Author Topic: I ja sam jako zainteresovan za neki posao oko IT  (Read 2636 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline aleksabl

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Cao drugari,
Evo iscitivam forum i vidim IT tehnicar pa nisam mogao da ostanem ravnodusan, jos kad sam vidio da su moja dva sugradjana postovala... :)
I ja sam jako zainteresovan za neki posao oko IT ali nisam primjetio neke pretjerane ponude za to.
Par ljudi mi je reklo da odem na neku drugu poziciju pa da onda sa broda ganjam posao u toj struci..

Pozdrav :)
Banja Luka u srcu, Vrbas u venama!

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
cisto da znas, pstoji (mala) mogucnost da na konacnom intervjuu dobijes IT poziciju, cak i ako apliciras za neki drugi posao. Momak koji je bio sa nama u Budimpesti na konacnom za Princes je prosao preliminearni za Asst Buffet a dobio je neku IT poziciju zbog znanja engleskog i iskustva... tako da, sve je moguce
 
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline aleksabl

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Ha! Cuda se desavaju. :)
Ima li neka agencija koja zaposljava drito u taj IT sektor?
Elem, imam iskustva jos i kao fitness trener a amaterski se bavim i fotografijom..
Od svega toga, gdje bih mogao najlakse da dobijem posao?
Banja Luka u srcu, Vrbas u venama!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
fotograf, bez daljnjega  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
samo pametno "nasminkaj" CV za fotografa i idi u agenciju!
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline aleksabl

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Drugari, hvala puno na odgovorima.
I drugi su mi tako predlozili..
E da... cuo sam da oni koji apliciraju za fotografa rade neki test, pa me zanima ima li neko mozda ta pitanja ili neku skriptu odakle bi se to moglo spremiti?
Nemam pojma kakva su pitanja ni koliko je opsirno, samo znam da bih se mnogo ljutio na sebe da kiksam tu. :)
Hvala jos jednom,
Aleksandar.

Banja Luka u srcu, Vrbas u venama!

Online wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Za  PRINCESS se ne radi nikakav test poseban, samo sve sto i ostale Staff pozicije. Treba da imas OK CV i portfolio sto bolji. Ako koristis  tudje slike, moras znati da objasnis sve. Vezbaj na engleskom strucnu terminologiju.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Za  PRINCESS se ne radi nikakav test poseban, samo sve sto i ostale Staff pozicije. Treba da imas OK CV i portfolio sto bolji. Ako koristis  tudje slike, moras znati da objasnis sve. Vezbaj na engleskom strucnu terminologiju.


Radi se test o poznavanju fotografije. Da se ne bi zbunio i to,  ja sam otisao za Princess i radio sam test, pazljivo sam slusao sve sto su pricali , jer radi se nekoliko tesova samo je jedan test o Fotografiji. Radi se jos test o poznavanju kompanije i terminologije koja se koristi na brodu kao recimo rijeci Deck, Stern, Bow, Gangway i slicne gluposti.
Uglavnom sve je laganica ako pazis na treninzima. Ja kad sam odlazio bio je decko koji je imao pno iskustva na brodovima, gift shop, nista nije pazio na testovima, samo pricao non stop, i na kraju nije ni dosao na finlalni razgovor s, tada aktuelnim, Sorbijem. Uradoi test katastrofalno. Dzabe isustvo i sve ako si k****n i kurcis se i ne pazis, jer na testu te ne pita niko dal si radio na brodu ili ne, nego se gledaju rezulati testova.

Zivi bili ljudi