Author Topic: Život na brodu (zbirna tema 2007-2011)  (Read 602817 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline FCB

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Odg:
« Reply #495 on: 04/November/2008 »
Evo i ja da postavim neko pitanje.
 Pre neki dan sam bio u "safe cruise" u Beogradu, prijavio se za posao, u toku nedelje trebam da odnesem potvrdu iz suda, slike, kopije. Apliciram za poziciju "acommodation attendant, pool deck, ovaj decko mi je rekao da je to tzv pool boy. Firma je "princess cruizes". I nadam se da cu uspeti da prodjem i dobijem posao.

Mene zanima konkretno zivot na brodu u slobodno vreme. Interesuje me internet, da li ga mogu koristiti preko svog laptopa (tj da li u kabinama ima prikljucka za wireles ili negde na brodu)?
Da li je osoblju u slobodno vreme omogucena potpuna sloboda kretanja (negde sam cuo da osoblje nema pravo da se mesa sa putnicima)
Ako cita neko ovo na forumu, a da je na ovoj poziciji, neka mi kaze par reci o poslu?
I da li se radi i nocna smena (za ovu poziciju) ili samo dnevna?

E, da... Viza koja se dobija, traje 1god, jel sam u pravu? E sad, kazite vi meni, ja odradim jedan ugovor od 6meseci i ostanem u Americi jos 6. Jel to moguce? Ili je ovo nesto samo za brod?

Pozdrav svima!!!

Hm i da moze mada sumnjam neces imati vremena 6 mjeseca na kopnu.. jer viza je za 1 godinu a dok odes na brod procice 3-4 mjeseca, mada moze i da se desi da odes odmah tako da hm..  :ban:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg:
« Reply #496 on: 04/November/2008 »
Evo i ja da postavim neko pitanje.
 Pre neki dan sam bio u "safe cruise" u Beogradu, prijavio se za posao, u toku nedelje trebam da odnesem potvrdu iz suda, slike, kopije. Apliciram za poziciju "acommodation attendant, pool deck, ovaj decko mi je rekao da je to tzv pool boy. Firma je "princess cruizes". I nadam se da cu uspeti da prodjem i dobijem posao.

Pool boy ti je prilicno tezak posao, po cijeli dan si na otvorenom suncu, donosis sveze peskire gostima, odnosis mokre, namjestas lezaljke, raspremas ih na kraju dana ...

Mene zanima konkretno zivot na brodu u slobodno vreme. Interesuje me internet, da li ga mogu koristiti preko svog laptopa (tj da li u kabinama ima prikljucka za wireles ili negde na brodu)?

Promasena tema... trazi trazi trazi ...  oT

Da li je osoblju u slobodno vreme omogucena potpuna sloboda kretanja (negde sam cuo da osoblje nema pravo da se mesa sa putnicima)

Ovo isto imas napisano 15-ak puta na forumu u raznim temama, ukratko - nemas.

Ako pozelis prosetati medju goste, ugledaces na vratima nesto poput ovoga:


Pa nemoj poslije reci: Nisam znao...
Naravno, kao pool boy imas pristup jer ti je tamo radno mjesto, ali u slobodno vrijeme nece moci.

I da li se radi i nocna smena (za ovu poziciju) ili samo dnevna?

Samo dnevna.

E, da... Viza koja se dobija, traje 1god, jel sam u pravu? E sad, kazite vi meni, ja odradim jedan ugovor od 6meseci i ostanem u Americi jos 6. Jel to moguce? Ili je ovo nesto samo za brod?

Nece moci. Sa C1/D hrvati mogu ostati do mjesec dana (ako se nije promijenilo), druge nacije vjerovatno manje.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Odg:
« Reply #497 on: 04/November/2008 »
Quote
Nece moci. Sa C1/D hrvati mogu ostati do mjesec dana (ako se nije promijenilo), druge nacije vjerovatno manje.

Provjereno, meni je tip iz emigracije rekao tocnije 29 dana. To je tranzitna viza i cak i onda moras predociti kartu s kojom u tom roku
izlazis van iz SAD....

