Author Topic: Život na brodu (zbirna tema 2007-2011)  (Read 613870 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Pospani

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Odg:
« Reply #255 on: 05/April/2008 »
Evo ,danas je vec malo lakse.
Vise se ne gubim toliko po brodu,napokon sam se snasao za "loundry" te za vecinu potrepstina na brodu,
Jutrosnji trenig je bio kratak i bezbolan i polako ipak dolazim sebi.
Radno vrijeme mi pocinje u 12 i 30,a zavrsava oko 1 i 30 ujutro.
po rasporedu cu cijeli cruise raditi na 4 bara svaki dan (jucer na svih 6)-ciklicki-ovisno u rush houru.
Medju njima je jedan bar "moj"-njega otvaram i zatvaram(odnosno za njega odgovaram),a na ostalima radim minimum 1 sat-do maksimum 3 sata.
u svakoj izmjeni imam pauzu(pola sata-sat)
Zadnji bar na kojem u danu radim je crew-bar (od ponoci do 1 i 30)i tamo se daleko najbolje osjecam.
Radis u vlastitoj odjeci,opusteno-Bar je naguzvan,glasan,brz i pije se jednostavna cuga.
Taj dio radnog dana mi je najdrazi.

U svakom slucaju-polako se privikavam...

Barcelona,Palma i danas Marseille.-vidio s ograde broda
 oT...bit ce vremena za razgledavanje.
Pozz...

Konfucije

  • Guest
Odg:
« Reply #256 on: 10/April/2008 »
jeste da sam se skoro pridruzio ovom site-u iz razloga da se informisem o agenciji preko koje sam trazio posao prije nego je nazovem i apliciram, primjetio sam da ovdje ima poprilican broj ljudi koji rade isto, a duze su od mene na ovome forumu, pa se pitam jesam li ja imao srecu da tako brzo dobijem posao ili sam mozda malo vise azuran od drugih?

Offline linea

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Odg:
« Reply #257 on: 11/April/2008 »
A moj ide na "neki" Bahamian Carnival Inspiration...kao assistant waiter...Nije mu bed

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #258 on: 14/April/2008 »
ako ima malo srece ubrzo moze postati head waiter i onda ima 4000-5000. vecina nasih ljudi postane head waiter u 2. ugovoru.


Na Disneyu ne. Puno hrvata ali nijedan headwaiter.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline alen s

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Odg:
« Reply #259 on: 14/April/2008 »
Evo bas mi je drago sto cemo se upoznati negdje daleko... na Karibima..,
jer kao sto kaze nas prijatelj Frenk Sinatra, The best is yet to come...

Offline Boki

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Odg:
« Reply #260 on: 14/April/2008 »
Evo nekih snimaka....

Jedan slideshow, napravljen od strane hrvatske drzavljanke:

<a href="http://www.inozemstvo-posao.com/flashvideo/purs2.swf[" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.inozemstvo-posao.com/flashvideo/purs2.swf[</a>

Offline alen s

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Odg:
« Reply #261 on: 14/April/2008 »
Ja sam pronasao neke informacije da je Imagination  college brod gdje se upoznajemo sa poslom, i da fotografi na njemu provedu prva 2-3 mjeseca ugovora , a kasnije dobiju premjestaj na neki drugi brod iz carnival kompanije.
Mozda ponesem neki mali fotoaparat sa sobom za privatne fotke , a za posao cemo dobiti od kompanije Olympus.

Offline zoki85

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
Odg:
« Reply #262 on: 15/April/2008 »
pozdraf ljudovi! :)
citam malo forum i stao sam na 20 i kojoj stranici teme i odustao sam od daljnjeg citaja jerbo me kolega(radim trenutno noc) pomalo cudno gleda i davi da bacimo jamb   oT . svaka vam cast, svima vama koliko vas ima na trudu, volji i zelji da pomognete drugima. nadam se da cu i ja jednog dana biti od pomoci nekome ;).

