Author Topic: Život na brodu (zbirna tema 2007-2011)  (Read 609739 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Odg:
« Reply #345 on: 30/July/2008 »
ako neces da razmisljas puno i da se opterecujes jer  prvih dana ce ti biti ludnica a najmanji problem sampon...
ponesi sve to jedino ti peskir ne treba ,to dobijas tamo isto kao i posteljinu.
ali nemoj si pakovati zalihe ko moja frendica 3 dezodoransa 2 sampona  :embarrased: jer ces gde god putovala po tim vecim gradovima imati i gde da kupis i sigurno ces videti nesto sto kod nas nema a hteces da kupis da probas kao na primer Victoria Secret :)

Offline robert zivinice

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Odg:
« Reply #346 on: 30/July/2008 »
VOZDRA

NOVI SAM NA  FORUMU,ALI STARI NA BRODU.USTVARI TRENUTNO SAM NA BOLOVANJU.RADIM ZA ROYAL,PRVI MI JE BROD VOYAGER,ZADNJI FREEDOM.

Offline Arwen

  • Registered
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Odg:
« Reply #347 on: 30/July/2008 »
@Miami, hvala za savjete i informaciije :D dakle peskir ne nosim , sampon i neke kremice nosim... lol

Eto ljudi .. danas sam predao za vizu, i sutra trebam ici da je podignem... cudno mi je to sve proslo u ambasadi.. nadam se samo da nece biti odbijeno  ???

zarkov

  • Guest
Odg:
« Reply #348 on: 05/August/2008 »
@Miami, hvala za savjete i informaciije :D dakle peskir ne nosim , sampon i neke kremice nosim... lol

Eto ljudi .. danas sam predao za vizu, i sutra trebam ici da je podignem... cudno mi je to sve proslo u ambasadi.. nadam se samo da nece biti odbijeno  ???

moj savet nosi sve sto mislis da ti treba...kraj price...
ne zaboravi papuce, kao ja...
i peskire bolje imaj svoje, barem moje misljenje, makar ih ne budes koristila ali bolje je da ih imas...

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Odg:
« Reply #349 on: 05/August/2008 »
 znam na sta ciljas ...sto se tice peskira i posteljine : s obzirom da sam iz housekeepinga tu sam kompetentna da dodam jos i ovo...procesom pranja na oko 70 stepeni se ubijaju sve bakterije ! Pranjem se vrsi i dezinfekcija ! U laundry-ju jos pri svakom pranju dodaju bleach ! (zato nam se peskiri i posteljina raspadnu posle 2 meseca pa smo short of  istih  b00/
Wash, Rinse, Sanityzz   :yahoo:   ... nema da brigas!  ;)

Offline Ljuba

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Odg:
« Reply #350 on: 06/August/2008 »
 :embarrased: evo da se javim i ja...pre 5-6 dana sam platio kartu i usluge agencije ali jos nije stiglo employment letter.Sad evo sedim i cekam jos to pa da krenem da radim vizu i konacno na posao! :yahoo:

Offline PoP ZmaY

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Odg:
« Reply #351 on: 06/August/2008 »
:embarrased: evo da se javim i ja...pre 5-6 dana sam platio kartu i usluge agencije ali jos nije stiglo employment letter.Sad evo sedim i cekam jos to pa da krenem da radim vizu i konacno na posao! :yahoo:

a preko koje agencije ides...?

sem ako nije drzavna tajna!! :sprda:

Offline Ljuba

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Odg:
« Reply #352 on: 07/August/2008 »
nije tajna.Idem preko EMPLOYMENT POWER iz Zagreba... :uzdravlje:

Rade79

  • Guest
Odg:
« Reply #353 on: 12/August/2008 »
Pozdrav svim!

