Author Topic: kojoj agenciji da se obratim?  (Read 6731 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
kojoj agenciji da se obratim?
« on: 12/April/2011 »
Radim vec 5 godina na RTRS televiziji u Banjaluci posao mi je IT tehnicar.....imam jako veliko terensko iskustvo(snalazenje u kriznim situacijama kao sto su npr. dnevnik pocinje u pola 8 a gospoda te nazove u 7 i 20 da je nesto riknulo pa se ti snadji za 10 min. a snaci se moras jer ce po tebi udariti ako nesto ne bude valjalo,ili tome slicne situacije)....posto televizija ima 12 IT centara....moj opis posla je od prilike dijagnostika kvara na hardveru i otklanjanje slicnih problema(ugradnja i zamjena dijelova),otklanajnje svih vrsta softverskih kvarova na raznoraznim programima kao sto su Office-ov kompletan paket,do nekolicine programa za audio i video obradu i montazu,reinstalacija i otklanjanje problema na Windowsovim paketima se podrazumjeva,takodje dosta sam upucen iako mi to direktno nije posao u mreznu problematiku,ali kao sto kod nas nemas covjeka koji je zaduzen direktno za neki posao nego svi rade sve :) onda sam i ja to dosta dobro savladao.

Ovim svim sam zelio da zamolim nekoga ko ima iskustva da mi predlozi kojoj agenciji da se obratim,da li ovo sve sto sam napisao da navedem u svom CV. i koji posao prema radnom iskustvu koje imam bi mogao da radim na brodu!!!

Unaprijed hvala

Offline Majst0r

  • Moderator
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
kojoj agenciji da se obratim?
« Reply #1 on: 12/April/2011 »
Radim vec 5 godina na RTRS televiziji u Banjaluci posao mi je IT tehnicar.....imam jako veliko terensko iskustvo(snalazenje u kriznim situacijama kao sto su npr. dnevnik pocinje u pola 8 a gospoda te nazove u 7 i 20 da je nesto riknulo pa se ti snadji za 10 min. a snaci se moras jer ce po tebi udariti ako nesto ne bude valjalo,ili tome slicne situacije)....posto televizija ima 12 IT centara....moj opis posla je od prilike dijagnostika kvara na hardveru i otklanjanje slicnih problema(ugradnja i zamjena dijelova),otklanajnje svih vrsta softverskih kvarova na raznoraznim programima kao sto su Office-ov kompletan paket,do nekolicine programa za audio i video obradu i montazu,reinstalacija i otklanjanje problema na Windowsovim paketima se podrazumjeva,takodje dosta sam upucen iako mi to direktno nije posao u mreznu problematiku,ali kao sto kod nas nemas covjeka koji je zaduzen direktno za neki posao nego svi rade sve :) onda sam i ja to dosta dobro savladao.

Ovim svim sam zelio da zamolim nekoga ko ima iskustva da mi predlozi kojoj agenciji da se obratim,da li ovo sve sto sam napisao da navedem u svom CV. i koji posao prema radnom iskustvu koje imam bi mogao da radim na brodu!!!

Unaprijed hvala

Probaj se prijaviti preko http://www.seamariner.com/ i http://www.jobonship.com/.

Nase agencije uglavnom ne zaposljavaju na tehnicke pozicije.
S druge strane, po ovom sto si napisao za iskustvo i eventualno znanje mi se cini da i nisi bas neki perspektivan kandidat za prolaz na interviewu za DCL. Za ostale ne znam. Moje misljenje na stranu, javi se svakako. 
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Alexsandar

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
kojoj agenciji da se obratim?
« Reply #2 on: 13/April/2011 »
Pozdrav svima.