A za sve ove koji imaju takav "mudar"" plan otici i ostati na crno, ne preporucam nikako...Poznavao sam nekoliko decki koji
su to odlucili i svi su bili uhvaceni, neki prije, neki kasnije...
Nije bas zgodno kad ti opale pecat - zabranu u putovnicu pa onda kad prodjes svaku granicu te carinici gledaju...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Posao na brodovima težak ali unosan
« Reply #498 on: 04/November/2008 »
Posao na brodovima težak ali unosan
J. Kručičanin - 29.04.2008.

Da biste se zaposlili na turističkim brodovima, preduslov je da znate engleski jezik. Do posla se dolazi posredovanjem ovlašćenog agenta. Radi se u proseku 8–10 sati dnevno sedam dana u nedelji, ali zarade se mere hiljadama dolara. Preduslov je da znate engleski jezik. Radni dan traje u proseku 8 do 10 sati, sedam dana u nedelji, ali zarada se meri hiljadama dolara...

AVANTURA - Ne brodu je zaposleno i do 1.000 ljudi najrazličitijih profesija: od čistačica, nosača stvari, preko kuvara, šankera, krupijea, animatora, do lekara, kapetana broda, inženjera različitih struka.

Agent je jedna od najvažnijih karika u procesu traženja i zaposlenja na turističkim brodovima. Za naš region, ovlašćeno je nekoliko agencija: „Sea“ u Beogradu, „Employment Power“ u Zagrebu, „Kouzon & Co“ u Skoplju, „Job Selection“ u Rumuniji.Osnovni uslov za zaposlenje je znanje engleskog jezika (srednji konverzacijski nivo). Prethodno iskustvo za mnoga zanimanja je neophodno, dok za mali broj pozicija to nije uslov (čistačica, nosač...).

Odlično zdravlje je važno jer zbog svega ozbiljnijeg od prehlade, skidaju vas s broda u prvoj luci i vraćate se kući.

Za prvo zaposlenje se očekuje da nemate više od 30 godina, ali Ivan Veljković iz regrutnog centra „Royal Carrabean” kaže da to ne znači da se dobar i iskusan radnik neće dokopati ugovora.

- Najtraženija zanimanja su kuvar, šanker i krupije u kasinu. Dodatnu zaradu šankeri i krupijei ostvaruju kroz bakšiš.

Rad na ovakvim brodovima podrazumeva veoma dug radni dan, često i preko 10 sati i to sedam dana u nedelji - objašnjava Veljković.

Aleksandra Jovanović je provela šest meseci kao vaspitač (youth stuff) na kruzeru u Sjedinjenim Američkim Državama:

- Posao i život na brodu jednak je zatvorskom. Kabina bez prozora, jednolična hrana, ograničen prostor za kretanje veoma su mi smetali. S druge strane, zaradila sam dosta novca, videla predivne predele, upoznala ljude iz čitavog sveta. Rad na brodu mi je sada sjajna preporuka za svaki posao - objašnjava Jovanovićeva.

Zanimanje i mesečna plata

Brend menadžer, PR i slična zanimanja od 2.300

Krupije 1.600 – 2.400

Instruktor ronjenja 1.700 – 2.400

Disk džokej 1.700 – 2.000

Hostesa 1.000-1.500

Perač sudova 900-1.200

Barmen 1.600-3.00

Čistači kabina 1.400-2.200

Plate su u dolarima

Neophodna dokumentacija

Agenciji se prijavljujete dostavljanjem osnovne dokumentacije, a neke primaju onlajn aplikacije. Dostavlja se otkucan CV na engleskom jeziku, preporuke prethodnih poslodavaca (takođe na engleskom), potvrda da niste osuđivani (prevedena na engleski jezik kod ovlašćenog sudskog tumača), izvod iz matične knjige rođenih, fotokopija pasoša i fotografija.

http://www.naslovi.net/2008-04-29/24sata/posao-na-brodovima-tezak-ali-unosan/656035
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline nektarina

