Author Topic: Život na brodu (zbirna tema 2007-2011)  (Read 610322 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline cuki23

  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
Re: Život na brodu
« Reply #660 on: 02/May/2010 »
Eto i ja da se javim.   :plovim:
Ispricavam se zbog ne javljanja,ali uhodavanje i to sve je uzelo svoje....polako se uhodavam i osjecam se izvrsno.
Ima nas negdje 25 sa balkana na Exploreru i trenutno idem prema St. Marteenu. Sutra imam vec drugi day off, hehehehe
U f&b departmentu su od trojice glavnih dvojica iz Zagreba, Tomislav i Dean    :run:
Puno sea days i puno posla,ali zbog toga smo i dosli, zbog para,zar ne?
Pare su dobre,decki u diningu nakon dva,tri tjedna pocinju zaradjivat izmedju 2500-3000$
Ljudi moram radit treba im uzet pare.
Pozdrav i mirno more svima

Red Duke

  • Guest
Re: Život na brodu
« Reply #661 on: 02/May/2010 »
Eto i ja da se javim.   :plovim:
Ispricavam se zbog ne javljanja,ali uhodavanje i to sve je uzelo svoje....polako se uhodavam i osjecam se izvrsno.
Ima nas negdje 25 sa balkana na Exploreru i trenutno idem prema St. Marteenu. Sutra imam vec drugi day off, hehehehe
U f&b departmentu su od trojice glavnih dvojica iz Zagreba, Tomislav i Dean    :run:
Puno sea days i puno posla,ali zbog toga smo i dosli, zbog para,zar ne?
Pare su dobre,decki u diningu nakon dva,tri tjedna pocinju zaradjivat izmedju 2500-3000$
Ljudi moram radit treba im uzet pare.
Pozdrav i mirno more svima
 Zaradjuju 2500-3000$ kao assistant waiteri? Au, pa to je odlicna lova. Po onome sto sam cuo na Carnivalu nema sanse da assistant waiter uzme toliku lovu.  :nono:

Offline Oswald

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
Re: Život na brodu
« Reply #662 on: 03/May/2010 »
Oni uzimaju toliko jer odmah pocinju radit u dining roomu.
Ti na carnivalu moras proc prvo cijeli back dining room, iliti posluzivat posadu.
Promocija ovisi, neki dobiju na kraju prvog ugovora (jako rijetko), neki tokom drugog..

Offline neno_pula

  • Registered
  • *
  • Posts: 195
  • He who dares wins
    • View Profile
Re: Život na brodu
« Reply #663 on: 04/May/2010 »
Oni uzimaju toliko jer odmah pocinju radit u dining roomu.
Ti na carnivalu moras proc prvo cijeli back dining room, iliti posluzivat posadu.
Promocija ovisi, neki dobiju na kraju prvog ugovora (jako rijetko), neki tokom drugog..
neki na kraju 3ceg
sve ovisi o managementu kolko te guraju kolko si vrijedan o puno varijabla
bilo je dosta na brodu sto su bili 2 cak i 3 ci ugovor jos uviek asst.waiteri

Offline banex23

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: Život na brodu
« Reply #664 on: 04/May/2010 »
Pozdrav forumasi i ost.Evo mene na Carnival Triumph-u, zavrsio posle prelepih pet dana u Houstonu na racun kompanije.
Ovdi je sve super,malo je bilo zeznuto prvi dan ali sada je ok.
Ima nas sa prostora bivse juge vise nego zutih.
Uslovi za rad i odmoru su ok.Poz\drav

Offline tatinaprinceza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Život na brodu
« Reply #665 on: 04/May/2010 »
Oni uzimaju toliko jer odmah pocinju radit u dining roomu.
Ti na carnivalu moras proc prvo cijeli back dining room, iliti posluzivat posadu.
Promocija ovisi, neki dobiju na kraju prvog ugovora (jako rijetko), neki tokom drugog..

OK. Na 1. razgovoru u agenciji tip mi je rekao da bi me stavio odmah za ass. waitera u dining roomu.
Pitala sam ga i tad i danas zar neću najprije raditi za crew i staff ili proći neki colegge,
i rekao je da NE i da idem direkt u salu i da ću učiti nekoliko dana od nekog iskusnijeg????
I to je to !!!! Isto tako mi je rečeno 2 puta, jer ja uvijek pitam 2 put za svaki slučaj da će mi plaća biti 2000 $ ???

