Author Topic: Koja je najvisa pozicija koju mogu da dobijem bez iskustva?  (Read 7153 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline jimmythekid

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Da dodam, da mi je znanje engleskog odlicno, ali nemam iskustva. U PDF fajlovima koji su prilozeni na forumu u kojima se objasnjava to mi je malo konfuzno, s obzirom da u njima pise da sa visim osnovnim nivoom mogu dobiti pozicije koju su vise od entry level pozicija, dok u sekciji o radnom iskustvu pise da se moram osloniti na intervju da bi dobio nesto vise od entry level pozicije. Moje pitanje je, u sustini, koliko vise mogu da idem od entry level pozicije?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ako ti je engleski dobar, i uz dobru pripremu, možeš bez problema dobiti Assistant Waiter. (kako vidim Kouzon te može poslati na RCI bez kinte)
Assistant Waiter je samo korak do prave stvari (zarade), i uz malo sreće ju možeš relativno brzo dobiti.

Svakako je neobično vidjeti npr. Tajlanđanina ili Indijca kojemu je pomoćnik bijele boje kože.
Gosti broda vole interakciju sa bjelcima, za njih je tamna boja kože asocijacija na terorizam.

Uz dobar engleski, i otvorene oči i uši, brzo se uči.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline jimmythekid

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Hvala na odgovoru, postoji li mogucnost napredovanja sa te pozicije? I mogu li uciniti nesto tipa neki kurs da dobijem neku bolju poziciju?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Hvala na odgovoru, postoji li mogucnost napredovanja sa te pozicije?

Assistant Waiter -> Waiter -> Head Waiter -> Restoran Manager -> itd itd ...

I mogu li uciniti nesto tipa neki kurs da dobijem neku bolju poziciju?

Koju bi to bolju poziciju želio? Waiter otprva, bez iskustva? To je predobro plaćen posao da bi ga dobio na blef, sa certifikatom.
Ako regruteru pokažeš samo certifikat i kažeš da želiš biti konobar, nećeš dobiti posao.
A ako uz to i zablefiraš i uvjeriš i njega i sebe da imaš par godina iskustva, imaš šanse.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline jimmythekid

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Assistant Waiter -> Waiter -> Head Waiter -> Restoran Manager -> itd itd ...

Ovo mi se svidja i ne bi mi bio problem da pocnem kao asst. waiter, mada ako uspem da, kao sto kazes - izblefiram, vrlo rado bih na mesto waiter-a.

Koju bi to bolju poziciju želio? Waiter otprva, bez iskustva? To je predobro plaćen posao da bi ga dobio na blef, sa certifikatom.
Ako regruteru pokažeš samo certifikat i kažeš da želiš biti konobar, nećeš dobiti posao.
A ako uz to i zablefiraš i uvjeriš i njega i sebe da imaš par godina iskustva, imaš šanse.

Regruter - to je osoba iz kompanije s kojom obavljas intervju ili osoba iz agencija s kojom pricas prvi put kad dodjes ?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia

Regruter - to je osoba iz kompanije s kojom obavljas intervju ili osoba iz agencija s kojom pricas prvi put kad dodjes ?

Pa osoba iz agencije te neće pustiti regruteru na razgovor za posao waiter ako i nju ne impresiraš.
Osoba iz agencije nije na tvojoj strani, jer je njegov posao napraviti predselekciju, jer ako se poslije tjedan dana na brodu netko želi vratiti kući, zaribali su i osoba iz agencije i regruter.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline jimmythekid

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Okej, shvatio :)
Znaci, mislim da je najbolje da play it safe i pokusam da se prijavim za Asst. Waiter-a pa kad odem na brod da razmisljam o nekom napretku.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
play it safe je ok, ali play fair nije, jer nitko danas ne igra fer
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline jimmythekid

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Heh, moram postovati savet starijih :)

Offline lidaja

  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Heh, moram postovati savet starijih :)

Prosječnim radom, bez prethodnog iskustva i jako dobrim znanjem engleskog, koliko dugo ti treba da napreduješ iz ass waiter u waitera?
don't dream your life live your dreams

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
play it safe je ok, ali play fair nije, jer nitko danas ne igra fer

Okrutno ali istinisto. :)

Shto se tice ildaje.

Rad mora biti uvjek iznadprosjecan ukoliko zelish promociju. Nemosh biti prosjecan jer takih ima kolko ocesh. Ukoliko se potrudish stvarno mozesh dobit brzo u waitera, cak i prvi ugovor uz malo srece. Naravno nije to tako lako i jednostavno, ali ako ti je to cilj i posvetish se tome nema greske. To je posao di ljudi svakodnevno dolaze i odlaze.

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Zasto bih radio kao waiter kad mozes mozda ,da se pomuljas kao photograf ako govoris dobro Engleski samo nacickaj malo CV foto amater to uvijek dobro prolazi .

Offline lidaja

  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Okrutno ali istinisto. :)

Shto se tice ildaje.

Rad mora biti uvjek iznadprosjecan ukoliko zelish promociju. Nemosh biti prosjecan jer takih ima kolko ocesh. Ukoliko se potrudish stvarno mozesh dobit brzo u waitera, cak i prvi ugovor uz malo srece. Naravno nije to tako lako i jednostavno, ali ako ti je to cilj i posvetish se tome nema greske. To je posao di ljudi svakodnevno dolaze i odlaze.

čitala sam svugdje i svagdje o svemu i svačemu, stoga ukratko da rezimiram pa me ispravite ili nadopunite.
ako nemam nikakvog iskustva u konobarenju i općenito o cruise jobovima, a izvrsno govorim engleski, poznajem njemački i talijanski (govorno) najbolje je prijaviti se kao ass waiter te ako radim nadprosječno i imam sreće, mogu biti promovirana za vrijeme trajanja prvog ugovora?

još jedno pitanje, kad se recimo dobije ugovor, i kada se ode prvi put na brod, kao ass waiter prvo se radi kao waiter za njihovu posadu te nakon toga te pošalju da radiš s gostima. koliko dugo to traje, 1 mjesec ili se moze odužiti? negdje sam pročitala da su ljudi radili cijeli ugovor od 6 mjeseci samo za posadu?!
don't dream your life live your dreams