Author Topic: Život na brodu (zbirna tema 2007-2011)  (Read 613616 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

$ejo

  • Guest
Odg:
« Reply #150 on: 03/November/2007 »
Za posao se trazi "potvrda/uvjerenje o nekaznjavanju" koja se dobije u Opcinskom sudu u gradu gdje zivis. Znaci ako se trenutno ne vodi krivicni postupak protiv tebe ne vidim razlog da ne dobijes tu potvrdu. I kad je dobijes, niko te nece pitati jesi li bio u zatvoru ili ne...

heroj

  • Guest
Odg:
« Reply #151 on: 04/November/2007 »
Mene samo zanima koja je donja dobna granica,dakle postoji li ikakva sansa da ja sa 19g uspijem ugrabiti neki posa,jer cujem da neki neprimaju ispod 21g sada jeli se to prakticira u svakoj kompaniji ili samo na carnivalu za koje sam cuo da neprimaju,ko zna neka odgovori,hvala unaprijed.....

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Odg:
« Reply #152 on: 05/November/2007 »
Kada se nadjete u novom okruzenju i kada se pitate zbog cega Vam je to sve trebalo da napustite dom i prijasnji zivot i kada Vam se cini sve tako strasno, to je vrijeme kada se prilagodjavate na novi zivot tj zivot sa novim ljudima, novu okolinu i sl.
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

$ejo

  • Guest
Odg:
« Reply #153 on: 05/November/2007 »
Na zalost ili na srecu nekoliko puta sam se nasao u slicnoj situaciji. Znam o cemu govoris, ali dobro je pa se brzo adaptiram. 8)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #154 on: 05/November/2007 »
IS LOOKING FOR ENTHUSIASTIC AND MOTIVATED CREW FOR:

WAITRESSES

APPLICANTS MUST BE AT LEAST 21 WITH 2 OR MORE YEARS
OF RELEVANT EXPERIENCE. ENGLISH IS A MUST.
COMPETITIVE COMPENSATION PACKAGE PROVIDED.
INTERESTED CANDIDATES SEND YOUR CV IN ENGLISH
TO DISNEY CRUISE LINE’S HIRING AGENT.

INTERVIEWS CONDUCTED BY DCL IN NOVEMBER
WWW.EMPLOYMENT-POWER.COM
EMPLOYMENT POWER
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

seaman_grin

  • Guest
Odg:
« Reply #155 on: 06/November/2007 »
uf sefe ovo direktan krose...:)

ono gore...

no, ako se moja zahvalnica ne bude odrzala na forumu, necu vise pisati..
Medjutime, Milane B., zahvalan sam Ti za ceo zivot...

zahvalan sam takodje, Sefu foruma, samome forumu, liku koji mi je poslao mail...

heroj

  • Guest
Odg:
« Reply #156 on: 06/November/2007 »
jeli u svakoj kompaniji donja granica za godine 21  :( ??? znate li nekoga mladzeg od 21 na brodu???

Offline Boki

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Odg:
« Reply #157 on: 06/November/2007 »
@heroj:
Ja mislim da jeste, iako na nekom od sajtova agencije procitao da je 19, ali nije.
Kapiram da je tako zbog radnog iskustva. Kako da imas 2 godine radnog iskustva koji je minimum, sa 19 godina?
Ovako sa 21 mozes da imas do 3 godine radnog iskustva!

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Odg:
« Reply #158 on: 07/November/2007 »
Slazem se sa ovom pricom naime zaista je zanimljivo cuti kako drugi ljudi zive i imati prijatelja sa recimo filipinskih ostrva indije i sl. U sustini dosta stvari zavisi od tebe samog iz pocetka mozda manja plata poslije veca i kako vec ide ali ono sto ne mozes da kupis je upravo prijateljstvo sa drugim ljudima koji su u istom brodu i isti zivot zive i pomazete se medjusobno ne gledajuci ko je odakle. To ne moze niko da kupi.... samo toliko od mene. Hrabro naprijed.
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Offline Pospani

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Odg:
« Reply #159 on: 07/November/2007 »
Najprije,zahvaljujem se i Adminu (Sefu) i moderatoru foruma na odgovorima.
Vlastitu zivotnu pricu cu ipak ostaviti za slijedeci put (za pred sam odlazak na brod ili cu je pisati s broda)...ovako je to samo jedna od mnogih slicnih zivotnih prica kojoj cu,nadam se,ipak dati nekakvu pozitivnu "plovnost".
Bilo je tu svega : od duboke...stvarne klinicke depresije,do zanemarivanja vlastitih obaveza...kompletnog gubitka volje za zivotom,pa i puno crnjih stvari od onih koje prilici pisati na ovakvom forumu (jedino teskih droga nikad nije bilo).
Sad cu se ipak bazirati na prakticna pitanja koja,vjerujem,zanimaju i druge potencijalne moreplovce.
Iako mi je Interview zavrsio prije jedva 8-9 dana,lijecnicki pregled mi je zakazan vec za slijedeci petak.
Pod svaku cijenu me namjeravaju ukrcati na brod do kraja ovog ili pocetkom slijedeceg mjeseca (navodno je krajem dvanaestog-do sredine prvog mjeseca nekakav"moratorij"na ukrcaj-iskrcaj).
E,sad...kako uopce izgleda taj pregled...to je prva stvar.
Papire sam vec poslao (kopiju putovnice,potvrdu o nekaznjavanju i potvrdu o nekakvom MMR cijepljenju).
Nakon toga,ali ne manje bitno...zanima me kakvu odjecu ponijeti sa sobom.
Pretpostavka (odnosno moj skromni uvijet) je bila da cu se ukrcati u Miamiju i ploviti tim nekakvim (meni potpuno stranim) aquatorijem.
Topliju,hladniju?...koliko dugih hlaca,koliko kratkih?
Pretezno kratke rukave ili duge?
Znam da jedino radnu obucu moram kupiti sam,ali da li je pozeljno ponijeti i vlastite crne (radne-odijelo) hlace...kako se obuci?
Nebih volio potezati dva kufera nepotrebne odjece sa sobom.
Za sad bih vas ipak molio odgovore na ovakva pitanja (a bit ce ih i jos pregrst,kako se datum odlaska na brod bude blizio)...a prilike za zivotnu pricu (s,nadam se, sretnijim tijekom i poticajem za druge ce biti pregrst).
Eto,jos jednom hvala na razumijevanju,strpljenju i nadam se odgovorima koji su mi od goruce vaznosti.
Hvala unaprijed...

