Author Topic: Život na brodu (zbirna tema 2007-2011)  (Read 613281 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Djops

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Život na brodu
« Reply #555 on: 17/March/2009 »
Ovako posto sam post-ovao u sekciji "Upoznavanje" i nisam dobio odgovor,btw znam da je dosta ljudi na brodu,te isti ne stizu odgovarati,postavicu slicno pitanje ovde ako nije problm.
Iskreno interesuju me dva posla:rad u nekom internet caffe-u ili kao youth conselour.Ne moram da napominjem da za oba imam neko iskustvo:radu u igraonicama,zavrsen MCSA u Microsoftovoj skoli,sto se tice drugog posla,radio sam kao instruktor klizanja 3 godine i decu prosto obozavam,nikad se ne umaram sto se tice jednog a i drugog posla :D,najvaznije od svega koliko dobro treba znati Engleski,da li je dovoljno znati sporazumeti se bez mucanja i lepo nesto obljasniti ili je pozeljno da znate i vremena i nazive drugih stvari,recimo nekih koje se cesto ne izgovaraju-cuju.Hvala u napred.Btw veliki pozz za shefa koji je ujedno i moj idol :D

Offline Boyan

  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: Život na brodu
« Reply #556 on: 17/March/2009 »
Ovako posto sam post-ovao u sekciji "Upoznavanje" i nisam dobio odgovor,btw znam da je dosta ljudi na brodu,te isti ne stizu odgovarati,postavicu slicno pitanje ovde ako nije problm.
Iskreno interesuju me dva posla:rad u nekom internet caffe-u ili kao youth conselour.Ne moram da napominjem da za oba imam neko iskustvo:radu u igraonicama,zavrsen MCSA u Microsoftovoj skoli,sto se tice drugog posla,radio sam kao instruktor klizanja 3 godine i decu prosto obozavam,nikad se ne umaram sto se tice jednog a i drugog posla :D,najvaznije od svega koliko dobro treba znati Engleski,da li je dovoljno znati sporazumeti se bez mucanja i lepo nesto obljasniti ili je pozeljno da znate i vremena i nazive drugih stvari,recimo nekih koje se cesto ne izgovaraju-cuju.Hvala u napred.Btw veliki pozz za shefa koji je ujedno i moj idol :D
Evo ovako,ja ti licno preporucujem da odes u Sea Agenciju u Beogradu.Sve potrebne podatke o agenciji imas ovde na forumu...Dejan,vlasnik agencije,je ovlasceni agent za Royal Caribbean i znam sigurno da su trazili youth staff kada sam bio na interview-u. Od njega ces dobiti sve informacije vezano za to...a pored toga Royal-ovi brodovi imaju zatvorena klizalista tako da ce ti to iskustvo verovatno dobro doci...ovo za internet neznam ali ti pitaj Dejana i za to...By the way ,ja sam preko Sea Agencije dobio posao Sports staff-a na Royalu i cekam ukrcaj krajem marta ::yes::
Sto se engleskog tice,mora biti dovoljno dobar za konverzaciju sa strancima bez zamuckivanja,jer ipak ces biti u stalnom kontaktu sa ljudima,a sto se nekih reci koje se ne koriste stalno tice,treba da se fokusiras na terminologiju koja je vezana za tvoju zeljenu poziciju.
Interview ces takodje imati sa amerikancima tako da moras to da uvezbas ako si sa engleskim slab...
Nadam se da sam bar malo pomogao  :uzdravlje:
Ko nije plovio,
ko nije brodio,
ko se od orkanskih talasa skrivao,
taj kao da se upola rodio
i kao da je upola živeo.

Offline Djops

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Život na brodu
« Reply #557 on: 17/March/2009 »
Hvala na odg Bojane,sto se tice Engleskog igram igricu World of WarCraft oko 2 godine i dosta pricam,a i pricacu na Engleskom,nikad ne zamuckujem ili blokiram vec jednostavno nalazim drugi izraz :D.Da ne duzim,ja bih sve radio ako treba pa i pospremanje soba,ali ipk mislim da ako bih dobio posao za nesto sto mi se svidja,da bih to bolje radio i napredovao.Engleski cu da vezbam ko moronce sto i nije problem,bitno mi je da neko od nasih agencija moze da mi pomogne,ali jos uvek se raspitujem na forumu o svim poslovima...Mozes li mi reci sta ti tacno radis,tj malo da mi obljasnis jer mi je mozda i to zanimljivo pozzz HVALA

Offline Boyan

  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: Život na brodu
« Reply #558 on: 18/March/2009 »
jos uvek se raspitujem na forumu o svim poslovima...Mozes li mi reci sta ti tacno radis,tj malo da mi obljasnis jer mi je mozda i to zanimljivo pozzz HVALA
Potpuno se slazem sa tobom! treba sagledati sve opcije pa tek onda doneti odluku...jer ako neki posao treba da radis svaki dan,u proseku po 10 sati i tako 6 meseci,onda je ogroman plus za tebe ako radis nesto sto volis!!
Ukratko,moj posao je vezan za sportske aktivnosti na brodu tipa rock climbing wall,flowrider(simulator surfa)turniri(basket,fudbal,odbojka...),ispomoc entertainment staff-u(parade,maskembali...)i ispomoc shore-ex-u(izleti turista na kopnu koje organizuje kompanija).
Ukoliko hoces da dobijes posao na ovoj poziciji,moras da imas zavrsen neki sportski fakultet ili akademiju i da imas neko radno iskustvo (trener ili instruktor...) od nekoliko godina.
Postavio sam slike i neke klipove sa Royal-a ovde na forumu u delu Fotografije i video zapisi sa kruzera,odgledaj ih pa proceni  :D
Ko nije plovio,
ko nije brodio,
ko se od orkanskih talasa skrivao,
taj kao da se upola rodio
i kao da je upola živeo.

Offline Morko

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Život na brodu
« Reply #559 on: 27/March/2009 »
Je li može ko opisat zadatke bell boy koji su njegovi radni zadatci, a koji su zadaci bus boya. Koje se pozicije najviše traže za rad na cruiserima osim konobara?

Offline VEGA

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
  • veni, vidi,vidi,vidi..........
    • View Profile
Re: Život na brodu
« Reply #560 on: 30/March/2009 »
Days                                            135
Sailing Date                                   Dec 28
Departs From                                 Fort Lauderdale
Cruise Line / Ship                            FL Regent (Radisson) / Seven Seas Voyager
Ship Rating1-6 Stars                       6.0
Brochure Starting Price                    $155,995
Our Starting Price                           $74,853
YOUSAVE!!                                    52%

???  Jel moguće da ima kruzeva od 135 dana!!?? ""]]  svašta....  oT
Hoću da idem na brod......[

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Život na brodu
« Reply #561 on: 30/March/2009 »
Days                                            135
Sailing Date                                   Dec 28
Departs From                                 Fort Lauderdale
Cruise Line / Ship                            FL Regent (Radisson) / Seven Seas Voyager
Ship Rating1-6 Stars                       6.0
Brochure Starting Price                    $155,995
Our Starting Price                           $74,853
YOUSAVE!!                                    52%

???  Jel moguće da ima kruzeva od 135 dana!!?? ""]]  svašta....  oT


ja znam za Crystal cruises,oni imaju world cruise i traje oko 125 dana....startna cijena cruise-a u unutrasnjoj kabini iznosi od 50.000 $ pa navise... :pop:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Miss J

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Život na brodu
« Reply #562 on: 04/April/2009 »
Ako neko ima bilo kakva iskustva ili informacije u vezi rada na recnom brodu neka mi pise na jadrankajadranka86@gmail.com!  :hekla:

Offline badboyzg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 44
  • wellcome to the family!!!!
    • View Profile
Re: Život na brodu
« Reply #563 on: 05/April/2009 »
Kolega usitnilo a? Sto kazu gushteri:"Sitno brojim ne mogu da stojim  :uzdravlje: " !!! Samo opusteno i lagano :D .Jesi li spremio sve? Zavrsio sve papire,usitnio evrice i dolare za aerodrom (za picence dok cekas let  :D ) ? Jel znas da li ide jos neko na brod tim letom? U svakom slucaju voleo bih da sam to ja...ali jbg nisam. Jos mi nista nisu javili...ali ja cekam...strpljivo...racunam do 15. marta cu valjda znati :moli: ...tako da ocekujemo neke utiske cim budes imao vremena...a sto se tice igranja i pevanja sa gostima,gledao sam neki klip sa Liberty-ja ili freedom-a gde su svi konobari pevali O Sole mio i mogu ti reci da je zvucalo baaas dobro  :D tako da znas da se pripremis  :D Sve u svemu,druze,zelim ti mirno more,dobru ekipu na brodu pa se cujemo i gledamo ako Bog da :pop1:

