Author Topic: Princess Cruises  (Read 43675 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Princess Cruises
« on: 06/December/2008 »
Princess Cruises



Princess cruise ships offer the line's innovative Personal Choice Cruising program, an individualized, unstructured style of cruising that provides a "what you want, when you want" atmosphere of onboard choice and flexibility designed to give passengers the opportunity to customize their cruise vacation to meet their personal interests, needs and desires. Princess introduced the concept of putting the passengers in control of their own cruise experience in the mid-1990s when it introduced the revolutionary Sun-class ships.
This emphasis on choice -- of multiple dining locations, flexible entertainment and affordable private balconies -- has since established customized cruising as the touchstone of new ship design for the entire industry. Princess has also distinguished itself by sailing to more worldwide cruise destinations than any other major line.
Offering more than 150 itineraries ranging from seven to 72 days, Princess sails to six continents and calls at nearly 260 ports around the world. Princess cruises destinations include the Caribbean, Alaska, Panama Canal, Europe, Mexican Riviera, South America, South Pacific, Hawaii/Tahiti, Asia, Canada/New England, Bermuda and world voyages.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline luzer

  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Princess Cruises
« Reply #1 on: 15/December/2008 »
šta je s radom na tim brodovima, kakvi su uvjeti tamo. čija je to uopče kompanija (ok znam ja vrlo dobro da je registrirana sigurno na nekim banana državama to sve rade osim coste da izbjegnu plačanje poreza državi, itd itd)
vidim ima stvarno dosta srba i ostale kompanije koji tamo idu da rade, i po svemu što sam pročitao nisu uvjeti baš nešto, a i ne da mi se sad tražit topic u kojem se jedan srbijanac žali, a sigurno ne laže, kako tamo prolaze sve moguće torture. inače uživo sam im vidio brodove, lijepo i luksuzno izgledaju bogami. a tu je i još nešto, vidio sam neki opis kakav intervju trebaš proći, tamo pri nekoj agenciji u makedoniji, da bi uopče dobio priliku raditi za njih, nije to normalno pet šest dana ako se ne varam, provjere i svega. ionako ti se na kraju sve svede na learn and fly, jer na brodu su ljudi pod stresom, živaca i strpljena se tamo baš i nema. pa ako se nekome živi tako, neka ode na neki od talijanskih brodova costu ili msc, tamo će i kao običan konobar biti plačen neloše, u eurima. život nije kao na carnivalu ili disney-u, to je opče poznato, ali eto...
a što se tiče hrvata na princessu, u ssm-u istina sređuju posao našim ljudima na njihove brodove, ali samo kao oficirima :plovim:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Princess Cruises
« Reply #2 on: 15/December/2008 »
Ja sam proveo 2 godine na Princess-u, ali tvoje pitanje je toliko preopćenito, da ne znam može li itko odgovoriti na njega.
Uslovi se razlikuju od pozicije do pozicije, od departmenta do departmenta, od šefa do šefa, od broda do broda, .... da ne nabrajam više.
Čija je to kompanija - ne igra apsolutno nikakvu ulogu za posadu. Vlasnici se na brodovima pojavljuju vrlo rijetko, anonimno, bez pločice na vratima (Mickey Arison). Čuješ da je tko važan na brodu jedino od F&B-a, jer kukaju koliko ih moraju tetošiti u vezi specijalnih prohtjeva.

Što se tiče interview-a, mislim da se provode sjajno, te da cruise line kompanije dobivaju upravo onakve kandidate kakve žele - zainteresirane za posao.
Ne trebaju im oni koji se žale da je koncept prekompliciran a posao nevrijedan pažnje.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline luzer

  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Princess Cruises
« Reply #3 on: 16/December/2008 »
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=3.780

evo, to je link, vidi se tamo dvoje nezadovoljnih ljudi, a sigurno ne lažu, još su na tim brodovima, išli su da doma donesu neku paru jer im treba, a da su ljenčine ne bi ni bili tamo. istina iznimke postoje ali takvi brzo odustanu...
pa me samo zanimalo ono najjednostavnije, jeli kompanija američka, australska, kakva je para opčenito, zna se da su negdi pare bolje a negdi lošije, od kompanije do kompanije, pa me konkretno zanimalo za ovu.

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Princess Cruises
« Reply #4 on: 16/December/2008 »
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=3.780

evo, to je link, vidi se tamo dvoje nezadovoljnih ljudi, a sigurno ne lažu, još su na tim brodovima, išli su da doma donesu neku paru jer im treba, a da su ljenčine ne bi ni bili tamo. istina iznimke postoje ali takvi brzo odustanu...
pa me samo zanimalo ono najjednostavnije, jeli kompanija američka, australska, kakva je para opčenito, zna se da su negdi pare bolje a negdi lošije, od kompanije do kompanije, pa me konkretno zanimalo za ovu.

Slazem se sa Sefom...tesko je govoriti opcenito o kompaniji jer ima toliko razlicitih pozicija i brodova pa situacija varira...Konkretno , za ljude koji rade na procent, znam da jako puno ovisi i o podrucju gdje plove.
Gotovo svaka kompanija ima sjediste ili predstavnistvo u Miamiju, registrirani su ili Panama ili Bahami ili Georgetown ili tako neko mjesto - radi poreza. Mislim da je u pocetku Princess bio engleska kompanija ali sada spadaju pod Carnival corp.

Nisam bas pristalica ovako generalnih usporedbi kompanija jer to bas i nije moguce.
Opet, sve zavisi od broda do broda, departmenta, pozicije, itinerara, strukture placanja, placanja avio karata... da bi mogao prosuditi da je jedna kompanija bolja od druge...
Jer da se to odmah moze prosuditi onda bi valjda svi radili za tu kompaniju...

Offline luzer

  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Princess Cruises
« Reply #5 on: 16/December/2008 »
Slazem se sa Sefom...tesko je govoriti opcenito o kompaniji jer ima toliko razlicitih pozicija i brodova pa situacija varira...Konkretno , za ljude koji rade na procent, znam da jako puno ovisi i o podrucju gdje plove.
Gotovo svaka kompanija ima sjediste ili predstavnistvo u Miamiju, registrirani su ili Panama ili Bahami ili Georgetown ili tako neko mjesto - radi poreza. Mislim da je u pocetku Princess bio engleska kompanija ali sada spadaju pod Carnival corp.

Nisam bas pristalica ovako generalnih usporedbi kompanija jer to bas i nije moguce.
Opet, sve zavisi od broda do broda, departmenta, pozicije, itinerara, strukture placanja, placanja avio karata... da bi mogao prosuditi da je jedna kompanija bolja od druge...
Jer da se to odmah moze prosuditi onda bi valjda svi radili za tu kompaniju...

u pravu si, ne mogu da se ne složim s tobom
ja sam mislio na one najbanalnije usporedbe, npr zna se da je za posadu carnival daleko bolje mjesto za život nego npr costa
opet opčepoznato je da msc ima opasno dobre plače.
ALI tu je i ono što mi vas dvoje kažete. sve na kraju se svodi na to kakav ti je ugovor....

i to famozno plačanje u eurima, šta ti vridi ako te plate u eurima ako u pretvorbi plače u našu valutu nekome ko ima plaću u zelembačima, za razliku od nekog sretnika koji dobije eure, konačni score bude puno veči....

Offline fisher

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Princess Cruises
« Reply #6 on: 16/December/2008 »
Lijepo bi bilo da pitas za usporedbu placa i uslova zivota za neku odredjenu poziciju a ne u globalu. Negdje je nauticarima i masincima sjajno a bijelo osoblje se tretira kao roblje. Na drugoj kompaniji moze bit obrnuto. -()-

Offline luzer

  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Princess Cruises
« Reply #7 on: 16/December/2008 »
Lijepo bi bilo da pitas za usporedbu placa i uslova zivota za neku odredjenu poziciju a ne u globalu. Negdje je nauticarima i masincima sjajno a bijelo osoblje se tretira kao roblje. Na drugoj kompaniji moze bit obrnuto. -()-

pa logično je da u ovom slučaju pitam za plaću i uslove života bijelog osoblja....

