Author Topic: Classic International Cruises, mess steward na brodu Athena  (Read 16445 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Pozdrav drugovi.

Evo doslo je i mojih 5 minuta da nesto napisem o zivotu na brodu i samoj kompaniji =""
Naime, zaposlen sam kao mess steward na brodu Athena.
Radim u Staff messu,koji ima 6 stolova i radim sa jos jednim decko sa balija koji me je u sve uputio (sutra mi stize ukrajinac umjesto njega )..
Posao uopste nije tezak,dapace,radim ga sa lakocom. Svaki dan radim ukupno po 8-9h,sa tim da sam svaki 2 dan slobodan od 13:30 pa sve do 19:00..
Imam srecu da imamo nevjerovatne sefove. Za primjer, svaki dan igram stolni tenis sa Hotel direktorom. Maitre D je starac, koji je gay, i totalno opusten, samo za*****ancija, i sto vise toga.
Nema nikakvih napetosti, ne dopustaju napetost. Plata mi je 550e, za moj posao, ali na kome ne radim 8-9 h rada, vec sjedim za dorucak, kada skoro pa nikoga nema, i jos dok cekam nadredjene da docu na rucak ili veceru,stoga raditi je milina. Ima nas oko 150 posade. Hrana u crew mesu ocajna, ali ja se hranim u stafu, stoga nemam mjesta za zalenje, extra su specijaliteti.
Posadu cine ljudi iz Indonezije, Indije, Hondurasa, Ukrajine, i nas 4,3 Srba i jedan Hrvat..
Naravno, svako vece je opustanje u Crew baru, gdje sjedimo sa Maitre D' i sprdamo, gdje dolaze i Chef Housekeepr i Bar Manager itd,totalno opusteno.
Trenutno plovimo Baltickim morem, idemo sada za St.Peterburg, prekosutra za Helsinki, pa Geoteborg, pa Island..
Sledece sedmice Irska, Skotska, i ne znam sta jos..
Waiteri ovdje imaju oko 1600-2000e, sobari 1300e, itd..
Izvinite na nepravilnostima u toku pisanja,ali nemam nesto puno vremena jer je internet,200 min 16e..
I da, ovdje imaju cigare, Malboro je 1e, hajniken je 0.5e itd..

Pozdrav sa hladnom Baltika..
 :uzdravlje:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Za primjer, svaki dan igram stolni tenis sa Hotel direktorom.

 :rofl:
Na "pravom" kruzeru te Hotel Director ne bi ni pogledao a kamoli pozdravio

Ima nas oko 150 posade

 :rofl:

YoungOutlaW, uživaj dok možeš, kada budeš radio za veće pare vidjećeš šta je frka.
Još bi ti najbolje bilo ušteliti se tu kao waiter i ne ići nikamo drugdje.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Ne znam sta da kazem.

Meni ovo izgleda super,isto tako kolega radi kao waiter 4 godine,prezadovoljan je.
Najeftinija cijena za putnike za 7 dana je 950 funti, dok je na kosti 300e  +U+
Uglavnom,to je to za sada.
Ja cu pokusati da se prebacim u bar, jer je ovdje moguce da se u toku ugovora prebacis u drugi department, ne bih da radim u restoranu.

Pozdrav za sve.

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Pozdrav ljudovi.
Evo napokon da nadjem free wi-fi, jer se nalazimo u Norveskoj, kruz koji traje 14 dana.. Preskupo je, ja ne znam kolike plate oni imaju ovdje, kao da je Dubai.
Sta da vam kazem, lokacije su fine, ali nisam odusevljen, jer budala nisam znao gdje cemo da putujemo, pa nemam nista od robe :)
Imamo jos par dana kruza po Norveskoj, a onda idemo za Island 14 dana.
Gosti su nam iz Belgije i Francuske, i znam da se Waiteri ubijaju od posla i para.. Kolega waiter je sracunao da ce da uzmeo 2400e za mjesec dana, kao i ostali.
Sto se mene tice, sada kada sam se uhodao, radim jedan dan 7.5h jedan dan 8h. Pomazem kolegi Waiteru u nekom ciscenju, na dan 20minuta posla, a dobicu 50e za mjesec dana, mislim da je dosta.
Stoga, 600e za sada je plata, sa tim da je karta placena, i da radim kao kod kuce.. I da,cekamo odobrenje od Maitre D, da jedno jutro partner radi dorucak, a drugi dan ja,jer nema nikoga.
Ja sam za sada prezadovoljan, i isplatilo se cekati ovoliko, pogotovo jer sam otisao bez ikakvih troskova, i u najgorem slucaju, da se ispi***m necu nista izgubiti.
Nakon Islanda idemo za Irsku i Englesku, a onda u 11 mjesecu idemo za Australiju.
Sta jos da kazem, svako veče su pijanke u Crew Baru, jer je nevjerovatno jeftino sve.
Jedina zamjerka za ovaj brod je manjak zenski, jer, posto je brod malen, Staff kapetan ne dozvoljava staffu da dolaze u Crew bar, ali opet,nadje se nesto ;D
Imam srecu da sam odma cim sam dosao upao u Staff sobu, koja je ok, 2 kreveta, dok ostale sobe za Crew sadrze 4 kreveta, znaci djelis sobu sa jos 3.
Meni je sada cimer rumun, 42 godine, radi kao Waiter, bio Head Waiter na Louis Cruise Line 7 godina. Extra je lik,dosta toga me savjetuje. Toliko o tome za sada.
Poceo sam i spanski da ucim, jer imam dosta likova, radi su pomoci.
Ma iskreno, osjecam se odlicno, nisam mislio da ce ovako da bude, samo jos da uberem para.
Razmisljam se jos da li da trazim drugi department, ali ima jos vremena za to..
I da, ukoliko nego ide u St. Peterburg, mogu da vam kazem da imate jedan bar odma u pristanistu gdje je wi-fi free.
Isto tako, ako imate overnight, nemoje uzimati taxi kod pristanista, prosetajte 5 min i izace vas voznja po vecem dijelyu St.Peterburga oko 10e, dok kod pristanista uzimaju i do 30e..
Ima jedan extra club, Metro, ja sam tu izlazio, stigao na brod u 6 ujutro. Za ostala mjesta vam za sada nista ne mogu sugerisati, jer nisam dovoljno vidio.
Bio sam u Talinu, Kopenhagenu, Stocholmu idt, lijepi gradovi, ali nesto vise ne znam sta da kazem.
Jedva cekam 9 mjesec da se spustimo. Pozdrav iz hladne Norveske :uzdravlje:
Mornarski pozdrav :plovim:

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Pozdrav drustvo. Evo napokon free net na Islandu. Zao mi je sto ne mogu vise da prisustvujem forumu,zaista mi nedostaje..
Sta da kazem sto vec nisam rekao.
Meni je zaista dobro,vec se spominje i promocija za mjesec dana kada neki budu odlazili,na ass.waitera. Ass.waiter ima 1200e ovdje.
Nadam se da ne zamjerite sto se ne javljam bas cesto,ali jednostavno je nemoguce ici u internet caffe jer je preskupo.
Odusevljen sam Dublinom,spremite para ukoliko budete tamo,jer je prejeftino sve. Duplo jeftinije nego kod nas. Rejkjavik prelijep ali preskup.
Nadam se da ste svi dobro i da vam je mirno more,jer ovdje je more uzasno..  :uzdravlje:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Drzi se Outlaw, drago mi je da ti dobro ide, a jasno mi je da je internet na brodu spor i skup.
Zato ces nam na odmoru reci detaljnije o tome koga sto zanima.
I ovo sto si dosad napisao je iznadprosjecno, i pomaze nam bolje upoznati Classic International Cruises.

 :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Pozdrav ljudovi.Prvo da se izvinim sto nisam dolazio na forum,ali je skoro pa nemoguce bilo,jer takve smo portove imali da nismo imali interneta,ili je bilo jako malo vremena koliko je bilo stvari za vidjeti. Ja sam odlicno. I dalje sam na istoj poziciji,radim u officer messu,imam 15 ljudi i to je to.. Na dan radim 6.5 h. Mogao bi da predjem u restoran,ali sam cvrsto odlucio da nije za mene,i da izbjegnem restoran,jer za sledeci ugovor planiram da idem kao Crew Bartender. Mi smo trenutno u dry docku u Napoliju,ostajemo 15 dana,a 15.11 krecemo na put za Australiju 33 dana. Sta da vam kazem,situacija se pogorsala na kompaniji sa platama,kasni nam 1 mjesec plata,ali dobicemo sledece sedmice. Mogu vam samo reci da je ovo u usporedbi sa velikim kompanijama cista sprdacina. Nema supervizora,nema ciscenja,nema nicega. Dosta ljudi je ovdje sa carnivala i royala,kazu da im je ovo raj za razliku od velikih. Kuci bi trebao da dodjem 18.3 kada bi imao let iz Manile,nadam se. Sta jos reci. Ovo je jedno neprocijenjivo iskustvo,i svima bih preporucio da idu na brod,zaista. ja sam do sada vidio 23 zemlje,23 glavna grada !! a tek sada krece uzivanje kada idemo za Tajland,bali,Japan,Kinu,uuuuh.. Vazno da napomenem za napoli,ko ostaje npr.u dry docku,moze da kupi WIND internet,50e 3 mjeseca neograniceno interneta. Javljam vam se sa utiscima sa Tajlanda nadam se.. Opsirno ce da bude kada se vratim kuci.
ljudi samo naprijed,brod je zakon. Sretno :uzdravlje:

Offline Komikaya

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 215
    • View Profile
Hahjahaahhaahah samo uzivaj brate!!

Nemoj zaboraviti kinesku masazu da propustis kad odes u Kinu!  :yahoo: :yahoo:
What goes around comes around

Offline neb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Kasni plata __????
Ja doduse sa pocetka 2000 imam jako losa iskustva plata ne sme da kasnini pod kojim uslovom to je jako lose!!!!!!!

Offline vinston88

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Heeiii YoungOW, pozdrav druze !!! Hoces li nam reci preko kog agenta si otisao tamo, i kako bi mogli ostali da stupe u kontakt sa njim?? Jos jedan veliki pozdrav. Mirno more!!

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Pozdrav Vinstone.. Ja sam otisao bez agenta,bez da sam ista platio. +U+  Ali prije toga sam trebao da idem preko "agenta" iz Varazdina,koji je teski lazov,koji cisto sumnjam da ikoga moze da posalje na brod. Jos jednom napominjem,stop "agenciji" Mediator.

Offline vinston88

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Ok YoungOW, a mozes li me uputiti u to kako mogu otici na isti nacin kao i ti?

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Druze kolika je plata crew bartendera?
Jel to bas posebna pozicija ili je rade utility bar workeri kao na princessu npr?
Why Always Me?

Offline YoungOutlaW

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 415
  • I am what I am..
    • View Profile
  • Company: MSC
Ovdje gdje sam ja bio,bila je bas pozicija Crew Bartender. Plata je fixna 680e,ali to je nista koje se pare mogu uzeti. Moja procijena,a i price,ne bilo koga vec lika koji je radio na istoj se vrti oko 1600e ako si dovoljno mudar,napominjem da je to bez baksisa  :uzdravlje:

Offline Tompalino28

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
majstore ajde molim te pojasni "mudar"  ???
-()-