Author Topic: Život na brodu (zbirna tema 2007-2011)  (Read 613403 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Odg:
« Reply #420 on: 23/September/2008 »
Uh,koliko frke oko mog posta... ""]]
E,pa ovako da pojasnim.... :rtfm:
Prvo bih htela da se zahvalim Sefu ovog foruma koji je tu uvek kad nam treba i uvek od pomoci(iako u Iraku padaju bombe...),covek uspe nekako da nadje vremena i da svakom izadje u susret,svaka cast na tome! =""
Sto se iskustva tice ima ga dovoljno ma i previse... :deda:
Takodje da se zahvalim Radetu na podrsci u ovom momentu kad covek treba da donese tako bitnu odluku(da se ne lazemo ali tako je...),sve ti to znaci!
Nije da se ja sad tu nesto prenemazem i sve mi smeta pa valjda je normalno da znam koliko mi traje ugovor?
Nisam to pitala bezveze jel vidim da je dosta ljudi malo problema oko toga(ako si iscitao postove Zarkov shvatices o cemu pricam....) :nono:
Nije isto da odes na 6 a tamo ostanes 8 ili 9 meseci(dok ti ne stigne smena...kako kazu)!Nekad coveku i dan jedan znaci vise!
Pa valjda zato i postoje ugovori o radu itd,itd....!
Sad ne mogu da se setim sta mi je jos smetalo..A da,pojasevi za spasavanje i boat drill! :D
Sve u svemu svako ima pravo na svoje misljenje,forum postoji da se pita sve sto nas zanima ili ne?
Ja se iskreno nadam da cu za koji dan biti bogatija informacijama u radu na brodu i preneti vam iz iskustva,doduse ne jos uvek iz licno mog ali nekog meni :-*
Pa ako bog da da zaplovimo zajedno(bar jednu turu.... ) :run:
 
tmia

Offline coconut8

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Odg:
« Reply #421 on: 24/September/2008 »
Cao svima,

Ja sam klavirista i mislio sam se prijaviti preko Scylle i preko mozda nekih domacih agencija na rad na recnom brodu naravno kao klavirista. Puno bi mi pomogla u odluci ako imate neku informaciju nrp. kakav je posao klaviriste na brodu, kolike su zarade itd.
I vezano za  tkz. "agencije', preko koje mi savetujete da se informisem a da nije neka prevara i da rade recne brodove.

Hvala :)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #422 on: 24/September/2008 »
Cao svima,

Ja sam klavirista i mislio sam se prijaviti preko Scylle i preko mozda nekih domacih agencija na rad na recnom brodu naravno kao klavirista. Puno bi mi pomogla u odluci ako imate neku informaciju nrp. kakav je posao klaviriste na brodu, kolike su zarade itd.
I vezano za  tkz. "agencije', preko koje mi savetujete da se informisem a da nije neka prevara i da rade recne brodove.

Hvala :)

Ja sam cavrljao sa klaviristkinjom na kruzeru (Karibi), i imala je sjajno radno vrijeme i odlicnu placu.
Bila je amerikanka i imala je kratki ugovor ...
Bolje probaj sa kruzerima.

Od agencija ... nazovi ovu novu "Carpe Diem" ili tako nekako ... vidi u temi Agencije

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

zarkov

  • Guest
Odg:
« Reply #423 on: 24/September/2008 »
ja sam sa Rumunom,pianista takodje,  koji ima kanadsko drzavljanstvo, koji mi je bio prvi cimer, jednu noc u hotelu pred ukrcaj...
laganica mu bila, lepo odeven uvek, plata za taj rad fantasticna(morao je da daje deo agenciji), ugovor 4 meseca.....

Offline coconut8

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Odg:
« Reply #424 on: 24/September/2008 »
Hvala na odgovorima, prepostavljao sam da je rec o laksoj semi, tj. poslu  :-))))'
Jos sam u fazi razmisljanja da li da krenem u ovu avanturu, ali vam u svakom slucaju javljam ako do toga dodje  :uzdravlje:

Offline badboyzg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
  • wellcome to the family!!!!
    • View Profile
Odg:
« Reply #425 on: 24/September/2008 »
ajde   molim  vas   da   mi kazete  nesto  royal caribbeanu i  njihovom  brodu  freedom????
kakva  je sljaka  za  konobare  ako je  netko sadaa na   brodu nek se  jasvi pozdrav svima

