Author Topic: Princess Cruises  (Read 43678 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Shark

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 210
  • Life is "trying things to see if they work."
    • View Profile
Re: Princess Cruises
« Reply #15 on: 13/January/2009 »
He he, zato i imas kad se ulogiras ovdje na forum opciju da se vremenski ogranicis, da se ne zaigras  :rofl:
Pa dobro to te onda izade nekih 30-40$ mjesecno, to je ok  :uzdravlje:

Offline bzvzee

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Princess Cruises
« Reply #16 on: 20/January/2009 »
ljudi jel zna neko kada je sledeci intervju za princess? mislim posle ovog u februaru. jel ima neki u aprilu ili maju???
ja sam bas bio danas da se raspitujem, sad prvi intervju je koliko se secam 17 februara a posle toga imas u aprilu, ja cu najverovatnije da odem na sledeci jer za ovaj sam ispalnirao neke druge stvari koje nazalost ne mogu da pomerim :nono:

anastazija

  • Guest
Re: Princess Cruises
« Reply #17 on: 03/February/2009 »
zna li neko nekog fotografa sa princess-a?da nam kaze bar nesto.

 :hekla:

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Princess Cruises
« Reply #18 on: 04/February/2009 »
zna li neko nekog fotografa sa princess-a?da nam kaze bar nesto.

 :hekla:

Ja sam u dry docku u Bremerhavenu upoznao jednog decka koji je preselio u Kanadu, inace je iz Zagreba, bio je lab manager na Princessu. Bio je na onom brodu koji je imao veliki pozar, negdje po karibima prije 2 godine, oni koji su na Princessu ce vec znati. Pokazao mi je lab i masine ( rade s Konikom ) i bio je prezadovoljan.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Princess Cruises
« Reply #19 on: 04/February/2009 »
Bio je na onom brodu koji je imao veliki pozar, negdje po karibima prije 2 godine, oni koji su na Princessu ce vec znati.



The Star Princess is a Princess Cruises cruise ship. The Star Princess is a sister ship of the Grand Princess and the Golden Princess. An earlier ship of the same name is now operating as the Ocean Village. The Star Princess was built by Fincantieri in Monfalcone, Italy in 2002, and has hull number 6051. Star Princess differs slightly in upper deck layout from her predecessors, having an extra plunge pool (and one less hot tub) at the stern (deck 15) and with the deletion of the "Off Limits" teenagers' hot tub & sunbathing area featured further forward on her predecessors.

Another ship of similar design, Caribbean Princess, was subsequently built, featuring an additional deck of cabins ("Riviera Deck") to accommodate more passengers.


The Fire

On March 23, 2006, at about 3 am, a fire broke out in the passenger compartments, amidships, on the port side of the ship [1]. Shortly after, the captain sounded the General Emergency Signal—seven short blasts followed by one long blast on the ship's whistle, which woke passengers up all over the ship. Passengers went to muster stations and evacuees were combined into groups, then stationed in cramped rooms for about seven hours. Some passengers who needed regular medication required crew members to go into their suites and retrieve their medication.

Passengers evacuated their cabins into public areas through smoky hallways, grabbing their life jackets on the way. The evacuation was reportedly orderly, in contrast to deadlier fires such as those on the Morro Castle and Yarmouth Castle. [2] Lifeboats were lowered, but proved to be unnecessary, as the fire was contained and doused, and the ship headed into Montego Bay under her own power.

The fire was probably caused by a cigarette left burning on a balcony, which had become hot enough to melt the balcony divides made from plastic polycarbonate, a material that had been approved by international cruise line safety rules. The fire caused scorching damage in up to 150 cabins, and smoke damage in at least 100 more on passenger decks 9 to 12 (Dolphin, Caribe, Baja and Aloha decks). A passenger, Richard Liffidge, 72, of Georgia, died from "asphyxia secondary to inhalation of smoke and irrespirable gases" and eleven other passengers suffered significant smoke inhalation. While a smouldering discarded cigarette probably caused the flames the following items were also at fault for allowing the fire to spread as quickly as it did:

The balconies’ polycarbonate partitions, polyurethane deck tiles, and the plastic furniture were highly combustible and produced large quantities of very thick black smoke when burned.
The glass in the doors between the staterooms and balconies were neither fire retardent, to meet with the requirements of an ‘A’ class division, or self-closing.
The balconies crossed main zone fire boundaries, both horizontally and vertically, without structural or thermal barriers at the zone or deck boundaries.
No fire detection or fire suppression systems were fitted on the balconies.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Vladimir

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Princess Cruises
« Reply #20 on: 26/February/2009 »
Pozdrav svim moreplovcima. Upravo mi je stiglo pismo u kome me obavestavaju da se javim na Caribbean Princess 28. marta na poziciju buffet steward. Ovo mi je prvi cruise  :run:. Zamolio bih iskusnije ili ako je neko vec radio na Caribbean Princess za korisne savete i uputstva. Takodje me interesuje kakva su moja zaduzenja, koliko se u proseku dnevno radi, kakva je disciplina na brodu i slicno.

Offline Ivanichica

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
    • View Profile
Re: Princess Cruises
« Reply #21 on: 01/March/2009 »
zna li neko nekog fotografa sa princess-a?da nam kaze bar nesto.

