Author Topic: Život na brodu (zbirna tema 2007-2011)  (Read 613846 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #315 on: 12/June/2008 »
zdravo na site!
Prasanje do site koi bile po viza vo ambasada na usa? Me interesira koi najcesti prasanja gi postavuvaat, ima li nekoj sablon na prasanja sto go koristat vo ambasada, zasto za prv pat idam po viza. Pozdrav

pitaju te kamo ideš i što ćeš raditi ... i to je to
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

0303

  • Guest
Odg:
« Reply #316 on: 12/June/2008 »
Evio i ja sam konacno dobila ugovor :yahoo:
Golden Princess - buffet stewardess
Idem 04. jula, ako ima jos neko ko ide tada, javite se  :-))))'

friend

  • Guest
Odg:
« Reply #317 on: 15/June/2008 »
Fala sefe na odgovorot ,vo sreda idam po viza se nadevam deka se ke bide vo njdobar red.
pozdrav

Offline Krle

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Odg:
« Reply #318 on: 17/June/2008 »
Sefe imam jedno pitanje, vidim da se Miha ne javlja mobilnim ( barem nisam jos cuo)  pa me interesuje da li da nosimo nas broj tamo( da predjemo na post paid ) ili da kupimo neku Nemacku karticu ( verovatno cemo svi imati istu marsutu kao Miha od Budimpeste do gore do Holandije) !? POZzzzzzzzzzzzzzzzzzz  :uzdravlje:
Nije bogat onaj koji ima mnogo , nego onaj kome malo treba ! ! !

aurora

  • Guest
Odg:
« Reply #319 on: 17/June/2008 »
Pozdrav svima!
Eto, i ja se registrirala ali to ne znaci da sam nova tu, pratim vas vec nekih 20 dana i procitala sam jaako puno postova... Bravo ja...   :D

Moja najdraza tetka plovila je na Carnivalu nekih 5-6 godina, i uvijek me interesirao rad na cruiserima ali onda nisam bila u mogucnosti niti razmisljati o tome jer sam imala premalo godina i dosta me toga jos cekalo.

Ubrzo cu biti na zavrsnoj godini, studiram novinarstvo i odnose s javnostima i ozbiljno razmisljam o odlasku na brod. Moram naglasiti da ne idem zbog para i zarade, idem se prvenstveno maknuti iz zupanije u kojoj boravim vec vise od 20 godina, a ova mi je ideja trenutno najprivlacnija.

Karibi, here I come... hehe

Odlicno se sluzim engleskim jezikom, a vec dvije godine ucim i spanjolski koji mi ne ide lose, razumijem jako puno samo mi treba malo prakse u govoru. Primjetila sam da posao u gift shopu nije los za ono sto ja hocu, ali otvorena sam za sve ostale savjete.

Jos samo nesto. Jako sam sretna sto sam naletila na ovaj forum, velika pohvala sefu. Takav optimizam koji ulijeva u svaku osobu koja ovo cita i  volonterski posao za ljude koji mu nisu nitko i nista u zivotu se rijetko di nalazi. Da vas je takvih vise, svijet bi bio bolji. Bravo!

I can resist everything but temptation...   no;;;

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #320 on: 17/June/2008 »

Odlicno se sluzim engleskim jezikom, a vec dvije godine ucim i spanjolski koji mi ne ide lose, razumijem jako puno samo mi treba malo prakse u govoru.
Primjetila sam da posao u gift shopu nije los za ono sto ja hocu, ali otvorena sam za sve ostale savjete.


Bok aurora!

U pravu si, po ovom opisu, gift shop je kao stvoren za tebe.
Lova je osrednja, ali zato si svaki dan u luci slobodna.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Odg:
« Reply #321 on: 21/June/2008 »
Evo vezano za kabinu ..
naime 8 mjeseci sam sapvao u kabini bez prozora tako da sada kada sam u stanu i kada me ujutru budi sunce
jos mi je neobicno a takodje sada ustajem ujutru ali sada je drugacije ne zurim kao na brodu i ne jurim...
mada mi iskreno brodski zivot nedostaje

naime ima tu dosta ljudi koji te zovu prijateljem a ti isti su iz indije, filipinci, i itd
to je nesto sto zaista vrijedi i sto covjek ne moze da kupi....

takodje mi je bilo jos teze napustiti brod jer mi je na brodu ostao neko ko mi puno znaci  :-*
tako da je to bilo jos teze a onda doci i prilagoditi se ovom zivotu na hranu nije tesko jer ovakvu hranu
ne mogu da nadjem nigdje, ali eto ljudi kazu misli su tamo gdje je srce pa tako da i meni zivot na brodu jako
nedostaje.... samo uz boziju pomoc da budemo opet zajedno.... :)

naravno sto se tice kompanije image ja sam zavrsio ugovor i ujedno raskinuo ugovor....
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

