Author Topic: Život na brodu (zbirna tema 2007-2011)  (Read 612541 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

devang

  • Guest
Odg:
« Reply #45 on: 10/July/2007 »
Hej!

Mene zanima na koliko se potpisuje ugovor,tj. dali su svi na 6 mj. ili ima razlicitih ugovora?
I kad se potpisuju drugi i treci i ... ugovori kako to ide, direktno preko agencije ili opet sve ispocetka?
Dali drugi ugovor mozes potpisat za neku drugu poziciju?

Hvala!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #46 on: 12/July/2007 »
Hej!

Mene zanima na koliko se potpisuje ugovor,tj. dali su svi na 6 mj. ili ima razlicitih ugovora?
I kad se potpisuju drugi i treci i ... ugovori kako to ide, direktno preko agencije ili opet sve ispocetka?
Dali drugi ugovor mozes potpisat za neku drugu poziciju?

Hvala!

Duzina ugovora ovisi o poziciji i o zemlji iz koje radnik dolazi.
Kanadjanin ce na istoj poziciji raditi 4 mjeseca, a od Indijca ce se zahtjevati 8 mjeseci.
Menadzeri i supervizor-i ce dobiti 4-6 mjeseci ugovor, a obicni radnici 6-8 mjeseci.
Na menadzerskim pozicijama, posada iz ekonomski razvijenijih zemalja dobivat ce i duplo vecu placu od onih iz siromasnijih zemalja, za apsolutno isti posao.
Poslije prvog ugovora, automatski dobivas drugi, koji ti pocinje poslije 8 tjedana odmora.
Ako pozelis traziti drugu kompaniju i bolje uvjete, zbog stecenoga iskustva, izmisli razlog i mejlaj kompaniji odnosno agenciji preko koje ides, da imas zdravstvenih teskoca, i da ces se javiti kada budes ok. Nitko nece raditi frku oko toga.
U osnovi, poslije zavrsenog prvog ugovora, dobivas opciju da dodjes na drugi, a od tebe zavisi hoces li.
Mijenjanje pozicija unutar kompanije je komplicirano. Postoji procedura koja se mora pratiti, i moras zavrsiti barem jedan ugovor.
No iz iskustva - jednom kada dodjes na odredjenu poziciju, nitko se nece pretrgnuti da ti dodijeli drugu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

devang

  • Guest
Odg:
« Reply #47 on: 13/July/2007 »
I u koju skupinu spada Hrvatska?  :) Mislim po tim placa i ugovorima? Mi smo negdje u sredini, jel tako?

kica

  • Guest
Odg:
« Reply #48 on: 17/July/2007 »
Veliki pozdrav sefu foruma koji zaista na lep nacin upucuje sve one kojima je zivot i rad na brodu velika nepoznanica ali i avantura.
Pozdrav od Kice iz Subotice.
Procitao sam svih 8 stranica na ovoj temi i upijao znanje, savete i sve ono sto na neki nacin razbija bilo koju vrstu nedoumice u meni.
Sefe :) ja sam konkurisao za rad na recnom turistickom brodu na poziciji mornara preko joy-tours agencije iz Sombora o kojoj je kako vidim i bilo reci na forumu a primetio sam i link na naslovnoj strani sajta. Dobro kazes sto se novca tice i nacina odnosno bolje receno uplate da kazem malo pre vremena.
Uglavnom agencija sa kojom se ugovor potpisuje obavezuje se da ce po prijemu novca a rech je o 1350 EUR za rad na morskim i 800 EUR na rechnim brodovima klijentu obezbediti posao za koji je komkurisao u roku od 12 meseci. Posle isteka tih 12 meseci i mozhda ne pronalazhenja istog taj novac bi trebalo da se uredno vrati.
No dobro. Recicu zainteresovanima da je i rad na recnim brodovima turistickim naravno primamljiv, rec je o vrstama poslova koji se i ovde spominju naravno u manjem obimu a plata je da kazem po mojim saznanjima primamljiva.
Plus je taj da se ne mora vaditi pomorska vec brodarska knjizhica u luchkoj kapetanije u Novom Sadu kao i to da se lekarski pregled vadi u Novom Sadu i da odlazak na recni brod koshta 800 EUR a u to je ukljucheno naravno sve, avionska karta (povratna), troskovi u ambasadi, viza ... U zavisnosti od destinacije gde ce se zainteresovani pridruziti recna kompanija odnosno poslodavac vraca razliku od cene avionske karte i na kraju ugovora refundira kompletan iznos od 800 EUR zaposlenom na naravno dogovoreni iznos plate koji je propisan ugovorom.
Sve sam ja to lepo prouchio a od drugara koji su zainteresovani takodje za rad na tim brodovima sam dobio informacije i u vezi ovoga foruma i zahvalan sam im na tome poshto vidim da je rech o pravim ljudima punim dragocenog iskustva koje ne zhele ljubomorno chuvati za sebe i u tome je vasha velichina i osobenost  ;)
Medjutim ja koji sam dakle konkurisao za mornara nisam proshao iz prostog razloga shto se sezona na rechnim brodovima zavrshava 31. oktobra a retki su oni brodovi koji plove do i za vreme nove godine.
Ali proshao sam (do intervjua) za rad na Carnival cruise lines i ponudjeno mi je na osnovu mog CV rad na mestu prodavca u gift shop-u i rad na mestu recepcionera.
Znachi sefe totalno sam neinformisan (izuzimajuci informacije koje sam stekao ovde, pa i o prodavcu ) za rad na ovim radnim mestima, zadacima koje bih eventualno ispunjavao na tim radnim mestima, shta bi se to od mene ochekivalo i u krajnjoj ruci sta je to ono sto bih ja sa sobom mogao poneti ili bolje recheno naoruzhati se nekim predznanjem. Ne verujem niti zhivim u zabludi da cu ja tu moci birati ovo ili ono vec ce sve to zavisiti od procene doticnog gospodina iz kompanije (intervju je uzgred u septembru u Budimpeshti ) ali bih voleo da chujem tvoj komentar i savet za radna mesta koja sam naveo a koja su mi ponudjena.
Porochitao sam da si napisao da se u hotel odeljenju za recepcijom podrazumeva ili bolje recheno pozheljno je pored engleskog znati i "malo" shpanskog jezika. Za engleski ne brigam ali shpanski ni pod razno :))
Pa eto neki tvoj savet na ovo moje iznoshenje je dobrodoshlo i unapred sam ti zahvalan.
A ako neko zheli vishe informacija o radu na rechnim brodovima rad sam da pomognem jer vidim da su ovde svi tako raspolozheni i to je neshto shto zaista cenim. Posedujem i neke skenirane dokumente. Tako da razbijete lakse bilo koju vrstu nedoumice.
E sad imam josh jedno pitanjce, ako sve bude kako treba da bude i ode se na destinaciju odakle brod isplovljava intresuje me da li se radnici dochekivaju na aerodromu jer koliko sam informisan kada neko "leti" sa broda sherif ih otprati na avion da ovi ne bi utekli i izgubili se negde u Americi. Nekom logikom i onaj koji tek sleti mozhe da nestane u istoj a da mu je maska bilo sve oko rada na brodu.

Veliki pozdrav iz Subotice.

Offline BojanNS

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Odg:
« Reply #49 on: 17/July/2007 »
Pozdrav za Kicu iz Subotice!

Ja sam bojan iz Novog Sada i zamolio bi te da mi posaljes na mail bojankis@yahoo.com sve sto imas u vezi rada na recnim brodovima. Takodje mozes i tvoja iskustva sa agencijama u Srbiji. Koje si kontaktirao i kakvi su uslovi.
Ja sam hteo da se prijavim na ovu poziciju prodavca u gift shopu,posto kontam da bi mi to najbolje lezalo. Pisi i pozdrav svima na forumu

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Odg:
« Reply #50 on: 17/July/2007 »
OK vec cu nesto da napravim a mislio sm mozda bi bilo dobro da sve bude na jednom mjestu jer vec dosta ljudi dolazi na ovaj forum, pa da samo dobijemo dio foruma sa nazivom fotografi i to je to....
Zdravo Miroslave,
Nemoj razbijati forum, samo otvori novu temu sa nazivom posao fotografa i mislim da ce to biti dovoljno. Sta mislis o tome?