Evo i ja da se javim posle duzeg vremena. Dosao sam juce s broda pa kao sto sam i obecao napisacu vam svoje iskustvo.
Na brod sam otisao preko agencije Kouzon iz Skoplja. Poslali su me na brod u roku mesec dana nakon intervjua. Jedino sto zameram ovoj agenciji je to sto pricaju sarene laze o brodu, a ne kazu sta te tamo zaista ocekuje. Normalno ukoliko imas imalo mozga na internetu nadjes neki sajt tipa ovog i saznas prave informacije od ljudi koji vec rade. Osim toga posao obavljaju veoma profesionalno.
Na brod sam se ukrcao u Melburnu. Let do Melburna mi je bio ovakav Beograd-Frankfurt- Los Adjeles-Okland-Melburn. 38 sati leta i oko dan i po cekanja na aerodromima. Nikada necu zaboraviti dve stvari kada sam prvi put video Los Andjeles iz aviona i kada sm prvi put video Sapphire princess. Neverovatan brod.
Tokom mog ugovora sve vreme sam radio u bell boxu ili ti room service. Nije bilo lose. Plata svaki kruz + tips svaki dan. Amerikanci su takav nrod da im je bitno da im se navratima p[ojavis sa osmehom, a ne namrgodjen. Oni daju tips ali Australjanci i Japanci slabo.
Prvih mesec dana sam imao 12 dana duge kruzeve, a ruta je bila od Sidneja do Oklanda. Prelepa mesta za videti. Ja sam se zaljubio u Australiju i Novi Zeland.
Nakon mesec dana krenili smo iz Sidneja na 31 dandug kruz do Los Andjelesa. Na tom kruzu sam bio na mestima kao sto su Bora Bora, Fidji, Honlulu...
Sve ostalo vreme mog ugovora sam proveo na Aljasci.
Sto se tice mog posla nije bio naporan ali sam imao i***ta od supervajzora pa je bilo veoma napeto. Stvarao je nepotreban pritisak svaki dan, stalno se slihtao svojim sefomi, organizacione sposobnosti su mu ravne nuli ali to za vas nije bitno. Video sam gore da ste napravili anketu koji posao je najbolji na brodu... Po meni nijedan posao nije nesto posebno tezak razlika je samo u parama.
Ja cu za sledeci ugovor poslati molbu u LA za security officer poziciju. Na brodu sam bio na razgovoru kod HR menadzerke i takodje na razgovoru kod secutity officera i oboje su mi rekli da sam lud sto radim ovo sto radim i da obvezno posaljem molbu u LA ili da ponesem papire sa sobom i da promenim department na brodu. Stim da mi je security officer rekao da sumnja da bih prvi ugovor radio kao sekjurit supervajzor a kasnije bih za drugi ugovor  dobio promociju.
Sada kada se malo odmorim 2 ili 3 dana pocecu da prikupljam papire.
Citao sam mnoge postove ovde pre nego sto sam otisao na brod. Dosta njih su pisali o tome kako je ovo krvav posao... glupost! To moze da pise samo onaj ko nije nikada digao ista teze od kasike. Jeste tesko ali nije nista strasno. Mene su na brodu najvise nervirali ljudi koji dodju pa kukaju kao da im je neko stavio pistolj na glavu i naterao ih da odu na brod. Vecina ljudi iz Srbije, Makedonije i Hrvatske koje sam upoznao samo kukaju...

Zivot na brodu ako imas slobodno vreme nije los  (ako imas oko sebe dobru ekipu).

Necu vise da vas davim. Najbolj je da me ukoliko imate pitanja pitate sta vas zanima.

U svako slucaju ja bih se zahvali sefu foruma sto mi je dao sve potrebne iformacije kada ja nisam nista znao o brodu.

Naravno najvaznije za mene je to da se ja vracam na brod. Pozdrav!

