Author Topic: Meni treba neki banalni posao u IT-u  (Read 5016 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline spitfire010

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Meni treba neki banalni posao u IT-u
« on: 30/June/2011 »
pozdrav dobri ljudi,

kakve su realne šanse da se nađe IT posao na nekom od brodova? Ne ciljam na neke mastermind menadžerske pozicije jer iz vaše priče kontam da je potrebno dosta vremena, iskustva i direktne preporuke menadžmenta broda. Meni treba neki banalni posao u IT-u... da vučem UTP kablove, menjam tonere na printerima, reinstaliram neki sistem i tako to...

Nedavno sam završio fakultet (IT) a za koju nedelju polažem i za CCNA cert. Imam dosta iskustva u troubleshooting-u hardvera, softvera, mreža... baratam Windows-om, Linux-om, Mac OS-om... radio sam neko vreme kao server 2003 i network admin. Ono što mi treba sad je 6 meseci do godinu dana odmora od svega. Hoću da pobegnem negde što dalje od ovog Balkanskog ludila i histerije, pa makar godina dana ribao daske broda k'o mali do palube :D

...onda sam video ovu temu na forumu, pa rekoh da pitam jel izvodljivo da čovek spoji lepo (putovanje) i korisno (posao u IT domenu)?

pozdrav i hvala na odgovorima.

EDIT: hvala admin-u za prebacivanje posta u novu temu. Izvinjavam se ako postu nije bilo mesto na prethodnoj temi.  :uzdravlje:

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Meni treba neki banalni posao u IT-u
« Reply #1 on: 30/June/2011 »
Evo da ti ja odgovorim na brzinu, tako nesto sto trazis banalan IT posao nema na brodovima. Uglavnom to je i jedan deo posla IT oficira, IS managera na brodovima. Da menjaju tonere na printerima, reinstaliraju image na sistemima, basic troubleshooting, itd.
Jedino da apliciras direktno za neku IT poziciju na sajtovima kompanija. Mislim da ako pogledas forum ima i dosta objasnjeno o ovome.
Poz  :)

Offline spitfire010

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Meni treba neki banalni posao u IT-u
« Reply #2 on: 30/June/2011 »
hvala na odgovoru pomagac  :)

u to sam i sumnjao. Izlgeda da ću na ribanje palube za početak jer mi se ne čeka mnogo (što pre bih da bežim odavde), a ako kasnije izađe neka ponuda možda i doguram do IT-a. :)

U svakom slučaju hvala na odgovoru, ovaj forum je odličan izvor informacija i potrudiću se da ga proučim što detaljnije kako bih mogao da se uključim u konverzaciju i doprinesem koliko mogu.

Pozdrav svima!

Offline iza-oblaka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Recruitment Agency: N7A
  • Job Title: Destination Manager
Re: Meni treba neki banalni posao u IT-u
« Reply #3 on: 30/June/2011 »
da,da... nema banalnog posla IT-a. na jednom brodu ima samo IT menadjer i njegov assistant i to je to.
Labor improbus omnia vincit.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Meni treba neki banalni posao u IT-u
« Reply #4 on: 30/June/2011 »
da,da... nema banalnog posla IT-a. na jednom brodu ima samo IT menadjer i njegov assistant i to je to.

Uh, ne bih se slozio. Na Solstice klasi na Celebrity imas Data Systems managera, i jos 3 asistenta, a prije je jos pored njih bio i Online manager i jos 3-4 online tech-a. Sad je umjesto klasicnog net kafea uveden iLounge, sa prodajom Apple proizvoda i Apple internet kafeom, tu rade 2 osobe cini mi se.
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline iza-oblaka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Recruitment Agency: N7A
  • Job Title: Destination Manager
Re: Meni treba neki banalni posao u IT-u
« Reply #5 on: 30/June/2011 »
trebala sam reci da je ovak na carnivalu, bar je tako bilo na mom brodu. a internet cafe mgr je kod nas sam svoj dpt.
e kad ccl dodje do prodaje apple-a, to ce biti revolucija, lol
Labor improbus omnia vincit.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Meni treba neki banalni posao u IT-u
« Reply #6 on: 30/June/2011 »
trebala sam reci da je ovak na carnivalu, bar je tako bilo na mom brodu. a internet cafe mgr je kod nas sam svoj dpt.
e kad ccl dodje do prodaje apple-a, to ce biti revolucija, lol

 :D Znam, kad sam bio na CCL-u prije 5 godina, isto je tako bilo. Internet cafe manager je bas imao fin zivot...a plata je cini mi se bila oko 2k $
When it comes to money, nobody can be trusted !