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Odg:
« Reply #499 on: 05/November/2008 »
sano da pozdravim sefa i zahvalim sto se javio  :embarrased:

Offline elvisara

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re:
« Reply #500 on: 09/November/2008 »
bez alkohola je na brod nemoguce zivit

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Re:
« Reply #501 on: 09/November/2008 »
bez alkohola je na brod nemoguce zivit

mozda za tebe

svako ima svoj djir,pa da se nemoze bez alkohola to i nije tacno jedino ako nisi alkoholicar
onda netrebas na brod vec na odvikavanje
 :uzdravlje:

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re:
« Reply #502 on: 09/November/2008 »
bez alkohola je na brod nemoguce zivit

Elvisara opet lupetas....

Vjerojatno za nekoga koji nema nikakvog drugog interesa osim crew bara ( a rekli smo da ima raznih zanimljivih sadrzaja na brodu, pogotovo ako si staff ) ili je psihicki nestabilan pa mu je to prijeko potrebno da bi prezivio...

Stvaras krivi dojam o brodskom zivotu ljudima koji citaju i prate ovaj forum i jednog dana planiraju zaploviti...

Jes, ima alkohola, ima svega ( kao i na kopnu ) ali poznajem toliko ljudi koji rade na brodu i koji si ne mogu priustiti opijanja, sto zbog financija ali vise zbog regularnih random kontrola jer znaju da bi izgubili posao...
I sta mislis kako oni zive ???

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re:
« Reply #503 on: 09/November/2008 »
bez alkohola je na brod nemoguce zivit

E sad je dosta elvisara, ides u bajbokanu  :ban:

Razlozi: Rasizam i nelijecenje kronicne depresije.  :tuctuc:

Cujemo se kad ozdravis  :sprda:

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline badboyzg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
  • wellcome to the family!!!!
    • View Profile
Odg:
« Reply #504 on: 12/November/2008 »
POZDRAV SVIMA  IZ  COZUMELA  MEKSIKA
evo  par cinjenica  za  one  koje  ciljaju  na  brod
royal  caribbean je  kao jedna  od  boljih  kompanija(ali imaju  rejtinge  za  sve  nitko nije  iskljucen)
ako radis u restoranu   4 tjedna  si u restoranu  a tjedan dana out  team u  windjameru tako da  taj tjedan nema  love !!!
gosti  nisu svi na prepaid tako da  ih se  40 posto subotom ne  pojavi   sugavi  ameri vecinom !!!
jos  nesto carnival ukida skolu tj  college na  brodu  2  mjeseca  ovo je informacija  od  fb sa  carnivala  valora  decko je hrvat
uglavnom  sve je  ok ali na freedomu(royalu) nema  zivota  tako  da  za  ove   sto misle  doci  ciljajte  na  carnival jer su svi gosti prepaid i  dinning  ro je pun bijelaca
na  royalu  4  bijelca tako da smo manjina  ovdje  sve  pozicije  head  waitera  i ass.metroia   su rezervirane  za indijce  turke i filipince jer nasi  su gazili njih sad  oni gaze  nas 
ali nedamo se
malo nas  je al smo go**a  neka nas  trpe
pozdrav ekipi iz srbije  sto  dolazi krajem mjeseca  cekamo  vas
SEFE puno pozdrav  od mene i hvala  ti za sve  sto si  pomogao meni isvima kad  smo krnuli
stvarnoi si  velicina od  COVJEKA
hvala ti  jos  jednom
d

Captain Hook

  • Guest
Re:
« Reply #505 on: 21/November/2008 »
Joj ljudi pa trebalo mi je 15-20 dana da procitam sve sta ste naskrabali heheheee al da vam kazem da se osecam kao da sam vec bijo na Ship-u sva ta iskustva i opis svakog detalja na Brodu to je jako pomoglo dakle dobijes sasvim drugi dojam broda rad i zivot na njemu zahvalnost Sefu Foruma koi nema promasaj u odgovorima kao da je rodzen na brodu carcina je prava.

