Author Topic: Kratka skripta za kandidate somelijere (preko Kouzona)  (Read 6450 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ayrtonsenna

  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Ovu kratku skriptu od nekih 130 stranica sa ranijih intervjua sam dobio od kolege iz Budimpeste, koji je nabavio ovaj PDF fajl od svog prijatelja somelijera.
U sustini ovde imate osnovne, uvodne stvari, ali verujem da je potrebna dosta sira literatura za temeljno savladavanje gradiva.



http://www.kruzeri.com/attachments/USa_Sommelier_Association_Wine_School.pdf

“Go ahead, make my day”

Offline Muchko

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
to je skripta iz koje smo učili na tečaju. Sve potrebne informacije su u tome. Nemojte se zamarati sa bubanjem cijele skripte napamet jer će te se samo zbunit.  oT Prelistajte je i to je to. Vjerujte mi-ja sam bubao 2 tjedna a nisam znao ni izgovor ni što je što, samo živce izgubio...  Sve bitno će biti naglašeno na tečaju...

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Ma treba ta vina znati. Shto bolje skriptu naucite to bolje za vas, kad tad ce vam trebat, mozda vam neko doje da vas za*****ava od somelijera pa pametuje nesht onda mu sam fino spustite. Ak nish drugo imat cete neku osobnu satisfakciju.

Ja ta vina nisam nikad ozbiljno shvaco dok me nisu poceli propitivat za vina ta a ja skotno da jedva znam razliku, crno, bilo, rose, pjenusavo. Sram me bilo.

Pogotovo somelijeri. To sad postala cijenjena pozicija na brodu pa samim tim i agenti paze kog ce zaposlit. Svaki somelijer ima bar 3k dolara.

Offline Titanikova santa

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Ovu kratku skriptu od nekih 130 stranica sa ranijih intervjua sam dobio od kolege iz Budimpeste, koji je nabavio ovaj PDF fajl od svog prijatelja somelijera.
U sustini ovde imate osnovne, uvodne stvari, ali verujem da je potrebna dosta sira literatura za temeljno savladavanje gradiva.



http://www.kruzeri.com/attachments/USa_Sommelier_Association_Wine_School.pdf



Hvala Ayrtonu, hvala Ayrtonovu budimpeštanskom kolegi i hvala prijatelju Ayrtonovog budimpeštanskog kolege!

Lijepa skripta za dugo toplo ljeto.

Još jednom, hvala Senno i samo vozi polako.
Let It BEe! :)

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Svaka cast za objavu!

Offline lidaja

  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
hvala ti puno, baš sam tražila ovako što :)
don't dream your life live your dreams