Author Topic: Ju?e je bio interview za A/V u Beogradu  (Read 3858 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Evo ovako ljudi,juce je bio interview za A/V u Beogradu u 3;15 pm :)


Interview je trebao da bude preko skype medjutim bio je neki problem u Miami tako da nije bilo mogucnosti da se tako intervjuise pa smo to obavili preko telefona.Izgledalo otprilike ovako,prvo se odradio Marlins pa zatim jednog po jednog kandidata se intervjuisalo.....mene su cjedili pola sata,pocelo se sa osnovnim nekim pitanjima o sebi i firmi za koju sam radio da bi 90% se svelo na tehnicka pitanja tipa ;

1.Sta je Alpha Channel na PhotoShopu?
2.Sony 250 kamera jeli to mala ili velika kamera,drzi li se u ruci ili na ramenu?(Ja sam naveo da sam radio s tom kamerom)
3.Koja medija ide u tu kameru?
4.Koja memorija ide u tu kameru?
5.Koliki je maximalni domet te memorije koja ide u kameru(Mene je pokusao da uzme na foru pa kao da li ide 100 mb ili 200 mb kao da sam dijete malo testira me jesam li ustvari ikad radio s tom kamerom:))))?
6.Koja je rezolucija u kojoj radim montazu?(radi se o Premiere)
7.Koliko se frejmova koristi?
8.Da li je rezolucija u kojoj radim prilagodjena za High definicion ili standard definicion?
9.Da li koristim mpeg3 ili mpeg5 ?

Ovo su bila moja pitanja,a znam da je kolegu koji je bio ispred mene pitao sasvim druge stvari tipa ;

1.Za sta se koriste BNC konektori a za sta  XLR konektori i vrste XLR konektora i da se objasni za sta koji ide ? :)
2.Da mu kazze koje se dve vrste mikrofona najcesce koriste?(Pa ga je onda pitao ja mislim za kondenzatorske nesto )
3.Bila su mu neka pitanja o PYRO LINK-ovima(ovde ga je bas gnjavio)
4.Pitao ga je opet o Alpha Channelu?(najkonstantnije pitanje izgleda :) )

Eto ovo je za sve buduce intervjuiste da se sto bolje pripreme.

Meni je bilo dosta nezgodno to sto sve sto me je pitao znam...radio s tim na televiziji inace,medjutim treba to njemu sve interpretirati na engleskom...moj tehnicki engleski nije bas dobar,ali ja sam se cupao i rukama i nogama da mu sto bolje objasnim u jednom trenutku sam poceo pricati i Srpski pa je on skontao da znam materiju pa me prekinuo u prici :) heheeheheh!

Rezultate ce nam javiti valjda danas,ako bog da mozda i ja zaplovim jos malo ;)

Sretno svima!