Author Topic: Život na brodu (zbirna tema 2007-2011)  (Read 613624 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

nsta

  • Guest
Odg:
« Reply #270 on: 17/April/2008 »
pozdrav svima :)

ovako, mene ukratko zanima kakva je prehrana na brodu, ono, kvaliteta, i tome slicno? postoj li mogucnost neogranicenog konzumiranja voca i povrca? :pop:
procitala sam da je prehrana na brodu dosta nekvalitetna, i da je uglavnom u pitanju fast food, razna mesa, i slicno.. pa me zanima dali je barem moguce sam nekako iskombinirati ako nista drugo voce i povrce da se dobije na kvaliteti hranjenja malo..
p.s. -ispricavam se sto je malo gramaticki nekorektno, no kasno je i fakat mi se neda jos i o tome razmisljati..   :nono:

Hvala =""

BlackyOS

  • Guest
Odg:
« Reply #271 on: 18/April/2008 »
Dragi forumasi.....

Jako mi je drago da sam naletio na ovaj forum....kako cu i ja zavrsit na brodu.....mislim da cu vas pratit i sudjelovati nadalje......
Dobio sam cistu 5ticu na interview-u za Carnival u zagrebu.....14.04........pricao sam s nekim amerom.....pretpostavljam predstavnikom kompanije........bio sam jedan od rijetkih opustenih ljudi tamo.....svi su stenjali i cvilili kao da idu bogu pod noge......neke sam cak i uspio opustiti kojom ljepom rijecju i podrskom dok su cekali......  :-))))' i bas mi je drago bilo jer su prosli.......

E sad.....interview je gotov.....kako je amer rekao... u got the job....dakle i posao dobiven....BAR WAITER....
Planiram bit zesci pusher tamo ako bude sve oke.......iskustva imam....mlad jesam....pa budemo vidili........

Pitanje koje imam...... planiram ici na more sad....tako da skupim kintu za poplacat sve sto treba......... a nekako se pitam....dali ce zvati u me

nsta

  • Guest
Odg:
« Reply #272 on: 18/April/2008 »
aha.. javascript:void(0); ma nema beda  ;D
hvala svejedno :-*

a koja je prica u vezi tih rijecnih brodova? jel to sta teze dobit posao, ili lakse? koje su razlikke od oceanskih kruzera?  :embarrased:

Hvala.

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Odg:
« Reply #273 on: 18/April/2008 »
aha.. javascript:void(0); ma nema beda  ;D
hvala svejedno :-*

a koja je prica u vezi tih rijecnih brodova? jel to sta teze dobit posao, ili lakse? koje su razlikke od oceanskih kruzera?  :embarrased:

Hvala.

idemo ponovo :)

plata je eurima tece ti mirovinsko manje se radi ides po evropi :) i plata ti leze na banku i tips je na ruke i kolektivan je znaci od spremacice pa do kapetana bele ladje svi dobiju isto sem ako ti nedobijes od gosta na ruke... to je samo tvoje... posao je isti maltene samo sto posade 40 a putnika 80-160 zavisi od broda , ugovor je do 6 meseci kod nekih 7 ali retko sezonski se radi od marta-aprila ili ti ozuljka-travnja do oktobra-novembra ili ti listopada-studeni sve u svemu bolji uslovi ako ti nije trip videti karibe i ostalo
na glupa pitanja neodgovaram !!!

fluffer

  • Guest
Odg:
« Reply #274 on: 19/April/2008 »
Eto da ja upitan ako ko oce napisat pa kakvi su vam Hrvatski casnici na brodu na kojen ste ako ste s njima u kontaktu a virujen da ste ono kakvi su profesionalno (posao) te kakvi u crew baru ka ljudi i to aj da cujemo.

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Odg:
« Reply #275 on: 20/April/2008 »
Pozdrav svima..Decko mi je otisao pre dva meseca na Carnival Inspir.Kaze da se puno radi,malo slobodnog vremena ali uz dobru organizaciju sve moze da se postigne.Radi na poziciji asist.weiter posto mu je ovo tek prvi ugovor.Menadzer mu je ok tako da je vec posle pola meseca presao u restoran kod kapetana i postao mu covek br.1.Ko zna mozda uskoro odem i jaaa.. :-))))'
tmia

Predrag

  • Guest
Odg:
« Reply #276 on: 20/April/2008 »

