Author Topic: Život na brodu (zbirna tema 2007-2011)  (Read 613289 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

preki

  • Guest
Odg:
« Reply #465 on: 26/October/2008 »
Da li neko moze da mi kaze preciznije razliku (radno vreme, plata i sl.) izmedju room service i restorana? Mogao bih da apliciram za jednu od tih pozicija. Royal je u pitanju.

Offline elektrotehnichar

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Odg:
« Reply #466 on: 26/October/2008 »
Shefe, hvala na odgovoru.
Chitam ja ovaj forum, poshto sestra bi trebala uskoro da ide u neku agenciju, pa reko da se raspitam i za majku usput... Pa me bash zainteresovao rad na brodu, pa poshto sam josh srednja shkola i josh se mislim shta cju posle da upishem znate li shta ima od fakulteta ili akademija koju trebam da zavrshim da bi bio oficir na brodu. Jel ima to u Srbiji, eventualno Crnoj Gori, i jel bi mogao to da upishem u Hrvatskoj?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #467 on: 26/October/2008 »
U Hr trebas upisati srednju pomorsku skolu, ali izgleda vec si zakasnio ...  :nono:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #468 on: 26/October/2008 »

A imam josh jedno pitanje u vezi "obichnog" rada na brodu, da li je duga kosa kod mushkaraca dozvoljena?

 no;;;

A da malo prolistas temu: Ugovor o radu? Jel slijedece pitanje o tetovazi? Sve je to opjevano ovdje stari moj  oT
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #469 on: 26/October/2008 »
Pa dobro, tu si u pravu. Neki ljudi tj. departmenti su privilegirani vise od drugih.
Recimo, talijani koji rade u masini (oficiri) znaju nositi bradurine, sa izgovorom da se medju gostima i ne pojavljuju.
Oficiri sa komandnog mosta nose kojekakve fensi bradice, ali oni su ti koji kroje pravila, pa ti reci nesto ...

No posto nisi talijan ili englez, a dolazis na brod kao grom iz vedra neba, za tebe vazi samo ono sto je po pravilu sluzbe definirano, znaci - suti mali i bjez na brijanje  :rtfm:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline alexxxandar

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Odg:
« Reply #470 on: 26/October/2008 »
Disney Cruises ima poziciju Lifeguard/Recreation Host, mislim da ti to moze biti zanimljivo!
ja sam vec prosao intervju sa predstavnikom kompanije i cekam letter of employment koji stize sutra ( veruje se )  :uzdravlje:

A preko koje agencije si konkurisao?

Offline djibril

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Odg:
« Reply #471 on: 26/October/2008 »
A preko koje agencije si konkurisao?

preko GMN-Global Manning Network agencije iz Budimpeste www.globalmanning.com  , bivsi Cruise Aider. kontaktirao sam ih telefonom i poslao CV preko e-maila,
pa sam otisao na razgovor sa agentom licno u agenciju, i posle mesec dana sam imao intervju sa predstavnikom Disney-a i dobio posao.
sada vec imam letter of employment i verujem da cu najkasnije za 14 dana biti u Orlandu na obuci.

Offline Ljuba

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Odg:
« Reply #472 on: 27/October/2008 »
ako ima neko na Splendoru nek se javi na ljubaaa@hotmail.com
pozdrav svim moreplovcima... :uzdravlje:
oni koji nisu neka to postanu sto pre... :plovim: :uzdravlje:

Offline zaljubljen

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Odg:
« Reply #473 on: 28/October/2008 »
prvo da pohvalim i da se zahvalim neskromno  za forum koji mi doneo mnoge informacije a ujedno i da zamolim sefa za par saveta..
mozda ce zvucati kao neka spanska sapunica ali verujem da se ljudima dogadjaju zivotne situacije koje se ne mogu izbeci i koje ne treba zanemariti.
zivim u beogradu i na jednoj zurci sam nedavno upoznao curu na koju sam odlepio. naravno totalno je bilo obostarano.
cura radi na brodu vec par godina  i ima ukrcavanje u decembru. inace je iz podgorice i sada trenutno je tamo..
emocije i fluid koji smo osetili je najace nesto sto smo osetili u zivotu... stim sto je ona stalno govorila da "mora" da ode na brod.
znam da bi i ona zelela da ostanemo nekako zajedno.
ne bih preterivao sa opisom osecanja i zelje za njom...
moje pitanje je: dali bih uspeo da za 2 mozda i manje meseca uspem da obavim sve sto je potrebno da bih zaplovio sa njom..?
i dali da pominjem ako budem imao intervju moj razlog odlaska na brod...?
inace se bavim ugostiteljstvom 10 godina unazad i imam odlicnu komunikaciju sa ljudima..
hvala





Offline Duke

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Odg:
« Reply #474 on: 28/October/2008 »
Ne znam sta cekas... Telefon u ruke, zovi, zakazuj razgovor i spremaj papire... "Borba ne mora da se dobije, ali ne sme da se ne vodi!"
Two basic rules of working on the ship:

