Author Topic: Život na brodu (zbirna tema 2007-2011)  (Read 613605 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

oceanic

  • Guest
Odg:
« Reply #105 on: 27/September/2007 »

 Stara, a?! >:( ahahaha, dobrooo...pa hajde, prezivjecu vec tu vrisku... :o  kontam, da mi je da radim tamo nesto vezano uz fax. kad sam ga vec zavrsila...iako te djeca isrcpeeee, sazvakaju...uh...al' nema veze opet su bica najbliza 'bogu'... ::)

Hvala na odgovoru...I've been waiting 4u  ;D

... zna li neko ima li u Sarajevu kakva pouzdana agencija!?  ???


Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Odg:
« Reply #106 on: 29/September/2007 »
sada sam trainee fotograf i dobio sam Royal Caribbean Grandeur of the seas 30 sept letim atlanta pa boston i onda  idem prema



September 30, 2007    Baltimore, Maryland    --    05:00 PM
October 1, 2007    Cruising    --    --
October 2, 2007    Kings Wharf, Bermuda    10:00 AM    --
October 3, 2007    Kings Wharf, Bermuda    --    04:00 PM
October 4, 2007    Cruising    --    --
October 5, 2007    Baltimore, Maryland    07:45 AM    --


NAKON NEKIH 2 SEDMICE DOBICU PREMJESTAJ A GDJE NE ZNAM
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Offline VuXs

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Odg:
« Reply #107 on: 30/September/2007 »
to su kupio karticu za mobitel ili dobio sluzhbeno?

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Odg:
« Reply #108 on: 30/September/2007 »
39$ mob i kartica


pogeldajte na photogtrafi imate vise tamo info
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Odg:
« Reply #109 on: 08/October/2007 »
moj citat

E ljudi moji evo jedva da se docepam neta na brodu. naime trcao sam na intervju dao hrpu para gore vec navedeno uzeo kredit, prodao hrpu stvari, ostavio djevojku, dobar stan (iznajmljen), dbar posao krenuo na brod naime sada
 na grandeuru sam i sutra ujutru sam u san juan pa karibi i td., posao fotografa ajoj majko moja ljudi se znoje kada ljudi kada kupe sjeno trce stalno sto si manji status najmanje zaradjujes a radis ko konj. tako da evo mene bole noge i ruke i ledja i glava a hrana samo jedem sladoled, salamu i kolace. Naime reciklaza smeca i kuhinja su odmah blizu tako da sav miris se osjeca gore barem meni za stolom, ne znam tako da sam na kolacima i sl. 

hrana je free kao i pice, evo v4ecearas neki party a ja ne znam da li da idem jer bas i ne znam sta je to krevet samo sam jednom uspio do 11h da odrijemam, vec hrpu puta sam imao napad nostalgije i pozelio da odem, soba mala i kada sam u njoj najvise se sjecam svojih prijatelja, roditelja, pozelim da prosetam gradom sa ljudima i da malo odmorim... bili smo na bermudiam napolju sam bio 30min zasto pa zato jer sam bio premoren i nije mi bilo ni do cega.

Na brodu ima ljudi iz cijele juge tako da kada sjednemo za dorucak ili rucak kao juga u malom.

Naime evo mog savjeta prije nego krenete dobro razmislite koliko ulazete i koliko ce vam nedostajati sve, tj 100 puta razmislite

ja sam samo htiio da pobjegnem iz svoj ezemlje ali sada mi nedostaje zivot kao prije lagan i sa odmorom.


Kao novog radnika da vam kazem svi vas tovare svaki dan imamo setup opreme znaci sa 6 deka na dek 5 spustamo rasvjetu, kablove, backgrounde, nosace i hrpu opreme od koje bole noge  ledja i td, i onda nakon 4h opet vracamo i stako svaki dan kada je ulaz ljudi tj embarcation onda po 5h moras da nagovaras amere da se slikaju nema odmora atakodje gangway ili ti izlaz imas odjelo pirata i sl i onda glumis nesto a ako je vruce jebga... raspored je po prilicno gust i mozda je odmor veci ili manji. vecinom svi ako imaju i 1h ideu da spavaju bar pari minuta.\\

ako mislite da cete biti kreativan fotograf zaboravite na to jer imate 3 iste poze koje postalvjate ljude i slikate takodje nesto malo promjenite nije uvijek prihvaceno.