to sam prvo i trazio


done
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #51 on: 17/July/2007 »

Ali proshao sam (do intervjua) za rad na Carnival cruise lines i ponudjeno mi je na osnovu mog CV rad na mestu prodavca u gift shop-u i rad na mestu recepcionera.
Znachi sefe totalno sam neinformisan (izuzimajuci informacije koje sam stekao ovde, pa i o prodavcu ) za rad na ovim radnim mestima, zadacima koje bih eventualno ispunjavao na tim radnim mestima, shta bi se to od mene ochekivalo i u krajnjoj ruci sta je to ono sto bih ja sa sobom mogao poneti ili bolje recheno naoruzhati se nekim predznanjem. Ne verujem niti zhivim u zabludi da cu ja tu moci birati ovo ili ono vec ce sve to zavisiti od procene doticnog gospodina iz kompanije (intervju je uzgred u septembru u Budimpeshti ) ali bih voleo da chujem tvoj komentar i savet za radna mesta koja sam naveo a koja su mi ponudjena.

Veliki pozdrav iz Subotice.

Zdravo Kico,

Recepcionar i gift shop sale su u istoj kategoriji sto se tice lakoce/tezine posla, place i slobodnog vremena.
Posto ne govoris spanjolski, preporucujem gift shop. Razumijem tvoju potrebu za upijanjem znanja za interview, no studiraj prodajne tehnike, i time ces najvise oduseviti poslodavca. Jednm kada dodjes na brod, bas te briga, jer placen si fixnom placom. Prodaja, prodaja i prodaja. Ocekuj pitanja na interview-u kao sto su:
1. Kako prodati sto vise
2. Kako prodati svakome
3. Kako prodati svasta

A prodaju se zaista svakakve tricarije po tim gift-shopovima. Cruise line cak smanjuju cijene putovanja, jer putnici to nadoknade kupovanjem tricarija u gift-shopovima - majice, hlace, odejca sa logom kompanije, parfemi, alkohol, suveniri ... nema cega nema.
Ja sam u obje kompanije dobio pismo sa detaljnim uputstvima kojim avionom letjeti i u kojem hotelu prespavati, nikada nikakvih problema oko toga. Cak ako ti i izgube prtljagu, stici ce za tobom na brod za par dana. Imaces i uputstva sa emergency tel. brojevima ako ti slucajno zatreba. Ja sam par puta ostao na suhome, avion odletio, pa nisam nikoga dobio na telefon, no ponio sam racune sa sobom pa mi je to kompanija refundirala. Bitno je da imas razlog zasto si zakasnio.
Svaki hotel u americi ima svoj "shuttle bus" koji besplatno prevozi putnike sa aerodroma u svoj hotel, vidio sam i po 20-ak tih manjih buseva u koloni, svaki ima logo hotela, pa je tesko pogrijesiti. Das mu dolar kada te doveze do hotela i to je to.
Ujutro po tebe dolazi autobus kompanije i fura te zajedno sa svim drugim poput tebe na brod. Ah koliko sam takvih jutara vec dozivio ...
Obicno se skupi 30-70 ljudi navecer u hotelu, i mozda ces skuziti koga sa nasih prostora.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

kica

  • Guest
Odg:
« Reply #52 on: 18/July/2007 »
Shefe hvala na korisnim informacijama.

Predpostavljao sam neshto slichno. Ako je tako kao shto su mi rekli onda ce me verujem i upitati shta bih vishe zheleo. A to shto kazhesh mi nije toliko ni bitno. Pre svega plata je fiksna a u kontaktu sam sa skoro svim gostima i u prodavnici a naravno i na recepciji. Devojka jedna iz Subotice je ovaj mesec zavrshila sa kruzom bash kao prodavachica i sutra cu imati vishe informacija o njenom puteshestviju i radnim zadacima. Tako da cu obavestiti o tome. Malo mi je bedak  shto se tiche uslova ali dobro. To placanje unapred i spominjanje od strane agencije neki deadline nije bash krajnje profesionalno ali mozhe se izgurati.
Sve u svemu iskustvo vishe, vuche me napred putovanje, mesta na koja zaista mozhda u zhivotu necu imati prilike da posetim, ne samo ja vec velika vecina ljudi sa ovih podruchja a kada se to sve stavi na vagu zajedno sa platom, iskustvom, poznanstvima i prijateljstvima tamo onda ostaje samo korak napred. I to sve stane u 6 meseci ma milina. :)))

Hvala za info shefe.