1. Don't fuck around!
2. Make sure you follow up the first rule!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #475 on: 28/October/2008 »
prvo da pohvalim i da se zahvalim neskromno  za forum koji mi doneo mnoge informacije a ujedno i da zamolim sefa za par saveta..
mozda ce zvucati kao neka spanska sapunica ali verujem da se ljudima dogadjaju zivotne situacije koje se ne mogu izbeci i koje ne treba zanemariti.
zivim u beogradu i na jednoj zurci sam nedavno upoznao curu na koju sam odlepio. naravno totalno je bilo obostarano.
cura radi na brodu vec par godina  i ima ukrcavanje u decembru. inace je iz podgorice i sada trenutno je tamo..
emocije i fluid koji smo osetili je najace nesto sto smo osetili u zivotu... stim sto je ona stalno govorila da "mora" da ode na brod.
znam da bi i ona zelela da ostanemo nekako zajedno.
ne bih preterivao sa opisom osecanja i zelje za njom...
moje pitanje je: dali bih uspeo da za 2 mozda i manje meseca uspem da obavim sve sto je potrebno da bih zaplovio sa njom..?
i dali da pominjem ako budem imao intervju moj razlog odlaska na brod...?
inace se bavim ugostiteljstvom 10 godina unazad i imam odlicnu komunikaciju sa ljudima..
hvala


Ljudi vi ste vjerovatno premladi da biste znali za Modru Lastu, osnovnoskolski tjednik u kojem su djeca postavljala pitanja Lastanu o ljubavi i zaljubljenosti?
Pitanje bi pocinjalo sa: Dragi Lastane, ... volim jednu curu ali nisam se jos ljubio ... kako se to radi?
Zaljubljeni me podsjetio.



Nego, da se vratimo zaljubljenom.
Opcija da se u nekoliko mjeseci zaposlis na brodu na kojem ona radi je moguca, ali puno je vjerovatnija da ces se prvo morati zaposliti tamo gdje te trebaju unutar njene kompanije, a onda traziti premjestaj.
Ako si maximalno pozitivan prema mogucnosti, ona ce se i dogoditi, a pitanje je samo koliko ce ti vremena trebati da to ostvaris. Znaj da je ritam zivota na brodu brz, i da ona mora biti zaista posebna cura ako ce te cekati.

Bio sam svjedok bezbroju raskinutih veza na brodu.

Hocu ti reci - ti ces mozda biti sam i gorjeti u zelji da ju nadjes, ali ona nece biti sama ni trenutka.
E sad, jeste li se bas toliko nasli? Je li bas toliko kliknulo? Da li je kemija stvarno tako jaka?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline zadranin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 126
  • Odletio na brod
    • View Profile
Odg:
« Reply #476 on: 28/October/2008 »
Sefe, znam ja sto je Modra lasta. i ja sam je citao,  +U+
plovim

Offline Duke

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Odg:
« Reply #477 on: 29/October/2008 »
Dali je tko cuo nesto o Pospanom, dugo ga nije bilo???

Nemam pojma, ostavio sam ga na 'Regatti' pre mesec dana zdravog pravog...  -()-
Two basic rules of working on the ship:

1. Don't fuck around!
2. Make sure you follow up the first rule!

Offline Ivanichica

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
    • View Profile
Pozdrav!!!
« Reply #478 on: 29/October/2008 »
Zdravo!!!

Dugo sam razmishljala o odlasku na brod, trazila u medjuvremenu "dobar" posao, ali je to u Srbiji skoro nemoguce!Imam 27 godina..i mislim d ajosh nije kasno za mene:)))
Recimo da sam slucajno pomenula jednom prijatelju da zelim da odem na brod i on mi je preporucio jednu agenciju iz Zagreba!
Uglavnom, idem na razgovor za 2 nedelje u Zagreb, i ikreno se nadam da ce sve proci kako treba i da ce se put isplatiti!
Citala sam vase postove i josh sam sigurnija u svoju odluku!:)
Anyway, iz agencije su mi preporucili posao shop assistanta, jer vec imam 5-godisnje iskustvo u prodaji, pa ce to valjda biti ok...e sad, htela sam da pitam kakvo je njima radno vreme (posto vidim da zaposleni u shopu imaju mnogo vise slobodnog vremena od ostalih)...:)
Inace, posto sam diplomirala grcki jezik i knjizevnost, a eng.mi je drugi, mislim da sa tim necu imati problema!  Zanima me da li recimo sa pozicije shop ass.mogu da napredujem na neku poziciju koja nema veze sa shopom?:)
i koliko mi novca treba za pocetak...citala sam oko 500-800eur??
I odakle obicno krecu brodovi...da li postoji shansa da neki krenu iz neke evropske luke?
uh..imam mnogo pitanja ali ostavicu neko iz a sl.poot!:)
Tnx unapred
Ivana

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #479 on: 29/October/2008 »
Ivana, shop assistant je sjajna pozicija za prvi ugovor, poslije ces moci prebaciti se drugamo ako bas budes zeljela.
Savjetujem ti da se fokusiras na predlozenu poziciju, jer ce tvoj ugovor donijeti puno vece promjene u zivotu nego sto je to promjena pozicije. Mozda neces poslije ni zeljeti drugo.

Brodovi uglavnom krecu iz USA luka, ponekad se zalomi Australija ili Evropa, ali to je rijetkost.

Koliko novaca za pocetak? Ne znam koliko ce traziti agencija (napisi nam poslije), ali jednom kad sjednes na avion, ne treba ti ni dolara. Ja sam nekoliko puta se vracao na posao sa $20, a jednom totalno bez kinte.  b00/

Pripremi se za interview. Poslije je lako.  :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)