Po svim info koje sam pročitala tu na forumu, ne znam što da mislim.
Nije vrag da me laže??  :nono:


Offline Oswald

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
Re: Život na brodu
« Reply #666 on: 04/May/2010 »
Nisi rekla za koju kompaniju ides pa ne znam... Ali u carnivalu ne ides sigurno odmah u dining room...


neki na kraju 3ceg
sve ovisi o managementu kolko te guraju kolko si vrijedan o puno varijabla
bilo je dosta na brodu sto su bili 2 cak i 3 ci ugovor jos uviek asst.waiteri

Ako su europljani 3 ugovora asst. waiteri, onda nisu bas normalni...  Jer ovi azijati i ostali koji pocnu uglavnom prvo kao peraci suđa, za njih je normalno da budu i po 5 ugovora kao asst. waiter..

Offline neno_pula

  • Registered
  • *
  • Posts: 195
  • He who dares wins
    • View Profile
Re: Život na brodu
« Reply #667 on: 06/May/2010 »
OK. Na 1. razgovoru u agenciji tip mi je rekao da bi me stavio odmah za ass. waitera u dining roomu.
Pitala sam ga i tad i danas zar neću najprije raditi za crew i staff ili proći neki colegge,
i rekao je da NE i da idem direkt u salu i da ću učiti nekoliko dana od nekog iskusnijeg????
I to je to !!!! Isto tako mi je rečeno 2 puta, jer ja uvijek pitam 2 put za svaki slučaj da će mi plaća biti 2000 $ ???

Po svim info koje sam pročitala tu na forumu, ne znam što da mislim.
Nije vrag da me laže??  :nono:


laze te nemoguce je uviek prvo budes u crew messu,pety officer messu,officer messu,captain messu ili staff mesu
tek nakon 3 mj.ides u room service za stalno
inace je veoma vjerovatno da ce te prabacivat na lido za vecer
pa u dinning room drugu vecer room service ujutro itd. tj.ispomoc
al moguce je cak i da odmah odes u room service
a to da ces odmah u dinning room cisto sumnjam to jos nisam cuo

Nisi rekla za koju kompaniju ides pa ne znam... Ali u carnivalu ne ides sigurno odmah u dining room...


Ako su europljani 3 ugovora asst. waiteri, onda nisu bas normalni...  Jer ovi azijati i ostali koji pocnu uglavnom prvo kao peraci suđa, za njih je normalno da budu i po 5 ugovora kao asst. waiter..
a znam ih 3 2 bosanca i 1 hrvat koi su bili 3 ugovor stovise ovaj jedan je dva ugovora bio samo u crew messu :D :D
a azijatima je promocija kad dobiju asst.waiter

Red Duke

  • Guest
Re: Život na brodu
« Reply #668 on: 06/May/2010 »
laze te nemoguce je uviek prvo budes u crew messu,pety officer messu,officer messu,captain messu ili staff mesu
tek nakon 3 mj.ides u room service za stalno
inace je veoma vjerovatno da ce te prabacivat na lido za vecer
pa u dinning room drugu vecer room service ujutro itd. tj.ispomoc
al moguce je cak i da odmah odes u room service
a to da ces odmah u dinning room cisto sumnjam to jos nisam cuo
a znam ih 3 2 bosanca i 1 hrvat koi su bili 3 ugovor stovise ovaj jedan je dva ugovora bio samo u crew messu :D :D
a azijatima je promocija kad dobiju asst.waiter
 Siris dezinformacije stari moj. Na Royal-u, a ona je aplicirala za Royal, asst.waiter-i idu odmah u dinning room. Ti si bio na Carnival Elation-u tako da to ne mozes znati. Na Carnivalu je sistem potpuno drugaciji. Tako da je agent verovatno ne laze. Kazem verovatno jer ja u biti ne verujem nikom dok se debelo ne dokaze, ali to je vec neka druga prica. Hocu da kazem da ne tvrdis nesto dok dobro ne razmislis, jer u protivnom mozes nekoga slucajno da zeznes. Ti nisi radio za Royal zar ne? Nisam ni ja, ali ja delim savete samo kad znam o cemu pricam...+U+...neka me neko ispravi ako nisam u pravu u vezi Royala...  :uzdravlje:

Offline wladimir

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: Život na brodu
« Reply #669 on: 06/May/2010 »
laze te nemoguce je uviek prvo budes u crew messu,pety officer messu,officer messu,captain messu ili staff mesu
tek nakon 3 mj.ides u room service za stalno
inace je veoma vjerovatno da ce te prabacivat na lido za vecer
pa u dinning room drugu vecer room service ujutro itd. tj.ispomoc
al moguce je cak i da odmah odes u room service
a to da ces odmah u dinning room cisto sumnjam to jos nisam cuo
a znam ih 3 2 bosanca i 1 hrvat koi su bili 3 ugovor stovise ovaj jedan je dva ugovora bio samo u crew messu :D :D
a azijatima je promocija kad dobiju asst.waiter