Prvo, respect @Majst0r. Veliki respect.
Drugo, @Ivan K, kažeš već 5 godina radiš u IT-ju? Recimo da si tek počeo karijeru u Informacionim Tehnologijama. Ivane moraš imati na umu da je rad pod pritiskom nešto najnormalnije za IT. Evo ti konkretnog primera, u ponedeljak sam išao u jednu fabriku gde je iznenada stao server sa bazom podataka. Situacija je bila takva da SQL server radi, rade aplikacije po radnim stanicama a ne radi RDP, SQL Management i ne mogu da preko MMC-a pristupim mašini da resetujem servise.  oT U pitanju je Windows 2008 SBS. Sledeće što znam je da vozim 80km tamo, razmišljam kakav me scenario očekuje a uz to me po 5 puta zove šef da pita da li sam stigao tamo??? Kad sam stigao tamo u server sali ima milion stepeni zato što je klima uređaj stradao. Ohladim prostoriji, resetujem server, proverim sve servise, testiram po radnim stanicama, voila! From zero to hero. Eto ti pritiska. A moglo je biti i drugačije...
Naveo si da imaš iskustva sa hardverom. Ok, to je lepo i koristiće ti kod interview-a. Kažeš da imaš iskustva sa Office paketom. I to je jako lepo
ali podsećam te da je danas dobro poznavanje Office paketa uobičajena stvar čak i za krajnje korisnike. Reinstalacija Windows-a.... Svi klinci kod mene na ulazu znaju da instaliraju XP/Vistu/Sedmicu... Slažem se sa Majstorom... To baš i nije neko posebno iskustvo.
Rekao si da si dosta upućen u mrežnu problematiku. To je ok ali mislim da bi ti dosta pomoglo ako u CV-u osim poznavanja hardvera i softvera navedeš:
1) da imaš iskustva u administraciji Windows servera
2) da imaš iskustva sa Cisco mrežnom opremom
3) i da imaš neke sertifikate....
Misli da je već rečeno na forumu i da se zna kako se do ovakvih poslova dolazi. Pisao je i Majstor i Miroslav... Druže bavim se računarima ceo svoj život, počeo sam sa 386 PC-jem i DOS-om, prošao kroz sve verzije Windows-a počev od v3.0, pa se ne bih tako lako usudio da konkurišem na ovakve pozicije... Ne znam, upravu je Majstor... Jednostavno nije to dovoljno iskustva. Shvati ovo kao prijateljski savet i probaj da poradiš na poljima na kojima nemaš iskustva...
I još nešto. What's with the attitude? Citiram: "...dnevnik pocinje u pola 8 a gospoda te nazove u 7 i 20 da je nesto riknulo..." Čoveče, shvati da si ti tu zbog njih a ne oni zbog tebe. Ti si održavanje i od tebe se očekuje da budeš tu i u minut do 7 i 30 kad treba sa sve osmehom na licu...
Razmisli o svemu.

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
kojoj agenciji da se obratim?
« Reply #3 on: 14/April/2011 »
Pozdrav svima.

Prvo, respect @Majst0r. Veliki respect.
Drugo, @Ivan K, kažeš već 5 godina radiš u IT-ju? Recimo da si tek počeo karijeru u Informacionim Tehnologijama.
Ivane moraš imati na umu da je rad pod pritiskom nešto najnormalnije za IT.
..........................
Ti si održavanje i od tebe se očekuje da budeš tu i u minut do 7 i 30 kad treba sa sve osmehom na licu...
Razmisli o svemu.


