Author Topic: Život na brodu (zbirna tema 2007-2011)  (Read 613637 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Pospani

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Odg:
« Reply #165 on: 14/November/2007 »
Pozdrav svima.
Napokon sam uspio procitati svih 27 stranica ove teme i za to mi je trebalo ponosnih sat i 58 minuta.
mogu reci da se isplatilo.
uistinu covijek ustedi adminu i moderu dosta vremena na ucestalo odgovaranje na ponavljajuca pitanja,a i sam sam saznao i neke stvari koje mi jos nisu bile niti na rasporedu kao pitanje.

Razlog mom javljanju je ipak slijedeci:
U petak sam trebao imati lijecnicki pregled nakon sto sam prosao na interviewu za Carnival(znaju oni koji su se udostojili sve procitati),ali mi je danas Tomislav iz E.P-a javio da to radije odgodimo za ponedjeljak.

Glavni razlog lezi u cinjenici da je u ponedjeljak organiziran razgovor s ljudima iz Disney cruises kompanije,pa me nagovara da se okusam i kod njih.

Po njegovim rijecima Disney je dosta ekskluzivnija kompanija koja ima samo dva broda i zadnje dvije godine nije radila castinge s Hrvatima.
Navodno je ista pozicija i do 30-40 posto bolje placena nego na Carnivalu (iako ne vjerujem u bajkovitost price),a takodjer traze bartendere,bar waitere i dining room waitere.
Buduci sam za Carnival vec prosao i dobio preporuku za bartendera,nista me ne stoji otici na razgovor i s predstavnicima Disney-a.
Interview je u Esplanadi,a za razliku od razgovora za Carnival kojeg je odradjivao samo stanoviti (simpaticni) Eric C. (po principu 5 minuta-3 kandidata),ovi s Disney-a dolaze kao spanjolska inkvizicija.
4 ispitivaca u apartmanu visoke kategorije koji ce nas resetati uzduz i poprijeko.
Trema je vec manja,jer ionako imam zagarantiran posao na Carnivalu,ali zasto ne pokusati i ne stvoriti sebi eventualno opciju vise.
I dalje stoji cinjenica da ce me na svu  silu ugurati na brod prije nove godine,ali zasto nebih ja birao kompaniju koja ce se izivljavati na meni (ovo je blagi sarkazam...znam da idem raditi za sebe i bit ce mi onako kako sebi stvorim uvijete).
Odmah nakon interviewa gibam na lijecnicki pa natrag u zadar.

E,sad...imam i pitanje.
Kroz maglu se sijecam da se negdje i spominjala Disney kompanija,ali nista konkretno.
Zna li itko ista o njoj...kakvi su im brodovi...postoji li mogucnost napredovanja kao i na Carnivalu (buduci da imaju samo dva broda).
jesu li im brodovi noviji,stariji...koje su im rute...bilo sto ce biti od pomoci.
Jedino sto pouzdano znam,to je da je Andrej iz EP-a vlastitu sestru zaposlio upravo u toj kompaniji,a to bi ipak trebala biti vec nekakva preporuka.

Bit cu zahvalan za svaki odgovor.
Poseban pozdrav Sefu Foruma koji je uistinu smiren tip i ima dovoljno zivaca odgovarati na svako pitanje koje sam vidio u poslijednjih 27 stranica.
Svaka cast...tebi i Miroslavu.
Pozdrav-Pospani.



Offline Pospani

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Odg:
« Reply #166 on: 14/November/2007 »
A,da...jos sam htio zamoliti i da se na slike brodskog zivota postave neke slike brodskih barova u vrijeme guzve i jos samo jedno malo pitanje.
Kako izgleda rush-hour na brodu?
Jesu li u barovima guzvetine ili je sve to neka laganica.
Naime,laganini ne podnosim organski.
Osim sto vrijeme sporo tece,nema niti posla,niti provizije.
Jedino cemu se nadam je posao u nekom baru u kojem je uvijek zivo...u kojem covijek ima gusta i boraviti i raditi.
Ako vec moramo raditi/a moramo,onda bih se radije gazio kao konj,nego laganini vukao s noge na nogu.
samo da me ne dopadne neki sank na kojem cijelo vrijeme samo poliras case,a svakih 10 minuta ti eventualno netko nesto naruci...

$ejo

  • Guest
Odg:
« Reply #167 on: 14/November/2007 »
Da i ja sam cuo da je Disney cruise line jedna od boljih kompanija, imaju dva broda, Disney Magic i Disney Wonder. Prvi je poceo sa komercijalnom sluzbom u ljeto 1998, a drugi 1999. Inace jako su slicni, razlikuju se samo u pojedinim detaljima. I da sutra imam intervju sa predstavnikom kompanije za Disney, pozicije su Cleaner, Housekeeping, Cooks, Lifeguards. Meni je vec predlozeno za Custodial host, nesto kao hotelski cistac. Na ovoj poziciji je plata negdje oko 856$ mjesecno,a svaki dodatni sat rada je placen 5$, barem tako kazu. Mislim da je ovo dobra prilika da udjem na brod,onda rad i samo rad, pa mozda bude i promocija... Za sve dodatne informacije posjetite link  http://disneycruise.disney.go.com/dcl/en_US/home/home?name=HomePage&bhcp=1

$ejo

  • Guest
Odg:
« Reply #168 on: 15/November/2007 »
Zavrsio se intervju i dobio sam posao. :D Ako neko ima nekih pitanja slobodno nek pita. I u privitak sam stavio test iz engleskog jezika za Disney, pa ako nekom treba neka pogleda. Hvala jos jednom svima na informacijama koje su dijelili, jer mi je ovaj forum veoma pomogao da se prije svega psihicki pripremim. Pozdrav svima

JOKSIM

  • Guest
Odg:
« Reply #169 on: 15/November/2007 »
Zavrsio se intervju i dobio sam posao.

