Author Topic: Život na brodu (zbirna tema 2007-2011)  (Read 613344 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #405 on: 17/September/2008 »
lucka kapetanija beogard, elem ako si mornar kako nemas pomorsku knjizicu?

Ja sam plovio po morima 7 godina, pa nemam pomorsku knjizicu.

Kompanija to nikada nije zahtjevala.

Sve sto su trebali je da potpisem ugovor.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

ivanohridmk

  • Guest
Odg:
« Reply #406 on: 17/September/2008 »
Hvala ti burazeru  :yahoo:

A inace nisam mornar, do pre mesec dana sam radio u Afganistanu, a ovo za na brodu sucajno sam aplicirao na www.hardingbros.co.uk i sve se desilo kao na filmu, prosao na intervju i dobio ugovor za "shop assistant". Sada moram da sakupim dokumente pa da im posaljem kopije. Imam sve sem te j....e "Seamen's b ook". Jos jednom "PUNO HVALA", stvarno si mi puno pomogo'.

 www.inozemstvo-posao.com - "ROCK'S"   :uzdravlje:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #407 on: 17/September/2008 »

A inace nisam mornar, do pre mesec dana sam radio u Afganistanu, a ovo za na brodu sucajno sam aplicirao na www.hardingbros.co.uk i sve se desilo kao na filmu, prosao na intervju i dobio ugovor za "shop assistant".

 www.inozemstvo-posao.com - "ROCK'S"   :uzdravlje:

shop assistant je jedna od malobrojnih pozicija gdje radis na brodu, a vidis svijeta.

dok je brod u luci, svi gosti idu van u shopping, a za tebe vazi ona: Kud svi Turci, tu i mali Mujo ...  :run:

Konobari i ostali sorry  -()-, amerikanci se vracaju na brod za rucak, ne zele potrositi $20 vani ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline alexxxandar

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Odg:
« Reply #408 on: 19/September/2008 »
Koliko ja znam u Cg nema kompanija koja bi te mogla odvesti na brod ali ih zato imas u Bg, Zg , Soplju... AJ sam isao preko Safe Cruise-a i sada cekam ugovor, bio sam 13og na intervju.... Ide dosta brzo za sada posto je moj drug OKi posle 12 dana dobio ugovor  :plovim: a na koju poziciju, pa okrenes ih i kazes sta si sve radio i sta sve znas i oni ce ti reci i preporuciti sta bi bilo najbolje za tebe.....  :uzdravlje:


Krle, mozes li mi reci koje su to kompanije u Bg-u i odakle je ta preko koje si ti isao na intervju?
Ja sam veoma zainteresovan za te poslove na brodu, al ne znam gde da konkurisem... oT -()-

Offline Krle

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Odg:
« Reply #409 on: 20/September/2008 »
Poz... JA sam isao preko agencije Safe Cruise iz Bg-a, sve je bilo super, trening 3 dana sa ljudima iz Madjarske u hotelu Nacional i na kraju finalni intervju sa Sorbijem evo u utorak idem po vizu u USa ambasadu i onda cekam samo joj ugovor....Ja bih ti njih preporucio a evo ti broj pa okreni ih, intervju je uskoro tako da i ti mozes vrlo brzo da odes na brod Djole 064 618 52 51 i Ivan 064618 52 53  a evo ti i broj u kancelariji 011 32 44 530 !!!!!
Nije bogat onaj koji ima mnogo , nego onaj kome malo treba ! ! !

Offline alexxxandar

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Odg:
« Reply #410 on: 20/September/2008 »
Hvala ti puno!  :run:
Evo sad upravo gledam njihov sajt http://www.radnabrodu.com/

Mozes li mi reci kako je bilo na treningu, jel imaju neke posebne zahteve? Kakav je intervju?

Offline Krle

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Odg:
« Reply #411 on: 21/September/2008 »
Poz Alexx.... Na treningu je bilo super, momci su ok, atmosfera je bila super, lako ces se spijateljiti sa svi kandidatima koji budu bili tu jer cete biti zajedno tih par dana ... Janos i Chaba su ljudi iz Madjarke koji vode trening i skroz su ok, objasnjavaju ti sta, gde , kako.... Sve ide lagano pa mozes da pratis ako ti malo slabili engleski...... Za koju poziciju ces aplicirati? Imaces psiho test iz dva dela usmeni i pismeni, jedno popodne cete svi otici do skole za jezike Berlitz i to cete lagano zavsiti tj dobiti sertifikat, i na kraju pred zvanicni intervju pred Srobijem cete imati i prakticni deo, pricam za konobare koji ce biti onako zanimljiv, sta gde kako ide itd kod namestanja stolova, nosenja tanjira itd i onda poslednjeg dana finalni test u pismenom obliku o komapniji i o tvom poslu da vide sta si naucio za tih par dana.... Sa Sorbijem samo lagano i sve ce biti ok..... Evo ja idem po vizu u utorak i nadam se vrlo brzo da cu videti pucinu :plovim: Sa Safe Cruise ces  otici vrlo lako na brod i sve ce ti biti olaksano maksimalno.......... Evo to ti je ukratko a ako te nesto jos interesuje pitaj slobodno..... pozzzzz :run:
Nije bogat onaj koji ima mnogo , nego onaj kome malo treba ! ! !

