Author Topic: Princess Cruises  (Read 43676 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline J_Miss

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: internet na brod
« Reply #30 on: 06/March/2009 »
Stotuku se vrativ od golden princess , pa kako sto citam na site ni e golem problem cenata na internet kartica , na golden otpocetok bese 20$ dolara za 200 min , posle kompanija dala mali popust 20$ 220 minuta, a sega u april ide na dray dock i posle toa ke ima vo sekoja crew kabina wi fi i kartica za brod ke je 40$ 460min sto je mal popust + . brzinata e ok. NO dokolku koristite NET za proveravanje meil ima dosta dobra finta kako da ustedite kartica i mozete da ja koristete celi ugovor . POTREBNO E : laptop,internet kartica, program za dalnodiranje na mejlovi. kako ide se ? Se konektiras na net za 1 min skidas cela posta se otkacuvas od net si potrosil edna min citas mejlovi iskucas u programa zakaci  se pak na net i  prakas, si potrosil 2 min. U ova e rekorder moj kolega MILAN od NIS seuste e na golden, so nego sme presmetuvale deka u eden ugovor mozes da potrosis pari za eden lap top pa smo uradili to
Hey i ja dodjoh sa Goldena! Mora da se znamo! Na kojoj si poziciji radio?

Offline friend

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
se znaeme
« Reply #31 on: 06/March/2009 »
Ma kako ne se znaeme, pred da pocnes so rabota idese na cigara u smoking area sekoe utro ,pa u toj moment jas imav pauza za dorucek pa sme pricali sekoj den Goran pool boy makedonija . Kade sledeci ugovor,  na koj brod ides? Nie sme rasporedeni na tahitian, pa preku forumov sakam da vidam nekoe iskustvo od toj brod ali slabo acati, pozdrav

Offline J_Miss

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Princess Cruises
« Reply #32 on: 06/March/2009 »
Da da jos nisam zaboravila to pusenje cigare na brzinu da stignem na vreme! Pa sad duplo vise pusim da nadohnadim sve sto sam propustila!
I ja trazim neka iskustva sa Stara ali slabo! Ma sta je tu je pa idemo pa ce mo videti kako ce biti!

Offline boyanpn

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: se znaeme
« Reply #33 on: 09/March/2009 »
Ma kako ne se znaeme, pred da pocnes so rabota idese na cigara u smoking area sekoe utro ,pa u toj moment jas imav pauza za dorucek pa sme pricali sekoj den Goran pool boy makedonija . Kade sledeci ugovor,  na koj brod ides? Nie sme rasporedeni na tahitian, pa preku forumov sakam da vidam nekoe iskustvo od toj brod ali slabo acati, pozdrav

Ako ti nesto znaci, na Emeraldu sam radio sa jednim likom iz Indije koji je bio bas na Tahitian Princess pre 2-3 godine. Kaze easy life za nas -> ima samo dva poolboya za ceo brod :)

Offline boyanpn

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Princess Cruises
« Reply #34 on: 09/March/2009 »
Uhhhhhhhh ... danas su mi odgovorili na email ... idem na Ruby Princess 11. Aprila   :nono:
A dosao sam kuci pre nedelju dana  ???

Kazu da ako hocu pauzu do oktobra kako sam trazio, moraju da me izbrisu iz knjige (?), pa onda, ako im budem potreban, pozvace me u oktobru ... ne znam sta da radim ... moram da im javim u roku od nekoliko dana.

Jednim pismom ubise mi sve planove za leto  :(

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Princess Cruises
« Reply #35 on: 09/March/2009 »
Nemas ti nikakve obaveze prema njima, uzivaj u ljetu, nisi ti u nikakvom klasicnom radnom odnosu, nego si samo roba u sistemu ponude i potraznje.

 ::yes::
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline boyanpn

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Princess Cruises
« Reply #36 on: 09/March/2009 »
mislis, ako kazem NE, da ce me zvati ponovo ?  :(

Offline rafter

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: Princess Cruises
« Reply #37 on: 10/March/2009 »
mislis, ako kazem NE, da ce me zvati ponovo ?  :(

Pa, nekako "zamotaj" to "Ne" u neki "ukrasni papir"   :)
Ako kanis pobijediti, ne smijes izgubiti!

