Author Topic: Princess Cruises  (Read 43677 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Princess Cruises
« Reply #45 on: 28/March/2009 »
Ajde upomoc!!!! :moli:
Zna li neko sa iskustvom kako ide sa prebacivanjem sa broda na brod u sred ugovora! Znam da je gotovo nemoguce ali.... -()-
Da pojasnim odradila bih 2 meseca na jednom brodu a onda bih podnela zahtev za transfer na drugi brod ali u okviru naravno iste kompanije! Usput ako nesto znaci ja sam na poziciji junior waiter.
Ima li neko iskustva sa tim? I ako neko zna koje su najbolje fore za navesti kao razlog za transfer!
Sefe ti si bio na Princess-u mozda ti imas neku predstavu???!!!! Ili bilo ko drugi hitno mi trebaju informacije!      ="" ="" ="" ="" 

Rodjak ili muz/vjerenik pali, ali moras biti dosadna i juriti HR-a i svako malo ga pitati kad ce?
Zbog pozicije ne bi trebalo biti problem.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline J_Miss

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: Princess Cruises
« Reply #46 on: 30/March/2009 »
Hvala Sefe!

Znam da ce ovo zvucati glupo narocito od nekog ko je vec bio na brodu ali ko je HR? Nisam razumela skracenicu izvini molim te! -()-
Reci mi moze li u tom transferu da pomogne PSD? Ili PT-menadzer ili pak maitre'd?
Jer koliko sam ja razumela proceduru da posto ti sve glavesine potpisu zahtev on kao ide u centralu kompanije pa oni odlucuju po svakom zahtevu ponaosob!
Inace razlog transfera i jeste to sto ce moj momak biti na tom drugom brodu! Tako da to moze i da upali!
Hvala unapred!!!!!!! =""

Offline Milan1975bg

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Princess Cruises
« Reply #47 on: 30/March/2009 »
Znam da ce ovo zvucati glupo narocito od nekog ko je vec bio na brodu ali ko je HR? Nisam razumela skracenicu izvini molim te! -()-

HR je skracenica za human resources department

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Princess Cruises
« Reply #48 on: 30/March/2009 »
Hvala Sefe!

Znam da ce ovo zvucati glupo narocito od nekog ko je vec bio na brodu ali ko je HR? Nisam razumela skracenicu izvini molim te! -()-
Reci mi moze li u tom transferu da pomogne PSD? Ili PT-menadzer ili pak maitre'd?
Jer koliko sam ja razumela proceduru da posto ti sve glavesine potpisu zahtev on kao ide u centralu kompanije pa oni odlucuju po svakom zahtevu ponaosob!
Inace razlog transfera i jeste to sto ce moj momak biti na tom drugom brodu! Tako da to moze i da upali!
Hvala unapred!!!!!!! =""

ne mora da te cudi,ako nisi znala sta znaci HR...
dosta ljudi to zna onako ''iz zivota'', brod...pa nema svaka kompanija HR department na brodu...evo na Celebrity-ju npr.ima,ali Carnival nema HR department niti HR onboard manager :deda:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Mitvuk

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Odg: Princess Cruises
« Reply #49 on: 11/October/2009 »
Pozdrav svima,

imam par pitanja u vezi pozicije Buffet Steward na Princssu:

Koliko se kreću zarade na Princessu za Buffet Steward poziciju, bez bakšiša koji se dobija na ruke od gostiju, i koliko otprilike može da se dobije tako, na ruke od gostiju, za mesec dana???

Jel potrebno ili možda bar poželjno poznavanje pića i koktela, kao i vina, za poziciju Buffet Steward?

Jeli istina da je najbolje raditi room service, kao Buffet Steward, zbog dobrog bakšiša, ili ne?

Šta bi mi vi preporučili za dalji napredak, ka poziciji Junior waiter ili ka poziciji Bar waiter, i zašto ako može :)


Pozzz svima i unapred hvala!

Offline TamaraSU

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 141
    • View Profile
Re: Odg: Princess Cruises
« Reply #50 on: 08/June/2010 »
Pozdrav svima,

imam par pitanja u vezi pozicije Buffet Steward na Princssu:

Koliko se kreću zarade na Princessu za Buffet Steward poziciju, bez bakšiša koji se dobija na ruke od gostiju, i koliko otprilike može da se dobije tako, na ruke od gostiju, za mesec dana???

Jel potrebno ili možda bar poželjno poznavanje pića i koktela, kao i vina, za poziciju Buffet Steward?

Jeli istina da je najbolje raditi room service, kao Buffet Steward, zbog dobrog bakšiša, ili ne?

Šta bi mi vi preporučili za dalji napredak, ka poziciji Junior waiter ili ka poziciji Bar waiter, i zašto ako može :)


Pozzz svima i unapred hvala!

Moja koleginica je na Diamond Princessu i radi kao assistant BFST, kaze da nije lose ima platu oko 800$ mesecno ali ona je jos u Officer's messu i uskoro pocinje da radi u restiranu.  Koliko znam nije joj potrebno da zna vina i koktle i pica,..

Offline juliette

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Princess Cruises
« Reply #51 on: 06/October/2010 »
Ja cekam intervju za Princess Cruise kompaniju.
Trebala bih ici na Crown Princess, tamo mi je suprug.
Pozicija fotograf.
Da li ima neko ko je vec radio tamo kao fotograf
i ko bi mi mogao opisati radni dan?
 ""]]



Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)