Author Topic: Evo ja sam došao ju?e sa NCL broda Jewel.  (Read 17395 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Re: Evo ja sam došao ju?e sa NCL broda Jewel.
« Reply #15 on: 02/December/2014 »
ja sam dosao pre par dana sa NCL Jade, odradio sam prvi ugovor kao Jr.Bar Server, plata je 1200$ to basic, sve sto prodas na brodu ima +15% gratuity koji gosti placaju i to je obavezno e sad tebi ide 10% bartenderu 4% i managmentu 1%, imas target  koji mozes i ne moras da ostvaris to ti je da prodas preko 400$ dnevno, ako ga ostvaris onda dobijas sav gratuity koji si prodao za taj mesec i sav additional tip koji si dobio na papiru sto znaci da je tvoja plata veca... primera radi ja sam zaradjivao od 1400$ do 2600$ mesecno, zavisno od tih targeta i od kolicine posla a i od samih barova u kojim sam radio... da li znas na koji brod ides? jesi li dobio datum ukrcaja?
Hoces da kazes da na NCL nema beverage paketa pa hvatas uvek gratuity?
Karma is a bitch,don't be an ass !

Offline NewHope

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: Evo ja sam došao ju?e sa NCL broda Jewel.
« Reply #16 on: 03/December/2014 »
Naravno da ima, a za te pakete gratuity od 15% ne ide sto u prevodu znaci (sluzis ih za dzabe)al ponekad ostavljaju tip tako da... al opet u sezoni samo veliki neradnici i krivinari nisu uspeli da pogode targete dok je sad situacija od novembra do marta mrtva i verovatno 90% ljudi uzima samo basic (govorim za Jede i ostale brodove u evropi)

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Re: Evo ja sam došao ju?e sa NCL broda Jewel.
« Reply #17 on: 04/December/2014 »
Kako sluzis za dzabe? Mi smo dobijali po 30,40,50 centi po paketu,zavisi koliko je paketa prodato i pica.To varira od kruza do kruza.
Karma is a bitch,don't be an ass !