zarkov

  • Guest
Odg:
« Reply #412 on: 21/September/2008 »
Poz Alexx.... Na treningu je bilo super, momci su ok, atmosfera je bila super, lako ces se spijateljiti sa svi kandidatima koji budu bili tu jer cete biti zajedno tih par dana ... Janos i Chaba su ljudi iz Madjarke koji vode trening i skroz su ok, objasnjavaju ti sta, gde , kako.... Sve ide lagano pa mozes da pratis ako ti malo slabili engleski...... Za koju poziciju ces aplicirati? Imaces psiho test iz dva dela usmeni i pismeni, jedno popodne cete svi otici do skole za jezike Berlitz i to cete lagano zavsiti tj dobiti sertifikat, i na kraju pred zvanicni intervju pred Srobijem cete imati i prakticni deo, pricam za konobare koji ce biti onako zanimljiv, sta gde kako ide itd kod namestanja stolova, nosenja tanjira itd i onda poslednjeg dana finalni test u pismenom obliku o komapniji i o tvom poslu da vide sta si naucio za tih par dana.... Sa Sorbijem samo lagano i sve ce biti ok..... Evo ja idem po vizu u utorak i nadam se vrlo brzo da cu videti pucinu :plovim: Sa Safe Cruise ces  otici vrlo lako na brod i sve ce ti biti olaksano maksimalno.......... Evo to ti je ukratko a ako te nesto jos interesuje pitaj slobodno..... pozzzzz :run:

:)
al nemoj posle reci nisam hteo ovo, kao neki...koju si poziciju dobio na intervjuu?
e pricas o vizi, ja sam prosli put vadio u ZGu, jer su bili spalili ovu u Sarajevskoj, bojim se da udjem tamo, ogromna tvrdjava, dok u ZGu, malecna kucica, ispred dvorca...
u martu prosle godine, decko koji je bio u mojoj grupi na intervjuu u Budimpesti, je na ulici dobio nazad pasos s vizom...:)
bila zatvorena ambasada...

zarkov

  • Guest
Odg:
« Reply #413 on: 23/September/2008 »
Ima li neko ko je bio na Carnivalu 6 meseci ugovor?
Kako se racuna jel te pustaju kuci bas taj dan kad ti istice 6 meseci ili te zadrze jos koji dan duze?
Mislim,to se kod njih non stop nesto menja... -()-

moj savet, prijateljski, ako ne moras, nemoj da ides...
nakon dva meseca si vec umoran, svakodnevnog istovetnog posla, bez obzira koja pozicija, i ako si nebitan, niza pozicija i prilicno lako zamenjiv...
i niko te silom ne primorava da ostanes, samo naravno neces napustiti brod kada si na okeanu..logicno zar ne?
ili bi obalsku strazu kao u filmovima? :)
ono sto si potpisala, to imaju pravo da ti rade..a to je sta hoce, odnosno sta im treba od tebe..:D
ali ako uradis sign off, ne ocekuj da te opet zaposle...
i da naravno da nije u redu da menjaju duzinu ugovora(neke su slali kuci i manje od 4 meseca, zbog novog broda i nove rotacije zaposlenih), al ti si samo jedna od desetak hiljada zaposlenih, sa konstantnim prilivom novih zaposlenih...

al sam zbrda zdola ovo napisao...svejedno, iskustvo vredi u svakom slucaju...ma kakvo da je...

