Author Topic: Safe Cruise: Princess Cruises Interview - August 2011  (Read 31268 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline joker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 128
    • View Profile
narode, nemojte aplicirati za assistent buffet steward.... aplicirajte za buffet steward-e, dobro se spremite posle treninga i pamet u glavu! objasnjenje? assistenti sporo idu, a spremite se dobro da vam ne smanje poziciju, i to vam je dobitna kombinacija.... slusajte dobro na treningu i to vam je to.....

Offline ayrtonsenna

  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
narode, nemojte aplicirati za assistent buffet steward.... aplicirajte za buffet steward-e, dobro se spremite posle treninga i pamet u glavu! objasnjenje? assistenti sporo idu, a spremite se dobro da vam ne smanje poziciju, i to vam je dobitna kombinacija.... slusajte dobro na treningu i to vam je to.....

Slazem se da je bolje aplicirati za buffet stewarda, ali na zadnjih nekoliko intervjua nije bilo lako dobiti tu poziciju, jer su dosta podigli kriterijum na intervjuu, a i bilo je ocito da dosta obaraju poziciju bez obzira ko se kako pokazao, sto ukazuje na to da popunjavaju kvote za pozicije koje im trebaju (u ovom slucaju trebao im je veliki broj asst. buffet stewarda). O tome najbolje govori i statistika: iz moje grupe (maj mesec, preko Kouzona) od nas 50 kandidata za buffet stewarda, trojica su prosli kao buffet steward-i, a ostalima je smanjena pozicija na asst. buffet steward. Ali ja sam zadovoljan, bitno mi je da sam prošao.

Dakle, na nasem intervjuu nisu skoro uopšte gledali iskustvo kandidata i poznavanje domaće kuhinje, vec iskljucivo poznavanje Princess-ovog menija (doručak, ručak, večera, dezerti), znanje raznih recepata i nacin pripreme (recepti za soseve, paste, itd), vrste stejkova, vrste sireva, znati nabrojati par osnovnih crnih i belih vina, itd.... Drugim rečima, taj intervju je maksimalno konkretan, i sadrži jednu novinu: čovek koji vodi intervju ima ispred sebe jedan svežanj papira formata A4 na kome su slike u boji raznih jela (rekao bih otprilike velicine 8 x 8 cm) sa Princess-ovog menija , i pita vas da pogađate koje se jelo na slici kako zove. Prema tome, moj savet budućim kandidatima za buffet stewarda je da lepo odu na sajt kompanije Princess, skinu sve menije (sve je dostupno u PDF formatu), i pocinju da uče nazive jela i ostalih stvari. Ali pošto će ta jela morati da prepoznaju tokom intervjua, onda neka proguglaju i downloaduju i slike. Dakle, po meni, pored tog treninga (koji za mene nije dovoljan), važno je da se oslonite malo više na sebe u pripremi tog intervjua, jer je on maksimalno konkretan i nema praznog filozofiranja, ili znaš ili ne znaš. Ali nije teško ako znate šta da učite, na šta sam vas upravo uputio. Ovo je teorijski deo intervjua.
“Go ahead, make my day”

Offline milamila

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: Safe Cruise: Princess Cruises Interview - August 2011
« Reply #47 on: 01/September/2011 »
ja sam prvi put konkurisala za posao na brodu. Radim kao pekar zadnje 3 godine ali mi je Djordje iz Safe Cruisa rekao da nemaju sada potreba za pekarima, i da li me zanima posao poslasticara. Naravno da me zanima!!!!  ::yes::  24 avgusta sam imala intervju ( koliko sam skontala i videla ja sam bila jedina devojka i jedini poslasticar) i 25 su mi iz agencije javili da sam prosla preliminarni intervju. I tako... sad streba filove, kolace, torte, icinge i ostalo... rekose da je polovinom septembra trening i finalni intervju, pa sta mi Bog da!  :pop1:   :hehe:
... nadam se da cu uspeti...  =""   :plovim:
smile is my answer ;D

Offline milamila

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: Safe Cruise: Princess Cruises Interview - August 2011
« Reply #48 on: 01/September/2011 »
xexexe... nadam se da cemo otploviti  :plovim:   :-))))'
smile is my answer ;D

Offline tazzz

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Safe Cruise: Princess Cruises Interview - August 2011
« Reply #49 on: 15/September/2011 »
sefe a koliko je minimum potvrda potrebno odneti da bi se imao dobar prolaz na interwievu?

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Safe Cruise: Princess Cruises Interview - August 2011
« Reply #50 on: 15/September/2011 »
sefe a koliko je minimum potvrda potrebno odneti da bi se imao dobar prolaz na interwievu?

mislis preporuka??? 2 i vise...
Once a sailor, always a sailor.

Offline tazzz

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Safe Cruise: Princess Cruises Interview - August 2011
« Reply #51 on: 16/September/2011 »
mislis preporuka??? 2 i vise...

dobro je imam ih 4 :) odoh danas da predam dokumentaciju u Safe a od 20. na trening,pa ko ide vidimo se ;)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Safe Cruise: Princess Cruises Interview - August 2011
« Reply #52 on: 16/September/2011 »
odlicno, samo budi dobro upoznat s tim sto pise na preporukama i u CV-u :)
sretno  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline tazzz

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Safe Cruise: Princess Cruises Interview - August 2011
« Reply #53 on: 23/September/2011 »
vidim da niko ne pise o treningu koji smo odrzali u ova tri dana u BG-u pa evo samo da napisem da je sve gotovo i cekamo glavni interview sa italijanima 9. i 10. u BG-u ponovo...

Offline Beks89

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 173
    • View Profile
Re: Safe Cruise: Princess Cruises Interview - August 2011
« Reply #54 on: 23/September/2011 »
a ja cu reci da je Zoli kralj :)))... meni je licno bilo super na obuci :)
Snovi nikada ne umiru. Umiru samo sanjari.

Offline tazzz

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Safe Cruise: Princess Cruises Interview - August 2011
« Reply #55 on: 23/September/2011 »
a ja cu reci da je Zoli kralj :)))... meni je licno bilo super na obuci :)
Beks a gde si sedela danas na testu? mislim u kom delu?

Offline Beks89

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 173
    • View Profile
Re: Safe Cruise: Princess Cruises Interview - August 2011
« Reply #56 on: 24/September/2011 »
Ne znam koja si ti grupa, ja sam u buffetu, za onim skroz desno stolom kad pogledas sa ulaza, negde na sredini. ti?
Snovi nikada ne umiru. Umiru samo sanjari.

Offline tazzz

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Safe Cruise: Princess Cruises Interview - August 2011
« Reply #57 on: 24/September/2011 »
ja sam u tehnical departmentu,a na testu sam sedeo u redu levo gledano sa ulaza pa kod zadnjeg stuba negde...

Offline milamila

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: Safe Cruise: Princess Cruises Interview - August 2011
« Reply #58 on: 30/September/2011 »
a ja cu reci da je Zoli kralj :)))... meni je licno bilo super na obuci :)

zoli je totalni kralj! Toliko je nama svima pomogao,i zezao se i objasnio sve sto treba! Svaka mu cast! 4dana obuke-zapravo 4 odlicno i pametno provedena dana!
smile is my answer ;D

Offline zokibb

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Safe Cruise: Princess Cruises Interview - August 2011
« Reply #59 on: 22/October/2011 »
a ja cu reci da je Zoli kralj :)))... meni je licno bilo super na obuci :)
DA kralj je ali jel tebe istero?
nije nego je mene zbog tebe :D