Author Topic: Život na brodu (zbirna tema 2007-2011)  (Read 613865 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline okibgd

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Odg:
« Reply #360 on: 15/August/2008 »
Sto se tice pica majstora. Iz prve ruke ti mogu reci da nema para za te momke. Bio sam odlican prijatelj sa dva filipinca koji su radili kao pica majstori i stalno su mi kukali kako im je plata mala. E sada kolika je nikada nisam pitao ali sobzirom da je na filipinima 1000$ velik (ogroman novac) predpostavljam da je plata manja od 1000 dolara.

Dali je moguce zato sto su filipinci jer meni je Gospodin Sorbi obecako 1822 dolara za drugog pica majtora . po ugovoru 1522 plus bonis 300 , to je kao neki minimum . interesuje me dali se mnogo radi i koja su zaduzenja . Ja sam cuo da po poslu pica majtori prolaze najgore .
pozdrav
Dok je ovaca bice i vune . (OVCE SU ZA SISANJE ) Stara poslovica

Rade79

  • Guest
Odg:
« Reply #361 on: 15/August/2008 »
On verovatno zna bolje nego ja.
Narucuje se dosta pice ali momci su zavrsavali u 6 popodne.

Offline okibgd

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Odg:
« Reply #362 on: 16/August/2008 »
On verovatno zna bolje nego ja.
Narucuje se dosta pice ali momci su zavrsavali u 6 popodne.

Od kada im je pocinjalo radno vreme ?
Dok je ovaca bice i vune . (OVCE SU ZA SISANJE ) Stara poslovica

Rade79

  • Guest
Odg:
« Reply #363 on: 16/August/2008 »
E to ne znam jer ja sam pocinjao oko 7, a tako rano niko ne narucuje picu. Predpostavljam da i oni pocinju negde u to vreme. Ti si vec prosao intervju sa Sorbijem?

Offline okibgd

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Odg:
« Reply #364 on: 16/August/2008 »
Da , ne mozes da verujes koliko sam imao srece .
Vodio sam Sorbia u restoran de radim .
Covek se odusevio sto sam prvo pristao da ga vodim a drugo kada je vido sta se pravi i kao to izgleda .
A na int. me je samo pitao kada mogu da krenem jer im hitno treba .
Dok je ovaca bice i vune . (OVCE SU ZA SISANJE ) Stara poslovica

Rade79

  • Guest
Odg:
« Reply #365 on: 16/August/2008 »
Ljudi jel moze neko da opise malo poziciju Junior Wiatera  i to za Princess ako je moguce......
Nema tu neke filozofije. Posao ti je da posatvis sto, peres case za vino, poliras viljuske, kasike i nozeve, donosis klopu koju dobijes od konobara na papiru (porudzbinu punika) i trudis se da prodas sto vise vina.
To je to odprilike.

Rade79

  • Guest
Odg:
« Reply #366 on: 18/August/2008 »
Hvala Rade 79.......
Nema na cemu. Tu sam da pomognem.

Zoc

  • Guest
Odg:
« Reply #367 on: 18/August/2008 »
Gift Shop Manager (oversees entire gift shop operations, accounting and manages retail staff) - retail and managerial experience required. Salary range: $2500-3100 U.S. per month, depending on commission.

Assistant Gift Shop Manager (oversees the day to day operations and assists in managing the retail staff) - retail and managerial experience required. Salary range: $1800-2300 U.S. per month, depending on commission. Possibilities for promotion to Gift Shop Manager.

Shop Assistant/Gift Shop Sales Associate - some retail experience preferred. Fluent English Language required. Salary range: $1600-2000 U.S. per month, depending on commission. possibilities for promotion to Assistant Gift Shop Manager :D

gnjurac

  • Guest
Odg:
« Reply #368 on: 18/August/2008 »
ej ljudi danas sam zvao ove u SEA da se raspitam za neke info i rece mi da ima 20-og septembra veliki intervju.
ima li neko detaljnije info u vezi ovoga,
a da jos jedno pitanje,sa obzirom da se prolazi zdravstveni pregled da li je dijabetes kao bolest rangirana tako da nekome potpuno onemoguci odlazak na brod?

Offline stradivari

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Odg:
« Reply #369 on: 18/August/2008 »
Pozdrav za sve na forumu,sve pohvale za forum i informacije do kojih sam dosao.Inace sam elektricar po struci i to nameravam da radim na brodu.Inace sam stupio u kotakt sa covekom koji bi me progurao na brod,ali uslov je pomorska knjizica koju ne mogu dobiti dok ne polozim sertifikata B1 i B2 koji kostaju 23000.Tako da sam danas nazvao Beograd i prijavio se u Brodarsku skolu,predavanja bi trebala poceti pocetkom septembra.Ako neko ima jos neku informaciju vezano za posao elektricara na brodu bio bih mu zahvalan da podeli samnom.Hteo bi jos da na pomenem da se dosta dobro razumem u racunare,racunarske mreze,i satelitsku televiziju,hehehe mozda smesno zvuci ali moram da i to napomenem.Ono sto hocu da kazem to je da sam cvrsto odlucio da odem na brod makar 1 ugovor,i pored dosta ljudi koji me odgovaraju,ja hocu njima u inat,iako sam ozenjen i imam dvoje dece,znam da cu time i njima ulepsati zivot u buducnosti.Na brodu ce bar neko znati da ceni moj zanat koji dosta dobro obavljam i koji volim.Pozdrav.

storek

  • Guest
Odg:
« Reply #370 on: 19/August/2008 »
Cao Ljubo! ovde Ljuba iz Kragujevca i ja idem 13 septembra na Carnival Glory kao snimatelj, inace sam prosao intervju u aprilu mesecu.
Kada ides za vizu a mogli bi se dogovoriti da idemo zajedno.

Offline Ljuba

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Odg:
« Reply #371 on: 19/August/2008 »
ej Ljubo bas bi bilo super da idemo zajedno za Miami!Ja sutra zakazujem za vizu pa ti javljam kad idem na razgovor itd...

Offline fara

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Odg:
« Reply #372 on: 20/August/2008 »
Zdravo na site.
Jas sum od Makedonija i bi sakala da ve prasam za kakva pozicija mozam da apliciram?
Znam odlicno angliski, sredno spanski i osnovno francuski. Imam zavrseno Megunarodni odnosi.
Fala mnogu i POZDRAV

Maten

  • Guest
Odg:
« Reply #373 on: 20/August/2008 »
Ej daj kazete nekoja agencija od mkd kaj da se obratam.Za prv pat sakam da odam ama nekako site mi stojat kako prevaranti.Kako da sakaat samo da ti soberat parite i posle ti misli mu ja.

Offline fara

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Odg:
« Reply #374 on: 20/August/2008 »
Epa od Makedonija najmnogu prakaat Kouzon, a posle niv Majomi od Skopje makar da tie mi se malku neprofesionalni... sto znam. Sega ke odam da im se javam pa ako sakas pak ke ti pisam.