Bojane kontaktiracu te, a ako imash tachna pitanja shta te interesuje slobodno postavi ovde pa eto mozhemo i ostale da upoznamo sa radom i na rechnim brodovima ako se shef slazhe. Barem da razmenimo informacije i kontakte koji ce biti dostupni svima koje to zainteresuje.

Pozdrav svima. I jedno pitanje za shefa kakvo je radno vreme za ove poslove koji su mi ponudjeni i za koje si mi dao lep opis?
Nishta bitno ali svakako korisna informacija.

Cao ljudi !!! Mirno more.

Offline BojanNS

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Odg:
« Reply #53 on: 18/July/2007 »
Shefe hvala na korisnim informacijama.
Predpostavljao sam neshto slichno. Ako je tako kao shto su mi rekli onda ce me verujem i upitati shta bih vishe zheleo. A to shto kazhesh mi nije toliko ni bitno. Pre svega plata je fiksna a u kontaktu sam sa skoro svim gostima i u prodavnici a naravno i na recepciji. Devojka jedna iz Subotice je ovaj mesec zavrshila sa kruzom bash kao prodavachica i sutra cu imati vishe informacija o njenom puteshestviju i radnim zadacima. Tako da cu obavestiti o tome. Malo mi je bedak  shto se tiche uslova ali dobro. To placanje unapred i spominjanje od strane agencije neki deadline nije bash krajnje profesionalno ali mozhe se izgurati.
Sve u svemu iskustvo vishe, vuche me napred putovanje, mesta na koja zaista mozhda u zhivotu necu imati prilike da posetim, ne samo ja vec velika vecina ljudi sa ovih podruchja a kada se to sve stavi na vagu zajedno sa platom, iskustvom, poznanstvima i prijateljstvima tamo onda ostaje samo korak napred. I to sve stane u 6 meseci ma milina. :)))

Hvala za info shefe.

Bojane kontaktiracu te, a ako imash tachna pitanja shta te interesuje slobodno postavi ovde pa eto mozhemo i ostale da upoznamo sa radom i na rechnim brodovima ako se shef slazhe. Barem da razmenimo informacije i kontakte koji ce biti dostupni svima koje to zainteresuje.

Pozdrav svima. I jedno pitanje za shefa kakvo je radno vreme za ove poslove koji su mi ponudjeni i za koje si mi dao lep opis?
Nishta bitno ali svakako korisna informacija.

Cao ljudi !!! Mirno more.


Napisi kakva su iskustva te devojke sto se vratila, a takodje i sa kojom je agencijom isla i kakva su joj iskustva. Sad sam cuo za jednog decka tu u Novom Sadu koji ceka vec godinu dana da ode nabrod i puko je nekih 1500e do sada. U pitanju je  neka agencija iz Sombora (sa Carnival ima veze). Ne bi bas voleo da me zezaju godinu dana.

0303

  • Guest
Odg:
« Reply #54 on: 18/July/2007 »
EVO I JA SAM NOVA.ODLUCILA SAM DA IDEM NA BROD, APLICIRALA U EMPLOYMENT POWER AGENCIJI ZA GIFT SHOP, SLEDECE NEDELJE JE ITRVJU U BUKURESTU.KAKVA SU ISKUSTVA SA OVOM AGENCIJOM? KOLIKO SE PLACA?ZBOG CEGA MOGU DA ME NE PRIME?A POSAO U GIFT SHOP-U?KOLIKO DOBRO MORAM DA ZNAM ENGLESKI?
ZNAM DA JE MNOGO PITANJA,ALI SAM U NEDOUMICI STA DA RADIM.DA IDEM ILI NE...
NADAM SE NEKOM BRZOM ODGOVORU

VELIKI POZDRAV

0303

  • Guest
Odg:
« Reply #55 on: 18/July/2007 »
I izvinjavam se zbog velikih slova, slucajno je.
A i prethodna pitanja su upucena sefu