Offline denny999

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Odg:
« Reply #426 on: 24/September/2008 »
ajde   molim  vas   da   mi kazete  nesto  royal caribbeanu i  njihovom  brodu  freedom????
kakva  je sljaka  za  konobare  ako je  netko sadaa na   brodu nek se  jasvi pozdrav svima



pozdrav
sta je bilo sa seabournom

Offline badboyzg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
  • wellcome to the family!!!!
    • View Profile
Odg:
« Reply #427 on: 24/September/2008 »
rcl freedom  ako ima netko nas  neka se  javi...
hvala  svima  na pomoci !!!
   SEFU zelim da mu situacija u iraku  bude  bezazlena
 stvano imas   zivce za nas  sve ovdje
 :run: :run: :run: :run: :run: :plovim: :plovim: :plovim: :banana: :banana:
05.10.2008  rcl FREEDOM  stizem
mirno more  svima !!!!!!!!!!!!!!!
 :plovim: :yahoo:

Offline VladoS

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Odg:
« Reply #428 on: 27/September/2008 »
Cuj Kikice (cudan nadimak  :yahoo: ),nemas se cega plasiti i nemoj! Ako ti je za utjehu i ja sam u zivotu zapocinjao i (ne)zavrsavao milion stvari. I sada mi nije tako lose mada svi mislimo da ima bolje. Moras samo biti svoj covek,preuzeti zivot u svoje ruke,ne dati nikome da upravlja njime,imati cilj i teziti ka njemu bez straha.Moras presjeci i reci sta zelis.Sta ce svijet reci je krajnje nebitno.Ako budes otezao nista neces postici.
Imas znanje dva jezika,to je dobro za pursera na primjer ali nemas adekvatno iskustvo.Mada pokusaj.Mozda security jer si sportista,ne znam.Podji ili pozovi neku agenciju (power employment) i iznesi sve sto imas,trazi savjet i sve ce ti biti mnogo jasnije.

Zelim ti srecu,pozitivno gledaj na stvari,znam da ces uspjeti   :-))))'

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Odg:
« Reply #429 on: 27/September/2008 »
Uhh....i ti ugovori! :rtfm:
Sad me je mozak zaboleo,decko ima ugovor na 6 meseci produzili mu jos mesec dana!!Niko tu nikog nista ne pita.... -()-
Ko kaze da je robovlasnicki poredak ukinut?Jos se pominje neka americka kriza.... :(
Svasta..... oT
tmia

Offline Mirko

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Odg:
« Reply #430 on: 28/September/2008 »
Kako mogu da produze ugovor bez njegovog potpisa?

zarkov

  • Guest
Odg:
« Reply #431 on: 28/September/2008 »
Pise u ugovoru da mogu da ga produze...

Tako da, nista strasno, a ti naravno mozes da odbijes, i trazis sign off, ali onda nemoj da ocekujes da ce da te prime opet...

I najbolji lek za to je, kada saznas datum kada ides kuci po prvobitnom ugovoru, da trazis da ti skrate ako zelis, ili da trazis da ti produze, ako zelis, posle toga, ne bi trebalo da menjaju...


Offline Mirko

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Odg:
« Reply #432 on: 28/September/2008 »
Ok je to, ali to onda ne znaci da 'niko nikog ne pita' :)

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Odg:
« Reply #433 on: 28/September/2008 »
Ok je to, ali to onda ne znaci da 'niko nikog ne pita' :)
Da,da....Ja mislim da je normalno da kao sto znas datum ukrcaja tako treba i da znas kada ti se zavrsava ugovor.I ako ti odradis tih 6 ili 8 svojih meseci normalno je da dodjes kuci na odmor a ne da ostanes dokle njima odgovara eto tako.... -()-
Dosta ljudi je imalo tih problema i ovde na forumu i tamo na brodu al glupo je da ti posle odradjenog ugovora "das otkaz" i posle nemas priliku vise da se vratis ako hoces,normalno....
Jednostavno,nemas izbora....
I sam Sef je rekao da ne ide na brod vise ukoliko mu ne potvrde tacan datum iskrcaja(tad je bilo tako...).... oT,sad je u drugoj prici.. :pop1:
tmia

Offline Mirko

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Odg:
« Reply #434 on: 28/September/2008 »
Razumem ja sve, ali ako se potpise da moze da mu produzi.. onda jbg :)