Poz novi sam i nisam bas sve cito.
Samo me zanima imali koja stranica na hrvatskom i gdje si sve iso kad si kontaktiro prvi put s njima.
Nemoj samo napisati da se mora sve na engleskom?!!

 poz

seaman_grin

  • Guest
Odg:
« Reply #170 on: 15/November/2007 »
Hvala $ejo na privitku :)
Easy za mene, ali je dobar primer koliko je minimalno znanje engleskog potrebno da bi mogao normalno da funkcionises...

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Odg:
« Reply #171 on: 15/November/2007 »
Otvorio sam novi dio forum ao Disney brodovima jer vidim da ima ljudi koji su dobili posao i koji imaju informacije a da ne bi mjesali sa drugim temama odvajam to sada.


MOlim Vas da sve vezano za Disney postavljate u taj dio foruma.

Inace sto se tice safety traininga na royalu je obavezan i msilim da je to i neophdno jer u slucaju necega iapk ljudi znaju sta bi trebali da rade mada iskreno in case of emergency imate paniku itd.

Meni su ti treninzi dobri jer ipak mozes nesto da naucis za kasnije u slucaju opasnosti.

550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Offline big mama

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Odg:
« Reply #172 on: 16/November/2007 »
Za one koji ne znaju a hteli bi da vide kako je to na brodu na ovoj adresi imate video fajl   

http://www.sea-agency.com/directapply/videonew.php

pa pogledajte!

JOKSIM

  • Guest
Odg:
« Reply #173 on: 16/November/2007 »
mene samo zanima jedno.
Dali ti plate to sto dodes na itervju prvi i onda ako te pozovu i na drugi.
i onda dobijes poso i sta onda?
Putujes na more recimo u Dubrovnik da sacekas brod  ili je on tamo ili kako sam procito da sjednes na avion i otputujes tamo gdje ce biti brod.
Ko ti to plati.
I jos nesto sta su alikacije i CV ??? ??? ;D

 poz

seaman_grin

  • Guest
Odg:
« Reply #174 on: 16/November/2007 »
Hm..aplikacija? rec engleskog porekla, znaci, ponuditi se, u ovom slucaju ponuditi sebe za neko radno mesto, mislim da bolja rec srpsko-hrvatskog porekla nema..

CV..skracenica latinskog izraza, Curriculum Vitae, ili ti radna biografija..ides tamo da radis, a ne da se pokazujes, ali opet i za nas neiskusnije ima mesta, pa ko se koliko pokaze, tako i prodje...

A sto se tice cenovnika, putovanja, meni licno nije zao sto sam bacio skoro 100e, putem u Zagreb, koji je za mene bio u prvu ruku neuspesan a zatim uspesan sto nisam prosao...:)

Btw Tomislav je rekao da ga ne zanima kako ces stici do Zagreba, sto je njegovo apsolutno pravo, ti ako zelis posao, sam ces da se potrudis, platis i uspes ako vredis koliko oni zahtevaju...

Offline Pospani

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Odg:
« Reply #175 on: 17/November/2007 »
E sad...za EP znam da ce izici ususret.
U svakom slucaju su se pokazali u dobrom svjetlu.


hehe,uredjeno...

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Odg:
« Reply #176 on: 18/November/2007 »
Zavisno u koji department ides tako ti i zavisi da li imas neki trening prije toga ili sl ali ako imas transfer i sl. i kada ides na brod ides tamo gdje je brod, ja sam recimo isao iz baltimora preko philadelphia, pa london dubrovnik i to je to. ako je brod u aziji ides tamo a transfere obicno pokriva kompanija, dok recimo za fotografe kada ides na drugi ugovor ili bilo koji sam placas kartu i hotel gdje ides to znaci ako ti je brod u rimu to je blizu ali ako je u LA ili gdje palcas skupu kartu kao i hotel ako je neophodno da spavas. ALi opet to zavisi od departmenta
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

goran

  • Guest
Odg:
« Reply #177 on: 25/November/2007 »
Imam jos jedno pitanje
Da li moram da izaberem posao kojim zelim da se bavim na brodu, posto bih pored trgovine ili prodaje, radio bilo sta samo da se dokopam broda.
Da li ce mi odabir nekog posla smanjiti sanse za odlazak na brod ukoliko ne bude potraznje za prodavcem?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #178 on: 26/November/2007 »
Imam jos jedno pitanje
Da li moram da izaberem posao kojim zelim da se bavim na brodu, posto bih pored trgovine ili prodaje, radio bilo sta samo da se dokopam broda.
Da li ce mi odabir nekog posla smanjiti sanse za odlazak na brod ukoliko ne bude potraznje za prodavcem?

Misli da bi te malo cudno gledali ako dodjes u agenciju i kazes da bi na brod, bez obzira na vrstu posla.
Gledali bi ta kao na nekoga tko ima strast prema brodovima, a ne poslu na brodu.
Na tvom mjestu ja bih se profilirao da se najbolje uklopim u ono sto im treba.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

goran

  • Guest
Odg:
« Reply #179 on: 26/November/2007 »
Hvala na strpljenju i odgovorima, u svakom slucaju nam je svaka pomoc potrebna.
Imam puno radnog iskustva na poslovima trgovine ali i u ugostiteljstvu.
Posto vec trebam da se opredelim koji posao da navedem, molim za savet.
Posto kapiram da se prodaja teze dobija, da li da konkurisem za konobara, barmena i slicno ili je ipak u redu da navedem obe opcije( i prodaja i ugostiteljstvo)?
Jos jednom hvala na savetima.