Author Topic: Život na brodu (zbirna tema 2007-2011)  (Read 613584 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

AntaSD

  • Guest
Odg:
« Reply #330 on: 09/July/2008 »
Sada je promenjeno...
Tek kada uradish medical dobijash ugowor :-)
Ja sam danas bio ponowo na razgoworu sa ljudima iz EP :-)
Ostaje samo da chekam i da se nadam :-)

Ljubo, imash topic posebno za nas snimatelje...
Dodji pridruzhi nam se  :plovim:
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=176.0

Offline Klo

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Odg:
« Reply #331 on: 11/July/2008 »
ja dobio employment letter ali avionsku kartu nisam. Mislim pretpostavljam elektronska je, ali nikakve direkcije kad, odakle itd. Kad se potpisuje ugovor . posle vize?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #332 on: 11/July/2008 »
ugovor se obicno potpisuje neposredno prije polaska, i mejla kompaniji, tj. agencija to radi.

kartu dizes ujutro na aerodromu, jer je elektronska. Mozes nazvati vecer prije polaska i pitati je li rezervirana.
Nekada kartu rezerviraju svega nekoliko sati prije polaska  :run:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Odg:
« Reply #333 on: 13/July/2008 »
Ma moj decko je takodje na Carnival otisao jos pre 4 meseca ,ugovor mu istice u septembru oni mu produzili do oktobra znaci jos mesec dana..Imaju jako malo ljudi da rade,non stop upadaju neke zamene jel neki se vrate posle ugovora da odrade jos koji a neki ne!Prvi ugovor mu je isto u agenciji su mu rekli da je na 6 meseci a ustvari nista se ne zn dok ne dodjes na brod...Ovi uvek nesto muvaju,kao plate super.....a kad odes tamo druga prica..... oT..svi su se slozili u jednom da ni brodovi nisu ko sto su nekad bili!Jedino mi se cini a Cunard ima nesto krace ugovore a iplata bi trebalo da je u funtama obzirom da dolar nenormalno pada to je nekako najbolja solucija..nisam sigurna,mislim da Sef zna bolje oko svega toga.....covek putuje vec ihahajjjj... :plovim:....pozzzzz
tmia

Offline prosinac

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Odg:
« Reply #334 on: 15/July/2008 »
    Here is a list of the stupid questions passengers have asked!

What time is the Midnight Buffet?
Are there beaches in the Bahamas?
Is the island surrounded by water?
Why is the ship rocking?
What time does the 2 o clock tour leave?
Will this elevator take me to the front of the ship?
What side of the ship will the sun rise on?
Is the water in the pool rough because it's sea water?
Why are the lights on in front of the ship?
How do I get into my room?
Does the ship generate its own electricity?
Does the crew live onboard?
How much are the tender tickets?
Can I mail letters with U.S. stamps in the Bahamas?
Will I get wet when I go snorkeling?
How can I tell which pictures are ours?
Do these steps go up or down?
Do we have to go to the compulsory lifeboat drill?
Why is it so rough?
Did I put my boarding pass in my luggage?
Do they play music in the disco?
Do you have to get dressed up for formal night?
Do you grow your own food onboard?
Have you seen my husband?
Can I have the number to a crew member's cabin?
What do we do with these luggage tags?
How many events are in the Triathlon?

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Odg:
« Reply #335 on: 17/July/2008 »
Kada je covjek na brodu onda mu nedostaje sve a i samim tim posao je ogroman pa se ljudi utjese sa nekom osobom koja koja im se svidi.... Naime neki i nadju svoju srecu i udju u brak a ecina ih je amo na par dna ili mjeseci...
Naime tesko je reci da li da razmisljate srcem ili mozgom jer to sve ovisi o vama naime morate znati da ako ste sa nekim ko je s druge strane kontinenta znaci da jednog dana ce te vi ili ta osoba otici na odmor pa je onda ljubav preko zice sto bi rekli a najveca stvar Vam je vjernost jer je to zaista tesko naci na brodu... naravno zavisi od ljudi naime sve se odvija brzo a samim tim i lljudski mozak radi brze i ludje pa onda je bolje prvo dobro da se prvojeri sa kim ste i sta zelite...

