Author Topic: Život na brodu (zbirna tema 2007-2011)  (Read 612968 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline BojanNS

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Odg:
« Reply #60 on: 19/July/2007 »
Pozdrav za Sandru i Sanelu!

Vidim da ste veoma srecne sto ste dobili ovaj posao i ja vam zelim sve najbolje!!! Nadam se da cete nam prenositi iskustva i dozivljaje. Ja imam samo pitanje u vezi Joy agency. Koliko ste se iskesirali do samog odlaska na brod, sve ukupno? Poznajem decka koji vec godinu dana skoro ceka da ode na brod preko Joy-a i jos nije otisao.Koliko ste vi cekali? Na koje pozicije idete? Pozdrav i mirno more! :D

Offline medjutim

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Odg:
« Reply #61 on: 23/July/2007 »
Zdravo ljudi!
Pozdrav za sve na forumu , kako za iskusne morske vukove , kao sto su administrator i ostali , tako i za one koji su na ovaj forum naleteli trazeci informacije i odgovore za njihova pitanja u vezi sa krstarenjima i zivotom i radom na brodovima .

Zovem se Milan i iz Beograda sam . Zavrsio sam elektrotehnicku skolu (tehnicar rashladnih i termickih uredjaja) sada sam prva godina na Visoj hotelijerskoj skoli - smer Hotelijerstvo . Imao sam priliku (i cast) da radim cetvoromesecnu skolsku praksu u za sad najboljem i najluksuznijem hotelu u Srbiji , hotelu ''Hayat Regency Belgrade'' na bell desk-u , poziciji doorman . Posle toga imao sam obuku na banquetu za banquet konobara koja je trajala dve nedelje (danas mi je zadnji dan obuke) . Pored svega toga , u medjuvremenu dobio sam posao u istom hotelu u odseku inzenjerije , pocinjem od sutra i bicu u pocetku pomocnik majstorima . Na tom mestu planiram da radim dok ne sredim nesto u vezi sa odlaskom na brod .
Posto vec imam potvrde i preporuke iz ovog poznatog hotela , ocekujem da cu posle par meseca rada uzeti i sa radnog mesta elektricara neki papir koji ce mi mozda koristiti na intervjuima za brod .
Sinoc sam popunio formular (application form) na sajtu hrvatske agencije ''Employment Power'' i moje prvo pitanje bi bilo da li da uskoro ocekujem neki poziv iz agencije na razgovor ili moram nekako drugacije da stupim u kontakt sa njima ?

Sto se tice posla na brodu i nekih mojih zelja , privlacno radno mesto mi je gift shop na brodu , mada pored mojih pomenutih radnih iskustava znam jos dosta zanata i poslova .
Radio sam kao prodavac , monter namestaja (stolar) , vodoinstalater , magacioner , instalirao sam kablovski internet i jos dosta od svacega .
Engleski jezik pisem i govorim solidno , dosta se razumem u racunare .

Zanima me da li pored gift shop-a mogu konkurisati na jos neko mesto , koje nema veze sa sektorom hrane i pica i hauskeeping-a , a da je slicno mom profilu .
U formularu koji sam popunio na sajtu ''Employment Power''-a , obelezio sam i poziciju Bell Man .
Da li neko ima nekih informacija o tom radnom mestu , koliko je placeno i sta su zaduzenja , mada pretpodstavljam da se on brine o prtljagu gostiju koji kroce na brod ...

Za sad toliko od mene , malo sam bio opsirniji , ali tek mi je prvi post na forumu koji pratim vec nedelju dana ali sam se tek sad usudio da pitam nesto i napisem , ako neko moze da odgovori na neko od mojih pitanja bicu mu veoma zahvalan . Inace imam drugara koji je otisao pre dva meseca na neki od brodova i radi u gift shopu , samo sto sam od njega dobio tek 1 mail u kome me puno pozdravlja ali nista ne pise u vezi sa poslom ! :)

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Odg:
« Reply #62 on: 27/July/2007 »


 Molim sve prisutne da malo obrate paznju na dio o fotografima jer sam tamo psotavio dosta linkova i napisao dosta informacija kao sto su:


- kako naci Emploment power (tramvaj autobus i sl)
- kako se pripremititi za intervju
- sta se radi na ljekarskom
- Kako napisati CV
- kako napisati pismo preporuke
- linkovi  za knjige i software za ucenje engleskog jezika

 itd itd

vjerujem da ce nekome pomoci
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Offline leteci hrelja

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Odg:
« Reply #63 on: 30/July/2007 »

Podrav Sefe,
molim te da mi das par odgovora koja bi mi puno znacila.
Jedna agencija je mi je ponudila posao na Princess Cruise na poziciji " assistent of provision master ", pa me zanima karakteristika tj. opis poslova na tom radnom mestu.
Takodje bih te zamolio da mi saznas koja je pocetna oficirska pozicija na palubi (turistickih prekookeanskih brodova na kojem si i ti) i  koja su ovlascenja STCW neophodna za tu poziciju.
Naime, zavrsio sam Vojno-pomorsku akademiju i zeleo bih da radim na turistickim brodovima, i to na oficirskim pozicijama, pa me zanima put do toga.

Jos jedan pozdrav Sefu i svim moreplovcima, sadasnjim i buducim,jer
Ziveti se ne mora, a ploviti se mora...


Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #64 on: 30/July/2007 »

Podrav Sefe,
molim te da mi das par odgovora koja bi mi puno znacila.
Jedna agencija je mi je ponudila posao na Princess Cruise na poziciji " assistent of provision master ", pa me zanima karakteristika tj. opis poslova na tom radnom mestu.
Takodje bih te zamolio da mi saznas koja je pocetna oficirska pozicija na palubi (turistickih prekookeanskih brodova na kojem si i ti) i  koja su ovlascenja STCW neophodna za tu poziciju.
Naime, zavrsio sam Vojno-pomorsku akademiju i zeleo bih da radim na turistickim brodovima, i to na oficirskim pozicijama, pa me zanima put do toga.


asistent provision master je ok pozicija, bolja nego mnoge, uglavnom bi slagao palete hrane i namirnica sa viljuškarom
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #65 on: 01/August/2007 »
DA LI MI NEKO MOZE RECI DA LI IZ AMERICKE AMBASADE ZOVU PROSLE FIRME GDJE STE RADILI JER U JEDNOJ OD APLIKACIJA PISE NAVESTI DVIJE ZADNJE FIRME

PITAM JER AKO CE NAZVATI I NESTO PITATI NEKOGA DA BAR TO NAPOMENEM!

u PITANJU JE AMBASADA U SARAJEVU ALI SVE JEDNO AKO NEKO ZNA I KOD DRUGIH KAKO JE

Moja su iskustva takva, da jednom kada dobijes Letter of Employment, nemaš više problema
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline leteci hrelja

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Odg:
« Reply #66 on: 01/August/2007 »

Poz Sefu i moreplovcima  ;D

Hvala na informaciji u vezi sa asistent provision master.
Brate svaka tebi cast za ovaj forum i trud koji ulazes da informises ljude koji zele da odu na brod, jer puno je onih koji se koriste neistinama kako bi ljudima koji inace nemaju nacin da se informisu, uzeli pare ili sl.

Molim te za jos 2 odgovora.
     Da li se na brodu mogu polagati ispiti za STCW ovlascenja? Ili mora u luckoj kapetaniji?
     I po tvom misljenju, da li bi mi kompanija pruzila sansu posle odradjenog ugovora za asistent provision master, da potpisem ugovor za kadeta? ( Pod uslovom da navigaciju poznajem, kako si i sam naglasio )

Mirno more i 3 metra ispod kobilice!!!


 

Offline medjutim

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Odg:
« Reply #67 on: 01/August/2007 »
Pozdrav narode !
I kako sam ranije u mom prvom ''postu'' naveo , prijavio sam se preko formulara na sajtu Employment Power-a za posao na brodu , elem , danas sam pozvan od strane gospodina Andreja iz Zagreba iz te agencije na razgovor u vezi posla na brodu ...
Dogovor je da se sutra 2.8. sastanemo u hotelu ''Best Western , Hotel M '' u beogradu ( pored stadiona Marakane ) !
Posto trenutno radim kao elektricar ( vec desetak dana ) u hotelu ''Hajat Regencu Belgrade'' i posao mi je ekstra zanimljiv i sve kolege kazu da sam se odlicno uklopio i dobro radim posao , odlucio sam da sutra na razgovoru pokusam i ''potrazim'' od doticnog gospodina iz agencije poziciju elektricara ili nekog house majstora na brodu !
Sta da radim , kako da se ponasam , sta da pitam i da li je uopste moguce razgovarati o ovakvom poslu ?
Mlad sam , ali i dosta znam da radim , hocu da radim i ucim novo , ovaj sutra razgovor mi je prva prilika da nesto preduzmem povodom odlaska na brod !
Pisite !


Offline big mama

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Odg:
« Reply #68 on: 02/August/2007 »
Pozdrav svima!
Svaka cast sefu na ovom forumu,jako me je obradovao!Meni je drugar otisao
na brod pre 2 meseca na mesto fotografa preko employment-powera!
Natasha mozda ga ti i poznajes radio je isto gde i ti u America*s Development Foundation!Zove se Dejan Vjestica!Samo sto je on malo skrt na
recima pa sam tako vise saznao od vas nego od njega!Ja sam jako zainteresovan za brod mada neznam jos za koje mesto!Dosad sam radio i kao trgovac i kao fotograf i u kompjuterskom shopu i servisu mada vidim da konobari dobro zaradjuju a i imaju mogucnost napredovanja samo sto nisam nikad radio taj posao!Mozda bi mi neko od vas mogao da mi pomogne da se odlucim!E sad mozda puno zahtevam da je plata minimum 1500$ pa  i vise e jos kad bi bio slobodan kad brod pristane to bi bilo to!Brzo ucim i nije mi nikakav problem da radim bilo koji posao nek se radi ali neka je i placeno!
PozZdrav svima!

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Odg:
« Reply #69 on: 02/August/2007 »
Pozdrav svima!
Svaka cast sefu na ovom forumu,jako me je obradovao!Meni je drugar otisao
na brod pre 2 meseca na mesto fotografa preko employment-powera!
Natasha mozda ga ti i poznajes radio je isto gde i ti u America*s Development Foundation!Zove se Dejan Vjestica!Samo sto je on malo skrt na
recima pa sam tako vise saznao od vas nego od njega!Ja sam jako zainteresovan za brod mada neznam jos za koje mesto!Dosad sam radio i kao trgovac i kao fotograf i u kompjuterskom shopu i servisu mada vidim da konobari dobro zaradjuju a i imaju mogucnost napredovanja samo sto nisam nikad radio taj posao!Mozda bi mi neko od vas mogao da mi pomogne da se odlucim!E sad mozda puno zahtevam da je plata minimum 1500$ pa  i vise e jos kad bi bio slobodan kad brod pristane to bi bilo to!Brzo ucim i nije mi nikakav problem da radim bilo koji posao nek se radi ali neka je i placeno!
PozZdrav svima!


Roberte imas dio o fotografima http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=5.0 koji sam ja postavio pa pogledaj posto si rekao da si radio u shopu a i nesto vezano za fotografiju pa imas sve kako ide intervju i sta sve treba i odluka je na tebi
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Offline BojanNS

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Odg:
« Reply #70 on: 02/August/2007 »
Hvala Natasha!!!

Puno ti se zahvaljujem na ovom odgovoru, ja sam pored EP video jos jednu agenciju koja trenutno zaposljava ovde u Srbiji a to je Kouzon iz Makedonije. Videcu za koju cu se odluciti.
Voleo bi da cujem detalje sa intervjua ako ti nije problem. Mozda bi bilo dobro da se otvori poseban deo foruma na kome bi ti i ostali mogli da napisete sve pikanterije sa intervjua kako bi mi ostali koji zelimo da idemo to sve opustenije doziveli. Mozes ga otvoriti na nacin na koji je  Miroslav to uradio za fotografe :o
Jos jednom hvala i ziveli!

Offline Tasha LEE

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 14
  • Natasha i Darko
    • View Profile
Odg:
« Reply #71 on: 05/August/2007 »
Veliki pozdrav Sefu i svim ostalim prijateljima,

Dobila sam raspored, 11. avgusta letim za Boston i ukrcavam se na brod Maasdam, Holland America Line kompanije. U trci sam za vizu i lekarski pregled, pa onima koji mi pisu, malo ce kasniti odgovor (izvinjavam se unapred)!
Sefe, znas li nesto o tom brodu (ili nekoga na njemu), sta mogu da ocekujem? :) Hvala unapred.

Natasha

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Odg:
« Reply #72 on: 06/August/2007 »
Zanima me da li je pametno nositi mob na brod tj saznao sam kod svog GSM operatora da imaju romaing sa skupom cijenom,
sada ja bih da nosim mob da mi mogu stizati poruke a dopunjavali bi odavde sto je OK a ja bih od tamo preko net-a i web SMS servisa slao poruke.

Ovo mi je potrebno da bi moji mogli da mi se jave jer ljudi nemaju internet konekciju i sl. a im je najbolje da mi posalju poruku i sl



Da li imate iskustvo i koliko je to pametno???????????????
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Offline Arwen

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Odg:
« Reply #73 on: 07/August/2007 »
Evo i ja naletih na ovaj forum pa reko da se malo javim :)

Ja sam se poslao vec online prijave na dvije agencije, ovu u Zagrebu i jednu u Srbiji...pa sta bude :)
Inace sam iz BIH, pa ne znam kako ce ici to, jel na razgovor trebam ici tamo , ili oni to organiziraju i kod nas?

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Odg:
« Reply #74 on: 07/August/2007 »
Evo i ja naletih na ovaj forum pa reko da se malo javim :)

Ja sam se poslao vec online prijave na dvije agencije, ovu u Zagrebu i jednu u Srbiji...pa sta bude :)
Inace sam iz BIH, pa ne znam kako ce ici to, jel na razgovor trebam ici tamo , ili oni to organiziraju i kod nas?

Zavisi za koji posao, ali u svakom slucaju moras ici u Zagreb ako ides preko zagrebacke agencije
550 Requested action not taken: mailbox unavailable