Author Topic: Gangway Photography  (Read 6939 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline slobabob

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Gangway Photography
« on: 02/August/2010 »
kako vidim niej potrebno neko znanje engleskg da uhvatis nekog za ruku i da ga postavis ne odredjeno mesto za fotografisanje hehehehe

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Gangway Photography
« Reply #1 on: 02/August/2010 »
kako vidim niej potrebno neko znanje engleskg da uhvatis nekog za ruku i da ga postavis ne odredjeno mesto za fotografisanje hehehehe

Nije poželjno hvatati gosta za ruku, možeš zaraditi tužbu za sexual harassment dok trepneš.

Harassment Definition
Physical conduct, such as touching, hugging, pinching, brushing up against another’s body, or impeding or blocking movements.
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=47.0
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline slobabob

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Gangway Photography
« Reply #2 on: 02/August/2010 »
Ovaj na snimku ih je usmeravao kako vidim time sto ih je pipao. Sve u svemu na ovom snimku ko god bukvalno izasao sa broda fotograf je usmeravao.
U svakom slucaju hvala Sefe na infu :)

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Gangway Photography
« Reply #3 on: 03/August/2010 »
Ovaj na snimku ih je usmeravao kako vidim time sto ih je pipao.

Na koji video isječak ti misliš? Mora da je meni nešto promaklo jer na gornjoj snimci fotograf ni u jednom trenutku nije ostvario fizički kontakt s gostom.

Ispravi me ako sam u krivu, ne gleda mi se dva puta.
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Gangway Photography
« Reply #4 on: 03/August/2010 »
Na koji video isječak ti misliš? Mora da je meni nešto promaklo jer na gornjoj snimci fotograf ni u jednom trenutku nije ostvario fizički kontakt s gostom.

Ispravi me ako sam u krivu, ne gleda mi se dva puta.

Točno, nema kontakta.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline markoQ

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 280
    • View Profile
Gangway Photography
« Reply #5 on: 03/August/2010 »
nema kontakta niti smije biti, to živcira jako gosta.

Offline slobabob

  • Registered
  • *
  • Posts: 89
    • View Profile
Gangway Photography
« Reply #6 on: 03/August/2010 »
nema kontakta niti smije biti, to živcira jako gosta.

ma odlepio sam od svega onoga sto sam video u poslednjih 20 i kusur sati provedenih na forumu.  oT oT oT oT oT oT

nisam komentarisao odmah klip kada sam ga odgledao vec nesto kasnije  +U+
sve u svemu ne vidim da su ovi imali problem da nateraju goste da se fotkaju
iskreno smatram da sa osmehom moze svuda da se prodje
ko pre prihvati sudbinu i to sto je poceo bice mu lakse.....

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Gangway Photography
« Reply #7 on: 18/August/2010 »
Ma kakvi kontakt, to se drugacije radi, jedan stane ladno na sredinu , bukvalno im zatvori put, i brblja galami, oni se okrenu na stranu gdje ih drugi uslika. Fizicki kontakt nije preporucen , al nije nesto KAZNJIV da tako kazem, zavisi ko si, kako radis, koji ti je stil i dal si omiljen kod putnika ili nisi, puno je faktora. Uglavnom ide lezerno sve, gangway su cesto jako BUSY, zato kad idete napolje  OBAVEZNO PAZITI KAD TREBATE DOCI NAZAD I KAD ZNATE KAD TREBATE NAZAD, DODJITE BAR POLA SATA PRIJE JER MOZETE ZAKASNITI I IMATI PROBLEM KOD MENADZERA !!!

Kazem ovo jer sam jednom dosao na gangway jako kasno, red je bio preko 200 metara, kako sam prilazio kroz prozor galerije me gledao menadzer i pokazivao rukom na sata te prstom mahao prema meni..Sta cu, slegao ramenima, cekao red, kasnio preko pola sata, radio sam dodatnih 3 sata zbog toga, bar da je vrijedilo da ostanem duze napolju ne bi zalio, al eto..

