Author Topic: koje su mi otprilike šanse da dobijem posao?  (Read 5492 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline RestlessSea

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Kao prvo, veliki pozdrav svima!

Moram priznati da sam tek nedavno (citaj: jucer) poceo ozbiljno razmisljati o odlasku na cruiser, te sam evo do sad ''gutao'' brojna iskustva i razmisljanja rastrkana ne samo po ovom forumu nego i na webu opcenito...

Ime mi je Slaven, imam 22 godine i do sad nisam vidio ovo kao opciju, no svakim trenutkom sam sve sigurniji da to zelim ! :D  
Obozavam ljude, ne znam je li uopce potrebno spominjati - neovisno o nacionalnosti, jer meni je to vec odavno samo stvar zdravog razuma.
Naglasujem to jer vidim da je upravo ta raznolikost ljudi kod nekih ''problem'' u ovom poslu.
Znaci, volio bih upoznati nove ljude, vidjeti svijet, steci iskustvo, a pritom nesto i zaraditi :)
Komunikativan sam i engleski mi je vrlo fluentan, mogao bih reci cak da mi dode prirodnije pricati ga nego materinji jezik.
Nikad ga nisam studirao niti ista, jednostavno sam valjda prirodno nadaren.
Da preskocim na poantu, htio bih znati neke stvari za koje sam pokusao naci odgovor ali nisam u potpunosti uspio, pa dakle...

Posto mislim da bi mi posao u nekom od Gift shopova najvise pristajao, mozete li mi reci da li je potrebna neka sprema, tj. srednja skola da bih uopce imao sanse?
Spletom zivotnih okolnosti nisam zavrsio istu, nevezano uz moju inteligenciju i sl.. :D Jednostavno su se tako stvari odvile, da ne ulazim sad u dublju raspravu posto je nebitno...

Kao sto sam vec naveo gore, engleski pricam stvarno dobro, no nazalost eto nemam srednju a moram priznati ni sekunde iskustva u tom poslu :D
Sve sto imam je volja, komunikativnost, ne-spadajuci smijesak na licu, psihicku stabilnost i mir, i eto taj skill engleskog.

Znaci molio bih nekog tko zna da mi odgovori koje su mi otprilike sanse da dobijem posao!
Isto tako, volio bih znati koliko se realno krecu place, posto sam nasao samo  neke starije postove o tome, a ovi noviji mi bas ne ulijevaju nadu na tom podrucju.. :D

Hvala Vam unaprijed, citamo se ubrzo.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Par pitanja oko rada u Gift shopovima
« Reply #1 on: 19/July/2011 »
Obozavam ljude, ne znam je li uopce potrebno spominjati - neovisno o nacionalnosti, jer meni je to vec odavno samo stvar zdravog razuma.
Naglasujem to jer vidim da je upravo ta raznolikost ljudi kod nekih ''problem'' u ovom poslu.

Obozavas ljude? Fino je to, samo je moguce da i ljudi nece tebe obozavati. Evo na primjer ja, kad sam radio za Hardings kao jeweller...svi englezi su bili ljubomorni jer je jedan bosanac dosao i radi gospodski posao u zlatari  :pop1: a oni svi vuku stolove i kutije, trolley-je i slicno  :hekla:
Cak sam ih i jednom uhvatio kako diskutuju, kako mi, ''neandertalci'' sa balkana mozemo doci na takve pozicije... i jos jedan balkanac, na visoj poziciji od njih  :rofl:
Moj savjet ti je da se drzis samog sebe, budi prijatan sa svima ali na distanci, jer te to nekad moze dosta kostati! Budi svoj, radi svoj posao, sa svima u OK odnosima i to je to.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Par pitanja oko rada u Gift shopovima
« Reply #2 on: 19/July/2011 »
Lijep pozdrav,

nisam jos bio na brodu ali koliko sam shvatio nije im previse bitno tvoje obrazovanje, ali mislim da za taj posao moras imati relevantno iskustvo u CV-u i preporuku, dvije.... Sad, hoces li ga zaista steci ili ces ga "stvoriti", ovisi o tebi  ::yes::

Jesi li razmisljao preko koje agencije ces aplicirati?
Once a sailor, always a sailor.

Offline Komikaya

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 215
    • View Profile
Re: koje su mi otprilike sanse da dobijem posao!
« Reply #3 on: 19/July/2011 »
Samo napred!  :plovim:
What goes around comes around

Offline RestlessSea

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Par pitanja oko rada u Gift shopovima
« Reply #4 on: 19/July/2011 »
Obozavas ljude? Fino je to, samo je moguce da i ljudi nece tebe obozavati. Evo na primjer ja, kad sam radio za Hardings kao jeweller...svi englezi su bili ljubomorni jer je jedan bosanac dosao i radi gospodski posao u zlatari  :pop1: a oni svi vuku stolove i kutije, trolley-je i slicno 
Cak sam ih i jednom uhvatio kako diskutuju, kako mi, ''neandertalci'' sa balkana mozemo doci na takve pozicije... i jos jedan balkanac, na visoj poziciji od njih 
Moj savjet ti je da se drzis samog sebe, budi prijatan sa svima ali na distanci, jer te to nekad moze dosta kostati! Budi svoj, radi svoj posao, sa svima u OK odnosima i to je to.

Hvala na savjetu, jasno mi je u potpunosti ali ja jos ni ne znam ni mogu li dobiti ikakav posao koji znam raditi, sa svojom ''spremom''. To me prvenstveno zanima, lako za meduljudske odnose!  ;D



@ Legionnaire007:  Prvo sam, nakon kraceg informiranja, mislio da cu zaobici sve agencije i kontaktirati direktno tamo ljude, ucinilo mi se dosta jeftinije. No, evo, vidjevsi da ovdje stvarno dosta ljudi ima pozitivna iskustva sa nasim agencijama, predomislio sam se. Nekako je Employment Power najvise na glasu, pa sam mislio nazvati tamo za pocetak, ali isto tako me zanima, a zaboravio sam pitati, ima li koja agencija koja zaposljava samo na Carnival cruiserima, oni mi se cine najbolji po pitanju placanja i opcenito ovako kazu ljudi da je tamo malo ''normalnija'' atmosfera u usporedbi na ostale kompanije.


Ako je stvarno potrebno iskustvo u tom poslu, mozete li mi preporuciti neki drugi za koji nije?

Ispricavam se sto vas od starta bombardiram pitanjima, iako vjerujem da je to nekako standardno za novajlije  :haha:

Malo je kompliciran cijeli taj proces, a od birokracije mi se i inace povraca, da se malo slobodnije izrazim  no;;;

Uglavnom, hvala svima na feedbacku, nadam se da ce se naci netko tko ce mi jos malo blize docarati stanje.


Lijep pozdrav svima!



Offline Komikaya

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 215
    • View Profile
Re: koje su mi otprilike sanse da dobijem posao!
« Reply #5 on: 19/July/2011 »
Pa EP bi trebao sada imati interview za Carnival Cruises...
Na Carnivalu je ok sto se tice zivota na brodu, al' plate im nisu Bog zna, i opet ponavljam sve zavisi koja si pozicija.
Ja bi ti preporucio da appliciras za buffet steward-a, najbrze se ide, i neces odmah nosati tacnu svakako...
A ako poznajes neke vlasnike lokala, potrazi od njih da ti napisu preporuke.
What goes around comes around

Offline RestlessSea

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: koje su mi otprilike sanse da dobijem posao!
« Reply #6 on: 20/July/2011 »
Kazes da im place nisu bog zna sta.. Koliko otprilike? Sve informacije koje sam nasao su sigurno zastarjele.

Nisam za konobara, nemam mirne ruke pa bih lako mogao failati  :D



By the way, bez uvrede moderatoru, ali volio bih da vrati stari naslov teme... Zvala se ''Par pitanja oko rada u gift shopovima'', sto mi se cini nekako prikladnije ipak, mozda grijesim?

Ako ne, neka bar stavi upitnik na kraj recenice  :rolleyes: :)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: koje su mi otprilike sanse da dobijem posao!
« Reply #7 on: 20/July/2011 »

By the way, bez uvrede moderatoru, ali volio bih da vrati stari naslov teme... Zvala se ''Par pitanja oko rada u gift shopovima'', sto mi se cini nekako prikladnije ipak, mozda grijesim?

Ako ne, neka bar stavi upitnik na kraj recenice  :rolleyes: :)

trudim se čitateljima opisati o  čemu se radi u postu i bez da ga otvaraju, ovo tvoje originalno je još ok, ali kada se postu dadne naslov par pitanja, obično je nedovoljno da bi se shvatilo o čemu se radi.
evo stiže upitnik
eto
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline RestlessSea

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: koje su mi otprilike sanse da dobijem posao!
« Reply #8 on: 20/July/2011 »
trudim se čitateljima opisati o  čemu se radi u postu i bez da ga otvaraju, ovo tvoje originalno je još ok, ali kada se postu dadne naslov par pitanja, obično je nedovoljno da bi se shvatilo o čemu se radi.
evo stiže upitnik
eto

Hvala šefe  :uzdravlje:


Offline Boysie Singh

  • Registered
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: koje su mi otprilike šanse da dobijem posao?
« Reply #9 on: 20/July/2011 »
 :deda: ja bi zavrsio srednju da sam na tvom mestu jerbo stas posle broda? Jes da ja iam diplome kojima mogu obrisat gluteusnu pukotinu al brate...kad bum apliciro za negde dalje kontam da ce mi trebat...il nece posto ionak kontam ic u afganistan. A je*iga hrabro napred i srecno!
ako nemas u glavi, uglavi sta imas!