Author Topic: Život na brodu (zbirna tema 2007-2011)  (Read 602871 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

king11

  • Guest
Odg:
« Reply #15 on: 17/June/2007 »
Primijetio sam da jako cesto spominjes mogucnost napredovanja, ako se ozbiljno i marljivo radi. Tvoji nadredjeni prate tvoj rad pa ti nude visu poziciju, ili na tvoj zahtjev. Znam da sam mozda malo dosadan s pitanjima, al znas kako je. Zelim biti upucen u sve prije nego sto napravim veliki korak. I da. Kako internet funkcionira na brodu? Kolko kosta itd...

Helix

  • Guest
Odg:
« Reply #16 on: 19/June/2007 »
Pozdrav svima! Ja sam Helena iz Zagreba, imam 23 godine, i kako stvari stoje brzo cu na brod. Prvo, veliko hvala na detaljnom opisu zivota i rada na brodovima i neumornim odgovorima na sva pitanja.

Ja sam se za brod odlucila prosli tjedan, nasla ovu stranicu proslu srijedu, otisla u Uspinjacu, predala papire i voila! - interwiev sa predstavnikom kompanije imam sad u subotu (23.06). Sve se odvilo u nesto vise od tjedan dana.

Kad se odlucis, treba u akciju. Provela sam dane ne internetu istrazujuci sve aspekte, al svejedno imam jos par pitanja.  ;)

Prvo... kakve mozemo ocekivati troskove na brodu dok ne dobijemo prvu placu?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #17 on: 19/June/2007 »
Primijetio sam da jako cesto spominjes mogucnost napredovanja, ako se ozbiljno i marljivo radi. Tvoji nadredjeni prate tvoj rad pa ti nude visu poziciju, ili na tvoj zahtjev. Znam da sam mozda malo dosadan s pitanjima, al znas kako je. Zelim biti upucen u sve prije nego sto napravim veliki korak. I da. Kako internet funkcionira na brodu? Kolko kosta itd...

Samo ti pitaj king11, zato sam i otvorio forum. Promocija se dobiva na osnovu preporuke tvojega sefa. Ako ti se ucini da te je netko presao a ti radis vise i bolje od njega, uvijek imas opciju napustiti brod gdje radis i otici na drugi (sve unutar iste kompanije). Na tom drugom brodu zasigurno ces pronaci drugi menagement, koji ce imati drugaciji kriterij, i na tebe gledati svjezim ocima. Ako niti tamo ne dobijes promociju onako brzo kako bi htjeo, promijenit ces kompaniju ... Da podvucem - radi i suti, i tako ces najbrze biti promoviran. Kao sto ja ne volim filozofske rasprave oko necega sto zelim da mi moj potcinjeni napravi, tako znam da niti moj sef ne voli puno price. Toliko puta sam imao ideju kako nesto napraviti bolje i brze, ali nisam se zelio praviti pametan. Predlozio bih kratko, pa ako bi proslo - odlicno, a ako ne - opet dobro. Ljudi ovdje padaju u zamku da inzistiraju na svojim idejama jer se u suprotnom osjecaju ponizenima.
Evo primjera. Dosao novi kapetan na brod, sav u vojnickom filmu, i zahtjeva od casnika da non stop nose kape dok su na duznosti. Za neke je to veliki teret, jer karipsko sunce je jako, i glava se jako znoji i kuha ispod te kape. Ja sam izracunao da kapetan odlazi za 2 mjeseca, i dolazi novi, malo manje zahtjevan po tom pitanju. Pitali smo ovog strozijega jel moze bez kape, no on je hladno isprintao sliku casnika sa pripadajucom usniformom i poslao nasem sefu sa jasnim i glasnim - ne. No nasao se jedan kanadjanin koji je to uzeo osobnim ponizenjem i napisao pismo kapetanovom zamjeniku sa obrazlozenjem zasto mi ne bi trebali nositi te kape po ovakvoj vrucini ... Slozio on nekoliko listova argumenata, u slobodno vrijeme, i poslao preko sefa odjeljenja na "vise instance"
Decko je imao 3.200 dolara i superlak posao, eno ga sada sjedi doma sa otpusnim pismom u kojem mu je kapetanov zamjenik napisao da ga ne preporucuje za re-employment.  :'(
Moral price - radi i suti, ako zasluzujes promociju, sigurno ces ju i dobiti. Sve je samo pitanje vremena, odnosno kako Microsoftov screensaver kaze: "where do you want to go today?".
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #18 on: 19/June/2007 »
I da. Kako internet funkcionira na brodu? Kolko kosta itd...

