Author Topic: Safe Cruise Beograd (Yu-Biznis Centar, Novi Beograd)  (Read 377045 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline rafter

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #15 on: 31/December/2008 »
SRECNA NOVA GODINA SVIMA !!! VELIKI POZDRAV ZA CEO SAFE CRUISE SA NOVOG ZELANDA SA SUN PRINCESS-A!!! ZELIM VAM SVE NAJBOLJE !!!! PUNO POZDRAVA ZA SVE POSETIOCE FORUMA I SRECNI PRAZNICI !!!!!! KOD MENE JE NOVA ZA MANJE OD SADA , ODOH U CREW BAR  :banana:  :plovim:  :uzdravlje:   :uzdravlje:  :uzdravlje:

U zdravlje Krle!
Moras da slavis i sa nama, opet, veceras u 00:00 !

Vozdra
Ako kanis pobijediti, ne smijes izgubiti!

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile

Offline Mirko

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #17 on: 08/January/2009 »
Pozdrav svima. Videh temu o SC, pa da dodam koju :)
Kopiracu jednu poruku davno napisanu, pa cu nastaviti:
Zahvaljujuci clanovima ovog foruma (Krle i okibgd) sam kontaktirao agenciju Safe Cruise. Za manje od 7 dana sam vec bio kod njih da predam potrebna dokumenta, a potom za mesec dana sam bio na glavnom razgovoru sa g. Sorbijem. Iako pored velikog broja nas koji smo konkurisali i kratkog vremena, obuka je prosla sasvim uspesno. Ivan, Alen i Djordje su bili sve vreme sa nama, maksimalno nas podrzavajuci i pripremajuci nas za sve teskoce pred intervju :)
Jednostavno se ne mogu pozaliti na njih ni u jednom momentu, jer su momci zaista dali sve od sebe.

Ocekujem datum ukrcaja, tako da.. za Safe Cruise samo reci hvale :)
Intervju je bio sredinom oktobra, kao sto se vidi - prosao sam. Vizu sam vadio sredinom novembra, kada sam trebao da zavrsim i medicinski i da sve skupa posaljem, ali sam imao problema (cvikerasi, obratite paznju na dioptriju koja je dozvoljena, ja sam imao 9x vecu :)). Tako da nisam uspeo sve da posaljem kada je trebalo. Uradio sam lasersku korekciju dioptrije i posle oporavka ociju (oko mesec dana sam bio u praznom hodu zbog toga) sam uradio i medicinski. Poslao sam sve 21.12, ali su ih (mislim) zakacili praznici, tako da sam tek 5. januara usao u proces. Naravno, taj zastoj je bio zbog mog licnog problema.
Petog januara (da da, taj dan :)) mi je stigao ugovor za Sea Princess, idem 9. januara (za malo vise od 24h). Toliko o brzini agencije iz mog ugla gledanja. Mislim da nisam mogao bolje proci sa svim ovim komplikacijama.

Naravno, brzina agencije ne znaci nista ako agenti nisu spremni za saradnju sa klijentima, pa par reci i o Ivanu, Djordju i Alenu.
Vec sam rekao da su se maksimalno potrudili tokom obuke i intervjua, ali licni utisak face-to-face je najbolji, bez gomile ljudi iz grupe oko tebe :)
Kad sam upao u probleme sa medicinskim, a potom i tokom oporavka od operacije, odrzavao sam gotovo svakodnevni kontak sa njima (mail, mob, nije ni vazno :)) i... jbt ja jesam njihov klijent, ali nisam ocekivao toliku podrsku sa njihove strane. Cesto sam im bombardovao mail sa pitanjima koja su varirala od zaista bitnih do totalnih nebuloza, i na svaki moj mail je odgovoreno posle par sati (cesto posle par minuta), potpuno detaljno i sa obaveznim pitanjem ("kako vidis?" :)). Da mi je neko pricao, ne bih mu verovao (s obzirom na svakakve price sa foruma o neprijatnim iskustvima sa drugim agencijama).

