Author Topic: zar ne bih trebao imati izbor sa to malo para sta zaradim?  (Read 3386 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline robeee

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Ja sam tek nedavno saznao da nakon iskrcaja s broda treba otici u lucku kapetaniju i platiti drzavi za mirovinsko i zdravstveno po 1000 kn za svaki mjesec na brodu, pa to znaci da placa na brodu nije netto nego brutto i tako ako imam placu 1000 dolara moram zaracunati minimlno 1000kuna manje, pa zar to nije s****....sad trebam dati za prosli ugovor 6000kn i za sljedeci 6000kn sto ce reci ode meni 12000kn, znaci sljedeci ugovor se mogu pozdraviti sa dvije place....pa nitko to ne spominje kvragu, sto vise znam rad na brodu mi se cini sve manje isplativ...ajde ispravite me i recite da to nije istina :moli:, znam da je mirovina bitna ali opet, zar ne bih trebao imati izbor sa to malo para sta zaradim. Ajme majko, da ne govorin ako se odradi manje od 183 dana pa se lagano plati i porez :hehe:

Offline stjohnny

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 204
    • View Profile
Da , dok se vratiš čekaju te uplatnice...A  što se tiče poreza , ne bi trebale biti velike cifre al to nek kaže netko ko ima iskustva...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
A zasto mislis da bi ti kao pomorac morao biti oslobodjen od poreza i iskljucen iz mirovinskog fonda?
Zasto bi ti mogao, a npr. policija, vojska, vozaci autobusa i ucitelji ne mogu biti iskljuceni?
Trazis povlastice koje nijedna radnicka klasa u drzavi nema.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline robeee

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
ma jasno mi je to sve ali eto mislio sam buduci da nisam u drzavi da bi mogli zaboraviti na mene, a i trebalo bi napomenuti ljudima kad im se govori kolika ce im biti placa da ce taj iznos trebati umanjiti za tu svotu jer ljudi neznaju...evo npr. ja nisam znao pa sam sve satrao oT, takodjer ako se ne varam to vrjedi za hrvate a recimo za srbe, bosance, makedonce... ne, pa i ja bih volio da mogu birati -()-, ma samo san se malo ugodno iznenadio pa odlucio popricati. :uzdravlje:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ima to i dobru stranu. Da se ne bi iznenadio poslije 5-6 godina, kada se potrose pare i pitas se sta si napravio, godine prosle a ti na pocetku. A za to vrijeme svi doma lagano skupljaju uvjete za penziju.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Ma u jednu ruku je dobro to al u drugu to kenjaju da pomorce sjebu i da namaknu love.

Cito sam jucer novine. 1 500 000 ljudi je zaposleno a oko 1 350 000 ljudi prima mirovinu, oko 16 miljardi kuna idemo iz godine u godinu u minus sa mirovinama jer nema para, kao shto vidite ne ide na dobro a i hrvati bi svi u mirovinu, mi smo ljena stoka koja nece da radi i brojke vise nego dovoljno govore. Sad kad sam u Americi bio ljudi 70 godina rade, usmjeravaju promet, voze autobuse itd.

Mosh mislit kak bi nasa gospoda to radila sa 70. j***te moja stara od 35 godine nisht ne radi, sad ima ko fol 46 i nisht nemoze jadna.
Strasno. A ima tih primjera kolko osh. Da ne pricam o braniteljima i njihovim povlastenim mirovinama i sto svaki qrac ima braniteljsku mirovinu. Ne kazem da ne treba, treba da imaju al oni koji su bili branitelji a ne pijavice ove.

Uglavnom ne svidja mi se al shta se mora nije tesko. :D Ja cu platit i prijavit svaki ukrcaj. Necu se za*****avat na crno da me ganjaju. Tak nisam platio racun iz vipa jedan prije 2 godine, 300 kn bio, ja zaboravio i sad mi neki dan skinu sa racuna 2700kn sa sudskim troskovima i odvjetnikom.