dakle, razlog zasto sam se prijavio na forum - dobio sam posao  :-))))'  :-))))' . u nedjelju (13.4.) sam bio u ZG na razgovoru sa MR. Ian Smithom i dobio posao pursera :). isao sam preko a-priori(nepotrebno je hvaliti agenticu Suzi, imam blagi osjecaj da je stvorila vec pozitivan dojam kod forumasa - legenda jedna. dovoljno je reci da me je sama vozila u ZG i natrag, bez kune da je uzela od mene i jos je placala cugu tamo =""   =""   ="" ) To mi nekako najvise i odgovara, s obzirom na kvalifikacije i obrazovanje (22 god., 4.god. hotelijerskog faksa u opatiji). da ne citam cijelu noc(kolega ce se naljutiti) zanima me par stvari vezano uz taj posao; sto me tocno ceka, vezano uz zivot na brodu, kada mogu ocekivati pismo od carnivala sa datumom ukrcaja i sl... pisite sve sto vam padne na pamet, a ja cu ipak danas-sutra procitati do kraja temu pa se dodatno informirati. puno hvala

Offline zoki85

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
Odg:
« Reply #263 on: 15/April/2008 »
ne brinem se ja nista sto se tice ugovora, dapace - meni i pase da mi dodje za 6 mjeseci pa cak i do 8 mjeseci jerbo taman mi ostane vremena za ocistit ispite na faksu, skupit lovu za na brod i odradit sezonu sefu koji je bio i vise nego korektan prema meni pa bi bio red i da ja budem korektan prema njemu i ne ostavim ga suhog kad mu najvise treba ;). ja sam i naglasio im da bi mi odgovaralo tek od 10 mjeseca ici na brod. mene je zanimalo koliko vremena imam od trena kada primim njihovo pismo/ugovor do trena da idem na brod; odnosno koliko imam vremena za rijesiti potrebnu papirologiju. vec kad smo kod toga, sto sve moram obaviti - viza/ljecnicki/avio karta... jel moram polagati kakve brevete/matrikule i sl. suzi je nesto govorila da se bez toga mozemo ukrcati na brod pa poloziti to na brodu (on the face of the place oT) ili kada odradimo prvi ugovor poloziti to na kopnu uz njihovu kompenzaciju...ima li tko iskustva s time na carnivalu u posljednje vrijeme; kako to ide.

takodjer, kako ide na carnivalu sa povratom love za uniformu(koliko uopce ona kosta za pursera) odnosno  povratom love/kupnjom povratne karte za natrag i sl...imam li nekih trajnih/fiksnih troskova na brodu ili se vraca lova(osim naravno za ljecnicki i kartu za na brod)...

Offline Boki

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Odg:
« Reply #264 on: 15/April/2008 »
Eno Sefe, onaj drugi video sto sam postovao juce su purseri.
Bar tako pise u info videa na youtube, a ne znamo ko je doticna Mirja Sekulovic.
Ocigledno je radila na toj poziciji na Carnivalovom brodu.

Iz videa se da videti da su se dobro provodili napolju :D

fluffer

  • Guest
Odg:
« Reply #265 on: 17/April/2008 »
Evo ja sam nov na ovom forumu na koji sam slucajno nabasao eto tija bi malo pomoc ljudima u razjasnjenju nekih pojmova ode ako se smije ja sam oficir na cruzerima vec 2 ipol godine i to kao 2nd Eng i kao 1st Eng. oni koji su bili na brodu znaju koja je to pozicija.
Nemoj te se dat navuc na price o placama za posadu nema tu nikakvih novaca i uzivanja to je samo red i rad te poslusnost prema onim americkim gostima i***tima.
Novci su vam u pocetku oko 1200 dolara sto je za takav posao premalo i za ovako slab dolar u danasnje vrijeme, trbate se jos zapitat jeste li spremni na zrtvu djeljenja kabine s jednim ili cak dvojicom , ja sam se nagleda i naprica s puno cura na brodu i cuja strasnih prica kako se priko one stvari napreduje a to se odnosi i na cure i na momke pa ko voli.
Nema vam tu lipote ljudi moji to vam je sve umjetno i svak svakome gleda zabit noz u leda mi kao oficiri na brodu imamo rank i status te kako tako kvalitetan zivot i poprilicna primanja ustvari samo smo tu radi novaca( mi radimo 3-4 dana za vasu mjesecnu placu) i niceg vise uz to nas ugovor je 10 ili max 12 tjedana na brodu i toliko kuci i virujte mi i to je puno nakon te zbrke i bolnice na brodu ,a da negovorim o ugovorima posade na brodu od 8 ili 12 mjeseci.
Ovim nezelim nikome unistavat planove i volju za radom jer znam da se svakome nalaze drugacija situacija u zivotu ali DOBRO DOBRO razmislite prije nego podete u to jer povratak  kuci vam je skup evo i ja sam sad trenutno na brodu ovo pisen iz svoje kabine i jos imam 8 tjedana do kraja ove rotacije. POnavljam nikoga nezelim uvrijedit nego ovo je samo jedna moja mala reakcija na sav ovaj poriv i zelju za ovim poslom nekih clanova foruma i nedajte se navuc na tanak led i lazi.