E sad, niti sam njihov ljubimac, niti sam se na intervjuu pokazao kao neko ko ce im osvetlati obraz na brodu (direktna konverzacija na engleskom mi je mali problem). Jednostavno - takvi su. Djordja i Ivana sam video prvi put kada sam otisao na obuku, ali nisam ulazio u neku dublju pricu sa njima (osim sto smo Ivan i ja zalili sto Krle nije otisao u oktobru). Juce sam pio kafu sa Djordjem, a svako vece kuckam sa Ivanom :) Kao sto sam rekao, maksimalno korektni prema klijentima i pozrvtovani za iste.

Btw, da neko ne pomisli da neosnovano hvalim.. ne bih ih preporucio da nisam (pre)zadovoljan. Videli ste poruku i daleko pre ugovora, citali ste Krletove i okijeve komentare.. :)

ps
Nije bas napisano u stilu preporuke, jer oni koji zele informacije ne traze uredno ispisan tekst, odvojene pasuse i ne obracaju paznju na svako slovo. Zele iskustva drugih.

Ovo je moje iskustvo, a ono je najbolja preporuka :)

Pozdrav za Safe Cruise (Ivana, Djordja i Alena), Krla, okija, i sve koji citate :)

Offline Krle

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #18 on: 08/January/2009 »
PO za Safe Crusie!!! Mirko vidis da nisi pogresio kada sam ti rekao za izbor agencije... Ipak je najbolja agencija na nasim protorima, pa sad neko to hoce i zeli da prihvati a neko ne, u svakom slucaju ja ne bih nikada video Australiju i Novi Zelnad da nije bilo njih!!! Hvala puno jos jednom.... Pisite mao, Ivane javi se  :plovim:  :uzdravlje:
Nije bogat onaj koji ima mnogo , nego onaj kome malo treba ! ! !

Offline luka

  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #19 on: 08/January/2009 »
nisam upućen u rad te agencije, niti sam se ukrcao preko EP-ja, ali mislim da su oni ipak malo jače ima na ovim prostorima i da rade malčice duže od safe cruisea, tako da je tvoje mišljenje jako subjektivno, šta je u biti i okej :D

Offline Krle

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #20 on: 22/January/2009 »
Naravno da je to moje subjektivno misljenje ali to misljenje deli dosta clanova ovog foruma, ipak mislim da je jeftinije ljudima iz BiH , Srbije, Crne Gore da dodju do Bg-a i ne plate nista unapred a ako imaju potrebnu kvalifikaciju za neku poziciju koju zele da i ostvare svoje zelje i odu na Princess, da zarade, vide sveta, upoznaju mnogo razlicitih ljudi itd.....  :plovim: Ljudi za dva 2 stizem u Meburn i idem da gledam Australian Open , nadam se samo ad igra neko od nasih !!!!!!!!  :banana:  :yahoo: Eto kada bih tako nesto video da nisam na Sun Princess-u.... poz svima
Nije bogat onaj koji ima mnogo , nego onaj kome malo treba ! ! !

Offline safecruise

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #21 on: 23/January/2009 »
Veliki pozdrav svima

Sledeci trening je 14.02.2009. u Beogradu.

Najviše potrebni: Mesari, Poslastičari, Kuvari. Osnovno znanje engleskog jezika i minimum 6 meseci iskustva. Veliki deficit radnika je na ovim pozicijama, tako da ko zeli da se prijavi, sada je pravo vreme za to.

Pored toga raspisan je konkurs i za pozicije - konobari u baru i restoranu, prodavci nakita, fotografi, recepcionari.

Offline fortuna

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #22 on: 27/January/2009 »
ajd da budem glupa! oT o kakvom vi to treningu pricate?! Nije mi jasno ono sto je ivancica napisala da je bila u budimpesti, ako ste se prijavili preko agencije koja je u beogradu, zasto ste isli u budimpestu!?
...evoluirati ili umrijeti...

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #23 on: 27/January/2009 »
Jednostavno, neke ti agencije odrzavaju treninge za zeljenu poziciju po nekoliko dana prije samog intervjua sa predstavnikom kompanije, vecina ne ali eto  ;)

Offline igorNS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Emerald Waterways
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Ex Hotel Manager, now Cruise Director
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #24 on: 27/January/2009 »
Nije mi jasno ono sto je ivancica napisala da je bila u budimpesti, ako ste se prijavili preko agencije koja je u beogradu, zasto ste isli u budimpestu!?

verovatno je isla u budimpestu jer je tamo bio intervju!   b00/
Sto se mora...nije tesko!!!