Zdravo svima, povrsno sam pregledao ovaj forum i deluje mi da dajete prave informacije.
Prijavio sam se za rad na brodu, konkurisao za assistant waiter-a.
Intervju mi je negde krajem maja, mislim da je za royal carebean.
ako niste vec previse pisali o tome mogu li dobiti sto vise informacija o tom poslu.
iskustva imam malo (citaj: nemam) oT, ali sam spreman da ucim i dosta radim.
postoje li neke knjige o tome za download (standardi, etikecija, znanje).
Hvala

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Odg:
« Reply #277 on: 24/April/2008 »
Koliko sam upoznata sa poslovima u Spa konkretno prof.masazom uglavnom se rade jedna za drugom nema odmora,sto nisam sigurna koliko je dobro.. koliko vidim slabo se ljudi odlucuju za ovaj posao,pre konkurisu za rad u prodavnici,konobare,barmene...Ma ne znam...I takodje nisam sigurna koliko ljudi sa naseg podnebja mogu da napreduju i doguraju do pozicije asis.menager.Konkretno imam drugaricu koja je krenula od barmena pa je posle polagala za Spa,trenutno je asis.menager.A znate li posle kog vremena provedenog na brodu?8 god...Svaka cast...

----------------------
Aha...Ovo treba da mi bude konkurencija?Teskooooo.....E,Sefe a taman sam te pohvalila i ti tako.. :nono:..Pa ok,moguce da se sretnemo na nekom brodu i to bas u Spa..Mislim samo Carnival dolazi u obzir.Zasto?Pa ne znam ...Ako odlucim i prodjem sve te testove eto mene...
tmia

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Odg:
« Reply #278 on: 25/April/2008 »
Ima jako puno stranica na Forumu posvecenih ovoj temi,moglo bi se citati danima...Nije u pitanju ni knjiga ni roman da se uci napamet.Nema potrebe...Svaki novi clan je dobrodosao,bilo sa licnim ili iskustvima bliskih osoba koje mogu biti od pomoci buducim clanovima kruzera.Pozz juniorima,seniorima..ove price koji iskreno se nadam imaju toliko toga da nam kazu iz svog bogatog dugogodisnjeg brodskog iskustva da jedva cekamo...Mislim na nas,koji tek treba da odemo a da se pre toga ne informisemo o tome... :-))))'..To je i tema ove price,naravno.. +U+

slazem sa tobom ali imas dugme uredi i tu pisi jos sta zelis a ne dupli post pistai naravno da si dobro dosao niko to nezeli nego jednostavno nemoj pisati duple postove(jedan iza drugog) nista osim toga srecno...u potrazi i agencijama i ostalim glupostima koje te cekaju :)
na glupa pitanja neodgovaram !!!

storek

  • Guest
Odg:
« Reply #279 on: 25/April/2008 »
Prosao na intervju za Audio Video dipartment:)
Plata 1500 prva 3 meseca pa sledeca 1800.

Videcu stacu daklje

Offline Boki

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Odg:
« Reply #280 on: 28/April/2008 »
E to za A/V department sam znao...mislim, to za platu. Da je prvo $1500, pa posle 3 meseca skace na $1800 (wow, koje unapredjenje :D ). Izvinjavam se sto nisam napisao o tome, skroz sa m zaboravio.

Mene zivo interesuje, koliko posla ima tu i sta se zapravo radi...bas bi voleo da se neko ko je na brodu raspita, naravno ako ima mogucnosti, kod nekog ko je u tom department-u, oko toga sta i kako, kako im je itd.
I interesuje me kako ide posle prvog ugovora! Unapredjenje? Plata?

nsta

  • Guest
Odg:
« Reply #281 on: 28/April/2008 »
bok svima   :D

evo da se pohvalim... hehe.. jucer bila na intervjuu, i prosla bez problema, toliko lako da nisam moga vjerovat..
putujem u sestom mjesecu otprilike..  

storek

  • Guest
Odg:
« Reply #282 on: 02/May/2008 »
Jos jedno pitanje ako neko zna, ko je bio na brodu.Koliki  su realni mesecni troskovi , tj koliko je potrebno minimalno novca da bi se preziveo jedan mesec.

Offline Boki

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Odg:
« Reply #283 on: 02/May/2008 »
Pa imas hranu, imas smestaj....sta ti vise treba da "bi preziveo"?
Jel neko spominjao cak da su i kondomi free!

Iron Butterfly

  • Guest
Odg:
« Reply #284 on: 03/May/2008 »
Cini mi se da sam ovdje procitala, neko je bas dobro napisao...
'Trosis onoliko koliko ti hoces, a ne koliko moras.'
 :hekla: