Author Topic: LoE jos nije poslat, uradi vizu i medical ?  (Read 6018 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline kizzito NS

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Pozdrav, juce mi je iz safe cruise stigao mail sledece sadrzine: "Postovani, pocinjemo zakazivanje u ambasadi za dobijanje viza i za lekarske preglede jer su nam stigla garantna pisma. Svi primljeni kandidati su podeljeni u dve grupe, prva grupa ide drugom polovinom juna a druga od 5-tog do 15-tog jula. Javite nam ako vam neki od ovih termina ne odgovara. Od pocetka godine je primljen veliki broj ABST iz jugoistocne evrope pa su ukrcaji isli sporije, imajte strpljenja svi ste dobili posao ali period cekanja moze biti 4-5 meseci." Ako LoE jos nije stiglo kako vec sad zakazuju ambasadu i lekarski. Molim pomoc od sefa ili od iskusnijih moreplovaca, da li je ovo standardna procedura....  -()-

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: LoE jos nije poslat, uradi vizu i medical ?
« Reply #1 on: 14/June/2011 »
Jeste, nemaš brige.

Ako su obećali poslati LoE, stići će na vrijeme, prije odlaska u ambasadu.

Kako bi bilo da te zatrebaju na brodu a ne znaju niti jesi li zdravstveno sposoban niti hoće li ti US ambasada izdati vizu?

Nekima se događalo da moraju po novu vizu jer su dugo čekali kod kuće.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline kizzito NS

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: LoE jos nije poslat, uradi vizu i medical ?
« Reply #2 on: 14/June/2011 »
Hvala sefe, danas je stigao mail od Safe cruise da su mi zakazali ambasadu za 22. jun  :yahoo:, oni su kupili PIN (800 din). Moje je samo da uradim medicinski pre ambasade, odem do agencije sa gotovim lekarskim ja njima lovu (350 e) oni meni garantno pismo (bas tako su rekli) i pravac ambasada. A LoE ce valjda kad me budu zvali sa broda  :waiting: U svakom slucaju, jos jednom, hvala ti na informaciji...

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: LoE jos nije poslat, uradi vizu i medical ?
« Reply #3 on: 14/June/2011 »
To sto oni salju nije LOE vec predugovor sa kojim ides u Ambasadu. Nesto kao garantno pismo. kad sve zavrsis (vizu i lekarski) saljem im papire oni te zavedu kao da si zaposlen kod njih i posle nekog vremena salju LOE.
U svakom slucaju ne brini, sve ide kako treba. Cudi me samo da su ti platili PIN, ja sam ga sam uzimao. :) ali dobro znate kako se kaze, ko ne plati na mostu, plati na Cupriji.
Why Always Me?

Offline kizzito NS

  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: LoE jos nije poslat, uradi vizu i medical ?
« Reply #4 on: 14/June/2011 »
Tacno, garantno pismo tako su i rekli. A sto se tice PIN-a oni su ga kupili za mene a ja cu im naravno nadoknaditi jer kako se kaze "nema za dzabe ni kod stare babe"  :deda: ali ok nisam ni ocekivao da oni to odrade tako da za sad nema iznenadjenja...

Offline vale

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: LoE jos nije poslat, uradi vizu i medical ?
« Reply #5 on: 19/November/2012 »
Pozdrav, juce mi je iz safe cruise stigao mail sledece sadrzine ...

Zdravo
Meni je to novo, ja sam dobila poziv iz Zagraba (EP), da sam prosla na intervju, dobila sam mejl da treba da uradim otisak prstiju, uverenje Sud-a, First Aid and CPR, lekarski pregled.
A nista neznam kad da idem na ambasadu? Mislila sam da cemo to resiti isti dan sa lekarskom pregledom. Al tako mi izgleda da ne.
Ne odgovaraju me kad pitam koji passos bi trebalo da koristim. Imam i srpki i madjarki...
A ti si dobio lep opis od agencije...
Pozdrav!

Offline Zvanja

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: LoE jos nije poslat, uradi vizu i medical ?
« Reply #6 on: 14/October/2015 »
Moze li mi neko reci I dati savet. Dobila sam datum, cekam Loe I kartu. Jos uvek radim, a ukrcaj mi je za 20 dana...I treba da saopstim poslodavcu da odlazim,  a ne bih da se kockam pa da izgubim posao. Da li je odlazak siguran cim se dobije datum? Kad sam sigurna da idem?
Ne bih imala ovu dilemu, nego cekam na ukrcaj od feb I eto nesigurnosti...zbog duzine cekanja.
Hvala :)

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: LoE jos nije poslat, uradi vizu i medical ?
« Reply #7 on: 14/October/2015 »
Trebalo bi da je to dosta sigurno... mislim ako si sad relativno skoro dobila datum i on je tako blizu.

Ipak, bilo bi bolje da napišeš koja kompanija je u pitanju, pa bi neko ko ima iskustva sa njima mogao da ti da relevantniji odgovor.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: LoE jos nije poslat, uradi vizu i medical ?
« Reply #8 on: 14/October/2015 »
Dok ne sjedneš na avion, ništa nije sigurno. Imamo primjer čovjeka kojemu je za par dana trebao biti ukrcaj pa su mu javili da je kompanija promijenila strategiju zapošljavanja i da im on više ne treba.
Na poslu najbolje slagati nešto, bolest, sarana, nesretan slučaj ... ili još bolje uzmi neplaćeni odmor.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Zvanja

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: LoE jos nije poslat, uradi vizu i medical ?
« Reply #9 on: 15/October/2015 »
Ljudi, hvala vam na odgovorima. Ali bojim se da nisam u situaciji da uzmem neplaceni posto nisam prijavljena. Brod me vadi iz svih finansijskih problema. Ali od svog cekanja I dopisivanja...ja vise ne znam nista. U pitanju je Viking sea. Jako malI broj ljudi je sa foruma tamo. Ja bih samo da budem fer prema svima I da ispostujem sve strane. Moj agent zaista ima strpljenja...a bojim se da cu smoriti coveka.   :plovim: