Author Topic: Život na brodu (zbirna tema 2007-2011)  (Read 613106 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Život na brodu
« Reply #525 on: 19/December/2008 »
uf što je lijepo pisati od kuće, uz grijalicu
dogodine će se rasuti laste, bude se napisao tu i tamo koji post nabrzinu, s broda ako neko ima tamo internet, ili iz internet kluba :run:


Gente di mare che se ne va dove gli pare dove non sa. Gente che muore di nostalgia ma quando torna dopo un giorno muore per la voglia di andare via...


Ne sekiraj se, imas crew centre u svakoj vecoj luci ( usluge interneta, telefoni, slanje novca itd... ) tako da nemas brige...Cijena - prava sitnica !

Offline luzer

  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Život na brodu
« Reply #526 on: 19/December/2008 »
Ne sekiraj se, imas crew centre u svakoj vecoj luci ( usluge interneta, telefoni, slanje novca itd... ) tako da nemas brige...Cijena - prava sitnica !

kralju, znam ja to. sitnica, daš dva eura i stojiš na internetu dosta vremena, a calling card samo pet eura

Offline dragan.budva

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Život na brodu
« Reply #527 on: 17/January/2009 »
Pozdrav ekipa!

Evo samo da javim da sam u subotu bila na interwievu kod doticnog gosp. Erica C., koji je by the way rodjeni amerikanac, samo indijskog porijekla. Covjek je, barem prema meni, bio odlican, nasmijan i nakon oko 10 min razgovora dobila sam posao i to  ass. f&b managera.

Moram reci da se sve vise slazem sa sefom foruma oko stava i koliko je on zapravo kljucan kod dobivanja posla. Bila tamo jedna cura, isla za neku poziciju pomocne sobarice, sva namrgodjena jer je njoj oko 1200-1300 dolara za tu poziciju premalo.... Na interwiev je isla poslje mene, al bi se iskreno zacudila da je dobila posao... slab engleski, los stav, meni je izgledala ljeno a komoli tek njemu...

Sto se tice uspinjace, koliko sam ovdje cula, ljudi su ili imali losa iskustva ili su culi od drugih... Medjutim, da kucnem od drvo, ja za sada nemam bas nikakvih prituzbi. Ljudi su bili vise nego korektni, objasnili mi sve, odgovarali na brdo pitanja... Ja bi se trebala ukrcati krajem 7, pocetkom 8 mjeseca. Andrej mi je za pripremu isprintao oko deset strana opisa mog radnog mjesta i duznosti... uglavnom ja sam zadovoljna. Sto se tice naknade, Uspinjaca uzima oko 900 dolara, za kartu, lijecnicki i vizu i u to je ukljucen i iznos za usluge.

Eto to su moja iskustva za sada. Ako tko ima kakvih pitanja, samo dajte.

A sad ja imam jos par...  ;D Ovo sa otkazima me zacudilo. Mislim, ne cudi me da ljudi dobivaju otkaz al me cudi to pracenje serifa na avion... Ako je netko dobio otkaz zbog neke ne kaznjive stvari, cemu tretman kao za kriminalce?

I jos nesto... ukoliko smo nakon ispunjenog ugovora i kompanija i zadovoljni i ja bi opet na brod, jel moram ja opet preko agencije ic za to?

Pozdrav
Helena

P.s. I hvala prijatelju... ti si zasluzan za ovo koliko i ja!!!

Pozzz svima sa carnivalovog broda 'fantasy" . Pa mora da ih prate, jer u protivnom doticni bi mogao da napravi jos neke probleme, tako da je za kompaniju mnogo lakse da ga "isprati" na aerodrom

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Mladi masovno odlaze na brodove
« Reply #528 on: 18/February/2009 »
Mladi masovno odlaze na brodove   
 
 U već dugoj trakavici nedostatka radnih mjesta i sve većoj nezaposlenosti mladi naše zemlje sve su zainteresiraniji za rad na prekooceanskim brodovima. Pojedini u odlasku na brod vide jedinu priliku pronalaska kakva-takva posla i izvora prihoda, dok drugi u ovakvim poslovima vide odličnu priliku za još jednu avanturu.

U Employment Poweru, agenciji iz Zagreba čije je predstavništvo otvoreno i u Sarajevu, jučer je održan prvi intervju za kandidate koji žele raditi na brodovima, potvrđeno je iz te agencije.
Mladima se pruža mogućnost da rade kao kuhari, konobari, prodavači ili čistači na brodovima-hotelima.

Onima koji su spremni raditi sedam dana u tjednu po deset sati dnevno, nakon ispunjenja svih uvjeta koje postavljaju agencije na potpisivanje se nudi ugovor na šest, osam i deset mjeseci, ovisno o radnom mjestu.

Jučer je u Sarajevu u organizaciji Employment Powera 75 osoba u dobi između 21 i 30 godina intervjuirano za neke od poslova na brodu.
Kolika je zainteresiranost za odlazak na brodove, pokazuje i podatak da se na raspisani natječaj prijavilo više od stotinu osoba.
Predstavnici Employment Powera iz Zagreba jučer su kod bh. kandidata provjeravali znanje engleskog jezika, što je jedan od važnijih kriterija za tu vrstu posla, nakon čega one koji zadovolje očekuje posao na jednom od 14 američkih ili norveških brodova koji krstare oceanima cijeloga svijeta.

"Koliko god primamljivo zvučalo krstariti brodom svjetskim oceanima i morima, postoji i lošija strana ovog posla na koju većina organizatora ne upozorava", kazao je za Dnevni list jedan od vlasnika agencije koja se bavi ovom djelatnošću.
"Mladi bi trebali dobro razmisliti prije nego što se odluče na ovakav vid posla, a moje je mišljenje da bi poslovi na brodu trebali biti posljednja solucija", kazao je sugovornik koji vodi jednu agenciju u BiH.
Prema njegovim riječima, ono što se nudi vrlo često nije ono što čeka osobe koje odu na brod.
"Iskreno, neki su nakon povratka oduševljeni i prepuni pozitivnih dojmova, ali ima i mnogo onih koji samo čekaju prvu luku da bi se vratili kući", kazao je vlasnik agencije.

Radno vrijeme je kažu deset sati, ali se ponekad dogodi da radni dan traje 14 ili 15 sati, a i troškovi za slobodno vrijeme su dosta veliki.
"Plaća je najčešće 530 dolara mjesečno, a prije odlaska kaže se da će ista biti između 600 i 2.000 dolara, samo što 2.000 dolara nitko ne uspije dobiti", kazao je sugovornik Dnevnog.

Prema njegovim riječima, možda je malo neobično što sve ovo iznosi u javnost, ali kaže da su mu važniji interesi mladih koji žele otići na brod od samog postotka sklopljenih ugovora. Tako da je i to jedan od razloga zašto nije želi iznositi svoje ime ili naziv svoje agencije.
Sugovornik je istaknuo da je zainteresiranost za ovaj vid posla prilično velika, ali mnogo njih nakon pravih, možda čak i prestrogih informacija koje dobiju ipak odustane.
Također smatra da je bolje pripremiti ih na sve što ih možda čeka na brodu.
Osobe koje organiziraju ove odlaske trebale bi malo više pozornosti posvetiti mladima, a ne profitu koji imaju od toga.

"Nekoga koga pošalješ na drugi kraj svijeta ne možeš posjetiti u bilo kojem trenutku da vidiš kako je njemu kod poslodavca, pa ako se uvjeriš da uvjeti nisu dobri, povest ga sa sobom i vratiti kući", kazao je vlasnik agencije za organiziranje odlaska na rad na brodovima.

Plaće na brodovima kreću se od 600 do 2.000 dolara, ali osobe koje prođu sve postavljene uvjete moraju izdvojiti oko 900 dolara da bi stigli do toliko željenog posla, 650 eura za zrakoplovnu kartu, 100 dolara za vizu i 150 eura za liječnički pregled koji kandidati moraju obaviti nakon što im agencija pronađe posao na nekom od brodova. 

Izvor: http://www.mladi.info/?id=1944&sekcija=vijesti
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

preki

  • Guest
Re: Život na brodu
« Reply #529 on: 18/February/2009 »
 :(   auuu, prilicno sam iznenadjen... Kako poslednja solucija posao na brodu? Poslednja je gradiliste gde pucaju ruke i ledja  oT     Moram priznati da me je zatekla izjava doticnog gospodina. Bas me zanima sta ce iskusni pomorci prokomentarisati na ovo.