Zahvaljujem svim dobrin momcima i curama iz Makedonije ,Srbije i Hrvatske koje sam u pozna na brodu kao posadu i koji ce se mozda prepoznat u ovom tekstu.

Princess Cruise Line, NCL.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #266 on: 17/April/2008 »
Kakav je to posao - purser?

Job Description:
Provides administrative support for the ship and crew by processing crew paperwork and assists with all crew-related matters.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

fluffer

  • Guest
Odg:
« Reply #267 on: 17/April/2008 »
Sefe kako san i napisa nisan nikoga tija uvridit ni pripast ja san se maka sa Princessa ima godinu i nesto i to zbog ugovora koji mi je tamo bija 4/2 na bolju ponudu i znan da nemaju internet u kabinama na princessa samo ima wi-fi u crew baru i imamo ga mi ECR-a i na mostu besplatno ,a za novce nisi u pravu imamo malo vise sad je 2nd off na 4900 eur diglo al neka tamo je ok ,zivot je daleko najludi i najbolji partiji  od ostalih cruiser kompanija al malko cu se ispravit da ne pripadnem ljude ima i zabave i svega sta ce kolega sef i potvrdit pa cak i previse i eto princess je jedini koji daje mogucnost odlaska na bazene od putnika te teretane , casnicima i odredenima od posade nekin curama iz spa i plesacicama i tako.
Al da neduljim ja san to malo naveja grubo s neke moje strane jer ja nevolin nacin na koje firma iskoristava ljude sto to oni i cine pogotovo neki supervisori polupismeni koji se domognu pozicije i onda maltertiraju sve ljude koji se tek ukrcaju te ih prepadnu i neznan ni ja sta vec (nikad makedonac ili srbin) uvik bugar ili ukrainac.
Eto moji ljudi stojte mi dobro i pametno i nema straja nece te se valjat nema vam  divljeg mora mozda samo oko australije i novog zelanda i hrana vam je ok bar na princessa a ovo ostalo ubi boze i na princessa mozete zvat doma za 10 dolara50 min iz kabine eto to veseli.
Ako jos ima koje pitanje nek napise ja bar iman vrimena za pisat a uvik nastojin pomoc ljudima koji ulaze u biznis bar bazne stvari jer znan kako je mene puno toga zanimalo u pocetku a vec san ranije bija na cargo brodovima 4 god. pa svugdi di novo dodes si nov.

storek

  • Guest
Odg:
« Reply #268 on: 17/April/2008 »
Zanima me da li ima neko iskustava sa poslovoima u audio/video dipartment-u.
Inace u nedalju idem na intervju za toj posao

Offline Boki

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Odg:
« Reply #269 on: 17/April/2008 »
To mi za audio/video zvuci zanimljivo...
Ja sam jedno vreme jurio informaciju o tome, ali sam cini mi se video da plata nije bas neka, pa sam odustao od daljeg informisanja. Inace sam to po struci, tako da nije da me ne interesuje vise informacija o radu na toj poziciji, pogotovo o mogucnosti unapredjivanja i platama!