da na  freedomu i na svima royalovim  brodovima se  pjeva !! na koji  brod ides imam ja poznanike!  tamo  uglavnom cipele ce ti oni dati jer nema smisla da ih kupujes moraju biti sa nekim  zakonom jesu gadne ali dobre su za nogu noga ne klizi!!royal pazi na  to jer  su ih  zviznuli po dzepu prije par godina !!
turska mafia je najjaca na royalu vecina su budi dobar sa svima a zapamti nikada nemoj protiv svoga pa makar i srbin i hrvat  nemojte jer  vi se jedini razumijete nema puno nasih ljudi  vise u  restoranu samo su nasi u makini !!!mirno more i  drzi se

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Život na brodu
« Reply #564 on: 12/April/2009 »
Potpuno se slazem sa tobom! treba sagledati sve opcije pa tek onda doneti odluku...jer ako neki posao treba da radis svaki dan,u proseku po 10 sati i tako 6 meseci,onda je ogroman plus za tebe ako radis nesto sto volis!!
Ukratko,moj posao je vezan za sportske aktivnosti na brodu tipa rock climbing wall,flowrider(simulator surfa)turniri(basket,fudbal,odbojka...),ispomoc entertainment staff-u(parade,maskembali...)i ispomoc shore-ex-u(izleti turista na kopnu koje organizuje kompanija).
Ukoliko hoces da dobijes posao na ovoj poziciji,moras da imas zavrsen neki sportski fakultet ili akademiju i da imas neko radno iskustvo (trener ili instruktor...) od nekoliko godina.
Postavio sam slike i neke klipove sa Royal-a ovde na forumu u delu Fotografije i video zapisi sa kruzera,odgledaj ih pa proceni  :D


Kazes 10 sati dnevno, pa reko da pitam ja sam skontao da se radi oko 12-14 sati dnevno ???  Ili gresim ?   :embarrased:

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Život na brodu
« Reply #565 on: 12/April/2009 »

Kazes 10 sati dnevno, pa reko da pitam ja sam skontao da se radi oko 12-14 sati dnevno ???  Ili gresim ?   :embarrased:
ne znam sta da ti kazem...ako ti je malo 10h svaki dan,pola godine,onda svaka cast...
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline tandrchak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 14
  • Give yourself the highest standards!
    • View Profile
Re: Život na brodu
« Reply #566 on: 26/April/2009 »
testovi su lagani da ne mogu bit laksi ja iam u 9 u cetvrtak interview  :D
Pozdrav... Mozes li mi reci da li je za razgovor potrebno obuci iskljucivo odijelo (kosulja, kravata...) ili moze neka lezernija varijanta npr. bez kravate, kosulja, sako i sl. Hvala
Life's journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally used up and worn out, shouting: "...MAN, WHAT A RIDE ! "

Offline Milan1975bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Život na brodu
« Reply #567 on: 26/April/2009 »
kravata je jakooo pozeljna
kao i poslovno odelo i naravno cipele nikako patike


Offline CaptainCrash

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Život na brodu
« Reply #568 on: 09/May/2009 »
Moze li mi neko reci da li sami finansiramo odlazak i povratak ili to refundira kompanija.
Hteo sam da odem na razgovor u sea agency u BG ali mi neko rece ili sam negde procitao da se placa i razgovor na EN jeziku pa me zanima da li je to tacno a ako nije tacno,koliko od prilike novca je potrebno ako se dobije posao i ako se odlus da krenes?
 b00/

Offline Nikolina

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Život na brodu
« Reply #569 on: 10/May/2009 »
Moze li mi neko reci da li sami finansiramo odlazak i povratak ili to refundira kompanija.
Hteo sam da odem na razgovor u sea agency u BG ali mi neko rece ili sam negde procitao da se placa i razgovor na EN jeziku pa me zanima da li je to tacno a ako nije tacno,koliko od prilike novca je potrebno ako se dobije posao i ako se odlus da krenes?
 b00/
Mislim da to zavisi od politike kopanije za koju bi radio. Moja kompanija nije nalacivala intervju, i nikad nisam cula da bilo koja druga jeste, al dobro. ""]] Sama sam finansirala avionsku kartu do mesta gde cu se ukrcati a oni mi obezbedjivali i naravno placali avionsku povratnu.