Author Topic: Život na brodu (zbirna tema 2007-2011)  (Read 613613 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline medjutim

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Odg:
« Reply #135 on: 30/October/2007 »
Ljudi!  :)
Cekam intervju sa strancima preko agencije Employment power ...
U medjutvremenu sam se prijavio i na sajtu agencije Joy i pozvali su me da sutra dodjem na intervju u Sombor !
inace, za one koji ne znaju, prijavljivao sam ze za poslove npr. tehnickog odrzavanja na brodu !
Sad Vas ja pitam, da li je pametno da odem sutra do Sombora ?
Rekli su mi da najavim dolazak, danas, najkasnije do 00.00

tigar

  • Guest
Odg:
« Reply #136 on: 30/October/2007 »
kakva je sansa da se zaposlim s 19. god.
inace forum je prva liga, svaka cast.

coki

  • Guest
Odg:
« Reply #137 on: 30/October/2007 »
rvo da ti kazem svaka cast sto si ovo otvorio radi pomoci mladim osobama koje nemaju pojma kako sta a imaju zelju za ovo ko ja ;D ;D
gle imam 19 godina komunikativan sam, uvijek mi je osmijeh na licu tj. uopce nemogu da s nekim pricam a da se  nesmjeskam neznam za sta bi se prijavio??? kakve su sanse da je i frend skupa upadnemo na jedan brod?? Sto se tice Engleskog od 1 do 5 mo je negdje oko 2 neznam kako da ti kazem valjda ces skonat :-[ :-[ ali zato njemacki govorim fenomenalno uzima li se to uopce u obzir?? sta je s putovnicom kakvu trebas imati ili ako viza trebadne za neko podrucje ko se o tome brine?? jeli te na brodu prijve i dobijes li ikakvo zdravstveno osiguranje?? mislim ono na brodu moze ti se svasta desiti nedaj boze..
eto valjda nisu glupa pitanja toliko do mene za sada..

Offline Boki

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Odg:
« Reply #138 on: 30/October/2007 »
Da odgovorim ja ponesto, o onome sto sam citao na par mesta...

- Mislim da je donja granica u godinama bas 19g.
- Dobija se na brodu kako zdravstveno tako i zivotno osiguranje, tako da tu nema brige. Jedino, koliko se secam, nemas pokrivene stomatoloske troskove vec sam placas intervencije, tako da je pametno pre puta posetiti zubara i popraviti ono sto ima - ako ima!
- Sto se vize tice, dobijas americku i to ti je sve sto ti treba!

@medjutim
Svaka cast! Mozda ne bi bio los da odes i na intervju u Sombor, pogotovo ako su u pitanju dve razlicite kompanije, jer onda ako prodjes oba intervjua, mozes da biras poziciju koja ti se vise svidja ili koja ti vise odgovara (koja je vise placena). Imaces bar neki izbor, sto nije uopste lose.
Moj savet ti je: idi, sto da ne,kad si se vec prijavio!

@king11
Znam za ljude koji su isli direktno u "gift shop", na prvi ugovor.
Mozda ti je engleski slabiji pa su ti zato to rekli?

kanuric

  • Guest
Odg:
« Reply #139 on: 01/November/2007 »
 pozdrav svima, ja sam bio juce na predintervju u Somboru, bila nas gomila, nisu svi ni stigli, zato ce sutra opet biti jos jedan intervju. Ja sam pitao sve i svasta, ali mene su pitali. @medjutim jesi i ti bio? moj brat je vec na brodu, otisao pocetkom meseca, ali mislim da nema sanse da idemo na isti. Zanimljivo je bilo, dobili smo gomilu informacija. sutra znam da ce isto dosta ljudi doci.

sasa_kc

  • Guest
Odg:
« Reply #140 on: 01/November/2007 »
pozdrav svima...
....ja sam bio jucer na razgovoru u EP za shop assitant, razgovarao sam sa Tomislavom
i covjek mi se cini ok...iznenadio me sa time da je u pola razgovora poceo pricati engleski
i pitao me bas direktnu stvar iz prakse...i moram priznati da sam se dobro snasao i vidim
da je covjek bio zadovoljan odgovorom..
..usput veli da je sredinom 1. mjeseca 2008. razgovor sa predstavnikom kompanije....

..pozz...

kanuric

  • Guest
Odg:
« Reply #141 on: 01/November/2007 »
 i na princess primaju fotografe, kolikosam shvatio, treba iskustvo

mi imamo trening u novembru od 4 dana, posle toga, otprilike 2 nedelje idemo u Madjarsku na 2 dana na razgovor sa glavnim likom, posle toga...na brod ,
u decembru smo na brodu, ja poznajem inace ljude koji su bili na predhodnim treninzima, oni sa prvog treninga su uveliko na brodu, sa drugog koji je zavrsen ovog meseca, cekaju da odu, ja idem na trening, sad u novembru, pa sam u decembru na brodu. jedva cekam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

abraksas

  • Guest
Odg:
« Reply #142 on: 01/November/2007 »
@kanuric
Ja sam bio u somboru, na proslom treningu... U ponedeljak idemo u madjarsku,tako da se nadam da ce krajem meseca biti broda...

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Odg:
« Reply #143 on: 02/November/2007 »
Ljudi samo naprijed, zelim Vam mnogo uspjeha a nekakav savjet nije potreban.

Pozdrav sa Brilianca
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Offline Pospani

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Odg:
« Reply #144 on: 02/November/2007 »
pozz...



$ejo

  • Guest
Odg:
« Reply #145 on: 02/November/2007 »
I ja sam isto tako veoma radoznao i samo bih postavljao pitanja, ali mislim da je najbolje otici bez ikakvih ocekivanja i predrasuda i pustiti da te sudbina vodi dalje....Evo i ja se pokusavam ubaciti u bar department. Imam malo iskustva, znam nazive koktela vjerovatno preko 100, naravno znam kako se neki spremaju i koji su primarni sastojci. Ipak sam ja prao case i cistio stolove u jednom lokalnom baru, pa cu pokusati za pocetak kao bar-boy, pa mozda bar waiter za, ne znam, 2,3,4... ugovora.

@Pospani

Sa tim iskustvom ne moras da brines, sretno! :) I da znam da je Mai-Tai koktel koji sadrzi primarno rum.

sasa_kc

  • Guest
Odg:
« Reply #146 on: 02/November/2007 »
Evo,ovo je moj prvi post na ovom forumu,ali se nadam ne i posljednji.
Inace Tomislav mi je zet i vrlo dobra osoba.
Osobno me nagovorio da se ostavim vlastitog posla na kopnu koji me bas i nije zadovoljavao (imam restoran koji sezonski radi odlicno, ali to nije dovoljno za pokrivanje troskova cijele godine).
Uz njega imam i ducan koji radi pristojno,ali zbog ucmalosti sredine (malog dalmatinskog turistickog mjesta koji te neminovno baca u depresiju), predlozio mi je da sve to zamrznem i da se okusam na brodu.
.......

Milijun pitanja... niti jedan odgovor.
izgleda da cu ih morati saznati na tezi nacin...empirijski.


neka mi svi oproste na ovom veeeeelikom kopiranju, ali moramo sam pozdraviti Pospanog jer
kad sam vidio tekst kao da sam ga i sam pisao...

tigar

  • Guest
Odg:
« Reply #147 on: 02/November/2007 »
danas me zove covjek iz Uspinjace i kaze:
"posto imas 19 god. mogao bi radit kao life gard u Dubaiu u nekom hotelu s 5* put, hrana,spavanje placeni"
jel neko cuo nesto o tome i jeli to bas tako divno-krasno...da i jos nesto za placu od ccc 500-600 dolara. ???

Online zadranin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 126
  • Odletio na brod
    • View Profile
Odg:
« Reply #148 on: 03/November/2007 »
Čestitke pospanom, iako smo možda malo "stari" za ovakvu vrstu životne avanture, nadam se da će nam se "rizik" isplatiti i da ćemo ipak dobiti ono što smo tražili.

Pospani i ti i ja znamo,pogotovo nakon ovoliko godina rada u turizmu, da se samo trudom može uspjeti...

Još jednom čestitke i želim ti mirno more.
plovim

Offline Pospani

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Odg:
« Reply #149 on: 03/November/2007 »
Hvala svoj trojici na cestitkama...inace i sam sam Zadranin s boravkom u Sukosanu.
Polako...tek trebamo doci na cruiser,a tek tada cemo moci davati medjusobne cestitke.
I dalje stojim iza onoga....nebrojeno pitanja...nula odgovora.
Nadam se da cu i sam uskoro moci pomoci nekom "novom" vlastitim iskustvom.
Drzimo se...idemo dalje-gurajmo naprijed...pa sto nam plima donese.
Ja se nadam najboljem...i nadam se da ncemo uskoro euforicno moci preporuciti jednaki put nekim novim "klincima".
Ili ih odgovoriti od istog.
U svakom slucaju,makar za sebe znam da cu biti prilicno objektivan...bez obzira na vlastiti dozivljaj...

Jos jednom-hvala vam na podrsci.