Author Topic: Kolike su moje trenutne šanse da dobijem posao na brodu?  (Read 3760 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline jimmythekid

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Citam celo jutro  ovaj forum i svakako sam naisao na puno korisinih informacija.

Imam 20 godina, zavrsio sam srednju skolu i radio razne poslove, ali nista slicno kao sto bi to bio rad na brodu.
Znaci, nikad nisam bio konobar ili bilo sta slicno. Posedujem odlicno znanje engleskog, i veliku zelju za ovakvim radom.
Svestan sam koliko se radi dnevno zelim da kazem da sam radio takve poslove i znam kako je.
Moje pitanje je kolike su moje trenutne sanse da dobijem posao na brodu?

I ako nemam neke velike sanse, mozete li mi pomoci sa nekim savetima kako da poboljsam svoje sanse.

Offline steff 189

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Pozdrav
« Reply #1 on: 19/June/2011 »
Jimmy mislim da je donja granica 21. godina da bi se prijavio za rad na brodu. Ja sam u sve ovo isto krenuo sa 21.godinom i kao sto je meni sef foruma napisao pre godinu dana kada sam pitao isto ovo : "naglasak će biti na tvojoj želji i na engleskom, jer jasno je da nemaš iskustva.
Dovoljno će biti da se dobro pripremiš za interview ... i da se fokusiraš na moguća pitanja.
Na forumu možeš pronaći dosta informacija o tome kako je moguće dobiti posao i bez iskustva, ali svakako će ti trebati nešto para" to ti je cela filozofija pocetnika a sve ostalo ces sigurno naci na forumu. pozdrav

Offline jimmythekid

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Pozdrav
« Reply #2 on: 20/June/2011 »
Hvala puno na odgovoru.
Posto si rekao da su godine i neiskustvo problem, da li bih ja mogao za to vreme dok ne napunim 21u godinu da radim kao konobar u kaficu posto imam takvu priliku tj. da li ce se to uvaziti kao neko iskustvo ili bas mora biti neki restoran?

Offline steff 189

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Pozdrav
« Reply #3 on: 20/June/2011 »
Sto se godina tice mislim da moras da sacekas da napunis 21. a za neiskustvo se ne brini.Ja nisam imao dana iskustva u restoranu pa sam dobio poslove,to ce te sve agencija pripremiti,dobro je sto kazes da ti je engleski dobar i na obukama ce ti pomoci da slozis pricu oko radnog iskustva i to je to :) Dobro bi bilo zbog sebe da radis,da brze prodje vreme do 21. :)

Offline jimmythekid

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Super, hvala ti puno na odgovoru.
Ja sam mislio da je bolje mozda prvo da radim tako nesto da mi poveca sanse da dobijem posao, ali vidim da iskustvo nema veze s tim. No, ja ipak planiram da radim nesto cisto sebe radi, kao sto si rekao da mi brze prodje vreme dok ne napunim 21u :D
Postoji li jos nesto sto bih mogao da uradim za tih 6 meseci s cime bi mogao da povecam sanse da dobijem posao? Ili mozda da povecam sanse za neku bolju poziciju od entry level-a?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia

Postoji li jos nesto sto bih mogao da uradim za tih 6 meseci s cime bi mogao da povecam sanse da dobijem posao? Ili mozda da povecam sanse za neku bolju poziciju od entry level-a?

Fokusiraj se na intervju. U 6 mjeseci se možeš toliko uvježbait da držiš bilo koga u uvjerenju da već jesi ono što tek želiš biti.
Kada dođeš na brod, ionako ti pokažu sve.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline jimmythekid

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Takodje bih zeleo da pitam, da li to sto nemam iskustva znaci da cu morati da radim na nekim najnizim poslovima (entry level)?
Posto imam veoma dobro znanje engleskog pa se nadam da je to olaksavajuca okolnost za neko bolje radno mesto.

Offline jimmythekid

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Evo da se nadovezem na ovo, ako nekoga zanima.
Kontaktirao sam EP, Kouzon i Safe Cruise. Iz sve tri agencije mi je stigao odgovor da moram imati 21u godinu i nesto iskustva. Iz Safe Cruise-a i Kouzon-a su mi rekli da mogu da se apliciram par meseci pre 21og rodjendana i da odem na brod kad napunim 21u. Planiram da za tih 6 meseci koliko imam zavrsim kurs za barmena i nadjem posao konobara u nekom lokalnom kaficu. Toliko od mene za ovaj put i verovatno za neko duze vreme. Pozdrav svima i hvala na pomoci.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Dobar plan. Strpljen - spašen. Sretno  :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline qwerty

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
    • View Profile
Samo stavi u CV da radis od 18-19. godine i bice sve ok :)