Author Topic: Život na brodu (zbirna tema 2007-2011)  (Read 613416 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline badboyzg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
  • wellcome to the family!!!!
    • View Profile
Odg:
« Reply #435 on: 29/September/2008 »
jel putuje tko  4.10  ovu  subotu za miami na oyal  cariben  freedom???
javite se  mirno more svima :run:
 :plovim: :plovim: :plovim: :plovim: :plovim: :plovim:

Offline FCB

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Odg:
« Reply #436 on: 30/September/2008 »
Poz svima svidza mi se vas forum odlican je!

Pitanje do vas: Prosao sam kao Buffet Steward-a na Cunard tacnije Queen Mary 2, al cuo sam da nece biti Cunarda za nas jer imaju nekih problema jer iskljucuju Queen Elisabeth 2. E sada to ti je nesreca. Zanima me dali ima neko vise informacija o tome jer sam u poziciju cekam Joining Letter i jos neznam na koji brod treba da budem... I jos jedno pitanje ako nije problem: Zavrsio sam fakultet ali na interview su mi rekli da to ne spominjem, e sada dali mogu to da kazem na brodu i da potrazim mozda neku bolju poziciju sa kompjutera jer fakultet sam zavrsio za Applied Computer Science.. Hvala unapred!

Offline rafter

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Odg:
« Reply #437 on: 30/September/2008 »
Poz svima svidza mi se vas forum odlican je!

Pitanje do vas: Prosao sam kao Buffet Steward-a na Cunard tacnije Queen Mary 2, al cuo sam da nece biti Cunarda za nas jer imaju nekih problema jer iskljucuju Queen Elisabeth 2. E sada to ti je nesreca. Zanima me dali ima neko vise informacija o tome jer sam u poziciju cekam Joining Letter i jos neznam na koji brod treba da budem... I jos jedno pitanje ako nije problem: Zavrsio sam fakultet ali na interview su mi rekli da to ne spominjem, e sada dali mogu to da kazem na brodu i da potrazim mozda neku bolju poziciju sa kompjutera jer fakultet sam zavrsio za Applied Computer Science.. Hvala unapred!

Koliko sam ja shvatio (detaljnim citanjem foruma, ne iskustvom, jos :)! ), to, da li imas fakultet ili ne, ako ides prvi put, nema nikakve veze, pocinjes od 0 (nule), tj. od najnize pozicije (cistac ili neki asistent konobara/barmena ili nesto u tom fazonu...), pa ti je trnoviti put do neke bolje pozicije! U glavnom, rijetko preskocis neku stepenicu(osim ako si extra turbo vrijedan), vec ides korak po korak, stepenicu po stepnicu! Kako god, bar neko cijeni tvoj trud i napredujes, a ne kao ovdje(Srbija, Bosna, Hr..) - mozes da gulis u nekom magacinu, dok ne crknes ili navuces neku bolestinu, a niko ne vidi, tacnije, nece da vidi, niti ga zanima kako i sa koliko entuzijazma radis svoj posao i nece da ti pruzi neku sansu za neku bolju poziciju, tako da ti badava svo satiranje od posla! Ako mozes da ides gore-napredujes vrijednim radom, bez obzira imas li neku skolu ili ne, to ti je automatski veca zelja za radom i bolje ces obavljati taj posao.
Konkretno, sto se tebe tice, vidim da si zavrsio neki vakultet Informatickog usmjerenja, pa ti predlazem da vidis sa tom agencijom u kojoj apliciras, kakve su sanse za neki posao u toj struci (IT) na cruiseru. Kontam da je sta god mozes dobiti iz struke da radis dosta bolje za dalje napredovanje, jer imas neko predznanje, pa makar samo pritiskao RESET na nekom kompu cijelu smjenu za neke smijesne pare! Sigurno ce se nakon nekog vremena pojaviti nesto u cemu se mozes dokazati u tom polju i napredovati (naravno, ako znas svoj posao :)  ).

Ponavljam, ovo je moje misljenje, zasnovano samo na citanju foruma i razgovoru sa ljudima sa cruisera, a NE na osnovu iskustva!
Vjerovatno ce i neki kompetentniji forumasi odgovoriti na tvoje pitanje, ali eto i ja sam htio da ti kazem moje skromno misljenje.

