Author Topic: Lekovi za astmu na brodu.  (Read 12504 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Lekovi za astmu na brodu.
« Reply #15 on: 01/June/2011 »
Uff za*****an si ti sefe. Ko bi reko. Ovak se cinish miran momak.

Dobro da si reko ovo za laptope da pregledavate. Nisam to znao. Budemo pribjegli ozbiljnijim metodama zastite.

Ma e, na moru je kapetan bog i batina. Kak on rece tako je i sve se radi bez pogovora. Zna kapetan shta smije shta ne smije. Nije u skolu za qrac iso.

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Re: Lekovi za astmu na brodu.
« Reply #16 on: 01/June/2011 »
Pa sta cu im,ako im smetaju pumpice neka im smetaju. Sa tim se drogirati ne možeš,legalno je sa receptima. Samo opušteno, sad mi se javio drug sa star princessa i kaže da lekovi nisu problem samo poneseš recepte i opušteno ! Pozdrav.

Offline nenadbgd

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Lekovi za astmu na brodu.
« Reply #17 on: 02/June/2011 »
prijateljuuu..!ja ti drzim palceve samo da prodjes MEDICAL ovde u MEDICINI RADA...opako su za*****ani..ides na sve preglede osim ginekologa..jer si bata :haha:..javo obaveznooo kako je proslo!

Offline off_martin

  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
Re: Lekovi za astmu na brodu.
« Reply #18 on: 02/June/2011 »
Hehe,hvala brate javiću. Idem 7 juna pa javim nadam se da ću proći.

Offline Lupus

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Lekovi za astmu na brodu.
« Reply #19 on: 03/October/2011 »
Pozdrav drugari. Prvi put pišem ovde jer imam isti problem kao Martin a imam čvrstu volju da odem na brod. Nisam još išao na intervjue ali sam poslao prijavu.

Martine, vidim da si ti na brodu pa kad vidiš, i ako vidiš, jel bi mogao da napišeš kako je prošao medicinski pregled i da li su ti pravili probleme na brodu? Može i neko drugi ako ima sličan problem...

Offline josefine

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Lekovi za astmu na brodu.
« Reply #20 on: 11/March/2012 »
Pozdrav svima
mene isto zanima kako funkcionira taj problem sa ljekovima. U sličnoj sam situaciji, moram ih uzimati. moja doktorica rekla da samo uzmem zalihu sa sobom, s tim da nema problema.

ajde ljudi ako neko ima iskustva s pregledom i tim problemom neka napiše  :moli:

Offline milosiv88

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
Re: Lekovi za astmu na brodu.
« Reply #21 on: 14/June/2013 »
Pozz svima, ovih dana sam u pripremi za odlazak na brod, sve se desilo iznenada ne planirano i bas pre nekih 10-15 dana sam radio lekarski za Harding Brothers za gift shop. U pitanju je onaj Norveski lekarski, a s obzirom da imam isti problem kao Martin malo sam se bojao kako cu proci taj lekarski. Medjutim sve je proslo u najboljem redu, cak se ispostavilo da je doktorka koja me je pregledala strucnjak za astmu. Naravno lekarski mi je fit for duty samo sto je da bih mogao da ponesem lek sa sobom u delu o bolestima napisala da imam bronhijalnu astmu i stavila da sezonski koristim lek symbicort 160 cisto da mi oni na brodu ne bi pravili problem. Ps. idem preko Helene iz RIV agency i lekarski smo morali da radimo u privatnoj klinici Revida i cena je 180 eura cisto da znate.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Lekovi za astmu na brodu.
« Reply #22 on: 16/June/2013 »
ja imam astmu i stoji mi u fajlu u medikalu na brodu. Ja sam u inzenjeriji i deo BA tima sam (vatrogasac).
Nisam imao problem sa astmom skoro 10 godina i ne koristim pumpicu, ali mi stoji u kabini i prijavljena je.
Koliko znam, astma nije problem za brod.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Moon

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Re: Lekovi za astmu na brodu.
« Reply #23 on: 16/June/2013 »
Ima istih lekova za astmu (mislim na prevenciju i lečenje) kao za polensku kojavicu. Bekotide, flixotide... pumpice za usta, odnosno bekonaze, flixonaze... pumpice za nos. Ove za nos su jednako efikasne, mislim čak efikasnije kod alergijske astme.
Pumpice tipa ventolin, koriste se samo da trenutno olakšaju disanje.

Iz iskustva sa ćerkom, znam koliko napad može da bude opasan (odbacila je pumpice pre neku godinu).
Još nešto. Ko ima problem s alergijama, astmom i sličnim psihosomatsim problemima, mora da odbaci negativne autosugestije i sugestije (i da kao i svi uostalom, obrati pažnju na ishranu i dr.). Lekari kažu, jednom alergija, jednom astmatični napad - dijagnoza za ceo život. Činjenica je da svako može nekada na nešto alergijski da odreaguje, astmatični napad može u bilo kom životnom dobu da se dobije. Zato, ko ima iskustva sa tako nečim - zna kako da postupa.

Terapija se obavezno nosi.

Da se izbegnu problemi, možda da se prijavi polenska kijavica, što je alibi za posedovanje, korišćenje terapije?






Offline Jovana023

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Youth Staff
Re: Lekovi za astmu na brodu.
« Reply #24 on: 15/August/2017 »
Ćao drugari. Konkurisala sam za youth staff i u fazi sam odrađivanja medikala. Vodim se kao da imam astmu i koristim dve vrste pumpica od kojih jednu (Ventolin, kortikosteroid)moram imati uza sebe. Ja sam sve regularno prijavilajer inače ume da me stegne u nekim situacijama pa ga ne bih ostavljala kući, a da krijem ne bih.  Ganjam još jedan papir. No, moje pitanje je sledeće: šta znači kad ti dr-ca napiše da pod restrikcijama da moraš da si na plovilu sa ambulantom i da si na kruzeru koji plovi blizu obale ? Koliko su mi šanse da me odbiju ako sam sve do sad prošla, a koliko da me ipak prime?   :hehe:

Offline Jovana023

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Youth Staff
Re: Lekovi za astmu na brodu.
« Reply #25 on: 15/August/2017 »
jesi li prošao pregled i dobio potvrdu da si "fit for duty" za posao pomorca?
Ćaos, konkurisala sam za poziciju Youth Staff. U fazi sam odrađivanja medikala. Asmatičar sam, koristim ventolin po potrebi koji se kategoriše kao kortikosteroid. Zbog njega sam na medikalu dobila restrikciju (bar mislim da se tako vodi, ne sećam se celog formulara) od doce da moram da sam plovilu koji ima ambulantu i plovi bliže obali. Šta im sad to znači? Koliko su šanse  da me odbiju? U pitanju je Princess Cruise. Ima li neko iskustva ili zna li nekoga sa astmom, kako obično ljudi prolaze?

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Lekovi za astmu na brodu.
« Reply #26 on: 15/August/2017 »
Uh, ovako laički mi se čini da su šanse da te odbiju velike. :nono:
'Ajde za ambulantu i OK - svaki kruzer ima ambulantu / medicinski centar, ali ovo da plovi blizu obale... :nono:

Srećno!

Offline Jovana023

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Youth Staff
Re: Lekovi za astmu na brodu.
« Reply #27 on: 15/August/2017 »
Tako i ja mislim. Možda sutra uspem da ubedim dr-icu da prepravi.  :hmm: ili pak da me pošalje na kruz po Mediteranu ili nešto severnije...nzm. Think positive!
Sve u svemu hvala na odgovoru.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Lekovi za astmu na brodu.
« Reply #28 on: 16/August/2017 »
Svi kruzeri imaju ambulantu koja je vise nego sposobna da se bavi tvojim stanjem. Doktorka je k****n sto je dodala to sa obalom. U sustini na teretnim brodovima drugi oficir navigacije glumi doktora i tu je problem kad neko ima neko stanje a brod je na moru 20 dana i tako...U tom slucaju oni kazu da treba da budes blizu doktora kao restrikcija, al opremljenost kruzerske ambulante i apoteke je daleko iznad potrebnog za tebe.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Jovana023

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: N/A
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: Youth Staff
Re: Lekovi za astmu na brodu.
« Reply #29 on: 16/August/2017 »
Pa da, pogotovo što potrebu za tim pumpicama imam samo dva pta godišnje i to zbog polena. Ta koju koristim samo marta i septembra je neka vrsta kortikosteroidnog leka i po protokolu moram tako, kažu oni.  :waiting:
 E sad danas mi je objasnila da ipak stoji u njihovom izveštaju da moram da sam na plovilu tipa ili ili. Znači ili blizu obale kako bi mogla da se iskrcam u slučaju napada (koji mi u životu nije bio tako jak) :facepalm: ili koje ima ambulantu. Još ja poštenjak odlučim da sve prijavim i moju diskus herniju od pre 6 godina. Lepo su mi govorili stari: ćutanje je zlatooo.  :smack:

 Tako da, eto javiću vam krajnji rezultat. Možda bi progledaju kroz prste jer im trenutno treba pozicija (youth staff), a možda izvisim.
Ke sera, sera...