eto jedan savjet
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

AntaSD

  • Guest
Odg:
« Reply #336 on: 17/July/2008 »
Hmmmm....
Ja sam za to da se balkansko (a i srpsko) seme shiri swuda po swetu  oT
Hehehehehe

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Odg:
« Reply #337 on: 17/July/2008 »
Ne moramo ici na brod da bi nasli takvu vrstu zabave!Toga ima i ovde....... :sprda: Slazem se sa Sefom.... :pop:..Covek pre nego sto krene tamo mora da rascisti sam sa sobom.Ili ide da zaradi i napravi nesto u svom zivotu ili da se provodi... :yahoo: :banana:..Mislim da je vecini cilj ovo prvo.....Ako toliko ne moze da iskulira onda neka...Taj ili ta verovatno i nije bio la..prava!A takve bede se treba resavati sto pre.... =""....Bogu hvala.....Sta nas sve ceka u zivotu,ovo je samo jedna mala prepreka u nizu...Ako posustanu pred prvom,posustace i pred sto drugih...Karakter ravan nuli!!!Sto dalje od istih......pozzzzzzzzzzzzzz :-))))'
tmia

niko

  • Guest
Odg:
« Reply #338 on: 18/July/2008 »
pozdrav svima,evo na brzaka da se javim,sretno zavrsen prvi ugovor na disney wonderu,ukratko,bilo je ludo i nezaboravno :uzdravlje:,idem opet 6.9.2008,zivili,odoh malo na zrce

Offline Boki

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Odg:
« Reply #339 on: 20/July/2008 »
Ja imam informaciju (od jednog decka koji je radio/radi za Carnival) da zaposleni sami placaju karte. Kako za povratak kuci, tako i za odlazak na sledeci ugovor.
To ej sa jedne strane dobro, sa druge ne.
Mada, taj od koga sam dobio info mi je rekao da su zato na Carnivalu plate malkice vece, sto mu na kraju dodje na isto. Drugi ti plate kartu, ali ukupna primanja ti budu nesto manja (za iznos karte otprilike).

Koliko je sve to tacno, ne znam!

Offline tmia

  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Odg:
« Reply #340 on: 20/July/2008 »
Nekom plate,nekom ne.............zavisno od pozicije i koliko im trebas!Kod njih izgleda nista nije....nemoguce.... :nono:...nazalost!A sto se restorana tice(njih ima najvise....)...ako uposte i stignete dotle!U prvom ugovoru tesko...........  oT...neki jos uvek rade u crew baru......... -()-..Pre nego sto krenete mnogo toga z a b o r a v e...da vam kazu...Kakva je zapravo situacija,znacete tek kad stignete na brod....pozzzz
tmia

Offline Arwen

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Odg:
« Reply #341 on: 25/July/2008 »
Mogu li ja postavim jedno (mozda) glupo pitanje ... nesto kao ona pitanja sto su gosti postavljali :D

Naime, jel treba da ponesem peskir... sampon, kupku, pastu za zube ... ?

AntaSD

  • Guest
Odg:
« Reply #342 on: 25/July/2008 »
Koliko sam ja ukapirao, lakshe je swe to kupiti tamo...

Offline Arwen

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Odg:
« Reply #343 on: 26/July/2008 »
Ma vala ja cu da ponesem, jos mi treba da razmisljam tamo gdje kupiti osnovne stvari ...  ccc  :D

AntaSD

  • Guest
Odg:
« Reply #344 on: 26/July/2008 »
Ma vala ja cu da ponesem, jos mi treba da razmisljam tamo gdje kupiti osnovne stvari ...  ccc  :D
Mozhe i tako, ako ti je lakshe  ;)