Offline misel

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Princess Cruises
« Reply #38 on: 11/March/2009 »
Bojane jel znas mozda koliko imaju bar utility na emeraldu, koliko oni tamo zaradjivali dok si bio?

Offline boyanpn

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Princess Cruises
« Reply #39 on: 11/March/2009 »
Bar Utility ~ 600-650$ mesecno

Offline misel

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Princess Cruises
« Reply #40 on: 12/March/2009 »
A sta mislis da li moze ugovor na princessu da se skrati, recimo umesto 6 meseci da trazim da mi bude 5?

Offline luzer

  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Princess Cruises
« Reply #41 on: 12/March/2009 »
po onome sta ovde citan o princess cruises, sta se tice konobara, stewarda itd, tamo je uzasno. na costi je za konobare takodjer katastrofa, ali znan da su dobro placeni, iako im je zivot nikakav.
cuo sam od jednog kolege da je najbolje za bar&restaurant department na carnivalu, tamo imaju svoja prava, npr ne smiju radit duze od deset sati na dan, pauze, itd

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Princess Cruises
« Reply #42 on: 17/March/2009 »
na carnivalu, tamo imaju svoja prava, npr ne smiju radit duze od deset sati na dan, pauze, itd

 no;;;

moja supruga je radila na Carnivalu kao bar waitress,i vjeruj mi,radi se vise od 10 h.Na primjer,bolji su uslovi zivota nego na npr.Celebrity cruises,jer tamo na skoro svim brodovima obicna posada bez privilegija (crew) zivi u kabinama po 4 osobe!
Da,da!Jedino novi Celebrity brod Solstice,ima single kabine,ali veoma veoma male,skoro da moras uvuci stomak kad ulazis  -()-

Carnival je najbolji sto se tice posade,najlezerniji...ja sam trenutno na Celebrity-ju ali se vracam uskoro na Carnival.... :yahoo:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline J_Miss

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Princess Cruises
« Reply #43 on: 28/March/2009 »
Ajde upomoc!!!! :moli:
Zna li neko sa iskustvom kako ide sa prebacivanjem sa broda na brod u sred ugovora! Znam da je gotovo nemoguce ali.... -()-
Da pojasnim odradila bih 2 meseca na jednom brodu a onda bih podnela zahtev za transfer na drugi brod ali u okviru naravno iste kompanije! Usput ako nesto znaci ja sam na poziciji junior waiter.
Ima li neko iskustva sa tim? I ako neko zna koje su najbolje fore za navesti kao razlog za transfer!
Sefe ti si bio na Princess-u mozda ti imas neku predstavu???!!!! Ili bilo ko drugi hitno mi trebaju informacije!      ="" ="" ="" ="" 

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Princess Cruises
« Reply #44 on: 28/March/2009 »
Ajde upomoc!!!! :moli:
Zna li neko sa iskustvom kako ide sa prebacivanjem sa broda na brod u sred ugovora! Znam da je gotovo nemoguce ali.... -()-
Da pojasnim odradila bih 2 meseca na jednom brodu a onda bih podnela zahtev za transfer na drugi brod ali u okviru naravno iste kompanije! Usput ako nesto znaci ja sam na poziciji junior waiter.
Ima li neko iskustva sa tim? I ako neko zna koje su najbolje fore za navesti kao razlog za transfer!
Sefe ti si bio na Princess-u mozda ti imas neku predstavu???!!!! Ili bilo ko drugi hitno mi trebaju informacije!      ="" ="" ="" ="" 

uvijek imas pravo da uradis request,mozes navesti da ti je decko tamo,ili da ti se vise svidja tamo zbog rasporeda plovidbe,itd.Do njih je da li ce odobriti,ili ne,ali sve zavisi od potreba kompanije,ako im u datom momentu treba tvoja pozicija kao ti,na tom brodu,dace ti!
When it comes to money, nobody can be trusted !