Offline mali ns

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #25 on: 27/January/2009 »
El ide neko na interviu iz ns 14 . 2  . ??? 
Oće neko da pojasni  kakvu obuku radi agencija a kava je obuka tamo  ? mislim  na  razliku  ili  je  ista samo  je  mnogo  kraće  ova  u agenciji

Šta  sadrži obuka u agenciji el  ima  veze  za  koju  poziciju  konkurišeš  ili  je isto  za  sve?

Mislim  da  će  biti   brdo  ljudi  na 14-og .....
 
Dajte  neke  komentare  malo  da  osvežimo forum ....

Offline rafter

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #26 on: 28/January/2009 »
El ide neko na interviu iz ns 14 . 2  . ??? 
Oće neko da pojasni  kakvu obuku radi agencija a kava je obuka tamo  ? mislim  na  razliku  ili  je  ista samo  je  mnogo  kraće  ova  u agenciji

Šta  sadrži obuka u agenciji el  ima  veze  za  koju  poziciju  konkurišeš  ili  je isto  za  sve?

Mislim  da  će  biti   brdo  ljudi  na 14-og .....
 
Dajte  neke  komentare  malo  da  osvežimo forum ....

Obuka u agenciji ili trening, je priprema za intervju! Tu te uce o poslu koji ces da radis na cruzeru i spremaju te da sto  bolje prodjes na finalnom intervjuu. Za svaku poziciju je razlicit trening, a ima i jedan uopsteni dio, koji je u stvari ono glavno sto te pitaju.

Ista je procedura i u BG i Budimpesti, jedino sto te kosta manje para ako si u BG, sto kod mene nije bio slucaj :) (vise para potrosis zbog putovanja u Budimpestu) !

Trening traje 2 dana i tu se dobro "sazvace" materija, tako da, ako naucis ono sa treninga i jos one papire koje ti daju u agenciji, dobijas posao 120 %, naravno se podrazumijeva da "baratas" engleskim i da se ne zbunis na finalnom intervjuu! Bitno je samo da pricas pricas pricas ,samo nemoj da cutis ko mula!

Pozdrav
Ako kanis pobijediti, ne smijes izgubiti!

Offline rafter

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #27 on: 28/January/2009 »
ajd da budem glupa! oT o kakvom vi to treningu pricate?! Nije mi jasno ono sto je ivancica napisala da je bila u budimpesti, ako ste se prijavili preko agencije koja je u beogradu, zasto ste isli u budimpestu!?

Safe Cruise organizuje treninge jedan mjesec u BG, a sledeci u Budimpesti! Sve je isto, predavaci (a to su stari morski vukovi, koji su radili minimum 7-8 godina na kruzerima i svi su "dogurali" do menadzera restorana, hotela...)su iz Budimpeste i ako je trening u BG, oni dolaze u BG.

S tim sto te, kao sto vec rekoh, Budimpesta "dodje" malo skuplje zbog putovanja u madjarsku (sto je opet relativno, zavisi gdje se nalazis/zivis momentalno, ja sam u BG, a isao sam u Budimpestu)

Pozz
Ako kanis pobijediti, ne smijes izgubiti!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #28 on: 28/January/2009 »

Ovo je moje iskustvo, a ono je najbolja preporuka :)

Pozdrav za Safe Cruise (Ivana, Djordja i Alena), Krla, okija, i sve koji citate :)

A moje je iskustvo da na mail uopce ne odgovaraju.  :rtfm:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline igorNS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Emerald Waterways
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Ex Hotel Manager, now Cruise Director
Re: Safe Cruise Beograd
« Reply #29 on: 28/January/2009 »
El ide neko na interviu iz ns 14 . 2  . ??? 


ici cu ja sa devojkom na taj trening 14.02.!!!

pozz
Sto se mora...nije tesko!!!