Offline neno_pula

  • Registered
  • *
  • Posts: 195
  • He who dares wins
    • View Profile
Re: Život na brodu
« Reply #530 on: 19/February/2009 »
mene bi zanimalo kakve su mi mogucnosti zaposlenja na brodu samo s osnovnom skolom

HVALA UNAPRIJED

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Život na brodu
« Reply #531 on: 19/February/2009 »
Quote
Sugovornik je istaknuo da je zainteresiranost za ovaj vid posla prilično velika, ali mnogo njih nakon pravih, možda čak i prestrogih informacija koje dobiju ipak odustane.

Zanimanje za ovaj posao je toliko da ih na ovaj nacin filtriraju, pa im ostanu samo oni pravi kandidati, motivirani.
I vazno im je da im poslije nitko ne moze reci da nisu "bili upozoreni"

Quote
mene bi zanimalo kakve su mi mogucnosti zaposlenja na brodu samo s osnovnom skolom

velike. skola je apsolutno nebitna ako ti je engleski dobar, i imas zelju otici.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline neno_pula

  • Registered
  • *
  • Posts: 195
  • He who dares wins
    • View Profile
Re: Život na brodu
« Reply #532 on: 19/February/2009 »
velike. skola je apsolutno nebitna ako ti je engleski dobar, i imas zelju otici.
fala samo to me zanimalo eng. znam gotovo ko i hrvatski a motiva imam i vise nego dovoljno ;)
i jos samo da pitam koje bi mi agencije preporucili
jos jednom fala :)

preki

  • Guest
Re: Život na brodu
« Reply #533 on: 19/February/2009 »
fala samo to me zanimalo eng. znam gotovo ko i hrvatski a motiva imam i vise nego dovoljno ;)
i jos samo da pitam koje bi mi agencije preporucili
jos jednom fala :)
Preporucujem Kouzon iz licnog iskustva, ako ti nije daleko.Videces i procitati vec na forumu komentare za svaku agenciju Inace, strpljenje, snalazljivost, motiv i zelja su ti svakako potrebni za svaki posao pa tako i za brod.
Malo toga mozes da izgubis, a puno toga mozes da dobijes.

Offline neno_pula

  • Registered
  • *
  • Posts: 195
  • He who dares wins
    • View Profile
Re: Život na brodu
« Reply #534 on: 20/February/2009 »
Preporucujem Kouzon iz licnog iskustva, ako ti nije daleko.Videces i procitati vec na forumu komentare za svaku agenciju Inace, strpljenje, snalazljivost, motiv i zelja su ti svakako potrebni za svaki posao pa tako i za brod.
Malo toga mozes da izgubis, a puno toga mozes da dobijes.
a mislim da kouzon nema u hr.a ja bi gledao samo u hrvatskoj agencije

Offline misel

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Život na brodu
« Reply #535 on: 20/February/2009 »
Jel zna mozda neko nekog ko je radio ili radi kao bar boy na princesu, koliko oni tamo zaradjuju?

Offline Trampi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: Život na brodu
« Reply #536 on: 25/February/2009 »
Imas Employment power agenciju u Zagrebu, ja sam isla preko njih, imam samo rijeci pohvale, nije bilo nikakvih problema, svakako preporucujem njih

Offline neno_pula

  • Registered
  • *
  • Posts: 195
  • He who dares wins
    • View Profile
Re: Život na brodu
« Reply #537 on: 26/February/2009 »
Imas Employment power agenciju u Zagrebu, ja sam isla preko njih, imam samo rijeci pohvale, nije bilo nikakvih problema, svakako preporucujem njih
cuo sam se sa suzi iz lovrana apriori agencija moram u narednih par dana dog.interview s njom

Offline Trampi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: Život na brodu
« Reply #538 on: 26/February/2009 »
ja kad sam trazila agenciju prvo sam kontaktirala gospodje Suzanu, bila je  stvarno ljubazna ali sam se ipak odlucila za employment, i nisam pogrijesila, od interviewa do polaska nabrod je proslo samo tri tjedna, vjerojatno sam imala srece jer je to bilo pred Bozic pa su trebali ljude.
U svakom slucaju drzim ti fige  :uzdravlje:

preki

  • Guest
Re: Život na brodu
« Reply #539 on: 26/February/2009 »
 Ljudi, uhvatila me frka veceras, usitnilo, 9 dana do ukrcaja :(  a svi u nekim obavezama i poslovima...