Author Topic: brzo na brod  (Read 8322 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline optimus

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
brzo na brod
« on: 14/June/2011 »
Pozdrav,
odličan forum  :yahoo:
nakon skupljanja informacija prošli tjedan sam poslao mail agencijama A-priori i EP Zagreb. Isti dan dobio mail od EPa, da pošaljem neku dokumentaciju ( ne znam zašto mi se nitko iz prve agencije nije javio  :nono: ).
Ponudili mi posao ass. waitera.
uh, ne znam kolko je to mjesto dobro ili loše ?!
da li ima onaj tečaj ( obuku ... ) od dva tjedna prije zaposlenja ?

kako god, evo danas sve kopirao i stavio na hrpicu koju sutra šaljem u EP  :run:


Offline optimus

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: brzo na brod
« Reply #1 on: 15/June/2011 »
saznah odgovore sam ( ovi iz EPa baš brzo odgovaraju na milove  :D )
Kaže i da se odlazak na brod čeka do cca 6 mj. Tak da ništa od brzog odlaska. No ima dovoljno vremena da se usavrši engleski i skupe novci za odlazak ;)

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: brzo na brod
« Reply #2 on: 15/June/2011 »
Obrati se u Safe Cruise u BG i oticices mnogo brze .. Preko EP ja sam cekao 8 mjeseci + su me opljackali pri odlasku , izaslo me skoro 1500 eura da odem na brod, sto je previse previse je. Safe Cruise te zaposljava na Princess, odlicna kompanija, placaju avio kartu svima, odlicni uslovi za zivot za crew. Agenti takodje profesionalni i salju na brod u najkracem mogucem roku. EP se malo vise folira.  Zapamtite da ima vise agencija koje salju na brod a ne samo jedna.  Pozdrav.

Offline optimus

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: brzo na brod
« Reply #3 on: 15/June/2011 »
hm. pa mogao bih. cilj mi je što prije isplovit. Kako je riješeno sve to za građane RH. Moram na razgovor u Beograd ili ?

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: brzo na brod
« Reply #4 on: 15/June/2011 »
Svakako moras doci na razgovor ovde, konktaktiraj ih pa vidi da li mogu da ti izadju u susret da se cujete preko skype-a i na taj nacin da odradis preliminarni intervju pa da se samo pojavis na glavnom.
Naravno svu papirologiju posaljes postom ili mejlom kako ti vec kazu. To ti je moj savet, ali kazem ti, prvo ih kontaktiraj telefonom pa razmotrite mogucnosti. Takodje uzmi u razmatranje i agenciju KOUZON iz Nisa.
Ja sam preko njih dobio posao, veoma su korektni i azurni. Salju ljude na sve kompanije i sve pozicije. Nazovi obe agencije pa vidi sta ti vise odgovara. U svakom slucaju neces se prevariti, SC i KOUZON su trenutno najbolja ponuda u Srbiji.
Why Always Me?

Offline optimus

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: brzo na brod
« Reply #5 on: 15/June/2011 »
a šta nitko neće stati u obranu EP-a ?
Budem poslao mail SC-u. Da li je netko iz RH išao preko njih?

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: brzo na brod
« Reply #6 on: 15/June/2011 »
Ja ne mogu da osporavam niti da stajem u odbranu EP posto nisam imao posla sa njima, ja ti pricam o agencijama koje rade na u Srbiji. Da ne bude zabune.  ;)
Why Always Me?

Offline Komikaya

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 215
    • View Profile
Re: brzo na brod
« Reply #7 on: 15/June/2011 »
Safe Cruise je jako susretljiva agencija.
I da salju jako brzo na brod, i nece te oguliti osim sto ces platiti trening od 5 dana 350eura.
What goes around comes around

Offline tsunami1984

  • Registered
  • *
  • Posts: 302
  • BANNED
    • View Profile
Re: brzo na brod
« Reply #8 on: 16/June/2011 »
Safe Cruise je jako susretljiva agencija.
I da salju jako brzo na brod, i nece te oguliti osim sto ces platiti trening od 5 dana 350eura.


To je trening i njihovi troskovi tj prozivija, isto toliko placas trosak u EP + tamo placas i avio kartu  ! I  naravno dobijes zauzvrat i ljubaznost i profesionalizam, strpljenje, brz odlazak.

Offline optimus

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: brzo na brod
« Reply #9 on: 16/June/2011 »
u međuvremenu mi se javila i Suzana iz A-prioria. Uh odmah se vidi razlika u pristupu, mail pun informacija i uputa, sve je mnogo ležernije i prisnije.
 ;)
iako je rekla istu stvar ( očekivano ) - razgovori sa predstavnikom kompanije tek na jesen.
ovo će biti dugo ljeto  :deda:

Offline joker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 128
    • View Profile
Re: brzo na brod
« Reply #10 on: 16/June/2011 »
ja takodje preporucujem safe cruise, ekonomija majka... 750 eura jeftiniji... i kouzon, i proCE employment, a employment zaobidji...

Offline costak

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: brzo na brod
« Reply #11 on: 22/June/2011 »
Quote
"Obrati se u Safe Cruise u BG i oticices mnogo brze .. Preko EP ja sam cekao 8 mjeseci + su me opljackali pri odlasku , izaslo me skoro 1500 eura da odem na brod, sto je previse previse je.
Safe Cruise te zaposljava na Princess, odlicna kompanija, placaju avio kartu svima, odlicni uslovi za zivot za crew."

Ovo mene najvise buni...da li je moguce da od par kompanija koje rade jedna bude 750€ skuplja??
Cuo sam pohvale za agenciju iz SU i za agenciju iz Backe Topole...ima li ko iskustva sa njima?? Inace, ja sam iz
Vojvodine pa mi se bas i ne cima do Nisa i slicno...

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: brzo na brod
« Reply #12 on: 22/June/2011 »
Quote
Inace, ja sam iz Vojvodine pa mi se bas i ne cima do Nisa i slicno...

I ja sam iz Vojvodine pa sam se cimao do Nisa. Pogledaj ponudu, uporedi agencije pa se na osnovu toga odluci preko koje ces.
~2000din je povratna karta do Nisa (iz dobrod dela Vojvodine) cisto da znas.
Why Always Me?

Offline costak

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: brzo na brod
« Reply #13 on: 22/June/2011 »
Pod cimanjem podrazumevam i izostanak sa posla a to mi je mali problem...
Mada je moje stanje trenutno toliko ocajno da mi i nije toliko bitno koliko cu para pozajmiti vec samo da odem sto pre...pitao sam cisto jer mi je to malo cudno...bas tolika razlika u ceni...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: brzo na brod
« Reply #14 on: 22/June/2011 »
...pitao sam cisto jer mi je to malo cudno...bas tolika razlika u ceni...


Imaš u temi o razradi troškova 192 posta o troškovima raznih ljudi, preko raznih agencija.
Jasno da su troškovi različiti.
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=240.msg34117#msg34117
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)