Nekad je samo 1 gangway i tu se jako omra bii pazljiv... Gerijatrija sama na Princessu, pa zbog toga jos sporije ide :)

Offline slika i prilika

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Gangway Photography
« Reply #8 on: 27/February/2011 »
Prave fotografske fore  :D
Samo mi nije jasno sto usred bela dana na otvorenom nose bliceve na telima aparata? oT po meni totalno bespotrebno samo je tezi aparat  :D

Offline miomit

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 166
    • View Profile
Gangway Photography
« Reply #9 on: 27/February/2011 »
...Samo mi nije jasno sto usred bela dana na otvorenom nose bliceve na telima aparata?...
Poslao sam ti pitanja. Moras da znas sta je fill-in flash, kada i kako se koristi. Zbog ovakvih pitanja- neznanja se lako pada na int. +U+

Offline slika i prilika

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Gangway Photography
« Reply #10 on: 27/February/2011 »
Hvala ti jos jednom za pitanja imam jos nesto da te pitam poslacu mejl  :)
Naravno da znam kada se koristi ;D Moje pitanje je bilo? A zasto nose kada nije potrebno imati u ovakvom slucaju extremni blic a vidi se da ne koristi dzabe nose  oT

Offline miomit

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 166
    • View Profile
Gangway Photography
« Reply #11 on: 28/February/2011 »
Vidis, ja bi u toj situaciji ladno 'pljucnuo' 1/4 blica. Cisto da im razbijem malo senke od kacketa i pojacam kolorit. Vidis da su fotke i video 'mrtvi', cian ubija u 'ladovini  ;)
Mada verujem da na to niko ne obraca paznju. Blic verovatno mora uvek da se nosi, i ja ga cimam stalno po danu. +U+

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Gangway Photography
« Reply #12 on: 28/February/2011 »
A ti boje napucavas pomocu blica? problematicni cian bi resio pomocu blica?

Offline miomit

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 166
    • View Profile
Gangway Photography
« Reply #13 on: 28/February/2011 »
A ti boje napucavas pomocu blica? problematicni cian bi resio pomocu blica?
Naravno da ne! Prvenstveno mora da se 'pegla' WB, a upotrebom blica dodajes jos temp. svetlosti sto kao rezultat daje prilicno realne i bojom bogate fotografije. U konkretnoj situaciji, sa diskretnim blicom (1/4), mozes da podignes temp. svetlosti sa recimo 4500K na 6000K.

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Gangway Photography
« Reply #14 on: 11/June/2011 »
Vidim ova tema otisla u raspravu zasto se koristi blic i to :) kao prvo sa 1/4 blica, razbio bi i oslijepio svakog putnika :)

Sto se tice  slikanjga gangway-a, najvise smo koristili GN, podesi se expozicija , zatim se podesi GN na odstojanje od putnika i ruka se, dobije se konstantna fotka. Ako iams gurpu i odaljavas se, GN samo malo povecas na distancu na kojoj si i super.
Zasto se koristi blic, pa koristi se da bi sve bilo perfektno.
Mozda cete reci da sam lud, al sam masu putao slikao sa npr shutter speed 80 tinka, f 20 ! Zasto ? Pa da bi se dobila ta perfektna boja neba koja se trazi, pravo da bude plava, a u jutarnje sate kad sunce izlazi i kad je nebo isarano i sve crvenkasto, kad je sunce iza oblaka i kad se dobija erverzno fina boja vatre, e tad su slike s tim podesavanjima odlicne. U tim slucajevima blic se koristi samo da osvjetli objekat koji se slika.
Tamo vam oni takodje govore kako da podesavate aparat da imate dobre fotke, al ako znate vi kako da podesite da imate dobre fotke, ne morate slusati ono sto vam se kaze. Samo su  studio portreti univerzalni i oni vam naredjuju kako da radite .

Primjer : decko level 5, to je level pred asistent menadzera, on je glavni u smjeni i on odredjuje podsesavanja i zaduzen je za expoziciju i slicno. U  6 ujutro slikamo open deck u Panama Canalu, poenta je da se vide putnici i naravno iza njih Panama Canal ili divna panamska priroda. On fotka odmah tako rano ujutru s podesavanjima takvim da samo se vide putnici, a ne vidi se nista iza. U ovom slucaju shutter speed se smanji , blicem se osvjetli samo objekat , tako da se dobije slika da se vide i putnici i da se vidi pozadina. On radi po svome i kako se vise razdanjuje on zatvara  f stopu i shutter speed i dobija konstantno mracnu pozadinu.  Meni isto to naredjuje al ja kazem uradio sam, al u stvari nisam to uradio jer dobijam puno bolje slike od njega.
Na kraju kad se zavrsilo sve, slike se odstampale, moje su bile za 3 klase bolje.
Decko je doabr fotograf, dobar drugar i ljudina, stariji od mene, ozenjen je, al ipak neke stvari moras da radis malo logikom a ne samo , kao filipinci sto rade, po PS-u..

Toliko od mene ljudi nemojte sta zamjeriti za ovaj post :)

P.S. sami zvuk pri provlacenju kartice na gangwayu , dodje mi muka odmah , sjetim se kako mi je nekad smor raditi gangway :D