Offline PoP ZmaY

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Odg:
« Reply #354 on: 13/August/2008 »
rade79 hvala ti na tvom ispisu...  ;)

slobodno kuckaj sve sto ti padne na pamet jer nas koji se spremamo za brod zanima svaka moguca sitnica... :hekla:

mada uostalom ko je resio da ide taj ide, sto bi rekli kud puklo da puklo....

jbga ide se radit ko hoce uzivanciju nek si uplati sebi kruz pa nek uziva... ne?  b00/

Markonelije

  • Guest
Odg:
« Reply #355 on: 14/August/2008 »
Pozdrav ljudi!
Evo ja sam nov na forumu na koji sam naleteo tragajuci za informacijama o ovom poslu jer sam definitivno odluchio da pokusham! Forum je super, vidim da ima puno korisnih informacija, trebace mi par dana da ih sve pogledam ;D
Jedva chekam da odem na brod!  :run:

Enivej, mOzhe li mi neko reci da li je problem otici na brod ako nije regulisana vojna obaveza ( posto studiram pa jos nisam isao u vojsku )??
Hvala unapred!

Offline okibgd

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Odg:
« Reply #356 on: 14/August/2008 »
Pozdrav ljudi!
Evo ja sam nov na forumu na koji sam naleteo tragajuci za informacijama o ovom poslu jer sam definitivno odluchio da pokusham! Forum je super, vidim da ima puno korisnih informacija, trebace mi par dana da ih sve pogledam ;D
Jedva chekam da odem na brod!  :run:

Enivej, mOzhe li mi neko reci da li je problem otici na brod ako nije regulisana vojna obaveza ( posto studiram pa jos nisam isao u vojsku )??
Hvala unapred!

za okejan ti nece praviti problem ali je vazno da imas punu dvadeset i jednu  godinu . a za recne ti ne vredi sada da ides , tek sledece godine od februara . Kinta ti zavisi od poziceja za koju ides .
Dok je ovaca bice i vune . (OVCE SU ZA SISANJE ) Stara poslovica

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Odg:
« Reply #357 on: 15/August/2008 »
za okejan ti nece praviti problem ali je vazno da imas punu dvadeset i jednu  godinu . a za recne ti ne vredi sada da ides , tek sledece godine od februara . Kinta ti zavisi od poziceja za koju ides .

nelupaj ima bozicna sezona....
na glupa pitanja neodgovaram !!!

Offline okibgd

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Odg:
« Reply #358 on: 15/August/2008 »
nelupaj ima bozicna sezona....

Brate nelupaj ti ako ode na recne neci otici za godinu dana . Nas koji cekamo ugovor za recne ima nas milion . Svi smo kao prosli int. a nigde ugovora . Int. je bio 10.06.08. ovde na forumu ima nas minim u 5 ili 6 plus ljudi koji nisu na ovom forumu .
Ako prodje stavi ce ga kao zamenu kao sve nas . Ako neko da otkaz ili dobije tada se upada . A osoba koja je na brodu nije luda da otkaz je su na reci ogrone pare .
I svima nama je pun Ku.. cekanja i za*****avanja i naravno nerviranja . Neki ljudi su odustali i presli na okejan .

Moj savet pucaj na okejan barem jedan ugovor pa onda pali na reku  . Tako ces imati preporuke koje mnogo znace . Moj savet ti je da ides preko safecruise :
Djordje 064/618-52-51 i Ivan 064/618-52-53
Dok je ovaca bice i vune . (OVCE SU ZA SISANJE ) Stara poslovica

Rade79

  • Guest
Odg:
« Reply #359 on: 15/August/2008 »
Pozdrav svima .
Moze neko da mi kaze kako prolaze kuvari na princesu .
Tacnije drugi pizza kuvara na princesu .
Sto se tice pica majstora. Iz prve ruke ti mogu reci da nema para za te momke. Bio sam odlican prijatelj sa dva filipinca koji su radili kao pica majstori i stalno su mi kukali kako im je plata mala. E sada kolika je nikada nisam pitao ali sobzirom da je na filipinima 1000$ velik (ogroman novac) predpostavljam da je plata manja od 1000 dolara.