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #56 on: 18/July/2007 »
EVO I JA SAM NOVA.ODLUCILA SAM DA IDEM NA BROD, APLICIRALA U EMPLOYMENT POWER AGENCIJI ZA GIFT SHOP, SLEDECE NEDELJE JE ITRVJU U BUKURESTU.KAKVA SU ISKUSTVA SA OVOM AGENCIJOM? KOLIKO SE PLACA?ZBOG CEGA MOGU DA ME NE PRIME?A POSAO U GIFT SHOP-U?KOLIKO DOBRO MORAM DA ZNAM ENGLESKI?
ZNAM DA JE MNOGO PITANJA,ALI SAM U NEDOUMICI STA DA RADIM.DA IDEM ILI NE...
NADAM SE NEKOM BRZOM ODGOVORU

VELIKI POZDRAV

Koliko dobro moras znati engleski? Sreo sam u gift-shopovima cura koje su se patile kad su trebale nesto beknuti, sve ovisi o tome koliki im je manjak na brodovima i koliko im je hitno zaposliti nekoga.
Ponavljam, iako sam napisao prije svega nekoliko postova - najvaznije je pokazati prodajne sposobnosti, i pricati na interview-u kako ste na tom i takvom mjestu tokom prijasnjega zaposlenja povecali prodaju za xy%. Nitko nece provjeravati pricu ako to izvalite sa uvjerenjem da ce putnici zaista kupovati sve sto imate za prodati.

Tvoja nedoumica mi nije jasna? Realna osoba bi prvo trebala proci na interview-u pa onda eventualno imati nedoumice.
Cemu nedoumica ako nemas posao? Oko cega se nedoumiti?
Ako se nedoumis dali ici na brod ili ne, onda jasno nemoj niti ici na interview.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

beogradjanka84

  • Guest
Odg:
« Reply #57 on: 18/July/2007 »
pozdrav svima, sutra za Istanbul, u petak na brod Silver cloud, trema uzasna :), pozdrav ekipi iz Somborske agencije, opravdali ste nase poverenje, idemo na jedan od najlepsih brodova, a svakako najluksuznijih, ko je za dopisivanje (imamo na brodu net), svlahovic@yahoo.com, caaaaaaaaaaaaaaaaaaaaao !

0303

  • Guest
Odg:
« Reply #58 on: 19/July/2007 »
Hvala na pomoci.
A sto se tice itervjua, kakva je tu situacija?
Koja su najcesca pitanja?Kako bi trebalo da se postavim?Sta je presudno?

beogradjanka84

  • Guest
Odg:
« Reply #59 on: 19/July/2007 »
 poslednja poruka pred let, polecemo za Istanbul u 15 i 10, tamo nas ceka agent, vodi u hotel, sutra u 10 pre podne smo na brodu.

 porukice funkcionisu, ko hoce da se dopisuje slobodno, ukacicemo vam i koju fotku ko hoce, a moze i razglednica ko zeli!
  27 i 28 smo vec tu blizu Rovinj i Dubrovnik, saramo Mediteranom, a onda redom sve do Sejsela, Madagaskara, Mauricijusa i svudaaaaaaaaaaaa  ;D jos jednom pozdrav Somborcima, Joy-agency, dobile smo strava brod, hvala vlasnici agencije na svom trudu oko nas, i  besomucnom telefoniranju i podrsci, pozdrav drugarima koji isto cekaju ovih dana ukrcaj, Milosu, vlasnicin sin inace ( bas je sladak ), Mikiju, Zoranu, Sveti, Milanu, Saski, Srdjanu,Nenadu i svim ostalima...pogotovo drzimo fige Ivani i ostalima na intervjuu za Carnival u Madjarskoj !!! Ovima sto idu na recni cruise da ne ispadnu " somovi" nego prave "stuke" i da nam salju mailove sa svih reka, da vidimo kako je i tamo, a znamo da ce se oni cool snaci !Zelimo svima koji idu mirno more i mirne reke :), sve najbolje ! Srecne smo i uzbudjene neopisivo, sve najbolje, spakovane smo,neispavane, i sve sto vec uz to ide, caoooooooooooooooooooooo !