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Princess Cruises
« Reply #8 on: 16/December/2008 »
Lijepo bi bilo da pitas za usporedbu placa i uslova zivota za neku odredjenu poziciju a ne u globalu. Negdje je nauticarima i masincima sjajno a bijelo osoblje se tretira kao roblje. Na drugoj kompaniji moze bit obrnuto. -()-

Opcenito, deck i engine dept ima vise-manje dobre uslove, dobru placu , razlika je samo u duzini ugovora - negdje je to 12 tjedana a negdje nesto duze. Imaju isto takav godisnji - oko 12 tjedana. Negdje rade 3mj on / 3mj off , negdje je to 4/2...
Hotel dept opet ima varijacije - mislim da housekeeping, galley i restaurant rade najvise sati, poslije slijedi bar dok ostali ( purser, financial, shore ex...) imaju daleko manje radnih sati.

Quote
i to famozno plačanje u eurima, šta ti vridi ako te plate u eurima ako u pretvorbi plače u našu valutu nekome ko ima plaću u zelembačima, za razliku od nekog sretnika koji dobije eure, konačni score bude puno veči....

Koliko je meni poznato, jedino Costa i MSC imaju place u eurima, ( nisam siguran ali mislim da Island Cruises daju funte ) ostali daju place u dolarima.
Nekad smo na Cunardu dobivali placu u funtama ali ulaskom u Carnival corp. i to se promijenilo.

Offline luzer

  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Princess Cruises
« Reply #9 on: 17/December/2008 »
znači ni cunard više ne daje funte.
kako to da costa još uvijek plaća u eurima, i ona je dio carnival corporation

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Princess Cruises
« Reply #10 on: 17/December/2008 »
znači ni cunard više ne daje funte.
kako to da costa još uvijek plaća u eurima, i ona je dio carnival corporation

Dobro pitanje...

Mozda zato sto imaju puno talijana po brodovima, ne znam ?!?!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Princess Cruises
« Reply #11 on: 17/December/2008 »

Koliko je meni poznato, jedino Costa i MSC imaju place u eurima.

Oficiri iz Deck departmenta na Princessu imaju plaće u eurima.
Dosta ovisi o tome preko koje su agencije došli na kompaniju.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline igorNS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Emerald Waterways
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Ex Hotel Manager, now Cruise Director
Re: Princess Cruises
« Reply #12 on: 07/January/2009 »
ljudi jel zna neko kada je sledeci intervju za princess? mislim posle ovog u februaru. jel ima neki u aprilu ili maju???
Sto se mora...nije tesko!!!

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Princess Cruises
« Reply #13 on: 12/January/2009 »
trenutno sam na Island Princessu...
20 dollara 200 minuta internet kartica, internet je vise nego solidan, dobar je...

i tako...moj savet vam je, ukoliko mozete, uzmite sto visu poziciju...pozz svima, sa okeana, sutra Miami...


Vidim sutra radis turn around u Ft. Lauderdale pa Aruba, Cartagena, Panama Canal, Colon, Limon, Ocho Rios nije lose, uzivaj kolko stignes  :uzdravlje:
A nije net ni skup 6$ sat, s obzirom da je preko satelita, a brzina ko dial up ili...?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Princess Cruises
« Reply #14 on: 13/January/2009 »

A nije net ni skup 6$ sat, s obzirom da je preko satelita, a brzina ko dial up ili...?

Ja sam bio na Princessu, pa ti mogu reci da je brzina tu negdje, kao dial-up.
Ako si umjeren, i provedes 10-15 minuta na netu svaki dan, jedna kartica te drzi 14-20 dana.
Racun ti je jasan.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)