naime sta je bitno kod posla fotografa

da znate engleski i da amerima uvaliete sta god mozete vise da bi kupitili

naime prvo sliakteembarcation, sti dan kada jedu za stolom a to znaci da im smetate u jelu
onda ih sliakte sa pozadinama drugi dan i opet u odjelima za vecerom
opet pozadine pa izlaz itd

najbitnija je glaerija jer se tamo vrte pare i bitno je da ljudima sve uvalite

moracete kupit sve sto se kupiti mora kao npr baterije za flash jer to image ne pokriva itd.

pozdrav miroslav
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Offline VuXs

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Odg:
« Reply #110 on: 09/October/2007 »
pa kolko u prosijeku na dan imash slobodnog sa spavanjem?

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Odg:
« Reply #111 on: 09/October/2007 »
evo recimo kako se radi

zavbrsi se oko 23:30 do 00h navece ujutru u 6:30h vec u labu onda odmah na gangway kada ljudi izlaze do nekih 11h, zatim oko 15h do 16h postavljanje opreme pa onda od 17h do 23h slikanje i cijelo vrijeme na nogama a onda poslije 23h do 00h posavljanje slika. zavisi kako kada ali evo vec 4 dan kako ne odspavam jer rano ustajem a kasno legnem a stalno sam na nogama i pod teretom. cudno ali to je posao fotografa na brodu
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

erija

  • Guest
Odg:
« Reply #112 on: 10/October/2007 »
hello ljudi.....
odlicni ste mi, ali mi je trebalo ful puno vremena da procitam sve od startanja ove teme....svaka cast....eto i ja sam sad u fazi da razmisljam o odlasku na brod....pa mi pomagajte....recite mi  jel znate sto vise o poslu animatora ili pak youth counsellor....buduci sam teacherica ja bih to radila....
thanx

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #113 on: 11/October/2007 »
recite mi  jel znate sto vise o poslu animatora ili pak youth counsellor....buduci sam teacherica ja bih to radila....
thanx

Animator je samo za vrlo specificni i rjetki tip ljudi (cura). Ukljucuje duznosti kao navodjenje ljudi na ples svojim primjerom. Ono, ugledas grupu ljudi kako ubijeni od dosade sjede i tupo gledaju ispred sebe na party-ju, i onda na tebi je da ih dovedes u stanje da ludi od srece plesu i skacu okolo.
Katastrofa posao. Vecina cura koje znam koje su radile ili rade taj posao izgledaju kao da su konstantno na tripu.

Youth counselor je puno bolja ideja. Zajedno sa jos par cura drzis klince i tinejdzere pod kontrolom. Nista strasno, a placa dovoljno dobra da bez problema ustedis novaca, steknes pravu sliku o brodu i poslu, i proputujes Karibima.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

sasa_kc

  • Guest
Odg:
« Reply #114 on: 15/October/2007 »
pozdrav svim moreplovcima i onima koji ce to postati....samo da javim da sam i ja procitao sve stranice do ove i naravno prijavio se
i za radno mjesto shop asistant...i poslao prijavu u EP...e da i zanima me dali je ''Employmet power'' isto sto i ''Uspinjaca'' ili ?

hvala unaprijed...i mirno more....

sasa_kc

  • Guest
Odg:
« Reply #115 on: 16/October/2007 »
treba ih nazvat...eto ja sam jucer zvao i rekli su da ce me danas zvati njihov covjek....
..u ocekivanju poziva....lijep pozdrav svima... ;)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #116 on: 17/October/2007 »
"Medjutim" je promasio temu pa premjestam njegovo pitanje ovdje:

Zdravo drugari moreplovci , a i vi buduci pomorci !
Hitno mi je potreban primerak ili primer ( kako da napravim ) potvrde o predhodnom radu u jednoj firmi gde sam ranije radio , koju treba da odnesem direktoru te firme da mi overi i napise od kad do kad sam radio kod njih !
Taj dokument mi je potreban da bi poslao Employment power - u !
Ako neko ima predstavu kako treba da izgleda ili je vec slao uz biografiju , molim vas da mi pomognete !
Pozdrav !
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Odg:
« Reply #117 on: 18/October/2007 »
evo ti primjer moje preporuke koju sam ja sastavio na nasem a kolegica mi je prevela na engleski


ovdje ide adresa firme



RECOMENDATION LETTER for Mr. ime i prezime
To Whom It May Concern
ime i prezime was attended Course of photography in
ovdje ide adresa firme
since august 5th 2003 until novembar 5th 2003.

