Author Topic: Josip,Bor...prvi put u celoj prici oko odlaska na brod!  (Read 1890 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Baggiolinho

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
  • Keep Going
    • View Profile
Veliki pozdrav svima na forumu,zaista ste odlicni!

Evo vec par dana prelistavam razne teme i mogu reci da sam sakupio dosta korisnih informacija.
Kakva je situacija u drzavi,poslovi slabo placeni a ja jos nisam zavrsio fax,u malom sam gradu itd itd...sve sam odlucniji otici na brod.Pre svega mislim da cu tamo upoznati sebe detaljnije,prosiriti svoje granice izdrzljivosti i vidike...

Prvi put sam u ovoj prici,imam par razgovora sa ortacima koji su bili par puta,pa i sa dvojicom momaka koji vaze za jedne od poznatijih barmena u Srbiji koji su takodje bili na brodovima.Oni su mi zapravo dali pregrst informacija,ponudili pomoc oko odabira agencije pa cak i finansijsku ako bude bilo potrebno.

U zivotu sam radio par puta u sanku lokalnih kafica,klubova,par meseci kao konobar...ostatak sam radio po sportskim kladionicama kao knjigovodja sto i nije bitno za odlazak na brod :).

Ako bi ste mogli da mi cisto pripomognete,sta meni kao novajliji proporucujete od pozicija na brodu...inace solidno dobro baratam engleskim jezikom.Za sada sam najblizi da se oprobam u Sea agenciji u bgdu,na nagovor barmena iz naseg glavnog grada.

Inace,jedinac sam razvedenih roditelja,imam devojku 3 god koja studira u bgdu.Sem devojke iza sebe ne ostavljam nikog i nista,znaci nemam prepreke za odlazak na brod.

Koliko se da ustediti prilikom jedne posete brodu,onako okvirno...u Sea agenciji (barmenova sestra radi tamo) rekli da ima neki ugovor trajanja 4 meseca pa bi taj interval isao...

Uglavnom jos iscitavam forum pa vam se javljam sa novijim pitanjima...

Budite mi ok!

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Pozdrav Baggiolinho.

A trebi bi znati vec do sad shta hocesh. Al ak si radio po klubovima i kaficima ko konobar onda bih ti preporucio Bar Waiter.

Kolko se da ustedit, sve je to do tebe buraz, kolko cesh trosit, shta planirash kupit, ja evo sad idem na brod za koi dan a vec sam potrosio 3000 eura koje nisam zaradio.

U baru se moze zaradit dosta love, pravilo nepisano je kolko radish tolko zaradish, al cinjenica je da smo mi balkanci lijeni i u pravilu nije bash da se kidamo da radimo.

Inace sav info imash ovdje. http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?board=16.0

A probaj koristit search opciju jer sve shto si pito vec je odgovoreno i vec se raspravljalo o tome.

Uglavnom sretno i pozdrav.