Author Topic: posao u gift shop-u  (Read 10941 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ragazza

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
posao u gift shop-u
« on: 09/June/2011 »
Pozdrav svima! Imam par pitanja za iskusne u ovim vodama  :)
Zavrsila sam Filoloski fakultet, govorim odlicno italijanski, engleski i pomalo nemacki i razmisljam da odem na brod i steknem dodatna iskustva i naravno novac kako bih sebi mozda jednog dana mogla da platim dodatno skolovanje u inostranstvu. Od pozicija najvise me je privukao rad u gift shopu-u, ali je problem jer nemam nikakva iskustva u tom poslu. Kakve su sanse da recimo neko kao ja upadne na italijanski MSC? Ili je to preambiciozno?  :rolleyes:
Hvala svima unapred na odgovorima, zaista ce mi znaciti!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: posao u gift shop-u
« Reply #1 on: 09/June/2011 »
Ciao Ragazza,

Kouzon trenutno hitno traži za MSC – Shop managers, assistant shop managers, jewelers, ali mislim da trebaš imati iskustvo.
Nazovi, ništa te ne košta, znanje jezika ti je velika prednost.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline antonija

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: posao u gift shop-u
« Reply #2 on: 11/June/2011 »
evo i ja bi zamolila za pomoc...aplicirala bi za ass gift shop. imam iskustva kao prodavačica (ne puno, 5 mjeseci-sezonski posao), engleski također dobro znam... dali mi možete reci koliko je potrebno iskustva u toj branšii još jedan jezik? ionako kad dođeš na brod te uče kako,šta se radi. po meni je jedino bitno da si komunikativan, nasmijan, i snalažljiv. jakoooo me privlači ovaj posao i molila bi nekog da mi pomogne,jel se dugo čeka za ukrcaj itd??
pozdrav

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: posao u gift shop-u
« Reply #3 on: 11/June/2011 »
Ciao Ragazza,

Kouzon trenutno hitno traži za MSC – Shop managers, assistant shop managers, jewelers, ali mislim da trebaš imati iskustvo.
Nazovi, ništa te ne košta, znanje jezika ti je velika prednost.

Sefe vidio sam ja totalne levate koji rade tamo u gift shopovima, znaju dobro jezik, mislim da je to ovde glavni preduslov :)
Ionako oni tamo daju obuku i uce te kako da radis, n moars biti nesto posebno pametan i iskusan da prodas nekome majicu, litru vodke , bombone i slicno :)
Zavisi u koji shop te baci, najteze je raditi u jewelry shopu gdje ipak moras da se razumijes u nakit, dragocjenosti i slicno, jer tamo je ozbilna prodaja,
Prodaju se komadi koji kostaju i po 5-6 000 $, ipak ne mozes to tek tako nekom uvaliti,  tu u kupovinu dolaze i ljudi koji se jako razumiju u sve to pa im se ipak mora parirati.
I oko satova se treba razumjeti i to je to, sto se tice ostalih dijelova shopa poput shopa gdje se prodaju parfemi, torbe, sminka, porculani i swarovski nakit i slicno, tu moze da radi svako.

evo i ja bi zamolila za pomoc...aplicirala bi za ass gift shop. imam iskustva kao prodavačica (ne puno, 5 mjeseci-sezonski posao), engleski također dobro znam
... dali mi možete reci koliko je potrebno iskustva u toj branšii još jedan jezik? ionako kad dođeš na brod te uče kako,šta se radi. po meni je jedino bitno da si komunikativan, nasmijan, i snalažljiv.
jakoooo me privlači ovaj posao i molila bi nekog da mi pomogne,jel se dugo čeka za ukrcaj itd??
pozdrav

Sefice, samo se ti prijavi na intervju, napisi da imas iskustva da si radila u nekom shopu, narpavi preporuku da si radila godini ili cak dvije godine i en sekiraj se, tu ce da ti presudi jezik :)
Ja te vec vidim u gift shopu na brodu.
Nemoj da mislis da je taj posao med i mlijeko , jer su kod nas na Princessu mnogi iz shopa kukali kako nemaju vremena da idu van i slicno.
Ipak oni uvjek ubacuju novu robu, ostaju navece do pola 12 ili 12 da rade svaku noc.
Sto se urkcaja tice, sve zavisi gdje apliciras , mozes cekati mjesec dana a mozes i pola godine. Kao sto rekoh ja sam na Princessu , fotograf sam,
i kad sam prosao intevju trebalo mi je tacno mjesec dana da se pojavim na brodu.