 :hekla:

moj momak je otisao pre 3 nedelje kao fotograf...ajde reci cu mu da napise jedan lep post:) on je na sapphire princess
znam samo da se mnooooogo radi...i da se radi svasta, ali da ja ne pricam napamet...:)
Pozz
I.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Princess Cruises
« Reply #22 on: 01/March/2009 »
Pozdrav svim moreplovcima. Upravo mi je stiglo pismo u kome me obavestavaju da se javim na Caribbean Princess 28. marta na poziciju buffet steward. Ovo mi je prvi cruise  :run:. Zamolio bih iskusnije ili ako je neko vec radio na Caribbean Princess za korisne savete i uputstva. Takodje me interesuje kakva su moja zaduzenja, koliko se u proseku dnevno radi, kakva je disciplina na brodu i slicno.

Imam 2 godine staza na tom brodu  :rofl:
Imas puuuno nasih ljudi tamo, a i nekoliko srba na poziciji BS.
Puno se radi, ali sve se isplati poslije nekog vremena ako nisi osoba slabog duha.
Ne uzimaj pauze kad ti ne pripadaju po rasporedu i sve ce biti ok.
Sam posao je uglavnom skupljanje prljavog sudja po stolovima, nosenje na pranje i ciscenje buffeta.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline rafter

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: Princess Cruises
« Reply #23 on: 02/March/2009 »
Imam 2 godine staza na tom brodu  :rofl:
Imas puuuno nasih ljudi tamo, a i nekoliko srba na poziciji BS.
Puno se radi, ali sve se isplati poslije nekog vremena ako nisi osoba slabog duha.
Ne uzimaj pauze kad ti ne pripadaju po rasporedu i sve ce biti ok.
Sam posao je uglavnom skupljanje prljavog sudja po stolovima, nosenje na pranje i ciscenje buffeta.

Koristan info Shefe! U zdravlje!
Ako kanis pobijediti, ne smijes izgubiti!

Offline boyanpn

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Princess Cruises
« Reply #24 on: 05/March/2009 »
poz svim forumasima, evo vratih se sa Emeralda pre nekoliko dana, odradih (konacno) kao ACAT svoj prvi ugovor.  ="" ... jedva preziveh j*beni luggage  oT

E sad, trebao bih da zovem agenciju u Kijazu ovih dana da im javim kad bih ponovo, i na koji brod ... zna li neko na koji broj telefona i koji e-mail, imam vise njih po dokumentima ?
Planiram da se vrnem tamo negde u oktobru, moze li neko ko je jos uvek na brodu da mi kaze koji ce brodovi u to vreme + narednih 6 meseci imati kruzeve duze od 10-12 dana, jer ja odavde nemam pristup toj stranici ... a iz internet kafea na brodu je bilo, i to besplatno ... ako budem mogao da biram ne bih se vracao na Emerald ni lud posto ce u to vreme pa do proleca piciti samo 7-dnevne kruzeve  :pop1:

Offline friend

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Princess Cruises
« Reply #25 on: 05/March/2009 »
PrincessCruises.Switzerland@princesschiasso ti e adresata da kontaktiras so kancelarijata za evropa . Kako sto procitav si rabotel kako ACAT. Jas eve go zavrsiv dogovorot isto acat  samo na golden i sega cekam ukrcavanje na tahitian princess pa  ako nekoj bil na ovoj brod i ima informacii neka pisi nesto pozdrav

Offline friend

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
internet na brod
« Reply #26 on: 05/March/2009 »
Stotuku se vrativ od golden princess , pa kako sto citam na site ni e golem problem cenata na internet kartica , na golden otpocetok bese 20$ dolara za 200 min , posle kompanija dala mali popust 20$ 220 minuta, a sega u april ide na dray dock i posle toa ke ima vo sekoja crew kabina wi fi i kartica za brod ke je 40$ 460min sto je mal popust + . brzinata e ok. NO dokolku koristite NET za proveravanje meil ima dosta dobra finta kako da ustedite kartica i mozete da ja koristete celi ugovor . POTREBNO E : laptop,internet kartica, program za dalnodiranje na mejlovi. kako ide se ? Se konektiras na net za 1 min skidas cela posta se otkacuvas od net si potrosil edna min citas mejlovi iskucas u programa zakaci  se pak na net i  prakas, si potrosil 2 min. U ova e rekorder moj kolega MILAN od NIS seuste e na golden, so nego sme presmetuvale deka u eden ugovor mozes da potrosis pari za eden lap top pa smo uradili to

preki

  • Guest
Re: Princess Cruises
« Reply #27 on: 05/March/2009 »
... ako budem mogao da biram ne bih se vracao na Emerald ni lud posto ce u to vreme pa do proleca piciti samo 7-dnevne kruzeve  :pop1:

Zasto su ti bolji duzi kruzevi? Manje utovar istovar?

Offline VEGA

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
  • veni, vidi,vidi,vidi..........
    • View Profile
Re: Princess Cruises
« Reply #28 on: 06/March/2009 »
Šta znači ACAT?  ""]]

Pozdrav!
Hoću da idem na brod......[

Offline wladimir

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: Princess Cruises
« Reply #29 on: 06/March/2009 »
Šta znači ACAT?  ""]]

Pozdrav!
Accommodation Attendant