Author Topic: Lekovi za astmu na brodu.  (Read 12553 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Lekovi za astmu na brodu.
« on: 01/June/2011 »
Pošto od detinjstva koristim lekove za astmu u vidu aerosola ( pumpica ) zanima me dali smem da unesem sa sobom na brod ove svoje lekove. Planiram da posnesem 4 pumpice sa sobom jer će mi toliko trebati za 6 meseci. Kakva je politika prema unošenju ovakvih lekova na brod i trebam li imati nešto od recepata sa sobom ili nešto od lekara ? Dali ću imati eventualno neke probleme zbog toga ?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Lekovi za astmu na brodu.
« Reply #1 on: 01/June/2011 »
jesi li prošao pregled i dobio potvrdu da si "fit for duty" za posao pomorca?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Re: Lekovi za astmu na brodu.
« Reply #2 on: 01/June/2011 »
Nisam još, ovih dana. Ali sam prošao mnoge druge uključujući i pilotske preglede i niko nema pojima da ja imam astmu. To na lekarskom na medicini rada neće ni da primete, ne brine me to nego me brine sta ako mi nađu na brodu 6 ili 8 pumpica, šta će da pomisle !?  oT Kako da im objasnim i imam li prava ?

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Lekovi za astmu na brodu.
« Reply #3 on: 01/June/2011 »
Ma nebi trebo niko dirat. Samo stavii u luggage a ne u cary on i trebalo bi bit sve okej.

Ak ti naju i zahaltaju te, zaustavit ce te security, njima reci da ti je to za astmu i cao. Bash oni se razumiju u bolesti a i boli ih qrac bitno da nije nesht opasno.

Al opet moje neko subjektivno misljenje je da se nece niko sa tim zezat.

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Re: Lekovi za astmu na brodu.
« Reply #4 on: 01/June/2011 »
OK,hvala. A kako će to tolerisati na brodu? Recimo kako će to tolerisati ako mi nađu ili brodski doktor da me ne pošalje kući?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Lekovi za astmu na brodu.
« Reply #5 on: 01/June/2011 »
Nisam nikada vidio radnika na brodu da upotrebljava pumpicu, a zahtjev za perfektnim zdravljem na brodu je naglašen.

Ako ti samo jednom zatreba pumpicau javnosti i netko te vidi, do sutra će cijeli brod znati da imaš astmu ili će vjerovati da se drogiraš, pošto problemi sa astmom neće biti navedeni u tvojem fajlu.
Nije mala stvar.

Klima na Karibima i u tropima će ti pomoći, boravak na otvorenom moru, kao i klimatiziran zrak u kabini.

Što se tiče doktora na brodu tj. kompanije, ako si došao na brod "fit" i sada odjednom imaš astmu, jasno da nešto nije u redu, i znat će ili da si ih prevario ili si naglo razvio bolest, a ni jedno ni drugo nije dobro.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Re: Lekovi za astmu na brodu.
« Reply #6 on: 01/June/2011 »
Neću imati potrebe da upotrebljavam pumpicu javno jer nemam napade. Zato koristim ujutru i pre spavanja po dva udaha  i to je sve. Napade nisam imao već godinama, trčim,plivam,letim, radim bez problema. Ali ujutru i uveče po dve inahalacije su obavezne. A to je 3-4 pumpice za 6 meseci ! Koliko je pametno da na lekarskom u beogradu prijavim doktoru to ?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Lekovi za astmu na brodu.
« Reply #7 on: 01/June/2011 »
Koliko je pametno da na lekarskom u beogradu prijavim doktoru to ?

 no;;; nimalo
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Re: Lekovi za astmu na brodu.
« Reply #8 on: 01/June/2011 »
HM, ovo mi već postaje noćna mora. O.K.

Šefe, proveravaju li na brodu prilikom inspekcije kabina recimo i lične privane stvari? Ja moram poneti par komada sa sobom. Šta predlažete? Čuvaću ih u neseseru u kabini,šta ću drugo!  Niko neće znati  oT


Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Lekovi za astmu na brodu.
« Reply #9 on: 01/June/2011 »
Kada se kabine pretražuju, pretražuje se sve što imaš, ako sakrivaš, sumnjiv si.
Ne trebaš se brinuti ako ti treba samo ujutro i navečer. Samo oprez, ni cimeri ne trebaju znati.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Re: Lekovi za astmu na brodu.
« Reply #10 on: 01/June/2011 »
Nikada mi nigde ti lekovi nisu predstavljali problem ,mislim da neće ni ovde. Na kraju krajeva zar ne nose svi sa sobom neki lek za glavobolju ili slično?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Lekovi za astmu na brodu.
« Reply #11 on: 01/June/2011 »
Nije to ista kategorija.

Astmu ti moze pogorsati kronicni umor i neispavanost, stres. Ako uznapreduje i dobijes napad ...   -()-
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Lekovi za astmu na brodu.
« Reply #12 on: 01/June/2011 »
Ak te kaj tjesi meni nikad kabinu nisu pregledavali. Bio je cabin inspection itd al to ono od oka sam da vide el si uredan. Nikad niko po stvarima prcko nije. Detaljan pregled ide samo u slucaju da si problemdjija i da radish sranja.

Opet ko shto sef reko u qrcu je ta klima na caribima, nimalo povoljna za astmaticare. Al opet probaj nemash shta izgubit. U najgorem slucaju idesh doma i cao. Imam ja doma svoj lijecnicki pa cu pogledat el ima shta o astmi tamo.

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Re: Lekovi za astmu na brodu.
« Reply #13 on: 01/June/2011 »
OK ljudi,hvala vam puno na informacijama. Ja sam u odličnoj formi trenutno i nijedna kombinacija klimatskih uslova ne pravi mi problem ali moram redovno da udišem aerosle,ujutru i uveče. Ipak mislim da niko nema prava da pretura po mojim privatnim stvarima ! Po zakonu za to bi im trebao nalog ! Uglavnom hvala vam poneću ja i recepte sa sobom i to je sve onda legalno i ispravno.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Lekovi za astmu na brodu.
« Reply #14 on: 01/June/2011 »
Ipak mislim da niko nema prava da pretura po mojim privatnim stvarima ! Po zakonu za to bi im trebao nalog !

 :D

Po čijem zakonu? Na moru je kapetan zakon.
Ja sam znao u sklopu svoga posla srušiti gosta na pod, staviti mu lisice, uspavati injekcijom, držati ga u pritvoru, izbaciti ga sa broda ... da ne pričam o rasturanje kabina, podova i plafona, i sve to po zakonu  +U+
Crewmemberima sam (opet po zakonu) pregledavao laptope u potrazi za ... nečim, skidao ih do gola (do GOLA), itd itd ...

Recimio da se brod nalazi u Bermudskom trokutu, a plovi pod zastavom Trinidad & Tobago. Čiji tu zakoni vladaju?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)