Mallo o meni ja sam po prvom putu na Brodu kao buffett steward pa se nadam da nema tolko posla kao sto se zale pojedinci agencija koja mi je sredila dokumentaciju je Kouzon-Skoplje ljudi su izvrsni nemaju promasaja a i svi su mi dobri frendovi.Inace sam na Diamond Princess i ukrcavam se 12.12.2008 tamo me ceka Vlade jel je on vec tamo i kao sto gledam njeov utisaj i nije tolko bed pa zato jedva cekam da poletim heheee predo sam trenutno za Transit Visu Australisku nadam se da ce biti gotova za 1-2 nedelje i ondak avijon podnoge i LETIMMMMMMMMMMMMMMMM hehee...

hehe dok sam cito forumcic procito sam da je neki brod potonuo i da je 800 ljudi pokupijo  :moli:  :pop1: pa mallo se mislim hehehe a ima i na youtube/ciclon victoria kako prevrce neki Princessov Ship hehehehe strasnooooooooo!!!!

Offline kazaki

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re:
« Reply #506 on: 24/November/2008 »
Momak 2 posta pre mene je rekao da li tesko raditi kao buffet steward, tako sam ti ja poceo, samo se na celebrity zove snack steward. brate, ako se dobro secam a davno je to bilo, radio sam od jutra do sutra, ali i zezao sam se do jaja. to je nesto na brodu neverovatno, koliko god da si radio i da si umoran, uvek ces na kraju otici do crew bara i popiti koju, covece....zanimljivo. jos jedna veoma zanimljivost, na brodu svi rade, nema zabusanata, tako da tih 10 ili 14 sati i ne osetis, jednostavno upadnes u masinu i picis.....danju radis, nocu zurke i tako svaki dan....malo furas po portovima, trosis pare sto zaradis i to ti je to. u vecini slucajeva, novac na brodu se na pravi u 1 ugovoru, bar par da odradis i da nesto steknes, a bogme i vidis.

Captain Hook

  • Guest
Re:
« Reply #507 on: 24/November/2008 »
Pitanje je personalna organizacija i kako ko zna spakirat i uredit svoj timing a ima vremena za sve najvise za poso jel prije sve tamo idemo da radimo a ne da se zabavljamo zabava dolazi usput ako uopste dodze jel nekom draze odspavat nego ici setat zabavljat se itd zato nema zalenje i poplake ....

taj sto je otiso da seta i zabavlja vraca se kuci bez kinte, a taj sto je otiso da radi kada se vrati pun dzep mu je para ...

hmmm....

Offline kazaki

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re:
« Reply #508 on: 24/November/2008 »
Pitanje je personalna organizacija i kako ko zna spakirat i uredit svoj timing a ima vremena za sve najvise za poso jel prije sve tamo idemo da radimo a ne da se zabavljamo zabava dolazi usput ako uopste dodze jel nekom draze odspavat nego ici setat zabavljat se itd zato nema zalenje i poplake ....

taj sto je otiso da seta i zabavlja vraca se kuci bez kinte, a taj sto je otiso da radi kada se vrati pun dzep mu je para ...

hmmm....

slazem se, ali ipak i dalje stojim iza toga, prvi put je prvi put, zelis da vidis, da saznas i sve to. drugi ugovor kad odes, e tada pocinjes da cuvas kintu i da se sabiras i oduzimas...doduse meni je trbealo par godina da sve to shvatim, ali ne zalim se...
sutra bih opet isto.

Offline LaCroix

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re:
« Reply #509 on: 04/December/2008 »
Ja sam se sad vratia s prvog ugovora i donia doma dosta love.. Slazem se sa Hookom, ako si isa zaradit, donit ces nesto doma, ako si se isa zafrkavat, tako ce i bit.. sve o tebi ovisi, kako se organiziras i kako provodis slobodno vrime na brodu i van broda.. dosta nasih je svaki radni dan zavrsavalo u crew baru i svaki dan bi otislo bar cetvrtina dnevnice, dok sam ja sa svojom ekipom svaki dan zavrsava u gym-u i gusta u tome.. sve je na nama..
Carnival Elation, here I come..