mummy

  • Guest
Odg:
« Reply #322 on: 24/June/2008 »
Evo dobih danas "reminder", pa odlucih i ja mrvicu doprinijeti vrlo postovanoj i dragoj zajednici........
Ma, pisala bi ja i cesce, ali mi nekako bad.........ipak nemam nekog direktnog iskustva, pa me uvijek "strah" da ce netko reci - sto se ova petlja?!
Ali mogu vam pisati sto kaze moj zadranin, buduci se on ne javlja na forum vec dosta dugo...... -()- nema se vremena....
I tako nakon cca 4 mjeseca "paradise-a", prije 15-ak dana je zavrsio na "sensation-u", ruta Port Canaveral-Nassau Bahamas. Radi kao assistent bar manager, radi se puno, trenutno udara nocnu smjenu, ekipa je ok i ovih dana bi mu trebao doci novi F&B iz Splita - iako kaze, da je i trenutni indijac prva liga.
Dobio je oficirsku kabinu na 10-om katu i dijeli je sa mladim ukrajincem ( sto se mene tice, glavno da nije mlada ukrajinka  ;) ). Sad je vec vise od 4 mjeseca na brodu i u globalu je zadovoljan, nemjerljivo iskustvo i reference koje ovdje nigdje ne bi mogao dobiti.
Povratku se nadamo negdje sredinom kolovoza, taman da se jos svi skupa stignemo i okupati, ukoliko se u medjuvremenu nesto ne promijeni.......Ovo je tek prvi ugovor, a sto ce biti dalje.....?!

Pozdrav vam svima, a posebno Zarkovu - mirno more i puno "doloresa"!

jovca

  • Guest
Odg:
« Reply #323 on: 29/June/2008 »
Evo posto me podsetise da se javim.
trenutno sam na Ecstasy na Bar colege i za 4 dana bi trebalo da dobijem brod za sada je ok ali videcemo kada se dobije novi brod i sve to pa cu se i cesce javljati.
Pozdrav iz meksicka.
 :pop:

Offline LaCroix

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Odg:
« Reply #324 on: 04/July/2008 »
Evo da se i ja javim sa Valora. Trenutno an pauzi pa naletia na mail. Sta da kazem, stanje nije najveselije, love nema puno, destinacije su dobre, mozda je u tome problem, istrose se tamo pa na brodu stede. Mozda kad naleti sezona bude bolje, zasad cu se i s ovim zadovoljit. Pozdrav svima iz St. Marteena!
Carnival Elation, here I come..

Rade79

  • Guest
Odg:
« Reply #325 on: 05/July/2008 »
Cao narode!

Evo posle duzeg vremena da se javim ovde. Nema se vremena, a i kada ga imam koristim ga ili da idem do grada ili da spavam. Internet je jako spor pa ga koristim samo da se javim porodici. Nalazim se na Sapphire princessu. Jos mesec dana do kraja ugovora. Kada dodjem kuci detaljno vam pisem moja iskustva sa ovog broda.

Pozdrav svima!

nekosaciljem

  • Guest
Odg:
« Reply #326 on: 06/July/2008 »
Moj drugar je pre par nedelja otisao na Sapphire Princess. Zove se Dragan (mali celavi i debo)  ;D
Pozdravi ga ako ga vidis i pomozimu ako nesto treba  :run:
Ja cu za vama za 18 dana na Grand Princess.  :yahoo:  :plovim:

Ima li neko da zna nesto o Grand Princess-u? Kakav je brod i td...

Hvala unapred!

Offline prosinac

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Odg:
« Reply #327 on: 09/July/2008 »
Pozdrav svima,

moze li neko da mi kaze da li je potrebna pomorska knjizica za rad na kruzerima ili je to obaveza samo pravih mornara?

Neki pricaju da radno vreme traje i po 15 sati. Da ne preteruju malo. U usluznim delatnostima to mora da se odrazi na kvalitet rada.

Cuo sam za mogucnost da nakog izvesnog vremena rada na americkim brodovima covek moze da dobije i vizu za rad na suvom u USA. Znate li nesto o tome?

Offline Ljuba

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Odg:
« Reply #328 on: 09/July/2008 »
pozdrav svima :yahoo:

imao bih par pitanja...ako Sef bude imao vremena da mi odgovori bio bih veoma zahvalan...
Prosao sam pre 30-ak dana intervju za Carnival za poziciju Audio-Video staff.Imam 14-ogodisnje iskustvo na mnogim BG Televizijama kao TV snimatelj,pa sam resio da malo plovim sa mnogim interesantnim ljudima po jos interesantnijim mestima.Ako moze neko da mi napise neko svoje iskustvo i sl.Kako je ziveti i raditi na brodu kao kamerman?Ponesto su rekli u ZG ali svaka nova informacija bi mi dobro dosla.Danas sam uradio testove na drogu,primio vakcinu i jos neke testove krvi.Sutra zavrsavam medical pa valjda uskoro viza i ugovor...
hvala jos jednom svima koji mogu da napisu nesto o gore navedenom.
Jedva cekam da krene putovanje....
 :yahoo:


Offline zoki85

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
Odg:
« Reply #329 on: 09/July/2008 »
ne bi se stel mesat; ali malo mi je cudno to radjenje lijecnickog prije nego sto se dobije ugovor...i to nije prvi puta da sam cuo da netko tako radi. mozda se varam; mozda su nesto promijenili ali nama su na razgovoru rekli da to radimo tek kada dobijemo ugovor...otprilike 6 tjedana prije nego sto nam pise datum ukrcaja na ugovoru... bo; mozda su nesto promjenili pa sada lijecnicki duze traje ili nesto -()-