coki

  • Guest
Odg:
« Reply #160 on: 07/November/2007 »
danas me zove covjek iz Uspinjace i kaze:
"posto imas 19 god. mogao bi radit kao life gard u Dubaiu u nekom hotelu s 5* put, hrana,spavanje placeni"
jel neko cuo nesto o tome i jeli to bas tako divno-krasno...da i jos nesto za placu od ccc 500-600 dolara. ???

moze li itko odg na ovo???? please....
 sta mi sa 19 godina nemamo sanse za broda???

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #161 on: 07/November/2007 »
danas me zove covjek iz Uspinjace i kaze:
"posto imas 19 god. mogao bi radit kao life gard u Dubaiu u nekom hotelu s 5* put, hrana,spavanje placeni"
jel neko cuo nesto o tome i jeli to bas tako divno-krasno...da i jos nesto za placu od ccc 500-600 dolara. ???

moze li itko odg na ovo???? please....
 sta mi sa 19 godina nemamo sanse za broda???

Decki, a zasto se vi bojite nazvati agenciju i njih pitati? Nitko ovdje na forumu nije regruter.
Mogu vam jedino reci da sam vidio i mladjih sljakera od 19 na brodu, a kako su oni tu dospjeli - neznam.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

coki

  • Guest
Odg:
« Reply #162 on: 07/November/2007 »
pa ovaj nas je covijek iz ZG nazvao i reko da nema sad posla za nas posto imamo 19 godina........
A znas li ista o ovoj vrsti posta koju je ponudio i meni i njemu??? zar nije 500 dolara malo za Dubaj, postoji li tu ikakva mogucnost napretka??

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #163 on: 07/November/2007 »

Eto,jos jednom hvala na razumijevanju,strpljenju i nadam se odgovorima koji su mi od goruce vaznosti.
Hvala unaprijed...


O pregledu je bilo rijeci prije na forumu, i to do u detalje.
Sto se tice odjece, ja nosim onoliko koliko bi stalo u jednu plasticnu "konzum" vrecicu.
Zaboravi na duge rukave, a za Miami mozes krenuti u sljapama kao i ja.
Platnene crne hlace mozes kupiti bilo gdje za 100-200 kuna, 20-ak dolara ti je dovoljno za troskove u hotelu.
Sve sto ti zatreba, naci ces za kupiti na brodu.
Kojekakve majice tipa skinny ili jocker superkvalitete, naci ces u usa za duplo manje novaca nego u hr.
Misli da su cipele dosta vazne za ponijeti. Crne cipele sa gumenim djonovima, jer su podovi ovdje skliski ...

pa ovaj nas je covijek iz ZG nazvao i reko da nema sad posla za nas posto imamo 19 godina........
A znas li ista o ovoj vrsti posta koju je ponudio i meni i njemu??? zar nije 500 dolara malo za Dubaj, postoji li tu ikakva mogucnost napretka??

Mislim da je Dubai opcija za one koji nemaju sanse za brod.
Posto bi zivio na kopnu, mislim da ti $500 ne bi bilo dovoljno ni pokriti troskove zivljenja.
Na brodu se ne placa gotovo nista.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

RASPUCIN

  • Guest
Odg:
« Reply #164 on: 12/November/2007 »
Dragi moji....

Posto se moderator ljuti zbog privatnih poruka ovo ce biti moja poslednja. Bio sam sa ekipom pre nekoliko dana u Madjarskoj i ne mogu reci kako su se drugi proveli ALI taj put nisam shvatio kao eskurziju , nego kao poslovni sastanak sa predstavnicima Princess-a. Hvaliti ALEKSANDRU kao najagenta  za mene je cista ludost ukoliko ona sama ne pise to za sebe. Na brod sam trebao da odem u Septembru ( svi znamo koji je sad mesec ), neki cekaju i po 13 meseci na ukrcaj sto je morate priznati mnogo. Covek koga sam upoznao u Madjarskoj ( Aleksandrin zet ) cekao je na ukrcaj jako dugo a onda umesto mesta u GIFT SHOPu covek dobija radno mesto cistaca za 600$. Pa on ima 35 god. i dvoje male dece.Toliko o Aleksandri koja uzme 1350e unapred , obecava sve zivo a onda , a onda kurcic. Ne zelim vise da je vidim ocima. Preko nje ce MOZDA neko uci na brod ali na najnizu poziciju za mizernu platu ali ce pre toga izgubiti mnogo PARA , ZIVACA , VREMENA. Zapitajte da li vredi sa njom rizikovati? Ako ste pametni trazicete drugu agenciju i nadati se da cete biti placeni koliko vredite a ne da cekate 5 ugovora da kuci donesete neku crkavicu.......