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Odg:
« Reply #414 on: 23/September/2008 »
Hvala,hvala..... oT
Ma ne mislim da idem sama nego u paru,a to je cini mi se opet nekako lakse,imas nekog svog tu... ;)
Vidim da kompanijama odgovara kad ljudi idu zajedno,a opet vise i ustedis kad oboje radite...
Sa druge strane 6 meseci jeste tesko ali nije neizdrzljivo bas,bas ako ti se ne svidi uvek mozes da se vratis ranije kuci ili produzis ako ti je lepo.. ="" ""]]
tmia

Rade79

  • Guest
Odg:
« Reply #415 on: 23/September/2008 »
Hvala,hvala..... oT
Ma ne mislim da idem sama nego u paru,a to je cini mi se opet nekako lakse,imas nekog svog tu... ;)
Vidim da kompanijama odgovara kad ljudi idu zajedno,a opet vise i ustedis kad oboje radite...
Sa druge strane 6 meseci jeste tesko ali nije neizdrzljivo bas,bas ako ti se ne svidi uvek mozes da se vratis ranije kuci ili produzis ako ti je lepo.. ="" ""]]
Tmia,

slobodno idi na brod. Citam sada ovde postove doticnih ljudi i sve me podseca na price koje sam slusao od nasih ljudi dok sam bio na brodu. Svi kukaju kako ne vredi raditi za te pare kako u Srbiji, Makedoniji mogu zaraditi te pare sa manje rada. Kako bi u Americi ,Engleskoj za toliko rada zaradjivali 9000$, a na brodu dobiju samo 1600. E pa takvi ljudi treba da ostanu kuci i zaradjuju te pare kuci kada vec mogu ili da odu u Ameriku kada je to vec tako jednostavno. Ja znam da sam ja otisao na brod jer zelim da uradim nesto od zivota. Znam da sam kuci doneo novca vise nego sto sam mogao da zamislim. Znam da je bilo tesko ali nista u odnosu na ono sto sam radio kuci za mnogo manje para.
Imamo ovde jednog lika koji je u svakom sosu mirodjija i koji sve zna (isti takav je bio i pre nego sto je otisao na brod sve je znao o brodu iako nikada nije video brod) on ti sada porucuje da tamo nisu neke pare. Pa ja ga pitam da li u Subotici moze da zaradi i priblizno toliko? Gospodin moderator isto kuka na brod, a ja ga pitam da li bi mu se otvorila mogucnost da ode  u Englesku da radi da nije otisao na brod i da je ostao u Srbiji.

Moj savet ti je da ne slusas nikoga jer posao na brodu ti niko ne moze docarati moras ga sama iskusiti. To je nesto specificno. Koliko je tesko toliko je i lepo, koliko ima mana toliko ima i prednosti. Guraj samo i ne slusaj nikoga. Kada odes sama ces videti kako je. Na ovom sajtu samo sakupljaj informacije o agencijama i sta treba da poneses na brod.

Pozdrav

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #416 on: 23/September/2008 »
Tmia,

slobodno idi na brod. Citam sada ovde postove doticnih ljudi i sve me podseca na price koje sam slusao od nasih ljudi dok sam bio na brodu. Svi kukaju kako ne vredi raditi za te pare kako u Srbiji, Makedoniji mogu zaraditi te pare sa manje rada. Kako bi u Americi ,Engleskoj za toliko rada zaradjivali 9000$, a na brodu dobiju samo 1600. E pa takvi ljudi treba da ostanu kuci i zaradjuju te pare kuci kada vec mogu ili da odu u Ameriku kada je to vec tako jednostavno. Ja znam da sam ja otisao na brod jer zelim da uradim nesto od zivota. Znam da sam kuci doneo novca vise nego sto sam mogao da zamislim. Znam da je bilo tesko ali nista u odnosu na ono sto sam radio kuci za mnogo manje para.
Imamo ovde jednog lika koji je u svakom sosu mirodjija i koji sve zna (isti takav je bio i pre nego sto je otisao na brod sve je znao o brodu iako nikada nije video brod) on ti sada porucuje da tamo nisu neke pare. Pa ja ga pitam da li u Subotici moze da zaradi i priblizno toliko? Gospodin moderator isto kuka na brod, a ja ga pitam da li bi mu se otvorila mogucnost da ode  u Englesku da radi da nije otisao na brod i da je ostao u Srbiji.

Moj savet ti je da ne slusas nikoga jer posao na brodu ti niko ne moze docarati moras ga sama iskusiti. To je nesto specificno. Koliko je tesko toliko je i lepo, koliko ima mana toliko ima i prednosti. Guraj samo i ne slusaj nikoga. Kada odes sama ces videti kako je. Na ovom sajtu samo sakupljaj informacije o agencijama i sta treba da poneses na brod.