To sto ti pricas je za Carnival,a na Royalu moze da se upedne pravo u dinning room

Offline neno_pula

  • Registered
  • *
  • Posts: 195
  • He who dares wins
    • View Profile
Re: Život na brodu
« Reply #670 on: 07/May/2010 »
  Siris dezinformacije stari moj. Na Royal-u, a ona je aplicirala za Royal, asst.waiter-i idu odmah u dinning room. Ti si bio na Carnival Elation-u tako da to ne mozes znati. Na Carnivalu je sistem potpuno drugaciji. Tako da je agent verovatno ne laze. Kazem verovatno jer ja u biti ne verujem nikom dok se debelo ne dokaze, ali to je vec neka druga prica. Hocu da kazem da ne tvrdis nesto dok dobro ne razmislis, jer u protivnom mozes nekoga slucajno da zeznes. Ti nisi radio za Royal zar ne? Nisam ni ja, ali ja delim savete samo kad znam o cemu pricam...+U+...neka me neko ispravi ako nisam u pravu u vezi Royala...  :uzdravlje:
ja sam i govorio za carnival za royal neznam i nemogu pricat ako nisam napomenuo carnival ispricavam se

Offline TamaraSU

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 141
    • View Profile
Re: Život na brodu
« Reply #671 on: 30/June/2010 »
Evo ja da se javim jer mislim da dugujemt o svima koji su meni izasli u susret i koji su mi pomogli savetima svojim.
Pricam samo o svom iskustvu da ne bude zamene.

Kada sam sletela u Aust cekao em kombi koji je sa jos par nas otisa u Hotel gde smo prenocili, sutra ujutru smo imali ukrcavanje na brod. Radim, u gift shopu i posao je super, stvarno kad pogledam sta ostali i koliko rade moj je extra posao, ekipa na poslu sa kojom radim je samo prvi dan bila ljubazna samnom a ovih ostalih dana nikako! Tek sad mogu da vidim kakva nacionalnost vlada ovde. Uglavnom niko ti nezeli pomoci, objasniti niti bilo sta. Oslanjam se samo na sebe i tako funkcionisem. Imam svoj target koji moram da ispunim, svaki mesec. Kada je brod u Portu onda izlazim uglavnopm napolje ima Srba ovde, koji su stvarno super i pomognu uvek ali nas je jako malo..negde oko 5-6. Ali nema veze i to je nesto kada si sam!

Toliko od mene za sada cujemo se...

Offline Sandra25

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Život na brodu
« Reply #672 on: 24/November/2010 »
Evo da vama koje zanima ukratko prenesem dozivljaje moje dvije prijateljice koje su na Carnivalu kao ass. waiter. Obje su jako zadovoljne. Jedna radi u officer messu 3 sata ujutro i 5 popodne, već u prvim danima je obisla sve luke i super joj je no;;; A druga cura koja je otisla doslovno bez dana iskustva u konobarenju nakon 10 dana crew messa prebacili su je u dinning room. Svi su oduševljeni sa njom, kažu da radi ko da joj je 3. a ne prvi ugovor  :D Tako da ima nade za brze promocije uz puno truda i zalaganja.
I da, istina je da je do 1. mjeseca navodno stopirano ukrcavanje nove ekipe na Carnival.
Uf.. nadam se da ću i ja brzoo :)

p.s. Velike pohvale forumu  :uzdravlje:

Offline marvell

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Život na brodu
« Reply #673 on: 24/November/2010 »
Red , rad i disciplina , barem koliko sam ja shvatio to su stvari koje se najvise cijene i tako je nekako najbolje napredovat u poslu.
Biti pristojan , ljubazan i ne upadat u nepotrebne probleme i rasprave.
Ja se nadam da cemo ic , meni su rekli isto do prvog mj. ništa , tako da cemo provest ove blagdane doma a ne u Mexico kako je planirano  :)

Offline Boki83

  • Registered
  • *
  • Posts: 86
    • View Profile
Re: Život na brodu
« Reply #674 on: 07/January/2011 »
Au ljudi! Zaboravio sam jednu sitnicu... Da li kao AV Staff treba da nosim svoje formal odijelo??? Bio bih zahvalan na brzom odgovoru, pošto za šest sati krećem :hekla: