Author Topic: jel bolje da konkurisem direkt u Starboard ili da idem preko agencije .... ?  (Read 5814 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline arijana

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Ako zelim da radim kao gift shop radnik jel bolje da konkurisem direkt u Starboard ili da idem preko agencije .... ?
Neki na forumu vele da EP ne zaposljava gift shopere ?

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Nisam siguran ali mislim da ce te Starboard uputiti na agenciju ako ih kontaktiras direktno.
Nego, zasto forsiras EP? Nisu jedina agencija na trzistu a svakako nisu ni najbolji.

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
idi direktno.spasices se troskova agencije.,i apliciraj par puta.pokazi zainteresovanost!
mozes da probas i na harding brothers!
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline costak

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
idi direktno.spasices se troskova agencije.,i apliciraj par puta.pokazi zainteresovanost!
mozes da probas i na harding brothers!

OK mi je to, odes direktno ali nisam skontao sta je sa lekarskim ako prodjes taj telefonski intervju...kako to resavas?
Imam utisak da je nekako lakse preko agencije kad imas nekog da te uputi...

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
OK mi je to, odes direktno ali nisam skontao sta je sa lekarskim ako prodjes taj telefonski intervju...kako to resavas?
Imam utisak da je nekako lakse preko agencije kad imas nekog da te uputi...

Npr. za Hardings, oni ti posalju mailom formular za ljekarski, od kompanije na koju ce te slati. Odes fino, i odradis potrebne nalaze, i to je to. Daju oni preporuke gdje da se radi, ali je uvijek cijena za  ::bin-laden::
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline costak

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Npr. za Hardings, oni ti posalju mailom formular za ljekarski, od kompanije na koju ce te slati. Odes fino, i odradis potrebne nalaze, i to je to. Daju oni preporuke gdje da se radi, ali je uvijek cijena za  ::bin-laden::


Ako daju preporuku znaci nije obavezno da ides tamo gde su ti rekli??
I da li pre intervjua dogovoris termin kada ce da te zovu?

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Oni ti jave mailom kada ce te zvati. Pogotovo za 1. interview, javice bar 7 dana ranije. Oni su meni sugerisali da idem u neku kliniku u BG, pregled je bio puno nesto, oko 250e, ali sam ja radio na medicini rada.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline costak

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Oni ti jave mailom kada ce te zvati. Pogotovo za 1. interview, javice bar 7 dana ranije. Oni su meni sugerisali da idem u neku kliniku u BG, pregled je bio puno nesto, oko 250e, ali sam ja radio na medicini rada.

Znaci moze i to da se resi bez prevelikih troskova i cimanja.
Sta im onda konkretno saljem?
CV na engleskom, preporuke na engleskom i momacki se spremim za intervju? Ako se ne prodje taj intervju da li ima smisla slati sve to opet??

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Znaci moze i to da se resi bez prevelikih troskova i cimanja.
Sta im onda konkretno saljem?
CV na engleskom, preporuke na engleskom i momacki se spremim za intervju?

Tako je  ::yes::
When it comes to money, nobody can be trusted !

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ako se ne prodje taj intervju da li ima smisla slati sve to opet??

Ima. Za drugi posao ili u drugu agenciju ili kompaniju.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline costak

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Ima. Za drugi posao ili u drugu agenciju ili kompaniju.

A posto smo mi sa Balkana teski muljatori mogu lepo da nedjem nekoga ko je npr profa engleskog i da mi za 10€ odradi taj telefonski intervju...hehehehehehe...  :rofl:

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
A posto smo mi sa Balkana teski muljatori mogu lepo da nedjem nekoga ko je npr profa engleskog i da mi za 10€ odradi taj telefonski intervju...hehehehehehe...  :rofl:

Uradio je jedan tako, doduse bio je iz Chile-a, nije znao beknuti kad je dosao na brod, i shop manager i OMM se izfurali na njega, i poslala ga kompanija kuci.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline costak

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Uradio je jedan tako, doduse bio je iz Chile-a, nije znao beknuti kad je dosao na brod, i shop manager i OMM se izfurali na njega, i poslala ga kompanija kuci.

Ne bi ja ni pokusavao da ne znam beknuti...dobro meni ide engleski ali slabo imam sansu da pricam sa nekim pa mi je malo frka od intervjua...mada vidim da bi se mogao spremiti za ta neka najcesca pitanja i to...
Da se ja docepam broda a onda cu lako...adaptiram se ja brzo na sve.    oT