Pozdrav

Potpisujem sve sto je Rade79 rekao.
Bravo.  :deda:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

zarkov

  • Guest
Odg:
« Reply #417 on: 23/September/2008 »
Tmia,

slobodno idi na brod. Citam sada ovde postove doticnih ljudi i sve me podseca na price koje sam slusao od nasih ljudi dok sam bio na brodu. Svi kukaju kako ne vredi raditi za te pare kako u Srbiji, Makedoniji mogu zaraditi te pare sa manje rada. Kako bi u Americi ,Engleskoj za toliko rada zaradjivali 9000$, a na brodu dobiju samo 1600. E pa takvi ljudi treba da ostanu kuci i zaradjuju te pare kuci kada vec mogu ili da odu u Ameriku kada je to vec tako jednostavno. Ja znam da sam ja otisao na brod jer zelim da uradim nesto od zivota. Znam da sam kuci doneo novca vise nego sto sam mogao da zamislim. Znam da je bilo tesko ali nista u odnosu na ono sto sam radio kuci za mnogo manje para.
Imamo ovde jednog lika koji je u svakom sosu mirodjija i koji sve zna (isti takav je bio i pre nego sto je otisao na brod sve je znao o brodu iako nikada nije video brod) on ti sada porucuje da tamo nisu neke pare. Pa ja ga pitam da li u Subotici moze da zaradi i priblizno toliko? Gospodin moderator isto kuka na brod, a ja ga pitam da li bi mu se otvorila mogucnost da ode  u Englesku da radi da nije otisao na brod i da je ostao u Srbiji.

Moj savet ti je da ne slusas nikoga jer posao na brodu ti niko ne moze docarati moras ga sama iskusiti. To je nesto specificno. Koliko je tesko toliko je i lepo, koliko ima mana toliko ima i prednosti. Guraj samo i ne slusaj nikoga. Kada odes sama ces videti kako je. Na ovom sajtu samo sakupljaj informacije o agencijama i sta treba da poneses na brod.

Pozdrav

hm...ja to nisam rekao..nego kako se ona postavila,
sve joj nesto smeta, takvi ljudi po meni nisu za ovakvo nesto..
ono, to sam i ja rekao, svako ima svoje iskustvo i zna sta hoce i to je najvaznije..
ne mogu, tesko, zato i idem opet..al ne kukam nikad...

boldovano nije istina...samo sam pokusavao da saznam sto vise...
prelistaj moje postove...

a podvuceno...to ja rekao nisam...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #418 on: 23/September/2008 »
hm...ja to nisam rekao..nego kako se ona postavila,
sve joj nesto smeta, takvi ljudi po meni nisu za ovakvo nesto..
ono, to sam i ja rekao, svako ima svoje iskustvo i zna sta hoce i to je najvaznije..
ne mogu, tesko, zato i idem opet..al ne kukam nikad...

boldovano nije istina...samo sam pokusavao da saznam sto vise...
prelistaj moje postove...

Tmia se nije nikako postavila nego je samo postavila pitanje ... ne znam, mozda smo mi svi krivi a zarkv nije.

Svatko dozivljava brod na svoj nacin. Ja sam upamtio i mirise koje nikada prije nisam osjetio, i ponekada me ti mirisi podsjete na prve dane na kruzeru. Ne bih te uspomene mijenjao ni za sto.
Prijateljstva koja sam stekao i stvari koje sam naucio nikada necu zaboraviti.

Onaj kome je to postalo dosadno poslije xy mjeseci, bolje da se nije ni spremao na put.
Nekim ljudima bi najbolje bilo da se drze birtije i sanka, jer ovo iskustvo se ne opisuje, nego ga treba dozivjeti.

Zbog cega si umisljaju da su svi poput njih, i da ce svi ostali dozivjeti kruzer onako kako su ga oni dozivjeli?
Odgovor je - jer su ograniceni na razmisljanje iz svoje perspektive.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #419 on: 23/September/2008 »

 ti si najiskusniji na ovom forumu ali imas samo svoje iskustvo, kao i svi ostali...


i opet si se prevario jer brzopleto pises ... ne zaboravi da sam ja na moru proveo 7 godina, i u mojem iskustvu je vojska ljudi koja je dosla i otisla, a ja sam jedini ostao tolike godine.

U moje iskustvo su ukljuceni svi njihovi napadi radosti, ushicenja, ocajanja, ravnodusnosti, ljubavi i mrznje.
Ja sam ih mirio, tjesio, ali i slao kuci ako su to trazili. Nekima sam rado dao otkaz, a nekima sam morao.
Neke sam promovirao na bolje placene pozicije, a vecinu sam gurnuo kroz vrata koja su si sami otvarali.

Pomagao sam im da brze stignu tamo kamo su mislili da zele ici.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)