Veliki pozdrav  :)

Offline antonija

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: posao u gift shop-u
« Reply #4 on: 11/June/2011 »
Hvala puno na odgovoru...
vidim i ja sebe, al je bitno jel me oni vide  :) :) :) :) kontaktirala sam jednu agenciju pa cemo viditi kada ce bit interview-i. jel možda znaš jel se mora prolazit taj neki tečaj prije ukrcaja? znači baš moraš rasturat engleski...ma ima ode po forumu pitanja skoro ista koja su i na interview-u ...veterana i većina su skoro napisla iste..tako da približno znam sta me čeka..



Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: posao u gift shop-u
« Reply #5 on: 11/June/2011 »
Zapamti za bilo koji posao na brodu najbitniji ti je engleski :) Ja ne znam koja su ti pitanja na intervju, al znam za princess kad radis intervju, jako rijetko pitaju ista vezano za posao :)  Obicno su to neka pitanja da vide dal kontas sta je to ship life, koliko se radi, kako sve to funkiconise, a glavna poenta razgovora je da ti provjere jezik, jer ionako ti mroas da radis po njihovom sistemu. Sad da imas obuku , tesko, al ti cim udjes u shop pocinje ti jedna vrsta obuke, jer svi okolo ce da ti pomazu da skontas kako i sta se radi, tacnije ti istovremeno radis i obucavas se :)

Tako da moj ti je savjet , pici na intervju i procices , samo opusteno, samouvjereno i nasmijano :)

Offline antonija

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: posao u gift shop-u
« Reply #6 on: 11/June/2011 »
hvala na ohrabrenju... i nadam se da ce biti približno onako kako ja mislim... veliki pozdrav   ;D

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: posao u gift shop-u
« Reply #7 on: 11/June/2011 »
znači baš moraš rasturat engleski...


Ja sam na prvi ugovor sa Princessom sjedio ispred cure u avionu, koja je išla u shop na Princes, iz Mađarske.
Nije znala mineralnu vodu zatražit od stjuardese.

Neko ima sreće, pa mu ne treba ni engleski
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline antonija

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: posao u gift shop-u
« Reply #8 on: 11/June/2011 »
kako je prošla interview? :) a neznam, mene bi bilo sram da se prijavim za takav posao a da neznam beknit ...
radila sam u turističkom uredu, na recepciji ( sve sezonski), konobarila...imam opširniji cv a imam 21g.  valjda mogu sa takvim nekakvim znanjem i u shopu.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: posao u gift shop-u
« Reply #9 on: 11/June/2011 »
kako je prošla interview? :)

Nisam ja nikada pričao sa njom, nego sam skužio da je crew još u avionu, a poslije sam ju vidio na svojem brodu na nekom treningu za gift shop.
Pamtim registracije, uočavam detalje ... FBI trening hehe  :pop:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline antonija

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: posao u gift shop-u
« Reply #10 on: 11/June/2011 »
ma nema, pravi ste šef..  :)

Offline dejancekic

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: posao u gift shop-u
« Reply #11 on: 24/October/2011 »
Malo sam okasnio sa ovim odgovorom ali jbg bio sam na brodu.. A totalno se slazem sa Sefom, najveci faktor cak i u samom zivotu je sreca sreca i sreca, cak i ako si mnogo dobar u necemu a nece te ugasio si ga. Nego bih zeleo da dodao u vezi interview-a, posto sam se skoro kuckao na fb-u sa jednom curom iz urugvaja koja je Staff i radi u butiku, rekla mi je da na inteview-u oni daju tebi katalog iz duty free shop-a i oni ti izaberu npr neki sat ili neki parfem i onda ti moras da im odradis rolu, da im prodas to i proveraju CV.. Znaci pita te kako ti je izgledao dan na poslu od momenta kada si usla u butiku do momenta do kada si izasla, koje su ti boje bili zidovi, da li je butik na 2-3sprata, koliko je veliki, da li imate neke slike po zidovima, gde se nalazi wc od ulaska na glavna vrata, gde se nalazi kasa itd itd.. Zamislite pricu u glavi i furate tu svoju pricu i ne dozvolite da vas nikada nahvataju zbunjene, pogotovi oni koji fake-uju preporuke, kao sto sam ja uradio  :sprda: Ali mnogoo bitna stvar na inteview-u, samopouzdanje mora biti na MAXIMALNOM nivou i OSMEH ne sme da se skida sa lica, ostale stvari vec mogu da progledaju kroz prste..