On course he learn more about photographing with analogue and  digital camera,  photo editing, olso he learn more about photography equipment.

He has great knowledge about electronics, especially computers. He has advanced knowledge in several software packages in graphics and design, digital photo editor program’s, web design. He also services and maintenance computers hardware and software.

ime i prezime used to deal with Canon and Nikon photo cameras, but he uses also other producer’s devices, beacuse he want to learn how other camera.

He was highly proficient in applying the course material in working with photography. ime i prezime has excellent communication skills and helpful with other peoples wh o want to learn more about photography. ime i prezimealso demonstrated good team working skills in group assignments.
At a personal level, ime i prezime is a well disciplined, with a pleasant personality. Throughout the course, ime i prezimedemonstrated great perseverance and initiative.
I would therefore highly recommend ime i prezime  for photograph job. If I can be of any further assistance, or provide you with any further information, please do not hesitate to contact me.
Yours Sincerely,


550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #118 on: 19/October/2007 »
evo ti primjer moje preporuke koju sam ja sastavio na nasem a kolegica mi je prevela na engleski

ovdje ide adresa firme


RECOMENDATION LETTER for Mr. ime i prezime
To Whom It May Concern
ime i prezime was attended Course of photography in
ovdje ide adresa firme
since august 5th 2003 until novembar 5th 2003.

On course he learn more about photographing with analogue and  digital camera,  photo editing, olso he learn more about photography equipment.

He has great knowledge about electronics, especially computers. He has advanced knowledge in several software packages in graphics and design, digital photo editor program’s, web design. He also services and maintenance computers hardware and software.

ime i prezime used to deal with Canon and Nikon photo cameras, but he uses also other producer’s devices, beacuse he want to learn how other camera.

He was highly proficient in applying the course material in working with photography. ime i prezime has excellent communication skills and helpful with other peoples wh o want to learn more about photography. ime i prezimealso demonstrated good team working skills in group assignments.
At a personal level, ime i prezime is a well disciplined, with a pleasant personality. Throughout the course, ime i prezimedemonstrated great perseverance and initiative.
I would therefore highly recommend ime i prezime  for photograph job. If I can be of any further assistance, or provide you with any further information, please do not hesitate to contact me.

Yours Sincerely,


Decki, ne zelim vam kvariti posao, ali ovaj text ima podosta gramatickih gresaka koje bodu oci.
Morate naci nekoga tko ce dotjerati text u duh engleskoga jezika.
Naime, ovo je jedna od najvaznijih stvari koje vas mogu propustiti ili zaustaviti na putu prema cilju.
Iako ne govorite engleski sjajno, bar pomocu cv-ja mozete stvoriti iluziju o tome.
Gramaticki tocan cv moze kreirati nacin na koji ce vas interview-er dozivjeti, percipirati.
A to je pola posla jer - "Perception creates perspective"
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #119 on: 20/October/2007 »
da dodam, sada je vec 6. strana pred mojim ocima, radim i druge stvari pored ove, burek mi se ohladio heheh, no sta htedoh da kazem, danas s kojima sam razmenio e-mailove, cu im posaljem ovaj link :)

Ovo mi se svidja. Sto nas je vise na forumu, pametniji smo.

zaista si Panonski mornar, odakle ti toliko zelje za pomaganjem? i ja sam takav, ako znam nesto, vrlo rado cu da pomognem, bez ocekivanja neke koristi, ali uvek je ima, osmeh kod ljudi :)

Cuj, pomazem jer sam u takvoj poziciji na brodu da cijelu noc sjedim sa internetom, i imam dosta vremena.
Dosadno je. Ako bude neke frke, a to je rijetko, u guzvi sam par sati, a onda opet ladovina.
Naravno, u dnevnoj smjeni je drukcije. BTW, u ponedjeljak se prebacujem u dnevnu na mjesec dana.
Zelja mi je da se okupimo ovdej, da znam tko je na kojem brodu od nasih ljudi.
Evo danas smo bili u luci sa Freedom of the Sea i Carnival Conquest, a nikoga od nasih nisam sreo.
Mozda ljudi jednostavno crnce i ne izlaze, ali sumnjam .. svatko moze odvojiti sat vremena za kavu i podjelu iskustava.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)