Internet je na brodu spor i skup. Svrsishodan je samo za provjeru e-maila. U lukama ces naci jeftiniji, brzi a ponegdje i besplatan internet. Vidim, neki ljudi provode sate u prostorijama za rekreaciju gdje se hvata (skupi) wireless signal koji je predvidjen za posadu, na laptop.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Helix

  • Guest
Odg:
« Reply #19 on: 21/June/2007 »
Hvala puno na odgovoru a jos vise na savjetima. Jest da si me malo isprepado, al...  ;D Ma salim se. Naime, spomenuo si da se na tu poziciju rijetko primaju ljudi izravno. Ovih dana meni engleski ide bolje nego hrvatski, a sto se iskustva tice, imala sam ga u jednom hotelu s 5*. Samo... ja nisam tamo imala ni priblizno 300 a kamoli 500 ljudi "pod sobom". No pripremit cu se pa sta Bog da. Tko zna mozda se i srretnemo na brodu. Zeljela bih ti zahvaliti jos jednom na trudu. Javim kako je prosao razgovor.

Helena

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #20 on: 21/June/2007 »
Hvala puno na odgovoru a jos vise na savjetima. Jest da si me malo isprepado, al...  ;D Ma salim se. Naime, spomenuo si da se na tu poziciju rijetko primaju ljudi izravno.
Helena

Stvar je u tome da na interview-u terbas pokazati samouvjerenost i hrabrost, sto je opcenito vrlo tesko, a kamoli u ovoj situaciji, jer se covjek sprema na iskustvo o kojem samo zamislja i ne moze imati dovoljno jasnu predstavu. Samo ti njima pricaj o svojim menadzeskim sposobnostima, vaznosti discipline, stvaranja ugodne, ako vec ne kerativne atmosfere, o "teamwork"-u, o orjentiranosti na kompanijin "product", nastrebaj zlatna pravila ugostiteljstva na brodovima, bla bla bla ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

tanja2108

  • Guest
Odg:
« Reply #21 on: 22/June/2007 »
pozzz svima i evo i od mene jedno pitanjce.u ponedjeljak bi ja i moj dragi trebali ici na razgovor u Rijeku jer smo se prijavili na oglas gdje se traze konobari za carnival cruise a poslodavac je A Priori d.o.o e sad to nam je prvi put pa stvarno neznamo sta nas sve tocno ceka     i sad me zanima me di bi mogla dobiti odgovre na najcesca pitanja koja se postavljaju na  razgovorima.unaprijed hvala

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #22 on: 22/June/2007 »
pozzz svima i evo i od mene jedno pitanjce.u ponedjeljak bi ja i moj dragi trebali ici na razgovor u Rijeku jer smo se prijavili na oglas gdje se traze konobari za carnival cruise a poslodavac je A Priori d.o.o e sad to nam je prvi put pa stvarno neznamo sta nas sve tocno ceka     i sad me zanima me di bi mogla dobiti odgovre na najcesca pitanja koja se postavljaju na  razgovorima.unaprijed hvala

Igrom slucajnosti, bas jucer sam proguglao A Priori d.o.o., i moram reci da sam ostao zbunjen. Jos nisam cuo nikoga tko je preko njih otisao na brod. Cinjenica da nemaju web stranicu o svojoj djelatnosti (zaposljavanju na brod), ne ohrabruje. Dapace, nisu nimalo uvjerljivi. Izgleda da cete vas dvoje biti prvi koji ces ih testirati, pa vas molim da napisete svoja iskustva za buduce zainteresirane.
Najcesca pitanja na interview-ima? To je domaca zadaca svakoga zainteresiranoga za rad na brodu. Google te zove. U principu, pojedina pitanja mozes doznati na forumu, ali bojim se da bi se tema razvodnila i otisla presiroko.
Sretno na razgovoru.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

tanja2108

  • Guest
Odg:
« Reply #23 on: 22/June/2007 »
ma i meni je to nesto cudno i sada sam u velikoj nedoumici znam samo kada smo zvali da mi je zenskica sve fino objasnila i da  je zapravo govorila iz vlastitog iskustva jer je i ona bila na brodu i sada kada se vratila zeli pomoci nasim ljudima da odu.to je sve sto znam a bas i nebih da budem njihov pokusni kunic no ako sta bude javim se . i da receno nam je da cemo morati dati samo 600 eura kao za kartu i ljecnicki.hvala.

aida

  • Guest
Odg:
« Reply #24 on: 23/June/2007 »
pozdrav...

puno hvala na svim postovima,jer su samo jos vise ucvrstili moju odluku da se zaposlim na brodu...mislila sam da je to neki bauk,strah i ne znam sta sve jos...

mene zanima jel moguce da moj dragi i ja zajedno dobijemo posao,jer smo se tek nedavno vjencali,pa ne zelimo da nas bas dijeli pola svita...

inace do ove ideje smo dosli samo zbog dva razloga,volimo putovati,mladi smo i zelimo ustediti neke novce planove u buducnosti...

ja samo inace jako komunikativna,solidno znam engleski,studiram povijest umjetnosti,glavno je da mi nije mrsko raditi...

decko,super govori engleski,i opsesija su mu kompjutori,radio je par puta na brodu ...


jos jedno puno hvala na svim postovima puno pozdrava iz makarske aida

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #25 on: 23/June/2007 »
ma i meni je to nesto cudno i sada sam u velikoj nedoumici znam samo kada smo zvali da mi je zenskica sve fino objasnila i da  je zapravo govorila iz vlastitog iskustva jer je i ona bila na brodu i sada kada se vratila zeli pomoci nasim ljudima da odu.to je sve sto znam a bas i nebih da budem njihov pokusni kunic no ako sta bude javim se . i da receno nam je da cemo morati dati samo 600 eura kao za kartu i ljecnicki.hvala.

Ne sumnjam da je ona bila na brodu, samo sam skeptican jer nije lako postati agent za zaposljavanje za odredjenu cruise line kompaniju. Mozda je ona to uspjela, no tada bi se morala pohvaliti da je licencirani agent.
600 eura za kartu i lijecnicki zvuci kao normalna cijena, cak i povlastena. A zbog ceka niste probale prvo preko prokusanih agencija npr. Uspinjace iz Zagreba?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #26 on: 23/June/2007 »
pozdrav...
puno hvala na svim postovima,jer su samo jos vise ucvrstili moju odluku da se zaposlim na brodu...mislila sam da je to neki bauk,strah i ne znam sta sve jos...
mene zanima jel moguce da moj dragi i ja zajedno dobijemo posao,jer smo se tek nedavno vjencali,pa ne zelimo da nas bas dijeli pola svita...
inace do ove ideje smo dosli samo zbog dva razloga,volimo putovati,mladi smo i zelimo ustediti neke novce planove u buducnosti...
ja samo inace jako komunikativna,solidno znam engleski,studiram povijest umjetnosti,glavno je da mi nije mrsko raditi...
decko,super govori engleski,i opsesija su mu kompjutori,radio je par puta na brodu ...
jos jedno puno hvala na svim postovima puno pozdrava iz makarske aida

Bok Aida,
Ponekada covjek vaze odluke i dobije neocekivan rezultat. Na neki nacin, udaljenost jos vise pojacava osjecaje medju ljudima. Ima jedna izreka - Udaljenost djeluje na Ljubav kao vjetar na vatru -sto je vjetar veci - to se vatra jace rasplamsava.
Ako oboje govorite engleski i zelite raditi, imate sve sto je potrebno da biste uspjeli. U najgorem slucaju - odradite jedan ugovor kako vas dohvati, vjerovatnije na razlicitim brodovima, a onda cekajte na slijedeci interview u Zagrebu. Na osnovu prijasnjeg iskustva, zaposlit ce vas oboje bez gnjavaze. Mada mozda necete morati niti cekati. Ako budete imali srece, proci cete interview oboje, i slijedom toga otici na brod zajedno.
Nemajte straha, nemate sto izgubiti. Jedino me zbunjuje sto si napisala da ti je muz "radio par puta na brodu"?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

aida

  • Guest
Odg:
« Reply #27 on: 23/June/2007 »
ma na brodu hranio tune i tako to...sedam dana brod,sedam dana kuci...

Hvala na podrsci i lipim rijecima,poslala sam vec danas mail agenciji pa ocekujem odgovor poslije ovih praznika...

gledala sam danas stranice koje si postavio,svasta sam doznala i na jos nekim drugim...jos cu sad da citam...

idem i rjecnik engleskog da kupim,cisto da obnovim znanje,i ponovo procitati neke knjigice o koktelima,jer me to i prije interesiralo i znam po nesto...

na jednoj stranici sam procitala posao animatora,druzila sam se s nekim ljudima u egiptu koji su to radili,pa me zanima kako je to na brodu,koje kvalifikacije traze?

tanja2108

  • Guest
Odg:
« Reply #28 on: 23/June/2007 »
Ma neznam ni sama vidila sam da mnogi i nepisu bas najbolje o Uspinjaci a neznam vise ni jednu drugu u kojoj bi pokusali.
aida mozes li reci preko koje agencije si se prijavila.

aida

  • Guest
Odg:
« Reply #29 on: 23/June/2007 »
preko uspinjace,napisala sam im mail da mi posalju informacije i kad su slijedeci intervjui...