Author Topic: SCAM ili šta?  (Read 9600 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline bogdan021

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
SCAM ili šta?
« on: 30/May/2011 »
Pomagajte ljudi...
Konkurisao sam za kompaniju Scylla i na mail sam dobio sledeće :

Dear Mr. Milutinović,

Thank you for your application.
Please let me ask you, do you know how to peel potatoes and onions?

I am asking because we had a few applications who did not know. You knwo if you would come and work for us, we will pay you every month aditionaly 75 Euros for your travel arrangements because you have to arrange and pay your traveling to and from the ship with this aditional money. And if you do not know how to peel or how to handle a knife we would have to send you back home.
This would be a shame after all the spendings for the visa and for the traveling, medical examination and so on.
I hope you understand my point.


Naravno rekao sam mu odmah da ne mogu da verujem da su jedino to uslovi za kuvara i da se moramo čuti preko Skype i čovek mi kaže sledeće:

Dear Mr. Milutinović,

You will not believe what my Chefs and I have expereinced this year and during our career.
Even both of them had send CV’s with 10 years of experience, so we are very careful regarding applications.


A u attachmentu sve ...formular za zaposlenje,medical care,Form Social Insurance Questions,Data Form Agency.

Dali je ljudi ovo stvarno ili je jedan jako veliki SCAM?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: SCAM ili šta?
« Reply #1 on: 30/May/2011 »
 :hmm:     jesi li guglao adresu sa koje si dobio email?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline bogdan021

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: SCAM ili šta?
« Reply #2 on: 30/May/2011 »
Kad izguglam dobijem

XXXXX
XXXXX
XXXXX

Kompanija Vama svima poznata....no comment

****************************************

EDIT: Ne objavljujte tuđe tel. brojeve na forumu
Šef

peanutz

  • Guest
Re: SCAM ili šta?
« Reply #3 on: 30/May/2011 »
Hahahahahahha, joooooooooj, ne verujem! Tragikomicno! Mislim da ovo nije scam...

Offline strazar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: SCAM ili šta?
« Reply #4 on: 30/May/2011 »
Ja mislim da je ovo prije scam nego istina.Mislim da je tako jer kad sam usao na tu internet stranicu,nigdje nisam nasao taj e-mail,koji si postavio.I za koji kazes da su ti se sa njega javili.

A i tesko mi je povjerovati da su im dolazili takvi likovi koji nisu znali ni guliti krompir i luk.I to ne da se jedan potkrao,vec citav niz takvih.Pa da onda zbog toga toliko spuste svoje kriterijume.


Offline bogdan021

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: SCAM ili šta?
« Reply #5 on: 30/May/2011 »
E ovako:
Čovek koji mi je poslao mail mi kaže da me je pitao za krompir i luk jer većina ljudi sa ex yu prostora koji se hvale u CVju da imaju preko 10ak godina iskustva neznaju to da rade  ""]]
Debilno ali ajde...

Kada sam ga pitao dali to znači pošto me je to pitao da sam Utility ili Crew Cook rekao mi je da to ne znači nego eto pitanje na mestu pošto se sa svačim susreo na poslu  :pop1:

Što onda opet povlači pitanje zašto mi je sve papire poslao?
Ljudi sve jedno ja konkurišem a brod uradiću sada lekarski jer imam već nekoliko razgovora u julu i avgustu ako ovo prođe ja javljam ako je SCAM javljam i to

Neznam šta bih rekao...

peanutz

  • Guest
Re: SCAM ili šta?
« Reply #6 on: 30/May/2011 »
Logicnije mi je da nasi ljudi to nece da rade... Zato mislim da nije scam...  oT

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: SCAM ili šta?
« Reply #7 on: 31/May/2011 »
ako je i stvarno, ako ti je i poslao formulare, to ne znaci da mozes preskociti intervju, ne?
nece ti nitko dati posao bez intervjua, na nevidjeno.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline bogdan021

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: SCAM ili šta?
« Reply #8 on: 31/May/2011 »
Ma vidiš šefe to mi je najčudnije...valjda prvo ide intervju pa onda šalju papire,zar ne?  ""]]

Pokušaću da nazovem kompaniju možda mi se neko udostoji odgovoriti dali je SCAM ili ne

Offline bogdan021

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: SCAM ili šta?
« Reply #9 on: 31/May/2011 »
Ovako...
Uplatio sam oko 5e Skype kredite za neki limitless Europe paket  :D