Naravno da postujem svaki savjet i kao takav svaki uzimam kao dobronamjeran. Ja sam naveo da imam 5 godina radnog iskustva na televiziji ali nisam rekao da se i ja cijeli svoj zivot bavim racunarima,eto ja nisam poceo od 386 ali poceo sam sa pentium1(jbg mlad sam bio u vrijeme 386,amige500 itd. :) ),nisam ovde naveo da se takodje bavim video nadzorom da sam postavio hiljade i hiljade kamera,ja sam naveo samo svoje radno iskustvo na televiziji,licno radno iskustvo nisam ni spominjao.E sad da ja tebi kazem nesto to sto ti meni pricas oko servera to je maciji kasalj za probleme s kojim sam se ja susretao na televiziji,a svako ko je ikad pa bar i malo radio na njoj zna o cemu se radi,druze mi cak ovde nismo ni imali server sale nikad nego je server sala bila i magacin i prostor za rad i svasta nesto,cak nismo ni rek imali kad sam ja dosao ovde a da ti ne pricam da nije bilo ni jedno cisco rutera nego smo mi pravili rutere od raznoraznih sklopocija od racunara,pa onda naslazes racunar na racunar sve to navalis na ups i to je fantasticno radilo dok se ne pojavi problem da kao sto ti kazes stane klima uredjaj,a ti sad mozes zamisliti ti udjes u prostoriju koja je usijana,puna plastike,papira,nema cega nema pa kad se to usmrdi pa ti to izracis sve otvoris e sad najveci problem je stanu ruteri,serveri(pogotovo je sex kad ti se desi da web server stane ili mail server) pa cijela televizija ostane bez maila a to je njima primarni posao(slanje mailova po IT centrima,dopisnickim agencijama,javnim ustanovama itd.)pa ti se onnda navale na glavu a obicno se to desi kad si 2 smjena a drugu smjenu obicno pokriva jedan covjek....znaci da napomenem 1 covjek pokriva i Televiziju i Radio,pa te onda od jednom na VPN zove 500 ljudi koji ti spominju porodicu,drece se na tebe,prijete ti otkazom,a ti ustvari nisi kriv za nista,pa onda otkacis negdje monitor po mogucnosti LCD jer u to vrijeme kad sam ja dosao na TV vecina monitora je bilo katodni pa tegli to,tastatura,mis,pa se onda logujes na svaki posebno dok ga ne osposobis ponovo da radi pa zoves svakog pojedinacno da je proradilo da se sad moze raditi itd.Ovde nebi stalo sve ono kroz sta ja prodjem u jednom danu sa ovim ljudima ovde s kojim radim,a da ne pricam o njihovoj tehnickoj pismenosti npr. 90% ljudi ovde ako im skines ikonicu nekog programa sa desktopa ce te zvati i reci da on ne moze raditi jer nema programa,a ustvari slucajno izbrise ikonicu i to je smak svijeta.

A evo da ispricam svima problem koji sam sinoc imao dok sam radio 2 smjenu.Znaci ja kao tehnicar sam duzan da prije dnevnika i na radiju i na televiziji provjerim fungcionalnost opreme,promtera ili i***ta kako ko zove,papucica za premotavanje slova ili stopanje....i dobro to je sve ok dok se ne desi da mene sinoc tuka sa tv ne zove u 7 i 25,a u 7 i 20 se vrata zatvaraju i tad po pravilu niko vise nebi smio da udje u studio,a zove me jer je zatvorila program za promter i ako ja ne odreagujem u 2 minute ona nece moci citati vijesti za dnevnik,a naravno papir nije ponjela jer se ocekuje da oprema koja je stara po ne znam ni ja koliko godina fungcionise savrseno(recimo mi jos na tv koristimo BETA masine,a ko imalo zna o tehnici znace i sta to znaci) i onda ja uletim pokrenes ponovo program za promter sve joj vjesti addujes u program,ali moras se bogu pomoliti da ti ne izbaci error pri podizanju tog programa 2 put jer kad ga ne zatvoris fino i po propisima onda iduci put kad ga palis u 90% slucajeva izbacuje error i eto meni taj put nije izbacio uspio sam to da odradim i dnevnik je startao.E sad samo sto sam izasao iz studia zove me kolega tonac da hitno dolazim u Banske Dvore snima se emisija(ne vjerujem da je ko cuo za nju) zove se Medaljoni Proslosti(tema je inace Banjaluka nekad i poznati Banjalucani koji su tu nekad zivjeli i nesto znacili za ovaj grad)...puna hala,ljudi od direktora moje televizije do gradonacelnika i jos mnogo poznatih ljudi(znaci oko 500 ljudi prima amfiteatar),a problem je bio sledeci da gospodin koji je vodio tu priredbu je naknadno htio prezentaciju koja zahtjeva laptop,platno i projektor i sad to nebi bio nikakav problem spojim ja to sve medjutim nastavak iz laptopa S video na CINC koji ulazi u projektor ne valja...znaci sje*an do bola izljepljen nekim trakama samo radi u jednom polozaju a cim ga malo drmnes slika se gubi,i sad ja leti do posla uzimam VGA kabal koji  je naravno kratak pa onda cijelu scenografiju izmjestim,a da napomenem da sam ja dosao oko 20 do 8 a emisija pocinje u 8,prilagodim ja to sve projektoru pustim sliku na podesavanjima graficke karte stavim extended desktop prevucem njemu video da se vidi na platnu medjutim gospodin hoce se ne vidi sta on radi na platnu tj. da se sad ne vidi kad on mjenja jinglove,spotove,slike(da to ne vidi 500 ljudi) a da on na svom laptopu vidi sve tj. hoce da razdvoji sliku od playliste i naravno hoce to sve da se uradio sa windows media playerom sto je ne moguce i sad da ne razmisljas kao furija pa da se nisam sjetio da BS player podrzava tu opciju razdvajanja SLIKE od PLAYLISTE propala bi mu cijela emisija,a ja bi dobio po usima.i tako i bi skinuo sam BS player sve to stavio i bio gotov do jedno 2 minuta do 8 minuta do 8.

Ovim svim sam htio da kazem da sam radno iskutvo na tv naveo samo kao mogucu prednost prilikom intervjua i snalazenje u situacijama pod pritiskom.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: kojoj agenciji da se obratim?
« Reply #4 on: 14/April/2011 »
Po ovome što pišeš, puno više bi ti odgovarao A/V department
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?board=17.0
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Majst0r

  • Moderator
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: kojoj agenciji da se obratim?
« Reply #5 on: 14/April/2011 »
Odlično ti je Šef predložio. A/V department bi ti bio znatno bolji izbor, a i lakse/brze ces dobiti posao.

Što se tiče rada pod pritiskom - dobro ti je Alexsandar rekao - to je normalno u ITu. Opet, ne pucam od optimizma za tebe u ITu kad vidim da spominješ konektore, projektore, playliste, BSPlayer i sl., a ne spominjes AD, Exchange, VMWare, skriptiranje, WSUS, IIS, VoIP rijesenja, BizTalk, SQL, ... i probleme s njima - da zagrebem površinu. To su kljucne rijeci za interview pri mojoj kompaniji.

I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: kojoj agenciji da se obratim?
« Reply #6 on: 15/April/2011 »
Nemoj da mislis da ce ti na brodu ista biti manje pritiska, i da neces sve morati da radis 2 minuta do 8. Bice tu svega i svacega. ALi se slazem bolje da ides za AV, cak su im i podigli plate sada na Carnivalu i obican techician ima prilicno lepu platu.  :D

Offline drmariokg

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
  • The ship can sink somehow, but the crew bar, NEVER
    • View Profile
Re: kojoj agenciji da se obratim?
« Reply #7 on: 15/April/2011 »
cak su im i podigli plate sada na Carnivalu i obican techician ima prilicno lepu platu.  :D

Potpisujem!!!  :D

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: kojoj agenciji da se obratim?
« Reply #8 on: 15/April/2011 »
Nemoj da mislis da ce ti na brodu ista biti manje pritiska, i da neces sve morati da radis 2 minuta do 8. Bice tu svega i svacega. ALi se slazem bolje da ides za AV, cak su im i podigli plate sada na Carnivalu i obican techician ima prilicno lepu platu.  :D

Znas li mozda kako da se prijavim za Carnival i ako bi mi mogao pomoci oko prijave(CV-a) kako da ga pravilno slozim(da li da kalkulisem ili ne).

Offline dujma85

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: kojoj agenciji da se obratim?
« Reply #9 on: 15/April/2011 »
Evo ovako da i ja napišem par riječi. Ne znam kako izgleda rad na brodu i koje su predispozcije za dobivanje posla, ali znam nekoga tko radi na royalu kao ASM (Assistent system manager) i nema ni približno toliko opsežno znanje koje sam vidio da netko navodi prije: AD, BizTalk, skripte, cisco, voip ... . I nema niti jedan certifikat. 12 mjeseci nakon njegove prijave dobio je posao. Njegov savjet meni je bio: "Pogledaj materijale i što se traži za COMPTIA+, COMPTIA Network+". To je ono što bi trebao znati za pocetak rada na brodu." Ja cu probat njegovim savjetom vec sam nabavio materijale za ove ispite pa kad to proucim uz neko iskustvo koje imam prijavit cu se, pa cemo vidjet. Pozdrav i sretno svima 

Offline Dreamer

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: kojoj agenciji da se obratim?
« Reply #10 on: 02/May/2011 »
Moram reci da je DUJMA dao najbolju informaciju I u pravu je.
Vidim da se spominju raznorazne kvalifikacije tipa: AD, Exchange, VMWare, skriptiranje, WSUS, IIS, VoIP rijesenja, BizTalk, SQ.  Evo vam primjer sa Carnivala sto se tice tih stvari. Mozda je to drugacije na Disneyu, ali s obzirom na vrlo mali broj brodova, ne bih niti racunao na njih, nego radje na druge firme poput Carnivala, Royala itd.


Posao IT Managera je da radi maintenance I troubleshooting . Basically, on je izvrsna ruka za shoreside office. Jasno, standardni radovi kao reset password, re-image PC’s, popravak kablova, printer itd su svakodnevnica.
In detail:
AD – pristup je vrlo limitiran, nema direktog pristupa, samo basic functions preko Quest, bilo kakav novi entry itd ide preko shoreside offica
Exchange – samo monitoring tools , drugog pristupa nema
VMWare – samo za pristup virtualnim masinama, eventualan restart – iako cak I to samo na zahtjev is offica
Skriptiranje – Strogo zabranjeno, to je razlog za otkaz
VoiP – samo mijenjane telefona, nikakav entry nije dozvoljen
SQL – absolutno zabranjeno dirati
UNIX – ama bas nista, samo predefinirane komande u Carnivalovom sistemu
Cisco – samo monitoring tools – nikakav admin rights.
Call Manager - striktno samo monitoring

Pa eto, mozda je na drugim firmama to drugacije, ali na Carnivalu je tako.  Ljudi se uglavnom zaposlavaju iz drugih departmenta na brodovima (galley steward, security, purseri, accounting  itd), a dolaze cak I direktno u firmu. Lakse se je prebaciti iz drugog departmenta, ali ide I direktno. Direktno ide preko emaila , i znam barem njih troje koji su tako napravili (South Africa I Philippines).
Sve u svemu, A+i N+ je dovoljno, ima hrpa ljudi bez ikakvih certifikata, upoznali su ljude na brodu, tamo dali zahtjev za premjestaj, napravili interview I dobili posao.
Samo da jos dodam da ne nagadam ili pretpostavljam da je tako, ja radim taj posao I isto sam se prebacio na brodu iz drugog departmenta.
Nista te ne kosta da probas, svima predlazem da posaljes taj email  I vidis sta ce reci.

Pozz

Dreamer

Offline Majst0r

  • Moderator
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: kojoj agenciji da se obratim?
« Reply #11 on: 02/May/2011 »
Jasno da je i kod nas najveci dio posla support i da ne diramo baze podataka, ali nisu nas bas tako jako kastrirali s admin pravima.
Svaku skriptu za koju sam napravio update ili jednostavno napisao novu, potrebno je bilo odobrenje shoresidea, isto vrijedi i za svaku drugu vecu promjenu jer sto promjenimo u operaciji na jednom brodu mora biti promijenjeno i na drugima.
Npr. napisao sam jednu skriptu sto trci po mrezi i na svim Micros terminalima mijenja WSUS client ID u registryu, a nakon toga kontaktira WSUS server za novi ID i patcheve (problem je nastao zbog nacina kako su neki genijalci radili image terminala). Druga skripta mi radi WoL na POS terminalima na otoku cim se brod spoji i spaja ih sve na nas MicrosDB server (+ estetika, npr. javlja ako se neki terminal ne spoji i sl.), treca skripta backupira stare i mjenja novim verzijama startup skripte na pos terminalima, jednu sam koristio za push promjena vremenskih zona,... takve stvari - shell i vbs skripte uglavnom, nista pretjerano, ali nije razlog ni za otkaz kad popravljas/unapredujes sustav.

Sto se tice Cisco IOSa, nemamo lokalni full privileged mode vec koristimo tacacs pa onda ovisno o konkretnom uređaju, a u 90% slucajeva je nesto na switchevima i to: promjeniti/dodjeliti VLAN i description na nekom int ili provjeriti zasto je neki u err-disabled i ponovo ga dici, takve stvari.  Routeri u biti rade, nema se sta puno po njima konfigurirati, eventualno nekad dodjeliti neku staticku rutu za neki privremeni posao, ali to je to otprilike.

AD - nije ideja pisati LDAP querije, ali nije bas ni da samo gledamo - po vlastitom nahođenju promjenis nekome security grupu, kreiraš/obrises account, a za GPO edit se moras koordinirati sa shoreside ekipom upravo zbog "fleetwide compliance" - naravno, sve to uz uredno popunjene odgovarajuće formulare.

Ni kod nas nisu sve profesionalci i strucnjaci, daleko od toga - imamo i mi padobranaca, ali sta se moze.

Jel IT na Carnivalu isto u Engineering/Electrical departmentu?
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline Dreamer

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: kojoj agenciji da se obratim?
« Reply #12 on: 02/May/2011 »
Kod nas stvari idu sasvim drugacije.  Ima hrpa brodova, I jasno zbog toga nas je puno(2 ljudi po brodu) I tu je izgleda malo postal rasulo jer su ljudi radili sto go hoce I znas i sam kako to onda ide. Nesto krene nizbrdo I nitko se ne moze snaci onda. A zamisli kada se prebacis na drugi brod u slijedecom ugovoru I nista ti nije poznato jer nije standardno. Eh, zbog toga su nas jako ogranicili, sto nas ustavri cini nekim administratorima sa velikim ogranicenjima. Npr, mi u AD-u samo briseme masine i resetiramo passworde. Sada pazi foru, ne mozemo cak niti izbrisati pc ako je imao shared printer jer onda ima “object in container” – cak I to moraju u office raditi. S druge strane mozemo restartati servise itd. Ustvari imamo mi admin prava za neke stvari ali nam nije odobreno da ih koristimo.
U UNIX-u ne radimo nista direktno. Imamo user interface u kojemu mozemo resetirati user accounts, resetirati servise, communications itd. Mozemo ga I restartati ali to je veliki no no ;)
U routerima,switchevima, callmanager, wcs, riverbed,  itd ne mozemo nista napraviti, samo monitoring for troubleshooting. Jasno, imamo I MTN satelit pod nasom kontrolom, retargiramo sat, troubleshooting, mijenjamo u domu komponente ako treba itd. POS system je isto nas, odrzavamo njega I ostale servere itd.
Da ne zaboravimo ving system , pritamo kartice I master keys itd.
A cuj, sve u svemu smo mi “Jack of all trades” radimo sve sto treba u vezi bilo kojeg racunala, kabla ili printera, ukljucujuci raznorazne reporte (Epo, ving, SCCM itd),
Sve u svemu, stvari koje radimo na brodu nemaju previse veze sa vanjskim svijetom, osim nekih osnova na kojima baziramo sto naucimo na brodu.
Mi smo nazalost pod Hotel Departmentom, trabli bi biti pod engine ali nismo…

Offline Boki83

  • Registered
  • *
  • Posts: 86
    • View Profile
Re: kojoj agenciji da se obratim?
« Reply #13 on: 24/September/2011 »
Nemoj da mislis da ce ti na brodu ista biti manje pritiska, i da neces sve morati da radis 2 minuta do 8. Bice tu svega i svacega. ALi se slazem bolje da ides za AV, cak su im i podigli plate sada na Carnivalu i obican techician ima prilicno lepu platu.  :D
2200+ $