jednom, i secam se da je covek rekao da se ocekuje novi, veci, koji ce ga zameniti!

Offline Boki

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Odg:
« Reply #128 on: 22/October/2007 »
LaCroix:
Kao bar waiter mozes da ocekujes izmedju $1600 i $3000.
To je po podacima sa jednog sajta.
Inace, mene privlaci ista pozicija, s obzirom da u tome imam iskustva!

Offline VuXs

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Odg:
« Reply #129 on: 22/October/2007 »
kaj duplate postove bzvz,ispada sve nepregledno..imate gumb uredi..

da vidim da nije najduzhi..

vodza

  • Guest
Odg:
« Reply #130 on: 23/October/2007 »
Pozdrav narode!!!

Evo i ja sam se odlucio vise informisati o mogucem zivotu i radu na cruzerima....
Volio bih da me posavjetujete na kojoj poziciji da se prijavim, tako da cu vam malo objasniti sta sam sve do sada radio.
Naime radio sam u televizijama nekih 6 godina i od njih mogu imati reference (dakle radio sam na TV realizaciji,PC dizajnu i Produkciji/post produkciji i veoma dobro baratam sa kamerom)....koliko shvatam mogao bih se prijaviti za videographa pa vas pitam jeli to dobra pozicija i tome slicno
Druga stvar imam zavrseni ekonomski fakultet i radim kao komercijalista (dakle prodaja mi je jaca strana-trenutno sam sef prodaje jedne firme) pa su mi rekli da bih mogao i u Shopu da radim...Kakva mi je tu mogucnost,plata,radno vrijeme jeli bolje to ili kao videograph?
Engleski i Italijanski govorim skoro perfektno....
Molim sve dobre ljude da mi pomognu u odabiru! Pisite mi ovdje ili na private...

PS: Neko mi je preporucio izvjesnu Gdju Maju Loncar da li neko zna nesto o njoj i tome slicno? Da li ici preko nje?

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Odg:
« Reply #131 on: 25/October/2007 »
Tako sam jednom ostao bez djevojke do koje mi je zaista stalo jer je gledala sta ce reci ovaj onaj i sl.

Hocu reci isto sto i sef ljudi pricaju i pricace, ako gledas na moje postove sigurno neces naci puno postova u kojima hvalim borski posao, ali takodje nigdje nisam napisao odustanite odmah ja samo prenosim svoje iskustvo koje se mjenja sa vremenom tako da to sta kaze drugi moze da ti pomogne da se orijentises, ali meni da je neko prije nego sam dosao na brod rekao tezak posao tj to sam znao da je tezak ali nisam gledao na to. Ipak najbolje je kada covjek sam odluci jer poslije bude ovaj mi rekao onaj mi rekao itd.
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

$ejo

  • Guest
Odg:
« Reply #132 on: 27/October/2007 »
Samo naprijed seaman_green nemoj odustati. Evo bas nesto razmisljam da probam za bar department, nekako mi ovi kokteli bas zanimljivo izgledaju, ima bas puno kombinacija koktela treba znati dosta o tome, ali covjek uci dok je ziv.... ;D

seaman_grin

  • Guest
Odg:
« Reply #133 on: 27/October/2007 »
Samo naprijed seeman_green nemoj odustati. Evo bas nesto razmisljam da probam za bar department, nekako mi ovi kokteli bas zanimljivo izgledaju, ima bas puno kombinacija koktela treba znati dosta o tome, ali covjek uci dok je ziv.... ;D

 ;D hvala na podrsci...

Offline zadranin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 126
  • Odletio na brod
    • View Profile
Odg:
« Reply #134 on: 29/October/2007 »
Postovani,
pratio sam ovaj forum i mogu vam reci samo jedno:HVALA
Sto se tice agencije A Priori iz rijekke, danas popodne sam se vratio sa razgovora sa predstavnikom kompanije.Svima koji idu na razgovor savjetujem sljedece:
smijesak na licu, ozbiljnost u odgovorima i cvrsti stav:JA ZELIM USPJETI NA OVOJ KOMPANIJI.
U nedostatku posla,prijavio sam se na natjecaj za konobara,usput posao koji radim vec 15 godina.Gospoda Zagar me je primila na prvi razgovor i upoznala me sa svojim iskustvima na brodu.Procitala moj CV i rekla da imam sanse za ukrcaj,ali da je brinu malo moje godine ( 33 ). Rekao sam da zelim pokusati.Nakon par dana dobio sam mail da je razgovor sa predstavnikom 28.10..Dogovorio sam razgovor u 2 sata,malo cekao jer je bilo dosta kandidata i napokon usao u prostoriju za razgovore.Obukao sam finu kosulju,hlace,cipele i izgledao vrlo ozbiljno,a ujedno i opusteno.Razgovarali smo jedno 20-25 minuta nakon cega me pitao zasto zelim biti obicni konobar kad imam toliko iskustva.Odgovorio sam da ne zelim dobiti poziciju,vec da je zelim "zaraditi", na sto mi je on nacrtao kako ide hijerarhija medju bijelim osobljem.Malo smo razgovarali o tome sto ja zelim biti i postati.Nakon vrludanja odgovorima, ponudio mi je posao Ass. F&B managera.
Gospodo,nadam se da sam nam s ovim uspio objasniti kako sam ja prosao na razgovoru,papir je trenutno u mojim rukama i cekam poziv.
Jos jednom hvala svima,Sefu koji je s toliko "ljubavi i strpljenja" svima nama objasnjavao i davao odgovore ....
jos cemo se cuti
nadam se ubrzo sa novim vjestima
plovim