:))

Pozdrav
Ako kanis pobijediti, ne smijes izgubiti!

zarkov

  • Guest
Odg:
« Reply #438 on: 30/September/2008 »
Poz svima svidza mi se vas forum odlican je!

Pitanje do vas: Prosao sam kao Buffet Steward-a na Cunard tacnije Queen Mary 2, al cuo sam da nece biti Cunarda za nas jer imaju nekih problema jer iskljucuju Queen Elisabeth 2. E sada to ti je nesreca. Zanima me dali ima neko vise informacija o tome jer sam u poziciju cekam Joining Letter i jos neznam na koji brod treba da budem... I jos jedno pitanje ako nije problem: Zavrsio sam fakultet ali na interview su mi rekli da to ne spominjem, e sada dali mogu to da kazem na brodu i da potrazim mozda neku bolju poziciju sa kompjutera jer fakultet sam zavrsio za Applied Computer Science.. Hvala unapred!

Pa pokusaj, ali koliko sam upucen personal training menadzer ce ti reci tek u sledecem ugovoru mozes da menjas department...
A verovatno ces ici na Princess, ukoliko je Cunard trenutno zatvoren za nova mesta...

Offline FCB

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Odg:
« Reply #439 on: 01/October/2008 »
Hvala prijatelji za vase odgovore.. htio sam rijeci da ovi iz agencije rekli su mi da ne spominjam fakultet..e sada ako to kazem na brodu ispace kao da sam lagao na interview to sam se brinuo.. inace to sto bi bilo bolje na Cunard bilo bi al sta mogu nisam imao srece sizgledom okolnostima  -()-

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #440 on: 01/October/2008 »
U agenciji su vjerovatno dobro rekli, jer ako apliciras za poziciju koja nema veze sa fakultetom, vidis i sam sto je logika ovdje. Sa druge strane, nije problem spomenuti, jer kako si rekao, zasto bi lagao?

Meni je enigma zasto nisi trazio IT department, entry level poziciju.
Jedna od danasnjih dostupnih agencija bi morala biti u stanju osigurati ti tu poziciju.

Jednom kad krenes u jednom departmentu (govorim iz iskustva), tesko je promijeniti i otici u drugi.
Moderator Miroslav bi ti mogao reci vise o tome.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline FCB

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Odg:
« Reply #441 on: 01/October/2008 »
Ja sam spomenuo moj fakultet prije odredzivanje moje pozicije al oni su mi rekli da ove druge pozicije su mu dostupni. Znaci nisam mogao da apliciram za neku takvu poziciju. E sad kad budem na brodu mozda saznacu vise o tome i dal mogu da promjenim department. ipak hvala na odgovore i na razumnjevanju. Poz iz Makedonije

Rade79

  • Guest
Re:
« Reply #442 on: 09/October/2008 »
Sefe kakav je zivot na otvaranju broda? Ja se ukrcavam na Ruby 15 oktobra, a prvi kruz je 8 novembra. Rekao si mi da si ti vec bio na otvaranju broda. Ne znam sta da ocekujem. Da li je internet montiran? U pismu koje sam dobio od kompanije (ono "ukazana Vam je velika cast da radire na otvaranju Ruby....bla bla bla) napisano je par recenica o tome da cu imati dodatak na platu zbog izostanka rucka na brodu. Zar je moguce da 20 i nesto dana necemo imati hranu na brodu?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re:
« Reply #443 on: 09/October/2008 »
Ja sam u Veneciji (Fincantieri Shipyard) proveo mjesec dana na malome Grckome brodu, koji je bio parkiran par stotina metara od novog broda. Hrana je bila bolja nego na novom brodu (kasnije).
Uglavnom smo utovarali inventar mjesec dana, i brisali prasinu.
Radilo se minimalno, oko 8 sati dnevno.
Mogao si u Veneciju autobusom za 15 minuta.

Interneta nije bilo, nego smo izlazili u internet kafice.
To je bilo prije 10 godina.  :deda:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline FCB

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Re:
« Reply #444 on: 11/October/2008 »
Rade zelim ti puno srece i mirno more kao prvo!  :plovim:  Moj prijatejl Nikola takozvani Dzej ce da bude isto mislim 16tog oktombra na Ruby pa ako ga vidis pozdraviga od meni ja sam Oliver zna on iz istog smo grada (Bitola). Rekli su mi da nema veze da vjerovatno cu ici na Queen Mary 2 a ovih dana se ocekuje konacno moj joining letter pa kad dobijem ja cu da se pohvalim malo  :sprda: . A i pricao sam o IT departmentu sa Atanas (iz kancelarije Kouzon u Bitola) pa kaze da uopste oni ne traze ljudi sa Europe za te pozicije, osim Englezi. Ako neko ima sto da doda oko pozicije BFST zelio bih znati vise... Pozdrav svih moreplovca  :uzdravlje:

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re:
« Reply #445 on: 12/October/2008 »
Radim na Carnivalu, bio na Paradise-u i na Sensationu , assistant bar manager
Prvo velikkkiii pozzz mummy(koja je itekako zasluzila),pa onda i tebi!!!
Moj decko je takodje bio na Sensation na koledzu za Teamweiter(malo se zagubio..),pa ga ti nadje na onoj listi rasporeda(ako se secas),i vratise ga na Inspiration!
Poluesmo nas dve obe,zbog vecito nekog produzenja ugovora(njemu su sa 6 produzili na 7),i za desetak aa bi trebalo da se vrati!
Kako si ti zadovoljan,isplati li se i ima li sanse da u sl.ugovoru posle Team napreduje za Headweiter?
Vracas li se opet i kad se potpisuje novi ugovor?Odmah tamo na brodu ili kad se vratis kuci?Jel ti Carnival placa kartu?
Uh koliko pitanja.....hvala unapred i pozzzzz!!! :plovim:
tmia

Offline zadranin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 126
  • Odletio na brod
    • View Profile
Re:
« Reply #446 on: 13/October/2008 »
Mi u managementu dobivamo Employment letter odmah pri iskrcaju, a isto tako i avionske karte. Sto se tice crew-a oni moraju sami sebi kupovati i osigurati karte, tako da ja novi ugovor vec imam sa sobom. Dali cu se vratiti, iskren da budem neznam.
Sto se njega tice, sa pozicije team waitera u team head waitera je malo tezi put. ima izuzetaka da je netko u toku drugog ugovora postao THW, ali ti su se nasli na pravom mjestu u pravo vrijeme. Mora se pokazati da zna posao i svidjeti se Maitre d` - u. On je jedini koji moze dati prijedlog F&B za promociju.
plovim

Rade79

  • Guest
Re:
« Reply #447 on: 13/October/2008 »
E pa ljudi ziveli vi meni pa se citamo i pisemo negde pred kraj novembra kada kupim laptop. Sutra idem u Italiju gde se ukrcavam na Ruby princes. Ukoliko neko bude dobio da se ukrca na Ruby neka mi se javi ovde ili na moju email adresu pa da ga (ili je) lepo docekam na brodu jer mnogo je lakse kada nekoga poznajes i kada ima neko da te doceka pokogotovo ukoliko vam je ugovor prvi. Ziveli  :uzdravlje:

Sefe pozdrav i paze da ti ne sruse forum  :rofl:. Posle take izjave da sam na tvom mestu ja bih ga  :ban: do kraja i bez anketa.

Offline Krle

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Odg:
« Reply #448 on: 16/October/2008 »
Evo i meni je stigao datum ukrcaja!!! 18decembar Sun Princess  u Melburnu !!!!! Malo cu pricekati ali se na kraju ipak sve isplatilo !!!!!!  :run:
Nije bogat onaj koji ima mnogo , nego onaj kome malo treba ! ! !

Offline FCB

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Odg:
« Reply #449 on: 17/October/2008 »
Hvala vam na lepim zeljama!!!!  :plovim: Nego Shefe jrl brod ok? Nisam jos isao na zvanicni sajt Princess-a da pogledam detaljnije brod, ali bih hteo da cujem tvoje misljenje!? Koliko ima posade? Bice valjda dobro drustvo pa da i brzo prodje vreme  :D

Cestitam Krle! Moje prvicno radno pismo je bio za SUN Princess i sada cekam Joining. Mozda se i tamo nadzemo! Mislim da nije najmanji brod mislim da ima jos 3 brodova koji su jos maleni nego taj. Al u svakom slucaju sretno, mirno more pa mozda i se nadzemo ako sam i ja za tamo! Pozzzzz  :uzdravlje: