Author Topic: Život na brodu (zbirna tema 2007-2011)  (Read 613377 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline kazaki

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re:
« Reply #510 on: 06/December/2008 »
zivot na brodu je do jaja. sve zavisi od toga kako se postavis, sta radis i koliko si sposoban....
da nemam zenu i decu, sutra bih se rvatio  ::yes::

Rade79

  • Guest
Re:
« Reply #511 on: 07/December/2008 »
Evo posle duzeg vremena da se I ja javim sa Ruby princessa. Sta da kazem. Nemam vremena glavu da podignem. Mogu vam reci da sam se za ovih mesec I po dana vise umorio nego za ceo prethodni ugovor. Kuci se vracam 4 aprila I ne mogu da docekam taj datum. Svi kukakju, svi su premorni. Svi kompletno govore da ovo sto se desava na ovom brodu nema ni na jednom drugom brodu. Da se na ostalim brodovima ne radi ni 5% ovoliko koliko ovde. Namestili su nam skedzual takav da nemamo vremena ni da se odmorimo ni da izadjemo sa broda. Uzas!

Moj prijatelj kojeg znam 20 godina je dobio posao na princessu I ide na Sapphire 17 januara. Dobio je odlican brod. Ja sam mu samo pozeleo da ne dodje na Ruby. Ja sam takodje prvi ugovor odradio na Sapphiru I ono je bila pesma za ovo ovde. Momci I devojke koji rade na horajzontu bukvalno spavaju svega 4 sata dnevno sve ostalo rade. Ko god dobije da dodje na Ruby neka pokusa da izbegne I neka pokusa da dobije drugi brod.

Eto malo mracan post ali sta da se radi.

Pozdrav za sve!
 -()-

Offline mikele

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re:
« Reply #512 on: 08/December/2008 »
ljudi sve je dobro dok nedodjete na diamond princes... pored nikakvog drustvenog zivota i brdo rasizma prema belima nema ni para .... toliko jadno da me sramota reci cifru,,,,... jadno. a net spor i skup da je jezivo. zaobidjite diamond
za vase dobro. cao

Offline Davor011

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re:
« Reply #513 on: 10/December/2008 »
Pozdrav svima, mene zanima sljedece, ja sam astmaticar ali jako zelim radit na brodu. Je to moguce s obzirom na moju bolest? Imam blazi oblik astme tako da se ne javlja cesto ali svjedno...

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re:
« Reply #514 on: 10/December/2008 »
Pozdrav svima, mene zanima sljedece, ja sam astmaticar ali jako zelim radit na brodu. Je to moguce s obzirom na moju bolest? Imam blazi oblik astme tako da se ne javlja cesto ali svjedno...

Mislim da dosta to ovisi o kojoj se poziciji radi.
Znam da EP iliti Uspinjaca koristi dr.Batarela u Vrbanicevoj koji vec godina radi lijecnicke za razne kompanije i profile pa je najbolje da se malo
raspitas...Ja jos nisam sreo nikoga na brodu koji ima astmu qali to ne znaci nista...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Astma
« Reply #515 on: 10/December/2008 »
Pozdrav svima, mene zanima sljedece, ja sam astmaticar ali jako zelim radit na brodu.
Je to moguce s obzirom na moju bolest? Imam blazi oblik astme tako da se ne javlja cesto ali svjedno...

Ako mozes proci lijecnicki bez da se to primjeti, te ako mislis da mozes raditi bez da se vadis na bolest, nemas problema.
ALI, ako se pozalis barem i jednom da te astma sprijecava raditi - moci ces se pakirati doma.
Cruise business je, na zalost, surov prema ljudima sa bilo kakvim slabostima.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline LaCroix

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re:
« Reply #516 on: 11/December/2008 »
A kakva je situacija na Carnival brodovima? I jos pitanje za LaCroixa(ili moze i netko drugi odgovorit), kakav je gym?

Gym je ok. Imas dva, guest i crew gym. Nama su dozvoljavali korištenje guest gym-a na port dane, znaci kad je brod u luci, tj. gosti vani. Sto se guest gym-a, dobar je ako radis noge, ledja i trbuh, a za sve ostalo tu je crew gym. E sad ovisno koja je klasa broda ovisi i sama veličina i opremljenost teretane, al u globalu imas sve sta ti triba bilo da radis u crew gymu ili guest. Sve se odrzava, pri kvaru se brzo popravi i redovito se cisti.
Carnival Elation, here I come..

Rade79

  • Guest
Re: Život na brodu
« Reply #517 on: 11/December/2008 »
Ovo je neverovatno. Svaki dan neko da otkaz. Evo danas jedna rumunka konobarica. Ne mogu ljudi da izdrze. Mene izvlaci sto zanam da moram. Znam kako bi bilo da sam kuci bez posla I samo se setim gradjevine pa odmah vis enisam umoran + mozda cete reci da sam lud ali ja volim ovaj svoj posao. Ne posao na brodu nego posao u vrhunskom restoranu.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Život na brodu
« Reply #518 on: 11/December/2008 »
Meni je uvijek bilo žao ljudi koji odustaju poslije nekoliko tjedana, ili zbog "pritiska".

To "odustajanje" ih prati kamo god da krenu.
Bilo bi sasvim drugačije da završe ugovor pa kažu "neću više".
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Krle

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Re: Život na brodu
« Reply #519 on: 12/December/2008 »
Poz ljudi ... Evo i meni stiglo  flight information...  :run: Krecem u ponedeljak a u sredu sam u Melburnu, u cetvrak mi je prvi ukrcaj!!! Sun Princess....  :plovim:  Hteo bih svima da se zahvalim na nesebicnoj pomoci, pogotovu Shefu !!!! Shefe hvala puno !!! Naravno da cu nastaviti da pisem na forumu, cim budem imao prilike prvi put evo vama prvih informacija  o ekonomskoj krizi i o brodu itd......   :banana:  :yahoo:  :banana:   :uzdravlje:
Nije bogat onaj koji ima mnogo , nego onaj kome malo treba ! ! !

Offline Oswald

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
Re:
« Reply #520 on: 12/December/2008 »
Gym je ok. Imas dva, guest i crew gym. Nama su dozvoljavali korištenje guest gym-a na port dane, znaci kad je brod u luci, tj. gosti vani. Sto se guest gym-a, dobar je ako radis noge, ledja i trbuh, a za sve ostalo tu je crew gym. E sad ovisno koja je klasa broda ovisi i sama veličina i opremljenost teretane, al u globalu imas sve sta ti triba bilo da radis u crew gymu ili guest. Sve se odrzava, pri kvaru se brzo popravi i redovito se cisti.

E hvala ti. Dosta mi vazan taj gym, posto cu prije zavrsavat tamo nego u baru... oT

Offline boca

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Odg:
« Reply #521 on: 16/December/2008 »
Quote
Veliki pozdrav svima!
Juce mi se zavrsio intervju sa predstavnicima Employment Power agencije i prosla sam! I po recima agenta, Engleski jezik mi je odlican i vec za dve nedelje idem na razgovor sa predstavnicima kompanije Starboard, za poziciju shop assistanta. Ako nekoga zanimaju detalji intervjua, slobodno pitajte.
Pozdrav.

no;;; Tek sam prvi dan na forumu i ne snalazim se njabolje.Molim te mozes li me uputiti,dati sajt ili br telefona agencije preko koje si ti nasla posao?

pročitaj pravila foruma prvo molim te ako ti nesto nije jasno postoje admin i modovi da ti pomognu pri upustvu za upotrebu istog

Offline remez

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re:
« Reply #522 on: 17/December/2008 »
Gym je ok. Imas dva, guest i crew gym. Nama su dozvoljavali korištenje guest gym-a na port dane, znaci kad je brod u luci, tj. gosti vani. Sto se guest gym-a, dobar je ako radis noge, ledja i trbuh, a za sve ostalo tu je crew gym. E sad ovisno koja je klasa broda ovisi i sama veličina i opremljenost teretane, al u globalu imas sve sta ti triba bilo da radis u crew gymu ili guest. Sve se odrzava, pri kvaru se brzo popravi i redovito se cisti.

Ima li svaki prekooceanski brod crew gym?
Koliko se placa?
Koje mu je radno vrijeme?
Vazan mi je gym posto kao i kolega iznad tamo mislim provesti barem 3-4 sata tjedno, odrzavat kondiciju, pumpat i rast. :)

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re:
« Reply #523 on: 17/December/2008 »
Ima li svaki prekooceanski brod crew gym?
Koliko se placa?
Koje mu je radno vrijeme?
Vazan mi je gym posto kao i kolega iznad tamo mislim provesti barem 3-4 sata tjedno, odrzavat kondiciju, pumpat i rast. :)


Crew gym - jos nisam bio na brodu koji nije imao crew gym, neki su veci, bolje opremljeni, neki manji s manje opreme.
Radno vrijeme zavisi od pozicije jer obicno radi od 6 ujutro do 11-12 ako je blizu pax kabina, inace moguce 24h...
Nista se ne placa ( sva sreca )...
Pax Gym - obicno na 12-13 palubi forward, ima vise izbora ali obicno samo za posadu s odredjenim statusom ( officiri,managment, staff )...Neki su otvoreni od 6h do 22h dok su neki u funkciji 24h...

Moj savjet - samo naprijed, posao na brodu nosi puno stresa, puno frustracija i fizicka aktivnost je idealni lijek za borbu protiv toga...

Offline luzer

  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Život na brodu
« Reply #524 on: 18/December/2008 »
uf što je lijepo pisati od kuće, uz grijalicu
dogodine će se rasuti laste, bude se napisao tu i tamo koji post nabrzinu, s broda ako neko ima tamo internet, ili iz internet kluba :run:


Gente di mare che se ne va dove gli pare dove non sa. Gente che muore di nostalgia ma quando torna dopo un giorno muore per la voglia di andare via...