Pozvah Agenciju u Švici i oni mi kažu da,da to je naš čova u Belgiji on je zadužen za Food & Beverage zaposlenja hmmmmmm  ;D
Nakon toga okrenem Belgijski broj i kažu mi trenutno nije tu ali će biti za koji sat...Kada sam im rekao dali može dami se javi rekli su mi:Znate šta olje vi zovite njega  :D standard
Javljam šta sam saznao od čoveka jbg

Offline bogdan021

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: SCAM ili šta?
« Reply #10 on: 31/May/2011 »
E ovako konačno sam dobio čoveka nakon trećeg pokušaja...(prvi put nije bio u officu,drugi put je bio na drugom telefonu)

Kaže da je imao posla sa svačim na brodovima i da njegovi šefovi kuhinje lude od ljudi koji neznaju posao...
Naravno rekao sam mu da ne mogu da verujem za te ljude koji neznaju ( ili neće ) to da rade za te pare,a on počne da se smeje i kaže da ti ne pričam kakva sam iskustva imao...

Kaže mi da:uradim sve što mi je poslao i da obavim ceo lekarski i da to sve pošaljem nazad...kada mi pošalje ugovor da odem u Nemačku ambasadu i apliciram za Šengen vizu i kada mi bude gotova viza da se javim njemu pa će mi reći na koji brod i gde da odem(onda će mi dati i br tlefona njihov i reći koga da zovem i kada me očekuju tamo)

Još uvek sam skeptičan dokle god ne vidim ugovor pred sobom ili nešto opipljivo da znam da je ovo istina a ne samo super priča preko e-maila ili Skypa

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: SCAM ili šta?
« Reply #11 on: 31/May/2011 »
Food Manager ima dovoljno utjecaja da može i sam zaposliti nekoga. Mislim da imaš sreće da si naletio na jedan kanal koji se otvori vrlo rijetko.

Ohrabrujuće je da nitko od tebe ne traži novac.

Bogami ... ja bih zagrizao, a svi znaju kakav sam skeptik i paranoik.

Kako izgleda, dočekat ćeš LOE tj. ugovor bez puno muke i potrošenih para. Kad ga dobiješ, to je to.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline bogdan021

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: SCAM ili šta?
« Reply #12 on: 31/May/2011 »
Videćemo šefe videćemo...izvijaću lekarski do kraja nedelje preko nekih olakšica ( pošto još uvek važim kao zaposleni,jer sam na godišnjem...mogu da tražim kompletan pregled za sitne parice :D) pa javljam svima kad dođe ugovor i na kraju ishod...hvala svima koji su poslali poruke u inbox i naravno odgovorali ovde

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: SCAM ili šta?
« Reply #13 on: 31/May/2011 »
Definitivno nije scam ! Ako oni tebi nisu trazili da Ti njima platis onda nije scam, i jos ti je poslao dokumentaciju!  Svi koji se bave scamom traze da im se uplate neke pare prvo pa tek onda KAO salju dokumentaciju .
Uopste mi nije cudno sto te tim 'tonom' pitao za ljustenje krompira jer svi koji su bili na brodu znaju kakvi nesposobnjakovici tamo dolaze ! Jako je velik procenat onih koji pre broda nisu imali prethodno iskustvo na poziciju za koju se prijavljuje !
Ja prva nisam imala blage veze ni iskustva o housekeepingu i restoranu pa sam dobila posao na brodu sa sest zvezdica gde se za dobrodoslicu po kabinama deli Dom Perignon i Moet Chandon!
Uopste nije cudno sto si prosao bez intervjua : evo pre 2 dana je jedan decko primljen na Princess kao mesar bez intervjua i ukrcava se za 7 dana jer im hitno treba. To sto se taj mejl ne nalazi na sajtu uopste nije cudno jer veoma cesto mejlovi regrutera se ni ne nalaze na sajtu koji promovira kompaniju jer se ti sajtovi prvenstveno prave za potencijalne goste.

Sta da kazem...Blago tebi, dobio si posao !

peanutz

  • Guest
Re: SCAM ili šta?
« Reply #14 on: 31/May/2011 »
Told ya so... Drago mi je sto si poslusao moj savet i cestitam na poslu... Pozz
EDIT: Odgovor koji sam dao  preko privatne poruke tebi mozda moze posluziti svima... kada dobijete tako cudan mail, kontaktirajte kompaniju jer je to win win varijanta... ili cete dobiti potvrdu ponudjenog posla ili ce Vam kompanija biti zahvalna sto ste im prijavili scam koji im nanosi dosta stete i negativnog publiciteta...